چرا و چگونه می توان بلاگ را پس از بازنشستگی با وردپرس راه اندازی کرد

نحوه شروع یک وبلاگ بازنشستگی وردپرس

بازنشسته اید – تبریک می گویم! ما می دانیم که در ابتدا می تواند مدتی طول بکشد تا با برنامه تازه آزاد شده خود تنظیم شود ، اما کارهای زیادی وجود دارد. ایجاد و نگهداری یک وبلاگ وردپرس می تواند یک سرگرمی فوق العاده بازنشستگی ، روشی که برای علاقه موجود یا حتی راهی برای کسب درآمد با وردپرس باشد. با این حال ، در حالی که وردپرس نسبتاً شهودی است ، ایده گرفتن و راه اندازی وب سایت شما ممکن است کمی دلهره آور به نظر برسد.


خوشبختانه ، ابزارهای رایگان و کاربردی زیادی برای کمک به شما در ایجاد سایت کامل وجود دارد. با بهره گیری از این موارد (بسیاری از آنها رایگان هستند) می توانید وب سایت خود را بسازید و وبلاگ نویسی را شروع کنید.

در این پست پیشنهادهایی برای موضوعات ارائه شده و شما را به صورت مرحله به مرحله از روند ساخت سایت خود راهنمایی می کند – از جمله همه چیز از انتخاب موضوع تا چگونگی شروع به کار درآمد. ما همچنین پیوندهای زیادی برای خواندن بیشتر به شما کمک خواهیم کرد تا در موضوعات مختلف عمیق تر باشید.

چرا یک وبلاگ بازنشستگی را شروع می کنید?

شروع یک وبلاگ وردپرس از هر نوع می تواند سودمند باشد ، اما یک وبلاگ بازنشستگی می تواند به خصوص برجسته باشد. بسیاری از مزایای سلامت جسمی و جسمی اثبات شده از نوشتن ، از جمله کاهش استرس و بهبود روحیه وجود دارد. علاوه بر این ، یک وبلاگ راهی برای حفظ و انتقال دانش به نسل های فعلی و آینده ارائه می دهد. حتی می تواند در این راه چند دلار برای شما رقم بزند.

قبل از شروع کار در مورد چگونگی شروع یک وبلاگ ، در زیر لیستی از موارد زیر آمده است برخی از مزایا فکر کنید که در حال فکر کردن دوم هستید:

 • به خودتان کاری انجام دهید (می خواهید وقت آزاد زیادی داشته باشید)
 • خاطرات / تجارب را با خانواده (و جهان) به اشتراک بگذارید
 • با آموزش چیزهایی که در طول سالها آموخته اید به دیگران کمک کنید (می توانید یک وبلاگ درباره شغل سابق خود شروع کنید)
 • چالش های جدید را در پیش بگیرید (همیشه خوب است که خود را به چالش بکشید)
 • به جهان سفر کنید (شاید قبلاً هرگز وقت نداشته باشید اما اکنون می توانید به دنیا سفر کرده و در مورد آن وبلاگ کنید)
 • کمی پول اضافی بدست آورید (شاید وبلاگ شما ویروسی شود)

وبلاگ خود را در 7 مرحله آسان شروع کنید

در زیر ما یک راهنمای هفت مرحله ای را بیان کرده ایم تا بتوانید در مسیر موفقیت در بلاگ نویسی قرار بگیرید. بیا شروع کنیم!

مرحله شماره 1: در مورد موضوع خود تصمیم بگیرید

قبل از طراحی سایت خود می خواهید ایده خوبی درباره آنچه می خواهید در مورد وبلاگ نویسی داشته باشید. در اینجا چند دستورالعمل محبوب برای وبلاگ های بازنشستگی آورده شده است:

 • یک ژورنال آنلاین: ممکن است تصمیم بگیرید که فکر و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.
 • یک وبلاگ خاص برای موضوع: شاید بخواهید در مورد شغل خود صحبت کنید ، یا در مورد یک سرگرمی یا علاقه بنویسید.
 • یک وبلاگ طاقچه محلی: ممکن است شما به وبلاگ نویسی درباره اجتماع خود ، از جمله مشاغل ، رویدادها یا موضوعات علاقه مند باشید.
صفحه اصلی وبلاگ بازنشستگی سیدنی لاجیر

وبلاگ سیدنی لاجیر به عنوان یک مجله بازنشستگی آنلاین و انجمن استفاده می شود

مرحله شماره 2: میزبان وب و نام دامنه را انتخاب کنید

ما برای ایجاد سایت از سیستم مدیریت محتوا وردپرس (CMS) استفاده خواهیم کرد (ما در زیر توضیح خواهیم داد). این بدان معناست که می خواهید با یک ارائه دهنده میزبانی دوستدار وردپرس همراه شوید. اگرچه امکان تنظیم قسمت اعظم سایت شما به صورت رایگان وجود دارد ، میزبانی یکی از مؤلفه هایی است که نیاز به هزینه دارد.

شما نام دامنه نامی است که در URL وب سایت شما ظاهر می شود (به عنوان مثال. www.domain-name.com) شما می توانید یکی از طریق بسته های میزبانی وب را بدست آورید (سال اول رایگان است اگر می خواهید سعی کنید Bluehost را امتحان کنید) ، یک ثبت کننده یا بازارهای نام دامنه. نام دامنه شما بی نظیر است و تغییر بعداً پیچیده است ، بنابراین ارزش دارد که در ابتدا فکر کنید.

مرحله شماره 3: وردپرس را نصب کنید

پس از مرتب سازی میزبانی و دامنه خود ، زمان آن فرا رسیده است وردپرس را نصب کنید. وردپرس یک سیستم عامل بسیار قابل تنظیم و آسان برای استفاده با جامعه پشتیبانی عظیم است. این دستگاه بیش از یک چهارم از وب قدرت دارد و روزانه بیش از پانصد سایت جدید وردپرس ایجاد می شود.

اگر یکی از میزبانهای پیشنهادی ما را انتخاب کرده باشید ، از یک فرآیند ساده نصب با یک کلیک وردپرس بهره مند خواهید شد. اکثر میزبان ها برای راهنمایی شما در این مرحله و عیب یابی هر مشکلی پشتیبانی عالی ارائه می دهند.

در حالی که وردپرس نسبتاً شهودی است ، به خصوص در ابتدای کار چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. مطمئناً ارزش دارد که به برخی از بسیاری از آموزش های موجود برای شروع کار با وردپرس نگاهی بیندازید.

مرحله شماره 4: یک موضوع را انتخاب کنید

پس از نصب وردپرس می توانید موضوعی را انتخاب کنید که ظاهر کلی سایت شما را فراهم می کند و ممکن است عملکردهای دیگری نیز ارائه دهد. در حالی که بسیاری از مضامین با زنگ ها و سوت های فراوان همراه هستند ، احتمالاً می خواهید با وبلاگ نویسی چیز ساده ای بچسبانید ، مگر اینکه احساس ماجراجویی کنید.

خوشبختانه ، بسیاری از مضامین رایگان و پریمیوم برای انتخاب وجود دارد. اگر انتخاب بسیار زیاد است ، لیست های مفیدی از موضوعات ساده و حق بیمه ساده وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید. پس از انتخاب موضوع خود ، می توانید آن را به صورت دستی و یا از طریق ابزارهایی که ممکن است شامل آن باشد ، تنظیم کنید.

در اینجا چند موضوع ساده و شهودی ما وجود دارد:

1. صفر (رایگان)

صفحه اصلی صفر

اطلاعات و بارگیری مشاهده نسخه ی نمایشی

این موضوع مدرن به راحتی تنظیم شده است و یک پس زمینه فوق العاده ساده برای هر وبلاگ فراهم می کند. این کمترین آشفتگی را هم برای بیننده و هم در پشت صحنه ارائه می دهد ، بنابراین می توانید به سادگی روی اشتراک افکار خود تمرکز کنید.

2. نیویورک

اطلاعات و بارگیری مشاهده نسخه ی نمایشی

این موضوع جسورانه مناسب برای یک وبلاگ حرفه ای به دنبال بدون هیاهو اضافه شده است. نصب سایت نمایشی آسان است و همچنین می توانید یک فروشگاه با محصولات خود (یا پیوند با محصولات وابسته در آمازون و غیره) برای مکمل وبلاگ خود اضافه کنید.

مرحله شماره 5: ویژگی ها و عملکردی را با افزونه ها اضافه کنید

در حالی که وردپرس ممکن است همه چیزهایی را که شما نیاز دارید برای ایجاد یک وبلاگ در خارج از جعبه داشته باشید ، تقریباً مطمئناً می خواهید ویژگی ها و عملکردهایی را با افزونه ها اضافه کنید.

افزونه ها افزونه های نرم افزاری هستند که برای گسترش قابلیت های اصلی وردپرس طراحی شده اند. آنها می توانند امنیت را اضافه کنند ، گردش کار شما را بهبود بخشند ، تجربه کاربری و موارد دیگر را ارتقا دهند. در حالی که اینطور نیست لازم است برای استفاده از افزونه ها ، برخی ضروری تلقی می شوند.

افزونه های رایگان را می توان در مخزن WordPress.org, و می توانید گزینه های ممتازی را در مکان های بازار مانند CodeCanyon بیابید. پلاگین ها فقط با دو کلیک می توانند نصب و فعال شوند. بسته به افزونه ، شما اغلب نیاز به رفتن به آن دارید تنظیمات گزینه های ارائه شده را نمایش داده و تنظیم کنید. یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس با طیف گسترده ای از تنظیمات ، SEO Yoast است.

تصویر عنوان Yoast SEO از WordPress.org

این یک لیست طولانی از ویژگی ها برای کمک به شما در بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو ، اصلاح مهارت های نوشتن خود ، و ایجاد محتوای شما کاربرپسندتر است.

مرحله شماره 6: محتوای خود را اضافه کنید

مطالبی که اضافه می کنید به موضوع شما بسیار وابسته است ، اما مواردی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید عبارتند از:

 • درباره صفحه: این صفحه ممکن است دارای یک شرح مختصر زیست باشد و به خوانندگان بگویید وبلاگ شما در مورد چیست.
 • صفحه تماس: اگر می خواهید از سوالات یا انواع مکاتبات دیگر استقبال کنید ، این کار مفید دیگری است.
 • نمونه کارها: اگر در مورد سرگرمی یا علاقه خود به وبلاگ نویسی مشغول هستید ، احتمالاً پروژه هایی برای نمایش دارید که می تواند با استفاده از یک نمونه کارها نمایش داده شود.
 • آلبوم عکس: به همین ترتیب ، ممکن است تصاویری داشته باشید که می خواهید در قالب یک گالری ارائه دهید.
 • پیوندهای اجتماعی: برای به اشتراک گذاشتن مطالب خود ، باید در رسانه های اجتماعی نیز فعالیت کنید. ابتدا تصمیم بگیرید که شبکه های اجتماعی برای وبلاگ شما مناسب هستند ، سپس از برخی از نکات ما برای خودکار سازی اشتراک اجتماعی استفاده کنید.

آخر ، لازم نیست بدانید که چگونه اولین پست وبلاگ خود را ایجاد کنید.

مرحله شماره 7: از سایت خود درآمد کسب کنید

اگرچه این مرحله کاملاً اختیاری است ، ممکن است بخواهید از درآمدزایی وب سایت خود امتحان کنید. اگر تعداد بازدیدکنندگان خوبی دارید ، می توانید آن را تنظیم کنید تا بتوانید یک درآمد ثابت از درآمد تکمیلی کسب کنید تا به شما کمک کند حتی بیشتر از بازنشستگی خود لذت ببرید. روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد ، از جمله از طریق لینک های وابسته ، تبلیغات ، فروش محصولات خود و نوشتن پست های حمایت شده.

نتیجه

یک وبلاگ بازنشستگی یک روش عالی برای مستندسازی زندگی شما به عنوان بازنشسته ، به اشتراک گذاشتن دانش خود در مورد یک سرگرمی یا علاقه یا اشتیاق بیشتر در جامعه محلی شما است. با این حال ، اگرچه به نظر می رسد مانند یک ایده عالی ، عملی کردن آن ممکن است یک فکر بزرگ باشد.

در این پست ما هفت مرحله برای شروع کار با وبلاگ بازنشستگی شما را ارائه داده ایم. آیا در مورد روندی که در این مقاله پوشش داده ایم ، سؤالی دارید؟ به ما در بخش نظرات زیر اطلاع دهید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map