نحوه ایجاد بلاک های قابل استفاده مجدد با وردپرس

نحوه ایجاد بلاک های قابل استفاده مجدد با وردپرس

اگر متوجه شدید که به طور مرتب همان عناصر سازنده متن یا صفحات سازنده صفحه را به پست های وردپرس خود اضافه می کند ، روشی کارآمدتر وجود دارد. این بلوک محتوای قابل استفاده مجدد نامیده می شود و این راه حل ایجاد پست ها یا صفحات شما را بسیار ساده تر می کند.


بسته به سایت شما ممکن است محتوای سهام داشته باشید که اغلب به پست ها و صفحات خود اضافه می کنید. این می تواند شامل متن هایی مانند مقدمه یا اعلامیه سلب مسئولیت باشد. شاید تصاویر ، دکمه ها ، پیوندها یا قالب بندی خاصی که اغلب برای متن اعمال می کنید ، باشد. حتی ممکن است یک فرم ثبت نام برای خبرنامه شما باشد.

هرچه محتوا باشد این است که شما به طور مرتب تکرار می کنید ، بلوک های قابل استفاده مجدد از مطالب می توانند به شما کمک کنند. آنها باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما می شوند ، در عین حال به شما در تولید بیشتر کمک می کند.

در این پست خواهید آموخت 3 روش آسان برای ایجاد یک بخش از مطالب یک بار ، و سپس اضافه کردن آن به چندین پست و صفحه با لمس یک دکمه. ابتدا یک گزینه داخلی در WordPress را پوشش می دهیم ، سپس در مورد دو گزینه ایجاد صفحه محبوب صحبت خواهیم کرد. حال اجازه دهید نگاهی به نحوه ایجاد بلوک های قابل استفاده مجدد برای وردپرس بیاندازیم!

توجه داشته باشید: این راهنما برای پوشاندن افزونه رایگان Global Content Blocks استفاده می کرد ، اما از آنجا که حذف شده است و روش های بسیار ساده تری در دسترس است ، ما 3 گزینه برتر (به نظر ما) برای جایگزینی آن انتخاب کردیم.

1. بلاک های محتوا قابل استفاده مجدد با گوتنبرگ ایجاد کنید

اگر از WordPress 5.0 یا بالاتر استفاده می کنید ، قبلاً آن را دارید گوتنبرگ ویرایشگر داخلی در حالی که بسیاری از افراد روی ویرایشگر جدید تقسیم می شوند ، گوتنبرگ ابزارهای مفیدی را به هسته وردپرس اضافه می کند. یعنی سیستم سازنده صفحه ایجاد کننده بلوک بصری است.

در حالی که بسیاری از بلوک های داخلی گوتنبرگ (برای عناوین ، گالری ها ، آخرین ارسال ها ، لیست ها و موارد دیگر) وجود دارد ، شما همچنین می توانید بلوک های قابل استفاده مجدد خود را ذخیره کنید..

مرحله 1 بلوک های قابل استفاده مجدد گوتنبرگ

پس از ایجاد محتوا ، می خواهید دوباره از نماد 3 نقطه استفاده کنید. سپس گزینه “افزودن به قابل استفاده مجدد” را انتخاب کنید.

مرحله 2 بلوک های قابل استفاده مجدد گوتنبرگ

فقط کافیست نام بلوک محتوای خود را اضافه کرده و ذخیره کنید.

مرحله 3 بلوک های قابل استفاده مجدد گوتنبرگ

اکنون می توانید در هنگام اضافه کردن بلوک های جدید ، قابل استفاده مجدد خود را انتخاب کنید (یا نام بلوک خود را جستجو کنید ، یا آن را در بخش “قابل استفاده مجدد” پیدا کنید). فقط بخاطر داشته باشید که هر عنصری که می خواهید در بلوک محتوا خود باشید باید در یک ردیف قرار داشته باشید.

2. بلاک های قابل استفاده مجدد را به Templatera به WP Bakery اضافه کنید

یکی از محبوب ترین سازندگان WP Bakery Page Builder (سابقاً ویژوال کامپوزر) است. جای تعجب نیست که آنها روشی آسان برای ایجاد بلاک ها و پوسته های قابل استفاده مجدد ارائه می دهند.

برخلاف آخرین گزینه ای که ما پوشش داده ایم ، بلوک های قابل استفاده مجدد جزء WP Bakery به طور پیش فرض نیستند. در عوض شما باید افزونه Templatera را خریداری ، نصب و فعال کنید.

TEMPLATERA را بدست آورید

توجه داشته باشید: نانوایی WP و Templatera هر دو با موضوع کل WordPress ما گنجانده شده اند! بنابراین اگر از موضوع ما استفاده می کنید (یا می خواهید نسخه ای را بگیرید) نیازی به خرید سازنده صفحه WP Bakery یا Templatera نیست. فقط پس از نصب موضوع از آنها درخواست کنید.

مرحله 1 بلوک های محتوا قابل استفاده مجدد WPBakery مرحله 1

هنگامی که WP Bakery و Templatera نصب و فعال شدید ، به قسمت “Role Manager” بروید تا مطمئن شوید که سازنده را در تمام انواع ارسال فعال دارید که می خواهید آن را فعال کنید..

مرحله 2 مرحله بلوک محتوا قابل استفاده مجدد WPBakery

سپس می توانید به ساختمان صفحه بروید. پس از ایجاد یک طرح که ممکن است بخواهید دوباره از آن استفاده کنید ، بر روی نماد Templatera در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید.

توجه داشته باشید: موضوع Total از نماد Templatera در نوار سربرگ اصلی استفاده می کند ، اما اگر از تم های دیگر استفاده می کنید ، به جای آن می توانید نماد کلاه WP Baker را ببینید.

مرحله 3 مراحل WPBakery قابل استفاده مجدد

نامی را برای الگوی طرح خود اضافه کنید و ذخیره کنید.

مرحله 4 بلوک های محتوا قابل استفاده مجدد WPBakery مرحله 4

برای استفاده از الگوی خود در پست ها یا صفحات جدید ، روی گزینه “افزودن عنصر” کلیک کنید.

WPBakery بلوک های قابل استفاده مجدد مرحله 5

به پایین بروید و روی بلوک سازنده صفحه “Templatera” کلیک کنید.

مرحله 6 مراحل WPBakery قابل استفاده مجدد

الگوی خود را انتخاب کرده و ذخیره کنید. سپس می توانید بکشید و رها کنید تا بلوک محتوای قابل استفاده مجدد خود را مجدداً جابجا کنید یا سایر محتویات آن را در اطراف آن اضافه کنید.

3. طراحی مطالب قابل استفاده مجدد با بلوک های Elementor

و ما نمی توانیم بدون پوشش Elementor در مورد بلوک های محتوای قابل استفاده مجدد صحبت کنیم. Elementor یکی دیگر از سازندگان صفحه محبوب با تنوع گزینه های آسان برای ساختن صفحه بندی های سفارشی است.

بر خلاف سازنده صفحه آخر ، ویژگی بلوک قابل استفاده مجدد Elementor در افزونه اصلی گنجانده شده است. در حقیقت ، حتی در نسخه رایگان افزونه نیز موجود است (اگرچه ارتقا به Elementor Pro واقعاً ارزش آن را دارد).

مرحله 1 بلوک های محتوا قابل استفاده مجدد

برای ایجاد یک بلوک محتوای قابل استفاده مجدد با Elementor ، به سادگی روی پیکان کنار دکمه ذخیره کلیک کرده و گزینه “ذخیره به عنوان الگو” را انتخاب کنید.

مرحله 2 بلوک های محتوا قابل استفاده مجدد

با این کار یک پنجره باز می شود تا الگوی جدید شما نامگذاری شود. حتما روی ذخیره کلیک کنید.

مرحله 3 بلوک های محتوا قابل استفاده مجدد

برای استفاده از بلوک جدید خود ، هنگام ایجاد صفحه جدید ، روی نماد پوشه کلیک کنید. با این کار کتابخانه الگوی Elementor باز می شود (یکی از دلایلی که ما ارتقاء آن را به Pro توصیه می کنیم این است که صدها طرح پیش ساخته را برای سرعت بخشیدن به ایجاد سایت شامل می کند – که می توانید در اینجا بیابید).

مرحله 4 بلوک های محتوا قابل استفاده مجدد

برای استفاده از بلوک خود ، به “الگوهای من” بروید و بلوک خود را وارد کنید. خودشه!

نتیجه

امیدوارم موقعیت های بسیاری را مشاهده کنید که بلوک های قابل استفاده مجدد می توانند وقت و تلاش زیادی را برای شما صرفه جویی کنند. همانطور که تقریباً هر محتوا را می توان به یک بلوک محتوا اضافه کرد ، و بلوک ها را می توان تقریباً به هر قسمت از سایت شما – از جمله ابزارک ها و قالب های مضمون اضافه کرد – با این ویژگی قدرتمند وردپرس می توانید واقعاً خلاق باشید..

برای صرفه جویی در وقت ، چه محتوایی را به یک محتوا قابل استفاده مجدد تبدیل می کنید؟ یا روش دیگری دارید که در این لیست ذکر نکردیم؟ رایگان برای به اشتراک گذاشتن نکات (یا سوالات) خود در بخش نظرات!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map