نحوه تنظیم دسترسی نویسنده برای افرادی که در وب سایت وردپرس شما منتشر می شوند

نحوه تنظیم دسترسی نویسنده برای افرادی که در وب سایت وردپرس شما منتشر می شوند

WordPress بستر مناسبی برای ایجاد یک وبلاگ یا وب سایت با نویسندگان متعدد است. آیا شما در حال راه اندازی یک پروژه مشترک هستید یا می خواهید برای رشد وبلاگ خود با یک سازنده محتوای آزاد شروع کنید ، وردپرس گزینه های زیادی برای مدیریت دسترسی به سایت خود ارائه می دهد.


با این حال ، قبل از شروع دسترسی به کاربران به وب سایت وردپرس ، نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را مورد توجه قرار دهید. همانطور که در وردپرس معمول است ، بیش از یک راه برای پوست کردن گربه وجود دارد. اعطای دسترسی به سایت شما نیز از این قاعده مستثنا نیست. اشتباه کنید و می توانید وب سایت خود را در معرض خطر قرار دهید. تضعیف امنیت سایت و به طور بالقوه باز کردن خطاهای پر هزینه کاربر نیز ممکن است. با این حال ، آن را درست بدست آورید ، و می توانید روند پذیرش مطالب را از چندین نویسنده بسیار کارآمدتر و مطمئن تر کنید.

در این مقاله ، نحوه تنظیم دسترسی نویسنده برای افرادی که در وب سایت یا وبلاگ وردپرس شما منتشر می شوند را پوشش خواهیم داد. ما به چند مورد از بهترین نقشهای کاربر خواهیم پرداخت و آنها را به چه کسی اختصاص می دهیم. ما همچنین نحوه شخصی سازی قابلیت های نقش های موجود کاربر WordPress یا ایجاد نقش جدید با قابلیت های سفارشی در سایت شما را پوشش خواهیم داد. با افزونه مناسب ، این بسیار ساده تر از آن است که به نظر برسد.

درک نقش های کاربر وردپرس

خارج از جعبه ، وردپرس مجموعه خوبی از نقش های کاربر را نشان می دهد. از نقش مدیر بسیار قدرتمند گرفته تا نقش مشترک بسیار محدود ، برای بیشتر پروژه ها باید نقش کاربر پیش تعریف شده وردپرس وجود داشته باشد که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. با این حال ، گاهی اوقات اینگونه نیست. هنگامی که این وضعیت پیش آمد ، شما خوشحال می شوید که می توانید نقشهای کاربر از پیش تعریف شده WordPress را با سهولت نسبی تنظیم کنید و همچنین نقش های اضافی خود را ایجاد کنید.

با این حال ، قبل از اینکه گزینه های ایجاد نقش های کاربر شخصی وردپرس را تغییر دهیم و نقش های موجود را تغییر دهیم ، بگذارید نقش های پیش فرض کاربر WordPress را بررسی کنیم تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید که آیا آنها مناسب برای پروژه شما هستند و کدام یک را باید به چه کسی اختصاص دهید.

بهترین نقش کاربر برای وبلاگ نویسان اضافی و نویسندگان

اگر شما یا شخص دیگری قبلاً از مدیریت و مدیریت وب سایت وردپرس خود مراقبت می کنید و فقط می خواهید دسترسی دیگری به سایت خود داشته باشید تا بتوانید محتوای خود را در قالب پست های جدید وردپرس اضافه کنید ، می تواند نقش مشارکت کننده باشد گزینه خوب.

با این حال ، این نقش محدودیت هایی دارد که ممکن است با اهداف شما سازگار نباشد. بنابراین ، شما همچنین ممکن است بخواهید نقش نویسنده را در نظر بگیرید. بیایید به بررسی جوانب و نکات مثبت هر نقش بپردازیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که چگونه می توانید دسترسی به سطح نویسنده را برای افرادی که در وب سایت وردپرس خود منتشر می کنند ، تنظیم کنید.

نقش کاربر مشارکت WordPress

نحوه تنظیم دسترسی نویسنده برای افرادی که در وب سایت وردپرس شما منتشر می شوند

تصویر بالا کاربران محدود دسترسی وردپرس منطقه محدود با نقش Contributor را محدود می کند. مشارکت کنندگان نمی توانند به تنظیمات سایت دسترسی پیدا کنند ، پلاگین ها را مدیریت کنند ، مضامین را فعال کنند یا به بسیاری از جنبه های مدیریت و مدیریت دیگر WordPress دسترسی پیدا کنند.

در حالی که آنها می توانند پست های جدید ایجاد کنند ، آنها نمی توانند ارسال کنند ، پست های منتشر شده را ویرایش کنند یا به هر گونه پست ایجاد شده توسط کاربران دیگر دسترسی پیدا کنند. آنها همچنین نمی توانند با صفحات وردپرس کار کنند. هنگامی که یک کاربر با نقش Contributor پست خود را تمام کرد ، می تواند دکمه ارسال برای نقد را بزنید. این سیگنال را نشان می دهد که آماده است تا توسط شخصی که نقش کاربر مناسبی را دارد مورد بررسی قرار گیرد (به عنوان مثال ویرایشگر یا سرپرست).

با این حال ، همانطور که از آن تصویر مشاهده می کنید ، کاربران با نقش Contributor نمی توانند به کتابخانه رسانه ای وردپرس دسترسی پیدا کنند. به همین دلیل ، آنها نمی توانند تصاویر یا پرونده های رسانه ای دیگری را به پست های خود اضافه کنند. این محدودیت اصلی نقش مشارکت کننده است و ممکن است آن را برای نیازهای شما نامناسب کند. از این گذشته ، اضافه کردن تصاویر به پست های وبلاگ یکی از بهترین راه ها برای ایجاد جذابیت محتوای وب سایت است. بنابراین ، مگر اینکه شما یا شخص دیگری مراقب اضافه کردن تصاویر به پست های وبلاگ باشید ، احتمالاً نقش مشارکت کننده دسترسی کافی نخواهد داشت.

نحوه شخصی سازی نقش های کاربر WordPress

افزونه Advanced Manager

یک گزینه استفاده از یک افزونه مناسب برای مدیریت نویسنده WordPress مانند رایگان است مدیر توانمندسازی افزونه برای سفارشی کردن نقش کاربر Contributor. شخصی سازی نقش های کاربر WordPress نسبتاً ساده است. این فقط یک مورد بررسی یا عیب یابی جعبه های مناسب است.

نقش کاربری مشترک را سفارشی کنید

با این وجود ، پیگیری تغییراتی که ایجاد کرده اید و دسترسی جدیدی که به کاربران موجود داده اید می تواند گیج کننده باشد. در بدترین حالت ، اگر به درستی مدیریت نشود ، می توانید ناخواسته به سطحی نامناسب از زیر مجموعه های نامناسب کاربران خود دسترسی ناخواسته دهید..

اگر شخصی سازی عملکردهای اصلی وردپرس و تغییر نقش کاربر ، جذابیتی نداشته باشد ، نگران نباشید. خبر خوب این است که بیش از یک نقش مناسب برای افزودن کاربران جدید به سایت شما در این ظرفیت وجود دارد. برای پروژه شما ، نقشی بهتر برای سازندگان محتوای شما می تواند نقش کاربر WordPress نویسنده باشد.

نقش کاربر نویسنده WordPress

نقش نویسنده گام بعدی از نقش مشارکت کننده از نظر قابلیت ها است. بر خلاف کاربران با نقش Contributor ، نویسندگان می توانند پرونده ها را در وب سایت وردپرس خود بارگذاری کنند و به آنها این امکان را می دهند که تصاویر و فیلم ها را به کتابخانه رسانه و سپس در پست های خود اضافه کنند..

نویسنده نقش ویرایشگر پست

همانطور که از تصویر بالا مشاهده می کنید ، نویسندگان به دکمه Add Media در ویرایشگر پست WordPress دسترسی دارند. آنها همچنین می توانند تصویر برجسته را برای یک پست تنظیم کنند. این امکاناتی را برای آنها فراهم می کند که بتوانند یک پست کاملاً شکل گرفته در وبلاگ خود ایجاد کنند.

دسترسی کاربر سفارشی کردن نویسنده

با این حال ، باید توجه کنید که آیا باید نقش نویسنده را به کاربر اختصاص دهد یا نه. آنها همچنین می توانند پست ها را منتشر کرده و همچنین پست های منتشر شده خود را ویرایش و حذف کنند. این سطح دسترسی ممکن است بیشتر از آن چیزی باشد که شما مایل به ارائه آن هستید. برای غلبه بر این امر ، مانند گذشته ، می توانید از افزونه رایگان قابلیت توانمندی تقویت شده برای تغییر کاربری با نقش نویسنده در سایت خود استفاده کنید.

بهترین نقش کاربر WordPress برای مدیران محتوا

هنگامی که نوبت به ایجاد یک حساب کاربری در وب سایت وردپرس خود برای شخصی که می تواند محتوای سایت شما را مدیریت کند ، می آید ، پس بهترین گزینه نقش ویرایشگر است. این نقش کاربر یک سطح پایین تر از بالاترین نقش سرپرست است ، بنابراین آن را عاقلانه به کاربران خود اختصاص دهید.

ویرایشگر نقش ویرایشگر پست

نه تنها کاربران با نقش ویرایشگر می توانند صفحات خود و همچنین موارد ایجاد شده توسط دیگران را ایجاد و مدیریت کنند ، بلکه می توانند پستهای ایجاد شده توسط سایر کاربران را نیز مدیریت کنند. از آنجا که ویراستاران می توانند نظرات را تعدیل کنند ، آنها توانایی کافی برای مدیریت کلیه جنبه های تولید محتوا در سایت شما را دارند – ایده آل برای برون سپاری یا آوردن یک متخصص بازاریابی محتوا به تیم شما.

نقش ویرایشگر را سفارشی کنید

در بیشتر موارد ، دیگر نیازی به دسترسی منظم به بلاگ نویسان و سازندگان محتوا نیست ، در حالی که نقش نویسنده یا مشارکت کننده اغلب مناسب تر است. اما اگر کسی را استخدام کرده اید تا مطالب ارسال شده در سایت خود توسط دیگران را بررسی و منتشر کند ، ویرایشگر بهترین نقش کاربر است.

افکار نهایی

نقش کاربر WordPress مفاهیم روان است. به روزرسانی های نرم افزاری هسته وردپرس می تواند تغییراتی در نقش کاربران ایجاد کند ، یا با اضافه کردن نقش های جدید یا تغییر قابلیت های موجود. علاوه بر این ، افزونه های خاص می توانند نقش های جدیدی را اضافه کنند یا قابلیت های نقش های کاربر موجود را نیز به صورت خودکار و یا با ایجاد امکان تغییر در خود تغییر دهند..

بنابراین ، ایده خوبی است که بررسی کنید آخرین مستندات در مورد نقش و قابلیت های کاربر برای WordPress و سایر ابزارهای شخص ثالثی که استفاده می کنید. اگر می خواهید مطمئن شوید که هنگام گرفتن یک بلاگر جدید در سایت خود ، کلیدهای خانه خود را به شما نمی بخشید ، با استفاده از نقش های کاربر خودتان برای دیدن اینکه دقیقاً چه سطح دسترسی کاربران به سایت شما خواهد رسید ، ایده خوبی است..

اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد که به سادگی یک کاربر جدید بالاترین نقش ممکن را برای اطمینان از انجام کار خود داشته باشید ، این می تواند باعث نقض جدی در امنیت سایت وردپرس شود. در عوض ، بهتر است قبل از تعیین نقش به آنها بگوییم که در واقع کاربر به چه تواناییهایی نیاز دارد. اگر احساس می کنید الزامات شما بی نظیر است ، می توانید از افزونه قبلاً ذکر شده در مورد قابلیت های توانمندی پیشرفته برای ایجاد نقش کاربر جدید دلخواه استفاده کنید یا سایر افزونه های مدیریت چند نویسنده WordPress را که می توانید کشف کنید..

کدام نقش برای کاربران سایت شما مناسب است؟ آیا برای طراحی پروژه خود نیاز به ایجاد نقش کاربر سفارشی دارید؟ لطفا در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map