راهنمای گام به گام سازنده گوتنبرگ برای وردپرس

راهنمای گام به گام سازنده گوتنبرگ برای وردپرس

فکر می کنم وقتی می گویم قبول خواهید کرد: کل این تجارت گوتنبرگ گیج کننده است.


اولا ، آیا ویرایشگر بلاک جدید سخت است یا چه؟ منظورم این است که شما نمی دانید که تمام ابزارهای مورد علاقه شما به کجا رفتند. در حال حاضر ، شما احتمالاً مدت زمان بیشتری را برای ایجاد پست در نظر گرفتید ، درست است?

شاید اضافه کردن پیوند (وابسته یا موارد دیگر) شما را از یک منحنی دور کند و احساس ناامیدی کردید. شاید در افزودن تصویری در کنار متن خود مشکلی داشته باشید.

شاید شما سعی کنید چندین ستون را اضافه کنید ، و کارها آنطور که انتظار می رود نتیجه ای حاصل نمی شود. اگر اینگونه نباشد ، ممکن است شما نتوانید فایلهای PDF خود را به راحتی اضافه کنید ، یا پیام مخوف “بروزرسانی ناموفق” را بصورت جداگانه مشاهده می کنید.

خوب ، دیگر نگران نباشید. من چندی پیش در موقعیت دقیق شما نبودم ، اما اکنون گوتنبرگ را هیجان زده ای برای استفاده می دانم. یک منحنی یادگیری وجود دارد ، بله ، اما تا پایان پست امروز ، شما به گوتنبرگ متفاوت فکر خواهید کرد.

ویرایشگر گوتنبرگ چیست؟?

ویرایشگر وردپرس گوتنبرگ

شما در حال جستجوی Gutenberg ، ویرایشگر پیش فرض بلوک WordPress هستید

اگر از WordPress 5.0 و بالاتر استفاده می کنید ، حتماً به ویرایشگر جدید و براق وردپرس ، معروف به گوتنبرگ برخورد کرده اید.

و درست مانند بسیاری از کاربران دیگر ، شما می خواهید از ویرایشگر انقلابی استفاده کنید ، اما به دلیل گوتنبرگ مردد هستید پیچیده است.

یا شاید وقتی برای اولین بار با گوتنبرگ ملاقات کردید ، کارهای مختلفی انجام نمی شود. علاوه بر این ، توسعه دهندگان بودند و هنوز هم مضامین و افزونه ها را با ویرایشگر بلوک سازگار می کنند.

بنابراین ، شما به سرعت به بازگشت ویرایشگر کلاسیک, که ، BTW ، با ما خوب است. فقط بخاطر داشته باشید که WordPress بعد از سال 2022 از ویرایشگر کلاسیک پشتیبانی نمی کند. بعلاوه ، همه موارد اضافی که گوتنبرگ ارائه می دهد را از دست نخواهید داد..

از نظر کارایی ، ویرایشگر کلاسیک و گوتنبرگ همین کار را انجام می دهند. می دانید ، هر دو ابزار به شما کمک می کنند بدون کدنویسی ، محتوا ایجاد کنید.

با این حال ، ما چنان به ویرایشگر قدیمی WYSIWYG عادت کرده ایم که می بینیم که اگرچه کاملاً گیج کننده نیست ، با UI جدید گوتنبرگ سازگار است. حداقل این چیزی است که من فکر می کنم.

اما ، دقیقاً گوتنبرگ چیست?

گوتنبرگ ویرایشگر پیش فرض جدید وردپرس است. این برخلاف ویرایشگر متن / دیداری سنتی نیست. گوتنبرگ مانند بسیاری از سازندگان صفحه مدرن از بلوک های محتوا استفاده می کند.

با ویژگی های بصری بیشتری نسبت به ویرایشگر کلاسیک حمل می شود ، به این معنی که می توانید محتوای مادی را در پرواز ایجاد کنید. اکنون ، می توانید طرح های خارق العاده ای را بسرعت شلاق بزنید ، آیا با پست ها یا صفحات وردپرس کار می کنید.

و با چند مورد افزودنی ، گوتنبرگ می تواند به طرز مطلوب با سازندگان ایجاد شده در صفحه وردپرس مانند Brizy ، Elementor و Divi رقابت کند..

تنها اشکال در سازندگان صفحه اغلب ویژگی های بیشتری را ارائه می دهند زیرا در درجه اول سازندگان صفحه هستند! در عین حال ، گوتنبرگ هنوز کاملاً جوان است و فقط می توانید انتظار داشته باشید که ویرایشگر بلوک در جهش و مرزها رشد کند..

در پست امروز ، یک زمان جالب برای ایجاد یک پست وردپرس با ویرایشگر گوتنبرگ خواهیم داشت. هدف من این است که همه جزئیات و ویژگی های ریز را پوشش دهم تا بتوانید از Gutenberg برای خلق محتوا مانند جوانب مثبت استفاده کنید.

اماده ای؟ اگر چنین است ، بگذارید آن پست وردپرس را ایجاد کنیم.

نحوه ایجاد پست وردپرس با گوتنبرگ

اگر یک وب سایت WordPress را راه اندازی کرده اید ، احتمالاً پست های بیشتری را نسبت به صفحات ایجاد می کنید. در بخش زیر ، یک پست وردپرس را در گوتنبرگ از ابتدا ایجاد می کنیم. امیدوارم هنگام آزمایش از گوتنبرگ به همان اندازه سرگرمی داشته باشید.

که از راه است ، به حرکت کنید ارسال ها> افزودن جدید همانطور که در تصویر زیر برجسته می کنیم.

ایجاد یک پست جدید در گوتنبرگ

انجام این کار شما را مستقیماً به ویرایشگر گوتنبرگ نشان می دهد که در زیر آمده است.

ویرایشگر وردپرس گوتنبرگ

بسیار زیبا ، متعجب؟ حال ، اجازه دهید ما آن آستین ها را ببندیم و سر کار بیاییم.

افزودن عنوان

عنوان جدیدی را در گوتنبرگ اضافه کنید

شما نمی توانید یک پست بدون عنوان کامل بنویسید. نکته خوب این است که گوتنبرگ اضافه کردن یک عنوان را بسیار آسان می کند.

اولین بلوکی که مشاهده می کنید این است عنوان در بالای سند همانطور که در تصویر بالا جزئیات آن را توضیح می دهیم. برای ایجاد عنوان برای پست خود ، داخل بلوک تایپ کنید. ساده به عنوان A ، B ، C.

آیا نیاز به ویرایش مجدد دارید؟ به راحتی می توانید این کار را انجام دهید عنوان با کلیک کردن روی بلوک ویرایش کنید دکمه مطابق شکل زیر.

پیوند مجدد پست را در گوتنبرگ ویرایش کنید

بعد از اضافه کردن عنوان خود ، روی ضربه بزنید وارد کلید برای شروع یک خط جدید آه بله ، گوتنبرگ ناوبری بومی را که دوست داشتید در ویرایشگر کلاسیک وردپرس حفظ کند.

اضافه کردن یک بند جدید

پاراگراف جدید در گوتنبرگ

هدف قرار دادن وارد کلید جدید ایجاد می کند پاراگراف همانطور که در بالا نشان داده شده است. قبل از تایپ هر متنی ، این بلوک گزینه های مختلفی را برای شما ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر به شماره شماره زیر مراجعه کنید.

گزینه های جدید پاراگراف بلوک گوتنبرگ

یادداشت. تو می توانی:

 1. بلوک پاراگراف جدید را به هر بلوک دیگر ، به عنوان مثال ، تصویر ، عنوان ، پوشش ، گالری ، WooCommerce ، فرم و غیره تبدیل کنید.
 2. با استفاده از میانبر ، بلوک پاراگراف را در یک بلوک تصویر تغییر دهید
 3. بلوک پاراگراف را به یک بخش عنوان ، یعنی H2 ، H3 و H4 تغییر دهید
 4. بلوک پاراگراف را به یک بلوک تصویر جلد تبدیل کنید

برای اهداف تصویر سازی ، اولین بند را برای معرفی پست ذخیره می کنم. پس از افزودن متن ، نوار ابزار قالب بندی مطابق شکل زیر ظاهر می شود.

نوار ابزار قالب بندی پاراگراف gutenberg

با تشکر از نوار ابزار قالب بندی ، می توانید:

 • پاراگراف را در یک آیه ، نقل قول ، عنوان ، لیست ، کد و متن از پیش تنظیم شده پنهان کنید
 • جسورانه, ایتالیز کردن, اعتصاب, و تأکید محتوا
 • متن را چپ ، راست ، وسط قرار دهید و توجیه کنید
 • پیوندی را اضافه کنید که همچنین می تواند در یک برگه جدید باز شود
 • درج یک تصویر درون خطی (بله ، وجود دارد!)
 • تنظیمات بلوک را مخفی کنید
 • بلوک را کپی کنید
 • بلوک قبل یا بعد از بلوک فعلی را وارد کنید (در مورد ما ، این پاراگراف اول است ، بنابراین قبل از هر چیزی اضافه نمی شوید. فقط پس از آن.) در صورت تمایل می توانید قبل از اولین پاراگراف یک بلوک تصویر جلد اضافه کنید ، زیرا به نظر می رسد خوب
 • بلوک را به صورت HTML ویرایش کنید
 • بلوک فعلی را به بلوک های قابل استفاده مجدد اضافه کنید تا بتوانید از آن در پست های دیگر استفاده کنید
 • بلوک را به طور کامل بردارید

همچنین می توانید بلوک پاراگراف را با گزینه های موجود در مسدود کردن همانند تصویر زیر در فهرست منوی نوار کناری موجود است.

گزینه های نوار کناری گوتنبرگ برای بلوک پاراگراف

چند یادداشت در مورد تصویر فوق:

 1. انتخاب مسدود کردن برای مشاهده همه گزینه ها و تنظیمات بلوک ، اینجا را فشار دهید
 2. اندازه قلم را انتخاب کرده و Drop Cap را در اینجا فعال کنید
 3. رنگ پس زمینه را به پاراگراف خود اضافه کنید. من آن را برای اهداف مصنوعی به رنگ آبی تنظیم کردم. همچنین می توانید رنگ متن را سفارشی کنید. در هر دو حالت ، می توانید رنگ های سفارشی نامحدودی اضافه کنید
 4. شما می توانید یک کلاس CSS سفارشی را در اینجا اضافه کنید ، به این معنی که می توانید سبک های اضافی CSS را به بلوک خود اضافه کنید
 5. پس زمینه آبی و Drop Cap قبلاً در ویرایشگر گوتنبرگ اعمال شده است

برگه سند در نوار کناری

یک برگه دیگر در منوی نوار کناری وجود دارد. سند مطابق شکل زیر.

برگه سند نوار کناری

در اینجا ، یادداشت های مربوط به تصویر فوق:

 1. برای جابجایی در اینجا کلیک کنید سند برگه
 2. در اینجا می توانید یک پست را برنامه ریزی کنید ، دید را روی هر یک تنظیم کنید خصوصی یا عمومی, تنظیم یک پست برای بررسی در انتظار وضعیت را انتخاب کنید ، قالب ارسال کنید و یک پست چسبنده ایجاد کنید
 3. در این بخش به شما امکان ویرایش پیوند مجدد خود را می دهد
 4. در اینجا می توانید دسته های جدید را انتخاب یا ایجاد کنید
 5. برچسب ها را به پست خود اضافه کنید
 6. تنظیم تصویر برجسته
 7. یک دفترچه راهنما ایجاد کنید
 8. اجازه دادن نظرات ، پینگ بک و پیگیری آهنگ

همانطور که مشاهده می کنید ، شما گزینه های زیادی برای طراحی بلوک پاراگراف (و کل پست) به هر شکلی که می خواهید وجود دارد. به هر حال ، بلوک های مختلف همانطور که در یک دقیقه یاد می گیریم ، دارای تنظیمات مختلف هستند.

بعد از اولین پاراگراف ، روی ضربه بزنید وارد برای ایجاد یک خط جدید (یا بلوک پاراگراف) دوباره کلید بزنید. حال ، اجازه دهید تصویری را در زیر پاراگراف اول اضافه کنیم.

افزودن تصاویر در گوتنبرگ

اضافه کردن یک تصویر جدید در گوتنبرگ

آنها می گویند یک تصویر هزار کلمه صحبت می کند ، و یک پست وبلاگ بدون تصاویر خسته کننده است. برای افزودن تصویری در پست وردپرس خود با استفاده از گوتنبرگ ، گزینه های مختلفی دارید.

وقتی به تو رسیدی وارد چند لحظه پیش کلید ، شما یک پاراگراف جدید ایجاد کردید. با توجه به اینکه گوتنبرگ بصری است ، می توانید همانطور که در تصویر زیر برجسته می کنیم ، با کلیک بر روی نمادهای + (+) ، تصویر یا جلد ، تصویر را اضافه کنید.

افزودن تصویر جدید در ویرایشگر گوتنبرگ

چند یادداشت:

 1. می توانید از طریق نمادهای + (+) اضافه کنید
 2. در اینجا می توانید یک تصویر را به راحتی اضافه کنید
 3. این گزینه به شما امکان می دهد a پوشش تصویر (اینها معمولاً از سایر عکسها بزرگتر هستند. به علاوه ، می توانید متن را روی تصاویر جلد ، BTW اضافه کنید)

پیش بروید و روی هر یک از نمادهای + (+) کلیک کنید. بعد ، روی کلیک کنید تصویر مطابق شکل زیر.

اضافه کردن تصاویر در گوتنبرگ

با کلیک روی تصویر برگه بارگیری می شود تصویر بلوک نشان داده شده در تصویر زیر.

بلوک تصویر گوتنبرگ

 تصویر بلاک به شما امکان می دهد یک تصویر بارگذاری کنید یا یکی از URL یا کتابخانه رسانه را اضافه کنید. در این فرایند ، می توانید متن alt (مهم برای SEO) ، عنوان و توضیحات را از طریق تنظیمات صفحه رسانه یا همان گزینه اضافه کنید مسدود کردن نوار کناری همانطور که در تصاویر زیر نشان داده شده است.

تنظیمات معمول رسانه …

تنظیمات رسانه وردپرس

…و تصویر تنظیمات بلوک.

تنظیمات بلوک تصویر گوتنبرگ

آیا امروز چیزی یاد می گیرید؟ امیدوارم. بیایید ادامه دهیم.

گوتنبرگ پس از افزودن تصویر خود ، یک پاراگراف پاراگراف جدید درست زیر آن اضافه می کند. شما می توانید هر آنچه را می خواهید اضافه کنید ، اما برای اهداف تصویرگری ، من متن و سپس یک دکمه زیر آن را اضافه کردم.

نحوه اضافه کردن فایلهای قابل بارگیری ، به عنوان مثال PDF ، تصاویر ، فیلم ها و غیره

گوتنبرگ افزودن فایلهای قابل بارگیری را به پست یا صفحه وردپرس خود بسیار آسان می کند.

در یک چیز جدید پاراگراف بلوک ، روی نماد به علاوه (+) کلیک کنید ، به آن بروید بلوک های مشترک و به فایل همانطور که در زیر برجسته می کنیم.

افزودن پرونده های قابل بارگیری در گوتنبرگ

با انجام این کار ، بلوک زیر راه اندازی می شود:

بلوک پرونده گوتنبرگ

از فایل بلوک ، می توانید یک پرونده جدید را بارگذاری کنید یا پرونده ای را از کتابخانه رسانه خود اضافه کنید. گوتنبرگ پس از افزودن پرونده خود ، ناز اضافه می کند دانلود دکمه به طور خودکار همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود.

افزودن پرونده در گوتنبرگ

می توانید با گزینه ها بازی کنید. به عنوان مثال ، می توانید “لیست چک PDF گوتنبرگ رایگانعنوان و همچنین دانلود دکمه. می توانید کلاس CSS را به بلوک اضافه کنید و به هر شکلی که می خواهید ، سبک دهید.

اضافه کردن نقل قول در گوتنبرگ

بعد ، بیایید یک نقل قول اضافه کنیم زیرا آنها جذاب ، گیرنده هستند و به شما کمک می کنند تا نقطه را به خانه هدایت کنید. در یک خط جدید ، روی علامت (+) کلیک کنید ، به حرکت بروید بلوک های مشترک و به نقل قول مطابق شکل زیر.

اضافه کردن نقل قول در گوتنبرگ

انجام این کار می افزاید: نقل قول همانطور که در صفحه نمایش زیر برجسته می کنیم ، در پست خود مسدود کنید.

تنظیمات بلوک نقل قول گوتنبرگ

به تنظیمات بلوک نقل قول در نوار کناری سمت راست در بالا توجه کنید?

برای افزودن نقل قول خود ، داخل بلوک تایپ کنید. نتیجه من.

نقل قول گوتنبرگ

به نظر می رسد باور نکردنی است ، درست است?

افزودن بسترهای رسانه ای در گوتنبرگ

گوتنبرگ برای جاسازی فیلم ها و رسانه های دیگر از 30+ سایت مانند YouTube ، Vimeo ، Facebook ، SoundCloud ، WordPress ، Slideshare و غیره دارای چندین بلوک است..

برای جاسازی محتوا ، روی نماد + (+) کلیک کنید ، به آن بروید تعبیه شده, و سایت را انتخاب کنید به عنوان مثال ، من همانند تصویر زیر YouTube را می خواستم.

تعبیه یوتیوب gutenberg

در مرحله بعد ، URL ویدیوی YouTube را کپی کنید و روی آن کلیک کنید جاسازی دکمه همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

بلوک جاسازی یوتیوب gutenberg

به محض اینکه ضربه بزنید جاسازی دکمه ، گوتنبرگ پیوند را به طور خودکار در یک فیلم مخفی می کند همانطور که در زیر برجسته می کنیم.

فیلم یوتیوب تعبیه شده در گوتنبرگ

قایقرانی صاف تمام راه. اکنون ، بگذارید یک دکمه مستقل اضافه کنیم که برای ایجاد یک تماس برای اقدام مناسب است (CTA).

نحوه اضافه کردن دکمه در گوتنبرگ

در این مرحله نباید بلوک اضافه کنید. فقط روی علامت (+) کلیک کنید و بلوک خود را انتخاب کنید. نمی تواند از این راحت تر شود.

بنابراین ، چگونه می توانیم یک دکمه اضافه کنیم?

در یک خط جدید (یا بلوک) ، روی نماد (+) اضافه کنید ، حرکت کنید عناصر چیدمان و کلیک کنید دکمه مطابق شکل زیر.

افزودن دکمه ها در ویرایشگر گوتنبرگ

انجام این کار شما را به سمت شما سوق می دهد دکمه همانطور که در زیر جزئیات را مسدود می کنیم.

افزودن دکمه ها در ویرایشگر گوتنبرگ

همانطور که از تصویر بالا مشاهده می کنید ، می توانید متن دکمه را ویرایش کرده و یک لینک اضافه کنید. علاوه بر این ، می توانید دکمه را از طریق منوی نوار کناری در سمت راست صفحه تنظیم کنید.

بعد از چند کلیک ، اینجا چیزی است که من کردم.

به عنوان مثال دکمه گوتنبرگ

به هر حال ، در صورت استفاده از ترکیب رنگی که برای خواندن سخت روی دکمه های خود استفاده می کنید, گوتنبرگ به سرعت به شما اطلاع می دهد. چقدر زیبا?

نحوه اضافه کردن ستون ها در گوتنبرگ

با استفاده از یک دکمه زیبا ، چند ستون اضافه کنیم. من دو ستون اضافه می کنم ، بنابراین با دقت دنبال کنید.

در اینجا چه باید کرد نماد به علاوه (+) را کلیک کنید ، به آن بروید عناصر چیدمان و کلیک کنید ستون ها همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

ویرایشگر گوتنبرگ برگه ستون ها

گوتنبرگ به طور پیش فرض دو ستون را اضافه می کند. تصویر زیر را ببینید و به یاد داشته باشید ، من قبلاً محتوا را به ستون ها اضافه کردم.

ستون های گوتنبرگ در ویرایشگر وردپرس

که باعث می شود من:

جلوی ستون های گوتنبرگ

برای چند ثانیه کار بد نیست. اما شاید شما مایل به ایجاد ستون نیستید. شاید شما بخواهید تصویری را در کنار متن متن نمایش دهید.

آیا بلوکی برای آن وجود دارد؟ بله ، وجود دارد!

نحوه افزودن تصویر در کنار متن در گوتنبرگ

آیا به دنبال اضافه کردن تصویری در کنار متن هستید؟ در این صورت بخش زیر را دوست خواهید داشت.

طبق معمول ، روی نماد به علاوه (+) کلیک کنید و به آن بروید عناصر چیدمان و کلیک کنید رسانه و متن مطابق شکل زیر.

رسانه و متن بلوک گوتنبرگ

شما باید ببینید رسانه و متن همانطور که در زیر نشان داده شده است ، بلوک.

رسانه و متن در گوتنبرگ

در مرحله بعد ، تصویر / فیلم / رسانه خود را بارگذاری کنید یا یکی از آن را از کتابخانه رسانه اضافه کنید. پس از آن متن خود را در کنار رسانه اضافه کنید ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

من در اطراف بازی کردم رسانه و متن بلوک ، و من به موارد زیر رسیدم. ذهن شما؛ من توانستم دکمه ای را در آنجا فشار دهم

رسانه و متن در اقدامی کامل

اوه ، این عقب است بگذارید جلو را به شما نشان دهم. اینجا:

متن متن رسانه در گوتنبرگ

به نظر می رسد بسیار حرفه ای است ، درست است؟ مطمئناً می توانید تصور کنید که چقدر می توانید با ویرایشگر گوتنبرگ به دست بیاورید.

بلوک های شخص ثالث گوتنبرگ

توسعه دهندگان وردپرس علاقه دارند تم و پلاگین ها را با ویرایشگر گوتنبرگ سازگار کنند. چند نمونه شامل WooCommerce ، Jetpack و SEO Yoast است.

به عنوان مثال ، می توانید بلوک های WooCommerce را در پست وردپرس خود اضافه کنید. در مرحله اول ، شما باید WooCommerce را نصب و فعال کنید.

بعد ، در یک خط جدید ، روی نماد (+) اضافه کنید ، حرکت کنید WooCommerce و مطابق شکل زیر هر کدام از بلوک های مورد نظر را انتخاب کنید.

بلوک های woocommerce گوتنبرگ

آیا می دانید این به چه معناست؟ این بدان معناست که می توانید در مدت چند دقیقه پست ها و صفحات رسانه ای غنی ایجاد کنید.

بلوک های قابل توجه دیگر

ما در حال حاضر بیش از 2،000 کلمه داریم ، و اگر این کار را ادامه دهیم ، به نوشتن کتاب الکترونیکی کامل خواهیم رسید. دعای من این است که شما هم اکنون می توانید از گوتنبرگ و بدون هیچگونه سکسکه استفاده کنید.

از این راه ، در اینجا لیستی از بلوک های موجود دیگر آورده شده است.

 • ابزارک ها – می توانید محتوا را از ابزارک های خود به پست های وبلاگ اضافه کنید
 • کد کوتاه – هنوز هم می توانید از کد کوتاه بومی وردپرس استفاده کنید
 • کلاسیک – بلوکی عالی که محتوای قدیمی شما را در خود جای داده است
 • بیشتر – این بلوک قبلاً با نام معروف شناخته می شد بیشتر بخوانید برچسب زدن
 • صفحه شکستن ، جداکننده ها ، فاصله دهندگان
 • HTML سفارشی ، Pullquote ، جدول
 • آلبوم عکس و صوتی / تصویری HTML5
 • و خیلی بیشتر بسته به مضامین و افزونه هایی که استفاده می کنید

گذشته از: ایجاد یک صفحه وردپرس شبیه به ایجاد یک پست صرفه جویی در اختلافات چند دقیقه است ، بنابراین ما امروز به این نتیجه نخواهیم رسید.

میانبرهای سریع هک و صفحه کلید گوتنبرگ

گوتنبرگ با چند هک و میانبرهای صفحه کلید همراه است که این کار را حتی ساده تر می کند. به عنوان مثال ، اگر “/” را در داخل بخش پاراگراف تایپ کنید ، لیستی از بلوک ها را ایجاد می کند.

حتی می توانید با وارد کردن عنوان بلاک بعد از بازگشت به صفحه (/) مثلاً ، تایپ کردن “/ تصویر” بلوک خاصی را انتخاب کنید ، مثلاً تایپ کردن “/ تصویر” بلوک تصویر را در بین سایر بلوک های مرتبط با تصویر به وجود می آورد. برای جزئیات بیشتر به تصویر زیر مراجعه کنید.

میانبر واکنش گوتنبرگ

کلید های میانبر صفحه کلید: برای مشاهده همه میانبرهای موجود ، را فشار دهید SHIFT + ALT + H در ویندوز و OPT + CTRL + H در مک.

در بالای سند ، می توانید همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید ، ساختار سند را با کلیک بر روی آیکن (i) مشاهده کنید.

ساختار سند گوتنبرگ

خوب. فوق العاده صاف.

اوه ، و به هر حال ، خطای “به روزرسانی نشد” معمولاً به دلیل اتصال اینترنتی متزلزل اتفاق می افتد


بین شما و من ، گوتنبرگ یک ویرایشگر محتوای خارق العاده است. مشروط بر اینکه شما مایل به یادگیری طناب ها باشید ؛ شما می توانید مقدار زیادی از ویرایشگر WordPress آینده کسب کنید.

گوتنبرگ هنوز نسبتاً جوان است و می توان انتظار داشت که این محصول از نظر قابلیت استفاده و کارایی رشد کند. این یک تلاش جدی برای حساب کردن در روزهای آینده خواهد بود. سازندگان صفحه بهتر مراقب هستند ، یا اینکه کارشان تمام خواهد شد

ما امیدواریم که راهنمای گام به گام ما به ویراستار گوتنبرگ به شما کمک کند تا همه چیز را در چشم انداز قرار دهید. ما معتقدیم اکنون می توانید از ویرایشگر بلاک برای ایجاد محتوا مانند یک حرفه ای استفاده کنید.

لطفا دغدغه ها ، افکار و سوالات خود را در بخش نظرات در زیر به اشتراک بگذارید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map