نوشتن افزونه ساده وردپرس ، آموزش مبتدی

به زبان غیرمستقیم ، یک افزونه WordPress یک برنامه ساده است که به شما کمک می کند بدون نیاز به ویرایش برنامه هسته اصلی ، وب سایت وردپرس خود را شخصی سازی و ارتقا دهید. وقتی استاد شدی توسعه افزونه وردپرس, شما قادر خواهید بود به هیچ وجه همه نوع عملکردها را به وبلاگ وردپرس خود اضافه کنید. اما قبل از تبدیل شدن به یک حرفه ای ، باید طناب ها را یاد بگیرید.


افزونه وردپرس یک برنامه یا مجموعه ای از یک یا چند تابع است که به زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است ، که مجموعه خاصی از ویژگی ها یا خدمات را به وبلاگ وردپرس اضافه می کند ، که با استفاده از نقاط دسترسی و روش ها می توانید یکپارچه با وبلاگ باشید. ارائه شده توسط رابط برنامه کاربردی افزونه WordPress (API). – نوشتن افزونه ، وردپرس Codex

در پست امروز ، ما شما را با روند ایجاد اولین افزونه وردپرس شما راهنمایی خواهیم کرد. ما برای اولین بار که برنامه نویس برای اولین بار است که اطلاعات کمی در مورد آن نداریم ، آموزش را ساده نگه می داریم PHP (زبان برنامه نویسی در پشت وردپرس).

با این حال ، قبل از پایین آمدن به برنامه نویسی واقعی ، ما به مواردی خواهیم پرداخت که باید درباره توسعه افزونه وردپرس بدانید..

مبانی لازم برای دانستن قبل از ایجاد افزونه وردپرس

در این بخش ، ما را آشکار خواهیم کرد چند قدم اول هنگام ایجاد یک افزونه وردپرس باید دنبال کنید. علاوه بر این ، ما در هنگام نوشتن افزونه خود به همه موارد مختلفی که باید مورد توجه قرار دهید اشاره خواهیم کرد. عالی. بیایید با اصول اولیه شروع کنیم.

چگونه یک افزونه وردپرس را نامگذاری کنیم

قبل از هر چیز دیگری ، باید یک نام منحصر به فرد برای افزونه وردپرس خود بیابید. یکی از بهترین راه ها برای تعیین نام مطلوب این است که فکر کنید افزونه شما چه کاری را انجام خواهد داد. به عنوان مثال ، اگر افزونه شما به دیگران در اشتراک گذاری محتوا از طریق رسانه های اجتماعی کمک می کند ، می توانید عبارت “اشتراک رسانه های اجتماعی” را در این نام بگنجانید. نکته دیگر ، نام افزونه ها می توانند چندین کلمه باشند ، بنابراین خلاقیت را کم نکنید.

برای جلوگیری از درگیری با سایر افزونه ها ، باید نام پلاگین شما بی نظیر باشد. برای اطمینان از منحصر به فرد بودن نام شما ، می توانید یک جستجوی Google را در این نام انجام دهید. علاوه بر این ، می توانید فهرستهای مختلف افزونه از جمله مخزن افزونه وردپرس.

برای نامگذاری هر افزونه ، باید حداقل یک فایل پلاگین (فایل اصلی PHP) ایجاد کنیم که ما را به بخش بعدی خود معرفی می کند.

نحوه ایجاد فایل های افزونه

بسته به کارهایی که برای انجام آن طراحی شده است ، می توان یک افزونه را از یک فایل PHP یا چندین پرونده تشکیل داد. مهمترین پرونده اصلی است پرونده PHP, که به ترتیب معادل index.php و index.html در مضامین WordPress و طراحی HTML است.

توصیه می شود که توسعه دهندگان وردپرس فایل پلاگین اصلی خود را بعد از پلاگین به صورت معمولی نامگذاری کنند. به عنوان مثال ، فایل اصلی افزونه برای افزونه ای به نام پلاگین WP Renym خواهد بود wp-renym.php. اگر یک نام جداکننده به نام خود اضافه می کنید ، فقط از کلمات (-) در بین کلمات به جای مخالف زیرین استفاده کنید (_).

همانطور که در بالا ذکر شد ، یک افزونه می تواند از یک فایل واحد یا چندگانه (تصاویر ، JavaScript ، زبان ، فایلهای CSS و غیره) ساخته شود. در هر صورت ، فایل های افزونه شما باید در یک فهرست مشترک زندگی کنند. بنابراین برای پلاگین هایی به نام WP Renym the wp-renym.php پرونده در یک قرار می گیرد wp-renym پوشه پوشه های اضافی اضافی را می توان در داخل پوشه افزونه اصلی اضافه کرد تا فایل های دیگر را در خود جای داده و سازماندهی کند.

بعد از گذاشتن كدی برای افزونه ، پوشه اصلی خود را در یك فایل فشرده سازی فشرده می كنید (در این حالت بایگانی wp-renym.zip خواهد بود) در سایت وردپرس بارگذاری و نصب شود..

افزودن یک Header File به پرونده اصلی PHP

هنگام نامگذاری افزونه خود باید جزئیات دیگری از جمله توضیحات ، نسخه ، مجوز ، نام نویسنده را اضافه کنید – اساساً همه چیزهایی که در زیر و در کنار افزونه شما ظاهر می شوند در صفحه افزونه های WordPress – سربرگ افزونه. برای این شما باید از یک عنوان اطلاعات پلاگین استاندارد در بالای پرونده اصلی PHP خود قرار دهید. اینگونه به نظر می رسد که یک سرصفحه معمولی:


/ *
نام پلاگین: نام پلاگین شما
افزونه URI: http: // پیوند به صفحه اصلی افزونه شما
توضیحات: توضیح دهید که افزونه شما در چند جمله کوتاه چیست
نسخه: 1.0
نویسنده: نام شما (بله! شهرت اینجا می آید ...)
URI نویسنده: http: // پیوند به وب سایت شما
مجوز: GPL2 و غیره
مجوز URI: http: // پیوند به مجوز افزونه شما
* /

هر پارامتر موجود در عنوان فوق خود توضیحی است ، بنابراین من به جزئیات نمی روم. فقط اطمینان حاصل کنید که مربوطه را درج می کنید http: // یا https: // هنگام نوشتن URI های افزونه و نویسنده یا پیوندها کار نمی کنند.

در صورت استفاده از موارد زیر ، مجوز خود را با اطلاعات مجوز زیر دنبال کنید مجوز GPL2 یا مجوز سازگار با GPL2:

/ * کپی رایت YEAR PLUGIN_AUTHOR_NAME (ایمیل: آدرس ایمیل شما)
(نام پلاگین) نرم افزار رایگان است: شما می توانید آنرا توزیع مجدد کنید و / یا اصلاح کنید
طبق شرایط مجوز عمومی عمومی گنو که منتشر شده است
بنیاد نرم افزار رایگان ، یا نسخه 2 مجوز ، یا
هر نسخه بعدی.

(نام پلاگین) به امید مفید بودن توزیع می شود,
اما بدون هرگونه ضمانت؛ حتی بدون ضمانت ضمنی
قابلیت دستیابی یا تناسب برای یک هدف خاص. مشاهده کنید
مجوز عمومی عمومی گنو برای اطلاعات بیشتر.

شما باید یک نسخه از مجوز عمومی عمومی GNU را دریافت کرده اید
همراه با (نام پلاگین). اگر اینطور نیست ، به (http: // پیوند به مجوز افزونه خود مراجعه کنید).
* /

دامنه این آموزش به ما اجازه نمی دهد فراتر از این مراحل اساسی فراتر برویم. شما باید بررسی کنید نوشتن افزونه در Codex راهنمایی کنید تا در مورد قلاب های افزونه وردپرس ، برچسب های قالب ، ذخیره داده های افزونه در دیتابیس ها ، مکانیسم گزینه های افزونه و به روزرسانی افزونه خود از جمله موارد دیگر ، راهنمایی کنید. Codex همچنین شامل انبوهی است منابع افزونه مجموعه ای که پر از راهنماهای ویدیویی ، موضوعات پیشرفته و موارد دیگر است.

اکنون که اصول اولیه را پوشش داده ایم ، بیایید یک افزونه ساده وردپرس بنویسیم که دو عملکرد اصلی (اما خوب) را انجام دهد:

  • کلمات موجود در محتوای خود را با انتخاب کلمات خود جایگزین کنید
  • در پایان هر پست وبلاگ ، یک یادداشت “متشکرم از خواندن این آموزش …” اضافه کنید.

نحوه نوشتن افزونه ساده وردپرس – WP Renym

در این بخش کدی را برای افزونه WP Renym که در ضمن به آن اشاره کردم ، خواهیم نوشت.

آنچه شما نیاز دارید:

نامگذاری پلاگین ما

ابتدا مخزن افزونه وردپرس را بررسی کردیم و یک جستجوی گوگل در نام خود انجام دادیم؛ WP Renym رایگان بود. انتخاب اولیه من تغییر نام WP بود اما قبلاً گرفته شده بود.

در حال انجام… پرونده جدیدی را در ویرایشگر کد خود باز کنید و بعد از باز کردن افزونه خود کد زیر را در قسمت بالا اضافه کنید :

/ *
نام پلاگین: WP Renym
افزونه URI: http: // پیوند به صفحه اصلی افزونه شما
توضیحات: این افزونه کلمات را با انتخاب خود کلمات جایگزین می کند.
نسخه: 1.0
نویسنده: فردی موریوکی
URI نویسنده: http: // پیوند به وب سایت شما
مجوز: GPL2 و غیره
مجوز URI: https: // پیوند به مجوز افزونه شما

کپی رایت YEAR PLUGIN_AUTHOR_NAME (ایمیل: آدرس ایمیل شما)
(نام پلاگین) نرم افزار رایگان است: شما می توانید آنرا توزیع مجدد کنید و / یا اصلاح کنید
طبق شرایط مجوز عمومی عمومی گنو که منتشر شده است
بنیاد نرم افزار رایگان ، یا نسخه 2 مجوز ، یا
هر نسخه بعدی.

(نام پلاگین) به امید مفید بودن توزیع می شود,
اما بدون هرگونه ضمانت؛ حتی بدون ضمانت ضمنی
قابلیت دستیابی یا تناسب برای یک هدف خاص. مشاهده کنید
مجوز عمومی عمومی گنو برای اطلاعات بیشتر.

شما باید یک نسخه از مجوز عمومی عمومی GNU را دریافت کرده اید
همراه با (نام پلاگین). اگر اینطور نیست ، به (http: // پیوند به مجوز افزونه خود مراجعه کنید).
* /

پرونده را به عنوان ذخیره کنید wp-renym.php در پوشه wp-renym. اگر پوشه را از قبل ندارید ، آن را ایجاد کنید. wp-renym.php پرونده اصلی PHP شما خواهد بود.

اضافه کردن توابع

اکنون برای اضافه کردن توابع واقعی به افزونه. درست زیر کد بالا ، عملکرد زیر را برای تصحیح غلط های اشتباه اضافه کنید وردپرس به وردپرس:

عملکرد renym_wordpress_typo_fix ($ $) {
بازگشت str_replace ('وردپرس' ، 'WordPress' ، متن $)؛
}
add_filter ('the_content'، 'renym_wordpress_typo_fix')؛

renym_wordpress_typo_fix نامی منحصر به فرد است که ما به عملکرد خودمان داده ایم. هنگام افزودن توابع جدید ، هرگز آنها را با آنها شروع نکنید wp_ – این برای جلوگیری از ناسازگاری در آینده با توابع کد وردپرس که همه از پیشوند استفاده می کنند wp_.

عملکرد PHP ما به عنوان آرگومان (متن $) را به دست می آورد و اولین رشته “wordpress” را جایگزین رشته دوم “WordPress” می کند..

ما یک فیلتر (add_filter) به پلاگین خود اضافه کرده ایم تا عملکرد خود را بگوییم ( renym_wordpress_typo_fix ) برای کار بر روی متنی که انتخاب کرده ایم ، که در این حالت کل محتوای ارسال (the_content) است.

برای جایگزین کردن بیش از یک کلمه (شاید دوست دارید چندین کلمه را در وبلاگ خود ویرایش کنید یا از این افزونه به عنوان یک فیلتر شکن ساده استفاده کنید) ، کد فوق را با کد زیر جایگزین کنید:

عملکرد renym_content_replace ($ $) function
$ search = آرایه ("wordpress" ، "بز" ، "عید پاک" ، "70" ، "احساسی")؛
$ جایگزین = آرایه ("WordPress" ، "قهوه" ، "تعطیلات عید پاک" ، "هفتاد" ، "فوق العاده")؛
بازگرداندن str_replace (جستجوی $ ، $ جایگزین ، $ $)؛
}
add_filter ('the_content'، 'renym_content_replace')؛

در کد بالا ، قبلاً کلمات را برای جایگزینی مثلاً انتخاب کرده ایم. وردپرس ، بز ، عید پاک و غیره. ما همچنین کلمات جایگزینی را انتخاب کرده ایم. وردپرس ، قهوه ، تعطیلات عید پاک و غیره. امیدوارم که کد تا حدودی خود توضیحی باشد:

  • renym_content_replace تابع به عنوان یک آرگومان (محتوای $) طول می کشد ، تمام کلمات موجود در مجموعه جستجو $ $ را جایگزین می کند و کلمات تغییر یافته را به WordPress باز می گرداند.
  • $ جستجو شامل کلماتی است که باید جایگزین شوند
  • $ جایگزین شامل کلمات جایگزینی است
  • str_replace کاری را انجام می دهد که به بهترین وجه انجام می شود و کلمات را با کلمات جدید جایگزین می کند

توجه داشته باشید که چگونه پیشوند اضافه می کنیم تغییر نام به هر عملکرد. این از درگیری با سایر افزونه هایی که ممکن است نصب شوند جلوگیری می کند. باید عادت داشته باشید که افزونه ها ، مضامین یا ابزارک ها را اضافه کنید ، به توابع خود اضافه کنید.

اگر مراحل فوق را انجام داده باشید ، افزونه شما می تواند تمام کلمات انتخاب شده شما را بطور موثر جایگزین کند. اکنون یادداشت “متشکریم که این آموزش را خوانده اید” اضافه خواهیم کرد که در انتهای هر پست ظاهر می شود. کد زیر را به پرونده اصلی افزونه خود اضافه کنید ( renym_content_replace ) قبل از بسته شدن براکت PHP ( ?> ) که در آخرین خط آمده است:

تابع renym_content_footer_note ($ $) {
$ $. = '
با تشکر از شما برای خواندن این آموزش. شاید دفعه دیگر به شما اجازه دهم قهوه بخرم! برای آموزش های بیشتر وردپرس به وبلاگ ما مراجعه کنید
'؛ محتوای $ را بازگردانید } add_filter ('the_content'، 'renym_content_footer_note')؛

تغییرات را ذخیره کنید. renym_content_footer_note تابع نشانگر HTML را به پارامتر $ $ اضافه می کند و مقدار جدید را به وردپرس باز می گرداند. ما همچنین یک کلاس پاورقی به متن خود اضافه کرده ایم تا بعداً به راحتی طراحی شود.

ما یک فیلتر (add_filter) را درج کرده ایم که به عملکرد ما می گوید که روی متنی که انتخاب کرده ایم عمل می کند ، این همان محتوای پست است که توسط the_content نشان داده شده است.

پوشه خود را فشرده کنید

در این مرحله ، نهایی شما wp-renym.php پرونده باید به صورت زیر باشد:

با تشکر از شما برای خواندن این آموزش. شاید دفعه دیگر به شما اجازه دهم قهوه بخرم! برای آموزش های بیشتر وردپرس به وبلاگ ما مراجعه کنید'؛
محتوای $ را بازگردانید
}
add_filter ('the_content'، 'renym_content_footer_note')؛

?>

تمام تغییرات خود را ذخیره کنید پوشه WP Renym را در یک فشرده کنید wp-renym.zip بایگانی (در مکینتاش به آسانی با کلیک راست ، فایل فشرده سازی – و در رایانه شخصی که معتقدم بسیار شبیه است). فقط مطمئن شوید که فایل شما به عنوان یک پسوند .ZIP ذخیره می شود یا افزونه نصب نخواهد شد.

از افزونه خود استفاده کنید

افزونه WP Renym جدید خود را از طریق آن بارگذاری و فعال کنید صفحه افزونه های WordPress. تبریک می گویم اولین پلاگین خود را می نویسید!

افزونه Renym WordPress را نصب کنید

منابع

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد توسعه افزونه وردپرس ، منابع زیر را بررسی کنید:

نتیجه

من امیدوارم که این آموزش شما را در جهت صحیح قرار داده تا آنجا که پلاگین های فهم را طی کنید. این پست باید به عنوان پله ای برای ایجاد افزونه های پیچیده وردپرس باشد که هر کاری را که می خواهید انجام می دهد. در اینجا متوقف نشوید ، منابعی را که در بالا توصیه کردم برای بررسی دانش خود درباره توسعه افزونه وردپرس بررسی کنید.

اگر این آموزش را مفید یافتید یا چیز دیگری برای افزودن دارید ، دوست داریم بدانیم. لطفا نظرات خود را در بخش نظرات در زیر به اشتراک بگذارید. شما را در اطراف می بینید

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector