نحوه نصب مجدد وردپرس راهنمای مرحله به مرحله

نحوه نصب مجدد وردپرس راهنمای مرحله به مرحله

وردپرس می تواند شما را به عنوان یک مبتدی کاملاً جالب جلوه دهد. یک دقیقه همه چیز خوب کار می کند و دیگری ، شما با یک خطای سرسخت گیر کرده اید.


در حالی که رفع بسیاری از خطاهای وردپرس آسان است ، اما در بعضی مواقع ، تنها گزینه شما نصب مجدد کل موارد از ابتدا است. بارهای دیگر ، شما حتی مقصر نیستید. ممکن است یک هکر وب سایت شما را غیر قابل استفاده کند و نصب مجدد می تواند لطف پس انداز شما باشد.

در پست امروز ، ما دقیقاً به شما نشان می دهیم که چگونه WordPress را مجدداً از دست ندهید ، بدون اینکه محتوای خود را گم کنید. اگر می خواهید سایت وردپرس خود را خنثی نکنید و با یک صفحه خالی شروع کنید ، ما آن را نیز پوشش می دهیم.

ملاحظات مهم: قبل از انجام هر کاری ، ایجاد نسخه پشتیبان از وب سایت خود بسیار مهم است. اگرچه ممکن است به محض نصب مجدد WordPress به تهیه نسخه پشتیبان احتیاج نداشته باشید ، در صورت نادرست نگه داشتن پشتیبان ضروری است. برای اینکه در جای امن باشید ، از پشتیبان گیری خودکار کنید و اطمینان حاصل کنید که همیشه نسخه هایی از وب سایت خود را که در رایانه یا بصورت آنلاین ذخیره شده اند ، داشته باشید.

بدون آزار و اذیت بیشتر ، اجازه دهید سر کار بیفتیم.

چرا / چه زمانی باید وردپرس را دوباره نصب کنید?

اول موارد ، چرا یا چه زمانی نیاز به نصب مجدد وردپرس دارید؟ معمولاً هنگام نصب مجدد وردپرس را نصب می کنید:

 • حتی پس از تلاش در هر روش عیب یابی در کتاب ، با خطا گیر کرده اید – سعی نکنید هر بار که خطایی را برداشتید ، وردپرس را مجدداً نصب کنید زیرا ، همانطور که قبلاً گفتیم ، اکثر خطاهای وردپرس معمولاً آسان هستند..
 • نیاز به تنظیم مجدد و استفاده مجدد از وب سایت آزمایش – شاید ، شما مضامین یا افزونه ها را آزمایش می کنید. توسعه دهندگان وردپرس را مجدداً به دلیل ماهیت کار خود مجدداً نصب می کنند. من این کار را دو بار با وب سایت آزمون خود انجام داده ام.
 • باید وب سایت خود را مجدداً بازسازی یا مجدداً تنظیم کنید – وقتی هکرها مدتی پیش چهره من را لکه زدند ، مجبور شدم سایت هایم را از ابتدا بازسازی کنم. من وردپرس را مجدداً در حالی که برخی از مطالب خود را ذخیره کردم ، دوباره نصب کردم ، که باعث صرفه جویی در وقت و تلاش زیادی شد.

به عبارت دیگر ، نصب مجدد وردپرس برای اصلاح سایت شما آخرین راه حل در صورت عدم موفقیت همه چیز است. این کار از راه خارج است ، اجازه دهید آستین ها را بالا بزنیم و به سر کار بیاییم.

نحوه نصب مجدد وردپرس: روش ها

نصب مجدد وردپرس آسان است حتی اگر در ابتدا به نظر برسد چالش برانگیز باشد. خیلی سرگرم کننده است ، بنابراین برای یک زمان خوب آماده شوید. در بخش زیر چهار روش برای نصب مجدد وردپرس را پوشش می دهیم.

روش اول: نحوه نصب مجدد WordPress از داشبورد Admin

آیا می دانید می توانید وردپرس را از طریق داشبورد سرپرست خود مجدداً نصب کنید؟ اوه ، بله ، می توانید ، و بسیار شگفت آور است.

برای نصب مجدد وردپرس از داشبورد ، به این قسمت بروید داشبورد> به روزرسانی ها و کلیک کنید اکنون دوباره نصب کنید دکمه ، همانطور که در تصویر زیر برجسته می کنیم.

نحوه نصب مجدد وردپرس از داشبورد مدیر

وردپرس به صورت خودکار مجدداً نصب می شود و چند ثانیه بعد باید صفحه استقبال را مشاهده کنید:

صفحه خوش آمدید وردپرس

توجه به این نکته مهم است که این روش فقط مجدداً فایلهای اصلی WordPress را مجدداً نصب می کند. موضوع ، افزونه ها ، طراحی ، محتوا و سایر موارد دست نخورده باقی مانده است. این ساده ترین و مبتدی ترین روش برای نصب مجدد وردپرس بدون شکستن وب سایت شماست.

گذشته از: اگر به دلایلی نتوانید به داشبورد سرور وردپرس خود دسترسی پیدا کنید ، بازهم می توانید وردپرس را با استفاده از روش های دیگر موجود در پست مجدداً نصب کنید.

روش دوم: نحوه نصب مجدد وردپرس با استفاده از WP-CLI

WP-CLI برای رابط خط فرمان WordPress کوتاه است. این یک ابزار رایگان ، منبع باز و متناسب با توسعه دهنده است که بسیاری از افراد برای نصب افزونه ها ، پیکربندی نصب های چند سایت و استفاده بیشتر از آن بدون استفاده از مرورگر وب از آن استفاده می کنند.

امروزه بسیاری از میزبان وب از WP-CLI پشتیبانی می کنند. شما فقط باید استاد شوید دستورات WP-CLI برای بهره مندی از این ابزار. اگر راه خود را در اطراف WP-CLI بدانید ، ساده وجود دارد دستور برای نصب مجدد وردپرس.

برای نصب مجدد وردپرس ، دستور زیر را اجرا کنید:

wp core install --skip-content --force

دستور فوق بدون آسیب رساندن به محتوای شما ، وردپرس را بارگیری و نصب خواهد کرد. این روش برای مبتدیان مطلق منظور نشده است – شما باید راه خود را در اطراف WP-CLI و سرورها بدانید.

روش 3: نحوه نصب مجدد وردپرس از طریق FTP

در حال حاضر بخش سرگرم کننده است. در بخش زیر یاد می گیرید که چگونه WordPress را به صورت دستی نصب مجدد کنید. ما آن نوع را دوست داریم ، مگر نه؟ اگر موافق باشیم ، بیایید به آن برسیم.

برای مبتدیان ، به WordPress.org بروید و آخرین نسخه WordPress را بارگیری کنید:

وب سایت رسمی وردپرس

بعد ، فایل وردپرس ZIP را روی رایانه خود استخراج کرده و سپس حذف کنید wp-content پوشه:

توجه داشته باشید: حذف wp-content پوشه تضمین می کند که پوشه مربوطه را روی سرور وب خود بازنویسی نکنید. wp-content پوشه شامل تم ها ، افزونه ها و آپلودهای رسانه ای شما است – تمام موارد براق شما نمی خواهید از دست بدهید.

پس از آن ، از طریق FTP به وب سایت خود وارد شوید:

بعد ، پرونده های باقی مانده را از پوشه وردپرس در سایت خود بارگذاری کنید:

برنامه FTP شما (من استفاده می کنم WinSCP) باید پیامی را به شما بفهماند که به شما می دانید که می خواهید فایلهای جدید را بازنویسی کنید. موافقت کنید ، و اجازه دهید مراحل آپلود تا زمان آپلود همه پرونده ها ادامه یابد.

و این شما فقط با حفظ محتوای خود ، WordPress را به صورت دستی از طریق FTP دوباره نصب کرده اید ed

روش 4: نحوه نصب مجدد وردپرس بدون حفظ محتوا

بیایید بگوییم که شما می خواهید با یک تخته سنگ خالی شروع کنید. شما می خواهید کلیه چیزها را خنثی کنید و بدون حفظ هیچ یک از مطالب ، مضامین یا افزونه ها ، دوباره شروع کنید.

احتیاط: اطمینان حاصل کنید که آماده هستید محتوای خود را قبل از حرکت به جلو از دست دهید. اگر مایل هستید پست ها ، برچسب ها ، نظرات ، دسته بندی ها و موارد دیگر خود را حفظ کنید ، صادرات داده ها را به یک پرونده XML در نظر بگیرید. از طرف دیگر ، در صورت نیاز به تهیه نسخه پشتیبان اضطراری ، بعداً می توانید از آن استفاده کنید.

نمی دانید چگونه پست های وردپرس خود را صادر کنید? 

خوب ، این آسان است.

در داشبورد وردپرس خود ، به مسیر حرکت بروید ابزار> صادرات, مطابق شکل زیر.

بعد ، انتخاب کنید همه مطالب و کلیک کنید فایل صادرات را بارگیری کنید در پایین صفحه است.

فایل صادراتی حاصل را با خیال راحت روی رایانه خود ذخیره کنید. اگر نیازی به حفظ هرگونه محتوا ندارید ، مراحل فوق را نادیده بگیرید و خواندن را ادامه دهید.

نصب وردپرس را در cPanel حذف کنید

بیشتر میزبان وب به شما یک نصب یک کلیک برای تنظیم WordPress در کمتر از پنج دقیقه ارائه می دهند. اما آیا می دانید که می توانید از همان نصب کننده برای از بین بردن وب سایت وردپرس خود استفاده کنید؟ بله ، خیلی جای تعجب هم دارد!

اگر از cPanel استفاده می کنید ، روی آن کلیک کنید وردپرس نماد در زیر برنامه نصب نرم افزار. بعضی از میزبان ها از Fantastico برنامه نصب کننده ، اما روند نسبتاً یکسان است.

نصب نرم افزار softaculous

در صفحه بعدی ، به پایین بروید ، وب سایت مورد نظر خود را حذف کنید و روی نماد (x) حذف کلیک کنید:

بعد ، ضربه بزنید نصب را حذف کنید دکمه در پایین صفحه بعد.

پس از حذف وب سایت وردپرس ، می توانید یک سایت جدید خالی را از طریق نصب یک کلیک یا نصب معروف 5 دقیقه ای وردپرس خود نصب کنید..

جایزه: تنظیم مجدد WordPress از طریق افزونه

همه ما احتمالاً وردپرس را دوست داریم زیرا ، برای هر کارکردی که نیاز دارید ، افزونه ای وجود دارد که شما را از ایجاد کد و مطالب فنی ترسناک باز می دارد..

اگر برای FTP و cPanel وقت ندارید (و هنوز هم می توانید به داشبورد سرپرست WordPress خود دسترسی پیدا کنید) ، می توانید از افزونه ای برای تنظیم مجدد سایت خود استفاده کنید.

افزونه های تنظیم مجدد وردپرس برای مضامین و توسعه دهندگان افزونه هایی که می خواهند به سرعت یک سایت جدید تست ایجاد کنند ، مفید هستند.

افزونه های تنظیم مجدد وردپرس تمام تنظیمات ، جداول بانک اطلاعاتی ، پست ها ، صفحات یا قسمت های خاصی مانند تنظیمات موضوع را حذف می کند. با این حال ، تنظیم مجدد افزونه ها ، آپلودها ، مضامین و افزونه های رسانه شما را حذف نمی کنند. معمولاً افزونه ها تم ها و افزونه ها را غیرفعال می کنند.

برای تنظیم مجدد نصب وردپرس خود می توانید از افزونه هایی مانند تنظیم مجدد WP یا تنظیم مجدد پیشرفته WordPress.

در خلاصه

نصب مجدد وردپرس ساده است. به طور معمول ، این فرایند شامل جایگزینی پرونده های اصلی وردپرس در سایت شما است. اکنون ، می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید یا به هر یک از گزینه های خودکار که قبلاً پوشیده ایم ، انتخاب کنید. مسیری که طی می کنید به ترجیح شخصی بستگی دارد.

برای مبتدیان ایده آل ، ابتدا گزینه های خودکار را امتحان کنید. اگر به دلایلی نتوانید به داشبورد سرپرست خود دسترسی داشته باشید ، مراحل دستی را در اختیار خود دارید. به یاد داشته باشید ، اگر می خواهید خطایی برطرف کنید ، نصب مجدد وردپرس باید آخرین راه حل باشد. به غیر از این ، به یاد داشته باشید که قبل از حذف هر چیزی ، از پشتیبان تهیه کنید.
آیا سؤال یا پیشنهادی دارید؟ لطفا در قسمت نظرات ما را مطلع کنید!
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map