راهنمای گام به گام برای مهاجرت سایت وردپرس خود به هاست جدید

راهنمای گام به گام برای مهاجرت سایت وردپرس خود به هاست جدید

انتقال وب سایت خود به هاست جدید می تواند یک تجربه دلهره آور و استرس زا باشد ، اما نیازی به این نیست. اگرچه مراحل مهمی برای مهاجرت سایت وردپرس شما وجود دارد ، اگر راهنمای ما را دنبال کنید ، می توانید موفق شوید.


به دلیل مشکلات موجود در ارائه دهنده فعلی خود ، بسیاری از افراد با نیاز به انتقال به هاست جدید روبرو هستند و به تازگی کافی را تجربه کرده اند. اما اغلب اوقات ، به دلیل ترس از اشتباه و آسیب رساندن به سایت (های) خود ، بار دیگر به یک میزبان مطمئن تر مهاجرت می کنید..

برای حل این مشکل ، ممکن است افراد هزینه بالایی را برای یک متخصص پرداخت کنند تا سایت خود را برای آنها جابجا کند. یا یک میزبان جدید را جستجو کنید که به عنوان بخشی از یک بسته میزبانی جدید ، سرویس مهاجرت را ارائه می دهد. و سپس افرادی هستند که این مقاله را می خوانند که گزینه سوم را انتخاب می کنند که خودشان به آن مراجعه کنند.

اگر کمی برای تهیه وب سایت خود صرف می کنید ، مهاجرت چیزی نیست که نگران باشید. در صورت نزدیک شدن صحیح می تواند یک پروژه بسیار ساده باشد و در صورت بروز هرگونه مشکلی به راحتی می توان آن را برگرداند.

بیایید مراحل لازم را برای انتقال وب سایت وردپرس خود به هاست جدید انجام دهیم ، اما قبل از شروع کار به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید سایت خود را مهاجرت کنید ، این را بخاطر بسپار که بسیاری از بهترین شرکتهای میزبان وردپرس در واقع سایت شما را برای شما جابجا می کنند. بنابراین اگر شما به تازگی یک نقشه میزبانی جدید خریداری کرده اید و به دنبال این هستید که ابتدا سایت خود را با ارائه دهنده میزبان جدید خود بررسی کنید تا ببینید که آیا آنها مهاجرت رایگان ارائه می دهند یا خیر.

فهرست مطالب

به سرعت به هر بخش پایین بروید یا حتی می توانید هر یک از لینک های زیر را علامت گذاری کنید تا اگر مجبور شوید در طول فرآیند استراحت کنید ، بازگشت راحت تر شود:

مرحله 1: از فایلهای وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

انتقال FTP

اولین قدم قبل از مهاجرت ، تهیه نسخه پشتیبان از هر جنبه سایت شماست. این باید بخشی از امنیت عمومی وردپرس شما باشد و قبل از هرگونه تغییر عمده عمل خوبی است. اما این همچنین الزامی برای مهاجرت در نصب وردپرس شما است زیرا داده های زیادی در حال انتقال هستند.

پس چگونه از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید؟ افزونه های زیادی وجود دارد که می توانید برای تهیه نسخه پشتیبان از WordPress برای شما از جمله VaultPress یا Duplicator استفاده کنید. با یک افزونه پشتیبان معمولاً از تنظیمات داخلی استفاده می کنید تا مدیریت کنید که از چه فایلهایی نسخه پشتیبان تهیه شود ، چند بار و از کجا نسخه پشتیبان تهیه می شود.

از طرف دیگر می توانید رویکرد دستی تری بگیرید. برای تهیه خلاصه سریع ، پشتیبان گیری دستی برای دستیابی به پرونده های وب سایت شما به یک ابزار انتقال فایل (FTP) نیاز دارد. دو برنامه محبوب FTP FileZilla (PC) و انتقال. رساندن (مک). پس از نصب باید از اعتبار SFTP (از حساب میزبان وب خود) برای اتصال به سرور وب سایت خود استفاده کنید. پس از اتصال ، همه پرونده ها را در زیر فهرست وب سایت خود انتخاب و بارگیری کنید. این شامل .htaccess پرونده ای که پنهان است اگر نمی توانید این فایل را ببینید ، می توانید با پرونده راهنمای برنامه FTP خود استفاده کنید تا در صورت عدم نمایش این فایل ، پرونده های مخفی را به شما نشان دهد.

بسته به تعداد بارگذاری رسانه ای که در سایت خود دارید ، این ممکن است مدتی طول بکشد. در حالی که این بارگیری در حال انجام است ، می توانیم مرحله دوم را شروع کنیم و یک کپی از پایگاه داده خود تهیه کنیم.

مرحله 2: پایگاه داده WordPress را صادر کنید

صادرات بانک اطلاعاتی

صادر کردن بانک اطلاعاتی شما یک فرایند ساده است که فقط چند مرحله برای تکمیل آن نیاز دارد. ورود به سایت cPanel حساب سرور وب خود را باز کرده و phpMyAdmin کاربرد. پایگاه داده ای را که شامل نصب وردپرس شماست را از لیست موجود در نوار کناری سمت چپ انتخاب کرده و پس از انتخاب بر روی آن کلیک کنید صادرات در منوی پیمایش.

تنظیمات پیش فرض a سریع صادرات و SQL قالب صادرات برای آنچه ما نیاز داریم کافی است. کلیک کنید بر روی برو دکمه و فرایند صادرات بانک اطلاعاتی آغاز می شود و یک فایل به رایانه محلی شما بارگیری می شود.

پس از اتمام صادرات دیتابیس و انتقال FTP پرونده های شما ، شما آماده هستید تا به مرحله بعدی بروید.

مرحله سوم: بانک اطلاعات وردپرس را در سرور میزبان جدید خود ایجاد کنید

قبل از شروع مهاجرت به هاست جدید ، باید محیطی برای نصب وردپرس ایجاد کنیم. برای این کار باید یک دیتابیس ایجاد کنید که بتوانید داده SQL خود را وارد کنید.

با مجوزهای کاربری که شما را تهیه کرده اند به هاست جدید وب خود وارد شوید و به نرم افزار cPanel وصل شوید. برای راهنمای ما از برنامه MySQL Databases استفاده خواهیم کرد. اگر میزبان وب شما این برنامه را اجرا نکرده است ، باید با تیم پشتیبانی آنها تماس بگیرید تا روش ایجاد پایگاه های داده جدید را کشف کنید.

مراحل ایجاد یک بانک اطلاعاتی بسیار ساده است:

 • باز کن پایگاه داده MySQL و یک پایگاه داده جدید با نام مناسب وب سایت خود ایجاد کنید.
 • یک کاربر MySQL جدید ایجاد کنید (با یک رمز عبور ایمن).
 • این حساب کاربری را به دیتابیس جدید اضافه کنید و به آن All Privileges اعطا کنید.

نام بانک اطلاعاتی ، نام کاربری MySQL جدید و رمز عبور آن را یادداشت کنید. به زودی به آنها احتیاج خواهید داشت.

مرحله 4: ویرایش کنید wp-config.php فایل

در پوشه رایانه محلی خود که در آن فایلهای وب سایت خود را بارگیری کرده اید ، مرور کنید. در آن پوشه پرونده ای به نام وجود دارد wp-config.php کنترل دسترسی بین WordPress و پایگاه داده شما را کنترل می کند.

یک کپی از این پرونده تهیه کنید و آن را در یک پوشه دیگر در رایانه محلی خود ذخیره کنید. این کار برای بازیابی تغییراتی که ما در آینده انجام خواهیم داد ضروری است.

نسخه اصلی فایل را با ویرایشگر متن مورد علاقه خود باز کنید و سه تغییر زیر را انجام دهید:

1. تغییر نام بانک اطلاعاتی

خط زیر را پیدا کنید:

تعریف ("DB_NAME" ، "db_name")؛

db_name بخشی از این خط در حال حاضر به نام پایگاه داده MySQL میزبان وب قدیمی شما تنظیم می شود. این باید به نام بانک اطلاعاتی جدیدی که شما ایجاد کرده اید تغییر کند.

2. نام کاربری پایگاه داده را تغییر دهید

در زیر این خط مشاهده می کنید:

تعریف ("DB_USER" ، "db_user")؛

در این خط باید تغییر دهید db_user بخشی از نام کاربری میزبان قدیمی شما برای مطابقت با نام کاربری جدیدی که اخیراً ایجاد کرده اید.

3. رمز عبور کاربر پایگاه داده را تغییر دهید

در آخر ، خط سوم را ویرایش کنید:

تعریف ("DB_PASSWORD" ، "db_pass")؛

مانند دیگران db_pass بخش این خط باید به رمزعبور ایمن جدیدی که برای کاربر MySQL خود ایجاد کرده اید تغییر یابد.

صرفه جویی wp-config.php و پرونده را ببندید.

مرحله 5: پایگاه داده WordPress خود را وارد کنید

واردات پایگاه داده

اکنون که یک بانک اطلاعاتی جدید برای کار با ما دارید می توانیم فرایند واردات را شروع کنیم.

phpMyAdmin را از نرم افزار cPanel روی سرور جدید خود راه اندازی کرده و پایگاه داده جدید خود را از لیست موجود در نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید. پس از باز شدن گزینه را انتخاب کنید وارد كردن از منوی پیمایش.

در پرونده برای وارد کردن بخش کلیک کنید انتخاب فایل دکمه را بزنید و پرونده SQL را که قبلاً صادر کرده اید انتخاب کنید.

تیک بزنید واردات جزئی کادر انتخاب ، اطمینان حاصل کنید که قالب تنظیم شده است SQL و سپس روی کلیک کنید برو دکمه. واردات دیتابیس اکنون آغاز می شود.

مدت زمان این واردات بسته به اندازه پایگاه داده شما متفاوت است. شما باید پیامی را دریافت کنید که از موفقیت در واردات پس از اتمام ، اطلاع رسانی کند.

مرحله ششم: پرونده های WordPress را در هاست جدید خود بارگذاری کنید

اکنون که پایگاه داده جدید را تهیه کرده اید و پرونده wp-config.php را مجددا پیکربندی کرده اید ، وقت آن رسیده است که پرونده های وب سایت خود را بارگذاری کنید.

با استفاده از برنامه FTP خود به هاست جدید وب خود متصل شوید و در پوشه ای که قرار است وب سایت شما برگزار شود ، مرور کنید. اگر این اصلی باشد ، یا تنها سایتی که در این وب سرور نصب می شود ، بارگذاری پرونده ها در پوشه public_html ، فهرست معمول است.

با انتخاب دایرکتوری از راه دور ، می توانید پرونده های وب سایت خود را که اکنون باید نسخه به روز شده wp-config.php را بارگذاری کند بارگذاری کنید. مانند دانلود قبلی ، این روند می تواند مدتی طول بکشد.

پس از اتمام آپلود ، این پرونده ها را از رایانه محلی خود حذف نکنید. آنها هنوز به اتمام مراحل نهایی مورد نیاز هستند.

مرحله 7: تعریف دامنه جدید و جستجو / جایگزین کردن دامنه قدیمی

اگر به دامنه جدید / متفاوتی بروید ، پس باید در این مرحله بخوانید ، در غیر این صورت ، می توانید این مورد را پرش کنید زیرا لازم نیست سایت خود را به روز کنید تا به یک دامنه دیگر اشاره کنید.

یکی از مسئله هایی که همیشه به نظر می رسد افراد هنگام حرکت سایت خود این هستند که آنها پیوندهایی به پستهای دیگر در سایت خود اضافه کرده اند یا تصاویر خود را مستقیماً با اشاره به URL بر روی سرور درج کرده اند و باعث می شوند هنگام انتقال به یک دامنه جدید ، اینها شکسته شوند. اگر می خواهید مواردی از نام دامنه قدیمی خود را به سرعت و به راحتی جستجو کنید و نام جدید را جایگزین کنید ، پیشنهاد می کنیم نگاهی بیندازید به جستجو را جایگزین DB کنید اسکریپت در github. این به شما امکان می دهد این کار را با سهولت انجام دهید. فقط مطمئن شوید که هنگام انجام کار (به دلایل امنیتی) آن را حذف کرده و آن را در دامنه اصلی خود قرار ندهید ، یک پوشه temp با نام تصادفی ایجاد کنید تا میزبان اسکریپت باشید.

تغییر URL سایت: با انجام جستجو و جایگزینی دامنه قدیمی و جایگزینی دامنه جدید ، می توانید مقادیر آدرس سایت و آدرس خانگی را در پایگاه داده تغییر دهید (آدرس URL سایت را تغییر دهید) اطمینان حاصل می کند که وقتی می خواهید به سایت خود در دامنه جدید وارد شوید ، سعی نمی کند شما را به دامنه قدیمی هدایت کند.

مرحله 8: لمس نهایی

این مرحله در واقع شامل دو مرحله کوچک جداگانه با (بالقوه) چند روز بین آنها است.

اول – قبل از استفاده از سایت در میزبان جدید خود ، لازم خواهید بود تنظیمات DNS دامنه خود را مجددا پیکربندی کنید. تنظیم می شود که آنها به میزبان قدیمی شما اشاره کنند و شما باید سوابق صحیح را به آدرس IP سرور جدید اشاره کنید.

این فرایند بستگی به مکان ثبت دامنه شما دارد. جزئیات تکمیل این فرآیند برای بحث در این پست بسیار متنوع است ، اما ثبت کننده دامنه شما باید تمام جزئیات مورد نیاز برای ایجاد این تغییر را داشته باشد.

برای انتشار کامل ، تغییرات DNS تا 48 ساعت طول می کشد. بهتر است این کار را در دورانی انجام دهید که انتظار دارید سطح ترافیکی کمتری داشته باشید. در طول این پنجره 48 ساعته شما باید از ایجاد هرگونه تغییر در وب سایت خودداری کنید زیرا ممکن است نسخه قدیمی سایت را تغییر دهید.

دوم – پس از پایان دوره 48 ساعته ، اکنون می توانید هنگام مراجعه به وب سایت خود به هاست جدید دسترسی پیدا کنید. در این مرحله است که می توانید برای حذف پرونده ها و پایگاه داده ، به هاست قدیمی وب خود متصل شوید. هنوز هم باید یک نسخه پشتیبان تهیه محلی از این پرونده ها و صادرات بانک اطلاعاتی به همراه فایل اصلی wp-config.php داشته باشید در صورت نیاز به بازگشت مهاجرت. این می تواند ایده خوبی برای نگه داشتن این پرونده ها برای یک دوره طولانی باشد فقط در سمت امن.


همانطور که مشاهده می کنید ، هنگامی که به مراحل ساده فوق شکسته شد ، روند کار چندان دشوار نیست. تمام آنچه که واقعاً لازم است این است که شما در هر مرحله باید مراقب باشید و به خودتان این گزینه را بدهید که تا آخرین لحظه ممکن (در صورت بروز هرگونه مشکل) به نسخه اصلی برگردید..

آیا اخیراً وب سایت وردپرس خود را مهاجرت کرده اید؟ تجربه خود را از روند کار را در بخش نظرات در زیر به ما اطلاع دهید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map