نحوه صادرات و وارد کردن بلاک های گوتنبرگ در وردپرس

نحوه صادرات و وارد کردن بلاک های گوتنبرگ در وردپرس

در ابتدا ، کاربران WordPress با سازنده مستقر در بلوک وردپرس رابطه تلخی داشتند. سپس همانطور که در راهنمای خود به گوتنبرگ پی بردیم ، ویرایشگر جدید دارای ویژگی های شگفت انگیزی است که ایجاد محتوای زیبا را آسان و سرگرم کننده می کند. اکنون ، برخی نمی توانند به اندازه کافی از ویرایشگر برخوردار شوند.


گوتنبرگ ویژگیهای کافی را برای ایجاد صفحات و ارسال های قابل توجه ، بدون نوشتن کد ارائه می دهد. مهم نیست از محتواهایی که می خواهید اضافه کنید ، گوتنبرگ فقط دارای بلوک است.

آیا می خواهید هر بلوک محتوا را بطور گسترده اصلاح و سبک کنید؟ گوتنبرگ به لطف باتری گزینه های سفارشی سازی ، پشت شما را دارد. بلوک های بیشتری حتی از آنچه در ویرایشگر پیش فرض موجود است می خواهید؟ یک تن از افزونه های افزودنی گوتنبرگ در آنجا وجود دارد.

به همین دلیل ناراحت است که بسیاری از کاربران از آنها اطلاعی ندارند بلوک های قابل استفاده مجدد, یکی از ویژگیهای درخشان گوتنبرگ. اگر تصوری ندارید که در مورد چه چیزی صحبت می کنیم ، بلوک های قابل استفاده مجدد به سادگی هستند محتوا بلوک هایی که در صورت تمایل ایجاد می کنید ، ذخیره و مجددا استفاده می کنید.

بگو در آخر هر پست یا صفحه می خواهید یک تماس برای اقدام اضافه کنید ، از شما متشکرم ، امضا ، فرم یا هر چیز دیگری.

در گذشته ، شما مجبور بودید این ویژگی را در یک فایل متنی در رایانه خود ذخیره کنید. در صورت نیاز ، می توانید آن را در پست یا صفحه خود کپی کنید. گوتنبرگ این مشکل را کاهش داده است. حالا دیگر لازم نیست که هر بار از پرونده های متنی استفاده کنید یا از همان ابتدا بلوک های یکسانی ایجاد کنید.

شما می توانید یک بلوک قابل استفاده مجدد ایجاد کنید و از آن نه تنها در پست ها و صفحات خود بلکه در سایر وب سایت های WordPress استفاده کنید.

این که آیا وب سایت های زیادی ایجاد می کنید یا باید به هر پست / صفحه محتوای خاصی اضافه کنید ، بلوک های قابل استفاده مجدد گوتنبرگ می تواند به شما در صرفه جویی در وقت زیادی کمک کند.

و در پست امروز ، ما دقیقاً به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید بلوک های قابل استفاده مجدد گوتنبرگ را در وردپرس ایجاد و صادر کنید. هدف ما کمک به شما در جابجایی و استفاده مجدد از بلوک های محتوای سفارشی در چند پست / صفحه / وب سایت های وردپرس به راحتی است.

گذشته از: به عنوان مثال اگر با استفاده از افزونه ای مانند Getwid ، بلوکی ایجاد می کنید ، باید افزونه را در سایر سایت های وردپرس مورد نظر خود برای استفاده مجدد از بلاک نصب کنید. همچنین توجه داشته باشید که بلوک های شما ممکن است کمی متفاوت از موضوع به موضوع باشد ، اما همه چیز خوب است زیرا گوتنبرگ قدرت شخصی سازی زیادی را به شما ارائه می دهد.

از این راه ، یک لیوان قهوه بگیرید و از خواندن لذت ببرید.

در مرحله اول ، شما به بلوک های قابل استفاده مجدد نیاز دارید

متأسفانه ، شما نمی توانید صادر یا وارد کنید منظم بلوک برای صادرات و واردات بلوک های گوتنبرگ ، ابتدا باید ایجاد کنید قابل استفاده مجدد بلوک.

برای اهداف تصویر سازی ، من ایجاد می کنم با تشکر از شما که می خواهم به پایان هر پستی که منتشر می کنم اضافه کنم. می دانید ، بدون نوشتن یادداشت در هر زمان لازم برای اضافه کردن آن به یک پست

من با تشکر از شما هیچ چیز پیچیده ای نیست؛ فقط یک پاراگراف ساده با پیوندهایی به توییتر و فیس بوک. به خاطر داشته باشید که بلوک شما می تواند هر چیزی باشد که می خواهید – یک بنر تبلیغاتی ، کشویی تصویر ، نقل قول ، لیست ، آخرین ارسال ها ، فرم MailChimp و غیره.

بعداً نحوه صادر کردن یادداشت (خواندن ، بلوک) به وب سایت دوم وردپرس را به شما نشان خواهم داد. خوب به نظر می رسد؟ عالی است ، شروع کنیم.

نحوه ایجاد بلاک قابل استفاده مجدد

ایجاد یک بلوک قابل استفاده مجدد بسیار آسان است. هدایت به ارسال ها> افزودن جدید برای راه اندازی ویرایشگر گوتنبرگ:

افزودن پست جدید وردپرس

بعد ، روی کلیک کنید بلوک اضافه کنید (+) نماد و سپس بلوک محتوای خود را انتخاب کنید. در مورد ما ، همانند تصویر زیر پاراگراف پاراگراف را اضافه کردم.

افزودن بلوک گوتنبرگ در وردپرس

پس از آن ، طبق نیازهای خود ، بلوک خود را سفارشی و سبک کنید. متن ، پیوندهای رسانه های اجتماعی و رنگ پس زمینه را اضافه کردم. در اینجا نحوه استفاده از بلوک جدید ما آمده است با تشکر از شما در ویرایشگر گوتنبرگ من به نظر می رسد:

جان خیلی خوب بسیار خوب. اکنون ، احتمالاً وبلاگ شما را در رسانه های اجتماعی دنبال خواهم کرد با سرعت زیاد حرکت کنید.

در حال حاضر ، یادداشت فوق الف است منظم مسدود کردن. ما باید آن را به یک تبدیل کنیم قابل استفاده مجدد بلوکی که بتوانیم صادر کنیم و وارد کنیم. برای انجام این کار ، روی کلیک کنید گزینه های بیشتر آیکون ، و پس از آن به بلوک های قابل استفاده مجدد اضافه کنید, مطابق شکل زیر.

بعد ، بلوک قابل استفاده مجدد خود را نامگذاری کرده و به آن ضربه بزنید صرفه جویی دکمه ، همانطور که در زیر مشاهده می کنید.

نامگذاری بلوک گوتنبرگ قابل استفاده مجدد

و این همان است ، شما اولین بلوک قابل استفاده مجدد خود را ایجاد کردید. راه رفتن به amigo.

نحوه استفاده از بلاک های قابل استفاده مجدد

افزودن بلوک قابل استفاده مجدد که اخیراً در پست ها یا صفحات شما ایجاد کرده ایم بسیار آسان است. پس از افزودن محتوای مورد نیاز به پست یا صفحه خود ، روی آن کلیک کنید افزودن بلوک (+) آیکون ، به صفحه بروید بلوک های قابل استفاده مجدد برگه خود را انتخاب کرده و بلوک خود را انتخاب کنید (در مورد ما از شما متشکریم) ، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

بلوک قابل استفاده مجدد گوتنبرگ

پس از افزودن بلوک قابل استفاده مجدد به پست یا صفحه خود ، روی ضربه بزنید پیش نمایش/انتشار را فشار دهید تا نتایج خود را در قسمت جلویی مشاهده کنید. این همان چیزی است که من بدست آورده ام:

سایت آزمون من موضوع بیست بیست را اجرا می کند.

بهترین قسمت این است که می توانم از استفاده مجدد خود استفاده کنم با تشکر از شما مسدود کردن در هر زمان ، بدون نیاز به ایجاد آن از ابتدا. من می توانم آن را به انواع پست هایی که از بلوک های گوتنبرگ پشتیبانی می کنند اضافه کنم.

اکنون که می دانید چگونه می توانید بلوک های قابل استفاده مجدد ایجاد کرده و از آنها استفاده کنید ، اجازه دهید اطلاعات بیشتری در مورد صادرات این بلوک ها به یک وب سایت دیگر وردپرس کسب کنید. برای جلوگیری از سردرگمی ، من از همان بلوکی که اخیراً ایجاد کردیم استفاده خواهم کرد.

نحوه صادرات بلوک های گوتنبرگ در وردپرس

صادرات یک بلوک گوتنبرگ قابل استفاده مجدد کالاهای کلاس چهارم است که شما در هیچ زمانی انجام نمی دهید.

چه کاری انجام دهیم?

در داخل ویرایشگر گوتنبرگ ، روی آن کلیک کنید ابزارها و گزینه های بیشتر آیکون ، و پس از آن مدیریت تمام بلاک های قابل استفاده مجدد, همانطور که در زیر برجسته می کنیم:

مدیریت تمام بلوک های قابل استفاده مجدد

انجام این کار شما را به سمت شما سوق می دهد بلوک صفحه ای که می توانید تمام بلوک های قابل استفاده مجدد خود را مشاهده و مدیریت کنید:

ما فقط این را داریم با تشکر از شما توجه داشته باشید بلاک کنید ، اما با ایجاد تعداد بیشتری ، صفحه فوق پرجمعیت خواهد شد. برای صادرات ، ماوس را بر روی عنوان کلیک کرده و روی آن کلیک کنید صادرات به عنوان JSON پیوندی که ظاهر می شود تصویر زیر را مشاهده کنید.

بعد ، فایل JSON را در رایانه خود ذخیره کنید:

اکنون که پرونده JSON را در رایانه شما داریم ، زمان آن است که این بلوک را به سایت آزمایش دوم خود وارد کنیم.

نحوه وارد کردن بلاک های گوتنبرگ در وردپرس

وارد کردن بلوک های قابل استفاده مجدد شما به آسانی A ، B ، C است. اولا ویرایشگر گوتنبرگ را باز کنید. در مرحله دوم ، روی کلیک کنید ابزارها و گزینه های بیشتر آیکون ، و پس از آن مدیریت تمام بلاک های قابل استفاده مجدد, مطابق شکل زیر.

در بلوک روی صفحه نمایش زیر کلیک کنید واردات از JSON, پرونده ای را که قبلاً بارگیری کرده اید انتخاب کنید و سپس به آن ضربه بزنید وارد كردن دکمه به این ترتیب:

و همین درست مانند این ، شما با موفقیت یک بلوک قابل استفاده مجدد Gutenberg را به سایت دوم وردپرس خود وارد کردید:

آسان نبود؟ پس از آن ، هر بار که می خواهید می توانید از بلوک گوتنبرگ خود در وب سایت دوم استفاده کرده و از آن استفاده کنید.

پلاگین هایی برای صادرات بلوک های گوتنبرگ وجود دارد?

اوه بله ، و من یکی را توسط ThemeIsle ، یک توسعه دهنده معتبر وردپرس پیدا کردم. این افزونه رایگان است که به عنوان شناخته می شود واردات صادرات را مسدود می کند. در اصل ، افزونه به شما امکان می دهد تا از این کل آموزش صرف نظر کنید. آره درست است؛ حتی لازم نیست بلوک های قابل استفاده مجدد ایجاد کنید.

افزونه را نصب و فعال کنید و سپس ویرایشگر گوتنبرگ را باز کنید. بلوک خود را به دلخواه طراحی کنید و سپس روی آن کلیک کنید گزینه های بیشتر آیکون. بعد ، ضربه بزنید صادرات JSON, مطابق شکل زیر عکس صفحه اینجا است:

با این کار پرونده JSON را در رایانه خود بارگیری کنید. برای وارد کردن پرونده JSON با استفاده از افزونه ، ویرایشگر گوتنبرگ را باز کنید. بعد ، روی کلیک کنید بلوک اضافه کنید آیکون ، و پس از آن واردات بلوک از JSON زیر ابزارک ها برگه:

پس از آن ، کلیک کنید انتخاب فایل برای انتخاب پرونده از رایانه خود و ضربه بزنید بارگذاری دکمه:

تنها مشکل روش افزونه بلوک های شما در سایت وردپرس شما ذخیره نمی شوند. برای ذخیره بلوک در پایگاه داده WordPress خود ، باید از روش دستی استفاده کنید. شاید در آینده تغییر کند.

متاسفانه ، من نمی توانم پلاگین دیگری پیدا کنم. با این وجود ، اگر به صرفه جویی در بلوک های قابل استفاده مجدد در وب سایت خود اهمیت ندهید ، می تواند زمان زیادی را برای شما ذخیره کند. بلوک ها را به عنوان فایل های JSON روی رایانه خود خواهید داشت.


بلوک های قابل استفاده مجدد گوتنبرگ یک نجات دهنده است. آنها به شما اجازه می دهند تا از ابتدا شروع نکنید تا الگوهای و ویژگی ها را سریعاً تکرار کنید. اگر تعداد زیادی از پست / صفحه و / یا وب سایت ایجاد کنید ، یادگیری نحوه صادرات بلوک های گوتنبرگ مفید خواهد بود.

در مورد بلوک های گوتنبرگ سؤال یا پیشنهادی دارید؟ لطفا در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map