راهنمای مبتدیان برای درک عملکردهای داخلی وردپرس

 1. 1. در حال خواندن: راهنمای مبتدیان برای درک عملکردهای داخلی وردپرس
 2. 2. ذخیره سازی وردپرس چیست و چرا اهمیت دارد?
 3. 3. Caching WordPress چگونه کار می کند?
 4. 4. نحوه نصب و راه اندازی ذخیره سازی وردپرس با WP Super Cache
 5. 5. نحوه تنظیم حافظه نهان وردپرس با W3 Total Cache (W3TC)
 6. 6. MaxCDN Review: بهترین CDN برای وردپرس?

geekiness وردپرس طعم اکتسابی را کسب می کند و با هر چیز جدیدی که یاد می گیرید بهتر می شود. همه ما مدتی است که از WordPress استفاده می کنیم – این یکی از دلایلی است که شما در اینجا در WPExplorer هستید و این مقاله را می خوانید! من نیز مانند شما ، من نیز به این کاردستی خوب دست کشیدم و از زیبایی بی نظیر آن غافلگیر شده ام. وردپرس نه تنها به ما این امکان را می دهد که در مدت چند دقیقه وب سایت های پویا و بصری جذاب را منتشر کنیم ، بلکه از آن به عنوان راه حل مدیریت چند بعدی محتوای (CMS) نیز استفاده می کنیم..


به عنوان یک یادداشت جانبی ، می خواهم ذکر کنم که این مقاله برای مبتدیان WordPress در نظر گرفته شده است. بیشتر شما ممکن است بدانید که من درباره چه چیزی صحبت می کنم. بنابراین لطفا در صورت تمایل به خواندن سریع آن بپردازید و نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. با تشکر!

به عقب برگردیم ، بگذارید مواردی را که می توانیم با استفاده از WordPress انجام دهیم بررسی کنیم:

 • وب سایت مجله – TIME ، GigaOM ، TechCrunch ، همه از WordPress.com VIP استفاده می کنند
 • میزبان چند وب سایت زیر یک سقف – EduBlogs (WordPress MultiSite)
 • ایجاد یک انجمن (BuddyPress)
 • نمونه کارها آنلاین
 • میزبان پرتال شغلی
 • فروشگاه تجارت الکترونیکی (Woocommerce ، Exchange ، EDD ، Cart66 و غیره)
 • Photoblog یا یک نمونه کار عکاسی
 • سایت برای یک باند ، رستوران و موارد دیگر

لیست ادامه دارد این مقاله به عنوان پیشرو سری پستهای آینده ما – راهنمای قطعی ذخیره سازی وردپرس – خدمت می کند. قبل از اینکه حافظه پنهانی وردپرس را درک کنیم ، باید درک کنیم که وردپرس از نظر داخلی چگونه کار می کند. نه فقط ویرایش و حذف پست ها و نظرات – بلکه چگونه چند هزار خط کد در هم تنیده شده و وب سایت های زیبایی پویا تولید می کنند.

عملکرد داخلی وردپرس

همه ما می دانیم که چگونه با وردپرس کار کنیم. همه این کارها با ورود به داشبورد سرور وردپرس شما شروع می شود – درست از سایت / wp-login.php و به دنبال آن انتشار ، تغییر یا بارگذاری مطالب جدید ، نصب افزونه ها ، مضامین ، گرفتن پشتیبان و غیره.

اما آیا در مورد چگونگی عملکرد این همه فکر کرده اید؟ وب سایت ها با HTML اجرا می شوند (که مخفف عبارت Hyper Text Markup Language است). نوار آدرس خود را بررسی کنید – همیشه http: //sitename.tld را پیدا خواهید کرد. پروتکل های دیگر شامل https ، ftp ، ssh و غیره است.

بنابراین درک می شود که هدف نهایی وردپرس ، تولید صفحات HTML – بصورت پویا است. اصطلاح اصلی برای درک اینجا “پویا” است. اصطلاحات “صفحه HTML” ، “صفحه وب” و “صفحه وب” همه مترادف هستند. در همان سطح اساسی وردپرس از PHP و یک پایگاه داده SQL برای ذخیره کلیه داده های خود استفاده می کند. ما نیازی به نگرانی زیاد با PHP و سایر زبانهای اسکریپت نویسی استفاده از WordPress نداریم ، زیرا این یک راهنمای مبتدی است و آنها موضوعات پیشرفته ای هستند.

PHP MySQL

بنابراین ، ما دو نهاد داریم. یکی “کد PHP” است که وردپرس هسته و “بانک اطلاعاتی” را تشکیل می دهد که حافظه وردپرس را تشکیل می دهد. هر نصب وردپرس دارای یک پایگاه داده است. نه بیشتر نه کمتر. هر بیت اطلاعاتی که در آینده وارد کرده اید و انجام می دهید در پایگاه داده WordPress ذخیره می شود. مثالها عبارتند از:

 • اطلاعات کاربر مانند رمز عبور (رمزگذاری شده با MD5) ، آدرس ایمیل و غیره.
 • همه پست ها ، صفحات ، برچسب ها ، دسته ها و رابطه بین آنها
 • انواع پست های سفارشی
 • اصلاحات ، پیش نویس ها و گزینه های حذف شده را ارسال کنید
 • نظرات – هم تأیید شده و هم تأیید نشده و هرزنامه
 • گزینه های تم و داده های افزونه

در مورد تصاویر ، اسناد و پرونده های دیگر که بارگذاری می شود ، چطور؟ آیا آنها بیش از حد در پایگاه داده WordPress ذخیره می شوند؟ جواب منفی. آنها در پوشه ای به نام “wp_content” ذخیره می شوند. اطلاعات بیشتر در این مورد به شرح زیر است.

ساختار پوشه WordPress

دایرکتوری ریشه وردپرس

طبق WordPress 3.6.1 ، در هر نصب وردپرس سه پوشه اصلی وجود دارد.

پوشه پایه

این دایرکتوری نصب وردپرس است و همه چیز (جدا از پایگاه داده WordPress در اینجا وجود دارد). ما آن را “فهرست اصلی” می نامیم. در مورد افرادی که وردپرس را در سرورهای میزبانی مشترک به کار رفته توسط cPanel در حال اجرا هستند ، اگر در وردپرس در دامنه اصلی خود (مثلاً site.com و نه سایت.com) فعالیت دارید ، فهرست اصلی ممکن است محتویات فهرست “public_html” باشد. پوشه).

دایرکتوری ریشه وردپرس دقیقاً سه پوشه دارد: wp_content ، wp_includes و wp_admin به همراه دسته ای از پرونده های دیگر PHP که مهمترین آنها «wp_config.php» است. با تغییر این پرونده ، می توانیم مجموعه ای از گزینه های اصلی شخصی سازی WordPress را اضافه کنید که به راحتی در داشبورد سرپرست WordPress در دسترس نیستند. به عنوان مثال ، ما می توانیم ویرایش های ارسال را غیرفعال کنیم ، نام سایت مورد استفاده توسط WordPress را تنظیم کنیم (برای تغییر دامنه مفید است) ، حالت نگهدارنده را فعال کنید و غیره. پرونده wp-config.php یک فایل بسیار مهم است و نباید با آن دستکاری شود. این اطلاعات حاوی اطلاعات اساسی مانند اعتبار دسترسی به پایگاه داده WordPress شماست. اگر کسی بتواند به پایگاه داده شما دسترسی پیدا کند ، او کنترل کاملی بر سایت شما دارد.

wp_includes

wp_includes

این پوشه شامل کلیه فایلها و کلاسهای PHP دیگر است که برای عملیات اصلی WordPress لازم است. باز هم ، شما نمی خواهید هیچ پرونده ای را در این فهرست ویرایش کنید.

wp_admin

این پوشه شامل پرونده های مختلف داشبورد وردپرس است. می دانید که کلیه عملکردهای اداری یا کارکردهای مربوط به وردپرس مانند نوشتن پست ، تعدیل نظرات ، نصب افزونه ها و مضامین از طریق داشبورد وردپرس انجام می شود. فقط کاربران ثبت نام شده در اینجا مجاز به دسترسی هستند و دسترسی دوباره به اساس نقش کاربر محدود شده است. یک مدیر اجازه می دهد تا دسترسی کامل به دنبال آن را ویرایشگر ، سپس مشارکت کننده و در نهایت مشترک داشته باشد. داشبورد وردپرس معمولاً تحت http://wpexplorer.com/wp-admin قابل دسترسی است.

wp_content

پوشه wp_content شامل تمام داده های بارگذاری شده توسط کاربر است و دوباره به سه زیر پوشه تقسیم می شود:

 1. مضامین
 2. پلاگین ها
 3. بارگذاری

فهرست “themes” شامل کلیه مضامین نصب شده در سایت وردپرس شما می باشد. هر پرونده wordpress.zip که از WordPress.org بارگیری می کنید دارای 2 موضوع نصب شده است – برای وردپرس 3.6.1 ، آنها بیست و دوازده و بیست و سیزده هستند. شما می توانید هر تعداد موضوع را به عنوان مورد نظر خود نصب کنید ، اما می توانید فقط یک موضوع را همزمان فعال کنید (اگرچه برخی افزونه هایی وجود دارند که به شما امکان می دهند فعالیت بیشتری داشته باشید). همچنین ، فهرست “themes” هرگز نمی تواند خالی باشد ، زیرا وردپرس برای کار با حداقل یک موضوع نیاز دارد!

به طور مشابه ، از “افزونه ها” برای ذخیره تمام افزونه های نصب شده در سایت وردپرس استفاده می شود. بر خلاف فهرست “themes” ، ممکن است این پوشه خالی باشد زیرا می توانید بدون استفاده از افزونه ها ، یک سایت وردپرس را به طور کامل اجرا کنید. شما در آزادی هستید که افزونه های زیادی را که دوست دارید فعال کنید ، اما این نصب خوبی است که فقط برنامه های لازم را نصب کنید. مقاله Kyla را در افزونه های مختلف وردپرس موجود امروز ببینید.

تمام تصاویر (و سایر پرونده های رسانه ای) که بارگذاری کرده اید از زمان راه اندازی سایت خود ، به همراه تمام آپلودهای بعدی ، در فهرست “آپلودها” ، طبقه بندی شده بر اساس سال ، ماه و روز ذخیره می شوند. این پوشه را می توان به عنوان بانک اطلاعاتی برای کلیه داده های غیر متنی تصور کرد – تصاویر ، PDF ها ، فیلم ها ، MP3 ها ، و غیره. به همین دلیل این یک اقدامات امنیتی خوب برای محدود کردن دسترسی عمومی به این پوشه ها است. با اصلاح پرونده .htaccess که در داخل فهرست wp_content موجود است ، می توان به دست آورد. بنابراین هنگام تهیه نسخه پشتیبان؛ کپی کردن فقط در پوشه نصب وردپرس این ترفند را انجام نمی دهد. شما باید هم بانک اطلاعاتی و هم کل محتوای فهرست نصب وردپرس خود را کپی کنید!

آناتومی یک درخواست وردپرس

یا همانطور که دوست دارم آن را صدا کنم,

چه اتفاقی می افتد وقتی شخصی وبلاگ شما را مشاهده کند?

وقتی شخصی از وب سایت شما با وردپرس بازدید می کند ، وردپرس بطور دینامیکی کد HTML تولید می کند (با CSS و JS ترکیب می شود) و آن را در اختیار بازدید کننده قرار می دهد. پس از URL ، پسوند URL را مشاهده نمی کنید (همانطور که ممکن است در برخی وب سایت های قدیمی مشاهده کرده باشید) زیرا این محتوا به صورت پویا تولید می شود. نکات زیر عمومی سازی عملکردهایی است که در صورت درخواست صفحه وب انجام می شود:

 1. مرورگر بازدید کننده از صفحه وب درخواست می کند
 2. هسته WordPress (می تواند به عنوان مغز WordPress تصور شود) اسکریپت های لازم PHP را با شروع از index.php فراخوانی می کند.
 3. سپس هسته WP با بانک اطلاعاتی خود ارتباط برقرار می کند و داده ها (پست ها / صفحات و غیره) را بازیابی می کند.
 4. سپس داده های بدست آمده ، داده های پلاگین های فعال فعلی و موضوع فعال فعلی را ترکیب می کند و کد HTML را “در پرواز” یا “پویا” تولید می کند.
 5. سپس این کد HTML پویا تولید شده را به مرورگر بازدید کننده ارائه می دهد

به همین ترتیب ، هنگامی که پستی منتشر می شود یا ذخیره می شود ، یا نظر ارسال می شود ، یا جستجو انجام می شود ، هسته وردپرس عملیات داخلی مورد نیاز را انجام می دهد و آنها را برای استفاده بعدی در پایگاه داده خود ذخیره می کند و به مدیر وردپرس نیز اطلاع می دهد. شما (سرپرست) آنها را به عنوان یک نظر جدید در انتظار تعدیل ، یا تعداد “نظرات” در صف ارسال هرزنامه ، و غیره می بینید.

درخواست HTML

اکنون ، تکرار همه این مراحل هر بار که کسی درخواست یک صفحه وب (پست ، صفحه ، صفحه بایگانی ، هر چیز دیگری) را داشته باشد ، یک کار زمان و منابع مصرف کننده است. خوب است که 10 نفر از سایت شما بازدید کنند. اما آن را 100 ، 1000 یا یک میلیون افزایش دهید ، سپس مشکل واقعی شروع می شود. فقط رایانه های رایانه ای قادر به انجام بسیاری از عملیات های همزمان هستند. و بیشتر سایتهای وردپرس در سرورهای میزبانی وب مشترک به اشتراک گذاشته شده اند ، که احتمالاً دارای 1/1000 هستندهفتم قدرت ابر رایانه ها.

حالا چه کنیم؟ حافظه پنهانی WordPress را وارد کنید. ما آن را در اینجا پوشش نخواهیم داد ، بنابراین لطفا برای قسمت بعدی این سریال با ما همراه باشید – مقدمه ای برای ذخیره کردن وردپرس.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map