نحوه تنظیم Google Tag Manager برای وردپرس

نحوه تنظیم Google Tag Manager برای وردپرس

Google Tag Manager چنان ابزاری قدرتمند است که من هنگام عدم تحقیق در این پست از کمبود اطلاعات ناراحت شدم. خوب ، دقیقاً “کمبود اطلاعات” نیست ، بلکه ناتوانی ظاهری توسط معدود پست های موجود برای توضیح اینکه مدیر Google Tag چیست و چیست؟.


اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد Google Tag Manager و چگونگی تنظیم آن در سایت وردپرس خود هستید ، دیگر جستجو نکنید. چون به جای مناسب رسیدید.

در این پست ، ما تشریح می کنیم:

 • مدیر Google Tag چیست
 • چرا شما نیاز به استفاده از ابزار ، و
 • نحوه نصب آن در سایت وردپرس به صورت دستی یا با استفاده از یک افزونه

علاوه بر این ، ما Google Tag Manager را در عمل نشان می دهیم تا با استفاده از سیستم مدیریت برچسب مانند سایر موارد ، به شما ایده بدهد. ما این را می گوییم زیرا تعدادی دیگر از سیستم های مدیریت برچسب مانند Tealium ، Qubit و Adobe Experience Platform Launch فقط برای ذکر چند مورد وجود دارند.

از این راه ، چیزهای زیادی برای آموختن وجود دارد ، بنابراین اجازه دهید درست غواصی کنیم.

مدیر Google Tag چیست؟?

Google Tag Manager ابزاری عالی برای نیازهای ردیابی دیجیتال شما است. این اجازه می دهد تا بدون ویرایش کد خود برچسب ها را در وب سایت خود مستقر کنید. مبهم زیاد؟ برای ارائه تصویری واضح تر ، بگذارید ابتدا برچسب را از نظر ردیابی دیجیتال تعریف کنیم.

برچسب صرفاً تکه ای از کد JavaScript است که شما به سایت خود اضافه می کنید تا بتوانید ویژگی های شخص ثالث فعال مانند آنالیز ترافیک ، تبلیغات و چت زنده را از جمله موارد دیگر داشته باشید. در برخی از حلقه‌ها ، برچسب ها به عنوان چراغ وب یا پیکسل ردیابی نیز معروف هستند.

مثال خوبی از یک برچسب کد رهگیری Google Analytics است که به سایت خود اضافه می کنید ، بنابراین می توانید ترافیک خود را پیگیری کنید.

هدف اصلی برچسب جمع آوری داده های بازدید کننده برای ابزارهای تجزیه و تحلیل و بازاریابی دیجیتال است. شرکت هایی که این برچسب ها را ارائه می دهند به عنوان مثال Google Analytics ، AdWords ، Facebook ، LinkedIn و غیره به عنوان فروشندگان برچسب شناخته می شوند.

چرا مدیر Google Tag?

به طور سنتی ، اجرای برچسب ها در وب سایت وردپرس شما به معنای ویرایش کد شما به صورت دستی (یا بطور مستقیم مستقیم) بود. در وردپرس ، این یعنی ویرایش پرونده های مختلف مانند header.php و توابع.php درمیان دیگران.

حال اگر همچنان کد JavaScript را به پرونده های خود اضافه کنید ، سایت شما را کند می کند. علاوه بر این ، سایت شما را در برابر آسیب پذیری های امنیتی باز می کند ، به خصوص اگر برچسب هایی از منابع غیرقابل اعتماد بگیرید.

همچنین مشکل حفظ تمام کدهایی که به صفحات خود اضافه می کنید وجود دارد. به عنوان مثال ، در صورت ایجاد تغییرات باید برچسب ها را به روز کنید و این بدان معنی است که به عمق کد خود حفر می شوید. باز هم ، این دوستانه مبتدی نیست. همچنین فضای زیادی برای خطا وجود دارد. می دانید ، اشتباه بودن انسان است.

چه کاری انجام دهیم?

اگر چندین برچسب دارید ، می توانید به Google Tag Manager مراجعه کنید تا همه آنها را از یک مکان مرکزی پیگیری کنید.

در اینجا دو مزایا برای هدایت نقطه خانه وجود دارد:

 • با مدیر Google Tag ، دیگر هرگز مجبور نخواهید شد که مجدداً بلوکهای کد گذشته را در صفحات وب خود کپی کنید.
 • می توانید تمام برچسب های موجود را به مدیر Google Tag مهاجرت کنید
 • Google Tag Manager یک کانتینر واحد به شما ارائه می دهد تا چندین برچسب را مدیریت کنید و آنها را از یک داشبورد بصری مدیریت کنید که باعث می شود کل روند یک نسیم باشد
 • این سیستم مدیریت برچسب به شما امکان می دهد برچسب ها را به سرعت مستقر کنید. به عنوان مثال ، به جای کپی کردن کد Google Analytics در سایت خود ، فقط باید ID ردیابی Google Analytics خود را در Google Tag Manager و viola اضافه کنید – Google Analytics در سایت شما زنده است.
 • راه‌اندازی Google Tag Manager در سایت وردپرس خود به آسانی A ، B ، C است – افزودن GTM به وردپرس به صورت دستی آسان است. استفاده از افزونه حتی ساده تر است. روشی را انتخاب کنید که برای شما مفید باشد.
 • Google Tag Manager به شما کمک می کند تا داده های زیادی را برای نیازهای بازاریابی خود ضبط کنید. داده هایی که ممکن است با استفاده از دیگر نرم افزارهای ردیابی در ضبط آنها موفق شوید. این به داده های به موقع و دقیق ترجمه می شود – نوع داده ای که به معنی تفاوت بین موفقیت و شکست است.
 • کلیک کنید و بروید تا برچسب ها را به سایت خود اضافه کنید ، زیرا Google Tag Manager با بسیاری از ادغام های داخلی مانند AdWords ، Analytics ، Google Optimize ، Adometry ، Crazzy Egg ، LinkedIn و Shareholic در میان دیگران حمل می شود.
 • به علاوه ، به لطف پشتیبانی HTML سفارشی ، می توانید برچسب های نامحدود ایجاد کنید

و تنها کاری که باید انجام دهید اینست که کد Google Tag Manager را به صورت دستی یا از طریق افزونه نصب کنید.

سپس Google Tag Manager کد جاوا اسکریپت را برای شما “پردازش” خواهد کرد و سپس عملکرد را از طریق کانتینر به سایت شما ارائه می دهد. آیا این حتی معنی دارد؟ من مطمئن هستم که امیدوارم.

به عنوان مثال ، به جای اضافه کردن کد Google Analytics به سایت خود ، فقط باید Analytics را با GTM ادغام کنید و کار شما انجام می شود. بشنوید ، می شنوید – اضافه کردن برچسب ها در Google Tag Manager چیزهای کلاس چهارم است که دیگر هرگز به یک برنامه نویس احتیاج نخواهید داشت.

آیا با یک میلیون ویژگی انجام شده ، تعجب خواهید کرد که چرا مدیر Google Tag رایگان است. بله شما آن را درست خواندید. رایگان است. اما پس از آن نسخه برتر با ویژگی های حتی بیشتر و پشتیبانی 24/7 وجود دارد. با این حال ، من شک دارم که شما به زودی به ویژگی های حق بیمه نیاز خواهید داشت ، زیرا نسخه رایگان آن به amigos های حاوی بسته بندی شده است. بسته بندی شده با تمام ویژگی های شما برای جمع آوری داده ها مانند جوانب مثبت.

به عنوان مثال ، حتی می توانید کاربرانی که فیلم ها را تماشا می کنند ، ضبط کنید. از این گذشته ، می توانید ببینید که هر کاربر ویدیو را چقدر تماشا کرده است. و این فقط نوک کوه یخ است ، می توانید بسیاری از معیارها را جمع کنید.

منفی

 • نسخه رایگان Google Tag Manager پشتیبانی برتر را ارائه نمی دهد
 • یک منحنی یادگیری وجود دارد ، اما دوباره ، YouTube دارای چند فیلم خوب در مدیر Google Tag است. در پایان این پست ، در صورت مشاهده برخی از فیلم هایی که در بخش منابع به شما توصیه می کنیم ، احساس رایگان کنید

این یک لیست جامع از شایستگی ها و کمبودها نیست ، بنابراین ما ادامه خواهیم داد. بگذارید آستین های خود را جمع کنیم و پایین و کثیف شویم.

نحوه راه اندازی مدیر Google Tag در وردپرس

در این بخش ، ما باید Google Tag Manager را در سایت وردپرسی شما نصب کنیم:

 • دستی ، و
 • از طریق یک افزونه

بدون آزار و اذیت بیشتر ، اجازه دهید به تجارت بپردازیم.

ابتدا یک حساب Google Tag Manager ایجاد کنید

اولین مرحله شامل ایجاد یک حساب Google Tag Manager رایگان است. این قفل داشبورد معروف GTM و برچسب ها (یا شناسه ردیابی) برای ادغام ابزار با سایت وردپرس خود را باز می کند..

برو به وب سایت Google Tag Manager. مطابق شکل زیر با حساب Google خود وارد شوید (یا در صورت نداشتن یک حساب کاربری را ایجاد کنید).

به داشبورد سرپرست زیبا Google Tag Manager هدایت می شوید. بعد ، روی کلیک کنید ایجاد حساب کاربری همانطور که در صفحه نمایش زیر برجسته می کنیم ، پیوند دهید.

مدیر مدیر گوگل برچسب

در صفحه بعدی ، نام حساب خود را وارد کنید (این می تواند شرکت شما باشد) ، کشور خود را انتخاب کنید و ضربه بزنید ادامه هید دکمه.

ایجاد یک حساب مدیر گوگل برچسب جدید

در مرحله بعد ، نام دامنه خود را وارد کنید نام کانتینر درست و انتخاب کنید وب. پس از آن ، ضربه بزنید ایجاد کردن دکمه همانطور که در زیر جزئیات داریم.

شرایط توافقنامه خدمات Google Tag Manager و شرایط پردازش داده را مانند تصویر زیر قبول کنید.

پنجره زیر که حاوی کدهای نصب Google Tag Manager شما ظاهر خواهد شد.

برگه فوق را باز نگه دارید زیرا به این دو کد برای تنظیم دستی Google Tag در سایت وردپرس خود نیاز دارید. همانطور که توجه خواهید کرد ، GTM دستورالعمل هایی را برای چسباندن کدها ارائه می دهد ، اما اگر شما یک مبتدی مطلق باشید ، چالش برانگیز است.

اگرچه نگران نباشید ، ما دقیقاً به شما نشان می دهیم که در بخش آینده چه باید کرد.

یادداشت های مهم قبل از شروع کار:

 • قبل از ایجاد تغییر در فایل های موضوع خود ، از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
 • بهتر است ، یک موضوع کودک وردپرس ایجاد کنید و آن را به جای موضوع والدین ویرایش کنید

تنظیم مدیر Google Tag به صورت دستی

در یک برگه جدید ، به داشبورد سرور وردپرس خود وارد شوید و به آن بروید ظاهر> ویرایشگر.

توجه کنید ، از تصویر بالا ، ما در مثال خود از یک تم کودک از موضوع رایگان وردپرس Elegant رایگان استفاده می کنیم. ما همچنین چندین پرونده را کپی کرده ایم ، به عنوان مثال. header.php ، footer.php ، rlt.css و 404.php به موضوع کودک. ما باید کدهای نصب Google Tag Manager خود را درون آن قرار دهیم header.php فایل.

روی Header Theme کلیک کنید (header.php) از مرورگر پرونده مناسب برای راه اندازی header.php در ویرایشگر موضوع.

از حساب GTM ما ، دستورالعمل ها می گویند لازم است اولین کد را در قسمت بالا وارد کنید و کد دوم بلافاصله پس از باز شدن  برچسب زدن.

می توانید ببینید  و  برچسب ها در شما header.php فایل؟  برچسب در WordPress ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد. به عنوان مثال ، به نظر ما می رسد >. آیا می توانید آن را در تصویر بالا مشاهده کنید؟ شرط می بندم شما این کار را می کنید ، بنابراین اجازه دهید جلو برویم.

اولین کد را از Google Tag Manager کپی کنید و آن را در قسمت بالا قرار دهید  عنصر همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

سپس کد دوم را کپی کرده و بلافاصله پس از باز کردن آن را بچسبانید  همانطور که در زیر نشان داده شده است.

در آخر ، ضربه بزنید به روزرسانی پرونده دکمه در پایین صفحه برای ذخیره تغییرات خود را. اکنون ، Google Tag Manager در سایت شما نصب شده است. بسیار آسان ، متعجب?

اما بگذارید بگوییم که شما از ویرایش کد خوشتان نمی آید و به جای آن از افزونه استفاده می کنید.

نحوه اضافه کردن مدیر Google Tag به وردپرس از طریق افزونه

برای این بخش ، ما باید از یک افزونه nifty معروف به عنوان استفاده کنیم مدیر Google Tag برای وردپرس DuracellTomi است. در repo افزونه وردپرس موجود است ، به این معنی که می توانید آن را مستقیماً از داشبورد سرور وردپرس خود نصب کنید. گفته می شود ، بیایید سر کار بیاییم.

هدایت به افزونه ها> افزودن جدید در منوی مدیر وردپرس خود قرار دهید.

مدیر Google Tag Google را برای WordPress در DuracellTomi در قسمت جستجو وارد کنید ، و پس از یافتن افزونه ، روی الآن نصب کن دکمه.

پس از نصب افزونه ، روی آن کلیک کنید فعال کنید دکمه مطابق شکل زیر.

یک اعلان در بالای صفحه به شما اطلاع می دهد که برای شروع استفاده از Google Tag Manager برای وردپرس ، باید GTM ID خود را وارد کنید. کلیک کنید بر روی شناسه GTM خود را وارد کنید پیوند مطابق شکل زیر.

می توانید شناسه GTM خود را در حساب Google Tag Manager خود مطابق شکل زیر پیدا کنید.

شناسه GTM را از حساب Google Tag Manager خود کپی کنید و به داشبورد سرور وردپرس خود برگردید. به سایت وردپرس خود برگردید ، GTM ID را بچسبانید و ضربه بزنید ذخیره تغییرات دکمه مطابق شکل زیر.

و همین شما فقط آموخته اید که چگونه Google Tag Manager را با استفاده از افزونه به سایت وردپرس خود اضافه کنید. راه رفتن به دوستان ، راه رفتن. شما یک مطالعه سریع هستید.

اکنون که می توانید مدیر Google Tag را با موفقیت به سایت وردپرس خود اضافه کنید ، بگذارید یک درایو آزمایشی به ما بدهید. برای این قسمت ، ما باید Google Analytics را بدون اینکه کد چسباندن کپی در سایت شما باشد به سایت شما اضافه کنیم header.php.

اگر قبلاً کد Google Analytics را در سایت خود دارید ، ابتدا باید آن را حذف کنید یا همان داده ها را دو بار ضبط کنید. و ما قطعاً در گزارش های بازاریابی شما این را نمی خواهیم.

نحوه افزودن Google Analytics به سایت وردپرس خود با استفاده از مدیر Google Tag

به مدیر Google Tag خود برگردید و روی آن کلیک کنید برچسب ها در منوی ناوبری سمت چپ.

پس از آن ، ضربه بزنید جدید دکمه مطابق شکل زیر.

در پنجره بازشو ، نشان خود را نامگذاری کرده و سپس کلیک کنید پیکربندی برچسب کادر انتخاب یک برچسب (Google Analytics در مورد ما).

انتخاب کنید Google Analytics – Universal Analytics همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

انجام این کار شما را به پیکربندی برچسب باز می گرداند. انتخاب کنید نمایش صفحه زیر نوع آهنگ از آنجا که ما می خواهیم تمام بازدیدهای صفحه را به Google Analytics گزارش دهیم. تصویر زیر را مشاهده کنید.

زیر تنظیمات Google Analytics, انتخاب کنید متغیر جدید. این یک کادر جدید را باز می کند که در آن ID ردیابی Google Analytics خود را وارد می کنید. فراموش نکنید که متغیر خود را مطابق تصویر زیر نشان دهید.

برای یافتن شناسه ردیابی Google Analytics ، به حساب Google Analytics خود وارد شوید و حساب سایت وردپرس خود را انتخاب کنید (اگر چندین ویژگی وب در حساب Google Analytics دارید ، این کار را انجام دهید).

بعد کلیک کنید مدیر و حرکت به اطلاعات پیگیری> کد رهگیری. شما باید شناسه رهگیری خود را همانطور که در مورد شماره برجسته می کنید ، ببینید. 3 زیر.

شناسه ردیابی را کپی کرده و آن را در جعبه تنظیمات متغیر قرار دهید. سپس ضربه بزنید صرفه جویی دکمه مطابق شکل زیر.

اکنون ، ما فقط باید برچسب Google Analytics را تنظیم کنیم. کلیک ایجاد کننده برای انتخاب یا ایجاد یک ماشه جدید.

از آنجایی که می خواهیم ترافیک را در همه صفحات ردیابی کنیم ، می توانیم با ماشه موجود (یا یک سفارشی جدید ایجاد کنیم. برای صرفه جویی در وقت ، من موجود را انتخاب کردم تمام صفحات همانطور که در زیر نشان داده شده است.

در آخر ، ضربه بزنید صرفه جویی دکمه.

برچسب خود را تست کنید

برچسب Google Analytics شما هنوز در سایت شما زندگی نمی کند ، اما می توانید با ضربه زدن به این کار را بررسی کنید پیش نمایش دکمه همانطور که در تصویر زیر نشان می دهیم.

پس از ورود Google Tag Manager به حالت پیش نمایش ، سایت خود را بارگیری مجدد کنید. در پنجره کنسول Google Tag Manager در انتهای پنجره مرورگر خود ، باید هنگام بارگیری دوباره سایت خود ، برچسب را اخراج کنید.

اگر به حساب Google Analytics خود وارد شوید و به آن بروید به موقع, نمای صفحه را که با بارگیری مجدد سایت خود ایجاد کرده اید ، مشاهده خواهید کرد.

ایناهاش! مطمئناً می توانید آن را در تصویر بالا مشاهده کنید؟ بیا ، من یک فلش اضافه کردم تا این کار برای شما راحت تر شود. به یاد داشته باشید ، لازم نیست Google Analytics (کد JavaScript) را مستقیماً به سایت خود اضافه کنیم تا داده ها را ضبط کنیم – تمام گزارشات داده ها در حال مدیریت Google Tag است.

این مورد در مورد تمام برچسب هایی که از طریق Google Tag Manager اضافه می کنید نیز صدق می کند – شما هیچ کدی را به سایت خود اضافه نمی کنید. چقدر شیرین?

اما برچسب Google Analytics ما فقط برای ما زنده است ، نه کاربرانی که قصد ردیابی آنها را داریم. برای ایجاد تگ در سایت و شروع ضبط داده های واقعی ، به سادگی ضربه بزنید ارسال دکمه مطابق شکل زیر.

با استفاده از پنجره بازشو ، به شما امکان می دهد نسخه خود را نامگذاری کنید و توضیحی را اضافه کنید. تصویر زیر را مشاهده کنید.

در آخر ، ضربه بزنید انتشار دکمه همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است. در پایان این همه ، Google Analytics زنده شما باید چیزی شبیه به این باشد:

خانمها و آقایان ، اینگونه است که شما به قدرت مدیر Google Tag ضربه می زنید. شما می توانید یک میلیون و یک برچسب را به روشی مشابه اضافه کنید ، و سایت شما نیازی به حمل کد نخواهد داشت. من از شما می خواهم که Google Tag Manager را کشف کنید تا بدانید چقدر می توانید با این ابزار به دست بیاورید.

بین شما و من ، من فروخته ام و همانطور که شاید متوجه شده اید. این اولین باری است که این مورد را در وبلاگ زنده ام نصب کردم. من قصد دارم از Google Tag Manager در وبلاگ های دیگر خود نیز استفاده کنم.

منابع اضافی

امیدواریم که آموزش ما شما را در مسیر درست تا آنجا که درک و اجرای مدیر Google Tag در سایت وردپرس شما پیش می رود ، نشان دهد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، در اینجا چند منبع اضافی (ما قول داده ایم ، مگر نه؟) برای لذت بردن شما.

نتیجه گیری از راهنمای ما در Google Tag Manager برای وردپرس

Google Tag Manager ابزاری قدرتمند است که تا آنجا که می توانید مدیریت برچسب ها و جمع آوری داده های عملی را انجام دهید ، قدرت زیادی را در دستان خود قرار می دهد..

می توانید ابزار را به راحتی و به سرعت تنظیم کنید ، به این معنی که زمان بیشتری برای برنامه ریزی نحوه استفاده از تمام داده های جمع آوری شده دارید. جمع آوری داده های به موقع نیز بسیار عالی است. پس چرا این کار را نمی کنیم?

در مورد مدیر Google Tag فکر یا سؤال دارید؟ بگذارید با هم یاد بگیریم. نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید. تشویق و داده کاوی شاد!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map