راهنمای نهایی وردپرس DNS

راهنمای نهایی وردپرس DNS

DNS مخفف سیستم نام دامنه است که ، شما آن را حدس زده اید ، سیستمی است که برای کنترل دامنه های شما استفاده می شود.


اگر شما یک برنامه نویس نیستید ، می دانید DNS می تواند یک موضوع ارعاب کننده باشد ، من باید بدانم ، سال ها پیش از آن می ترسیدم که تغییراتی را در DNS ایجاد کنم! سوابق مختلف با شماره ها ، نام ها و مقادیر زیادی وجود دارد و اگر تازه وارد آن باشید ، سیستم می تواند کمی آزار دهنده باشد.

اما هرگز نترس ، مرد DNS اینجا است! در اینجا برای مشخص کردن درهم و برهم کردن پایان ناپذیر سوابق A ، سرورهای نام و مقادیر MX که می تواند باعث سردرد بسیاری از شما شود.

DNS چیست؟?

می دانم که گفتم مخفف سیستم نام دامنه است ، اما احتمالاً این هنوز برای مبتدی معنایی ندارد ، بنابراین در اینجا یک قیاس ساده است. DNS مانند دفترچه تلفن اینترنت است. نام دامنه در دفترچه تلفن ذخیره می شود و با استفاده از سیستم DNS به آدرس های IP تبدیل می شود تا وب سایت هایی را برای بازدید کنندگان خود ارائه دهد..

تا آنجا که کار با وردپرس پیش می رود ، معمولاً از DNS برای اشاره به آنچه دامنه شما هنگام بازدید از شخصی نمایش می دهد ، و نحوه تعامل با سرویس های مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال ، ضبط A شما تعیین می کند که وب سایت شما در چه میزبانی وب و شما قرار دارد سوابق MX ایمیل های خود را مدیریت کنید.

اگر سابقه ضبط شده شما به آدرس IP حساب میزبان WP Engine شما اشاره داشته باشد (و پرونده های وب سایت و پایگاه داده شما در آن قرار دارند) دامنه شما هنگام بازدید از سایت ، وب سایت WP Engine شما را نمایش می دهد ، مگر اینکه مقررات دیگری وجود نداشته باشد.

ثبت دامنه

برای مدیریت DNS ، ابتدا باید یک دامنه داشته باشید ، بنابراین بیایید مراحل ثبت دامنه را شروع کنیم که بسیار ساده است.

برای ثبت دامنه ، باید به شخصی که آنها را می فروشد ، مانند Namecheap ، مراجعه کنید. Namecheap محافظت از حریم خصوصی رایگان را در همه حوزه ها ارائه می دهد ، بنابراین اگر قصد دارید دامنه های خود را از میزبانی خود جدا نکنید ، انتخاب طبیعی است..

ثبت دامنه Namecheap

هنگام ثبت دامنه ، می توانید یکی از دو کار را انجام دهید:

 1. دامنه های خود را با شخصی مانند Namecheap ثبت کنید و وب سایت خود را در جای دیگری میزبان کنید.
 2. دامنه خود را در همان محلی که میزبانی خریداری کرده اید ثبت کنید.

برخی افراد توصیه می کنند که برای مقاصد امنیتی ، وب سایت های خود را در یک مکان میزبانی کرده و دامنه های خود را در جای دیگر ذخیره کنید. از این رو برای کسی دشوار خواهد بود که به طور تئوری ، هم وب سایت و دامنه شما را کنترل کنند.

مشتریانی دارم که برای سهولت استفاده ، همه چیز را زیر یک سقف نگه می دارند. این واقعا به ترجیح شخصی بستگی دارد ، و بسته به میزان افرادی که به حساب های شما دسترسی پیدا می کنند ، چه لایه هایی از امنیت لازم است و در چه ظرفیتی.

مدیریت DNS

مدیریت DNS از هر کجا اداره می شود سرورهای نام اقامت داشتن. اگر سرویس دهنده های نام شما با ثبت دامنه شما سکونت دارند ، به سادگی وارد بخش دامنه ها شوید و یا DNS را برای یک دامنه خاص ویرایش کنید.

اگر هنوز نمی دانید چه سرورهای نامی موجود هستند و آنها را ویرایش نکرده اید ، می توانید وارد شوید که دامنه خود را در کجا ثبت کرده اید تا DNS خود را ویرایش کنید.

هر جا که دامنه خود را خریداری کنید ، حتماً داشته باشید کنترل کامل دامنه. برخی از ارائه دهندگان ارزان تر موجود در بازار کنترل کامل دامنه را ارائه نمی دهند ، بنابراین قادر به مدیریت همه عناصر DNS خود نخواهید بود. اگر نتوانید این مورد را از وب سایت فروش تأیید کنید ، این چیزی است که باید قبل از خرید با پشتیبانی شفاف سازی کنید.

وقتی صحبت از WordPress DNS می شود ، 4 پرونده اصلی وجود دارد که احتمالاً با آنها کار خواهید کرد.

انواع رکوردهای DNS

یک رکورد

کنترل سوابق که در آن وب سایت شما اشاره شده است. با اشاره به یک دامنه ، به دامنه می گوید وب سایت موجود در محل را نشان دهد آدرس آی پی. شما می توانید از رکورد A برای نشان دادن دامنه خود به وب سایت میزبانی شده در جای دیگر ، بدون تغییر بقیه سوابق استفاده کنید.

نام های سرور

Nameservers کنترل می کند کدام ارائه دهنده مسئول دامنه DNS است. به عبارت دیگر ، اگر سرورهای نام خود را تغییر دهید ، به یک ارائه دهنده دیگر می توانید DNS خود را مدیریت کنید. تغییر سرورهای نام ، به ارائه دهنده دیگر این امکان را می دهد که تمام پرونده های مرتبط را مدیریت کند.

بسته به نحوه تغییر سرورهای نام ، ممکن است برخی از پرونده های DNS شما خراب شوند ، اما می توان همزمان با تغییر سرورهای نام به ارائه دهنده دیگر ، سوابق خود را نگه دارید. به همین دلیل همیشه هنگام تغییر نام سرویس دهنده احتیاط کنید و اگر هنوز شک دارید ، از شما کمک بخواهید.

سوابق CNAME

سوابق CNAME معمولاً برای مستعار کردن یک آدرس IP به دیگری مورد استفاده قرار می گیرند ، به عنوان مثال وقتی می خواهید رکورد WWW شما به رکورد @ A شما اشاره کند. به عبارت دیگر ، www.yourwebsite.com را به وب سایت خود نشان دهید.

رکوردهای MX

سوابق MX ایمیل دامنه های شما را مدیریت می کنند ، از کجا می آید و چگونه دریافت می شود. به عنوان مثال استفاده از G Suite برای ایمیل یک روند ایمیل محبوب است که به شما نیاز دارد تا سوابق MX خود را روی آن دسته از موارد لازم برای G Suite تنظیم کنید..

اشاره به دامنه

اشاره به نام دامنه رایج ترین کار مرتبط با DNS است که من انجام می دهم. این شامل تغییر دامنه است رکورد به یک آدرس IP متفاوت ، به گونه ای که دامنه وب سایتی را که در جای دیگری ذخیره شده بارگیری کند.

برخی از نمونه هایی از زمان نیاز به اشاره به یک دامنه عبارتند از:

 • نام دامنه شما در یک مکان متفاوت به وب سایت شما ذخیره می شود
 • شما می خواهید وب سایت خود را به ارائه دهنده هاستینگ دیگر منتقل کنید
 • شما چندین نام دامنه دارید که همه شما می خواهید به یک مکان اشاره کنید

چگونه به یک دامنه اشاره کنیم

A و CNAME

در اینجا دستورالعمل های گام به گام برای نشان دادن دامنه آورده شده است:

 1. قبل از هر چیز ، درک کنید که اگر آدرس IP رکورد A خود را تغییر دهید ، که دامنه شما را نشان می دهد چه اتفاقی خواهد افتاد. وب سایت موجود شما نمایش به کاربران متوقف خواهد شد و پس از انتشار (به روزرسانی) DNS ، وب سایت شما در آدرس IP جدید به کاربران شما نشان داده می شود.
 2. شما نیاز به آدرس IP یا آدرس IP مشترک از حساب میزبانی مقصد دارید. با ورود به cPanel و چک کردن آمارهای نمایش داده شده در سمت چپ به این دسترسی می توان دسترسی داشت.
 3. باید یک وب سایت وردپرس به درستی تنظیم شده در حساب میزبانی جدید تنظیم شود ، با پرونده هایی که از دامنه شما به عنوان زیر پوشه ذخیره شده اند ، یا در Public_html در صورتی که فقط دامنه حساب باشد.
 4. به دامنه مورد نظر خود به DNS دسترسی پیدا کنید و A Record را برای @ و WWW تغییر دهید. مقدار @ و WWW را روی آدرس IP مشترکی که از cPanel میزبان خود دریافت کرده اید تنظیم کنید. از طرف دیگر ، اگر CNAME نام مستعار برای WWW وجود داشته باشد و مقدار آن برابر با @ باشد ، فقط ضبط @ را تغییر دهید و WWW به طور خودکار بروزرسانی می شود.

تغییر مسیر دامنه

مدیریت تغییر مسیر DNS

کاملاً مشابه با نشان دادن یک دامنه ، هدایت مجدد یک دامنه شامل استفاده از یک تنظیم مجدد دائمی 301 در cPanel شما.

تغییر مسیرها DNS

اثر همان است ، به این صورت که اگر کاربر old-domain.com بازدید کند ، آنها به new-domain.com ارسال می شوند ، اما تفاوت در نحوه دستیابی به این امر نهفته است.

اگر SEO در هنگام مدیریت تغییر مسیرهای خود نگران کننده شما باشد ، این موضوعی است که باید با متخصص SEO خود در میان بگذارید.

مدیریت دامنه های افزودنی

آیا می دانید که می توانید چندین وب سایت را در یک برنامه میزبانی میزبانی کنید؟ اگر این کار را نکرده اید ، برای معالجه درمانی وارد می شوید!

دامنه افزودنی هر دامنه ای است که به برنامه میزبانی شما اضافه شده است که دامنه اصلی نیست ، دامنه ای است که شما با آن حساب باز کرده اید.

دامنه های افزودنی دارای پوشه های فرعی مخصوص به حساب میزبان شما هستند ، بنابراین آنها بطور مستقل از وب سایت اصلی شما وجود دارند که پرونده های آن در ریشه حساب شما در public_html وجود دارد..

برای مدیریت DNS یک دامنه افزودنی ، باید این مراحل را دنبال کنید

 1. دامنه ای را به برنامه میزبانی خود اضافه کنید. این کار را می توان با دسترسی به cPanel خود و سپس کلیک روی بخش افزودنی دامنه ها انجام داد. برای زیر دامنه ، اگر قصد استفاده از یکی را ندارید ، آن را روی “تست” یا چیز مشابه قرار دهید.
  دامنه های افزودنی DNS
 2. برای دامنه الحاقی ضبط A را تنظیم کنید تا مقدار آن برابر با باشد آدرس IP مشترک برنامه میزبانی شما
 3. اطمینان حاصل کنید که یک ضبط نام CNAME برای WWW A وجود دارد ، یا یک ضبط A برای WWW ایجاد کنید و آن را برابر با آدرس IP مشترک برنامه میزبانی خود قرار دهید.

خوب و ساده است؟ قبلاً به یاد داشته باشید که ما در مورد روشهای مختلف تغییر سوابق DNS بحث کرده ایم. ضبط آنچه را هنگام بازدید از دامنه شما نمایش می دهد مدیریت می کند ، بنابراین این یک روش ساده برای میزبانی وب سایت به عنوان دامنه اضافی در هنگام مدیریت دامنه در جای دیگر است..

Nameservers خود را تغییر دهید

همانطور که پیشتر فهمیدیم ، سرورهای نام شما کنترل DNS شما را به ارائه دهنده اختصاص می دهند. تغییر سرورهای نام برای یک دامنه ، به ارائه دهنده دیگری توانایی مدیریت DNS را می دهد.

بنابراین در صورت تمایل به انجام این کار ، مراحل تغییر سرورهای نام دامنه را طی خواهیم کرد.

 1. با ورود به هر مکانی که دامنه در آن ذخیره شده و با کلیک بر روی “مدیریت دامنه / مدیریت DNS” یا با کلیک روی دامنه ، در لیست دامنه ها ، به DNS دامنه خود دسترسی داشته باشید.
 2. بخش nameservers را پیدا کنید.
 3. سرورهای نام دهنده ارائه دهنده مقصد را وارد کنید و سپس روی به روزرسانی کلیک کنید.
  مدیریت نام های سرور

در صورت امکان ، گزینه ای را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد DNS خود را در هنگام تعویض سرورها یکسان نگه دارید ، به طوری که همه موارد در این مورد اتفاق می افتد این است که شما به ارائه دهنده دیگری توانایی ارائه تغییرات DNS در آینده را می دهید..

لطفاً توجه داشته باشید که تغییر برخی از سرورها می تواند 24 ساعت طول بکشد و در این مدت DNS شما غیرقابل کنترل خواهد بود.

انتشار DNS

اولین باری که با پایین آمدن سایت خود با میزبان خود تماس می گیرید ، احتمالاً وقتی که آنها راه حل پیشنهاد می دهند یا رفع می کنند که چرا وب سایت شما کاهش یافته است ، واژه “تبلیغاتی” یا “تبلیغاتی” به شما پرت می شود..

تبلیغ یک کلمه فنی برای “به روز رسانی” است. آنچه ارائه دهنده میزبان شما می گوید این است که DNS شما “به روز می شود” ، زیرا تغییری در DNS شما ایجاد شده است (اگر مشکل مربوط به DNS است ، که اغلب در آن است).

برای ایجاد تغییر در DNS توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنت در سراسر جهان ، “تبلیغ” زمان لازم است. زمان لازم است تا ISP در کشورهای مختلف با وب سایت خود “به سیستم وارد شوند” و سپس گره های خود را به روز کنند تا نسخه جدید وب سایت شما برای افرادی که از آن بازدید می کنند حل شود ، حافظه نهان خود را که شامل نسخه قدیمی سایت شما است ، پاک کنید..

شرکت های میزبان به شما خواهند گفت که انتشار DNS می تواند تا 48 ساعت طول بکشد. داستان واقعی این است که تقریباً هیچ وقت این موضوع را طولانی نمی کند. در تجربه من ، انتشار DNS معمولاً فوری است یا طی چند دقیقه اتفاق می افتد. بعضی اوقات ممکن است ساعت ها طول بکشد تا DNS شما در همه جای دنیا به روز شود ، اما این روند معمولاً در بیشتر نقاط در چند دقیقه اتفاق می افتد.

به عنوان یک قاعده کلی اگر DNS خود را تغییر می دهید و با استفاده از یک ابزار انتشار DNS در طی یک ساعت چیزی نمی بینید ، به شما پیشنهاد می کنم با ارائه دهنده میزبان خود دوبار چک کنید تا ببینید آیا مشکلی وجود دارد.

انتشار DNS

اما هرگز نترس ، ابزاری ساده وجود دارد به نام DNS من چیست می توانید در هر زمان معین از وضعیت انتشار DNS استفاده کنید. به سادگی نام دامنه خود را تایپ کنید و با استفاده از کشویی ضبط مورد نظر برای بررسی را انتخاب کنید.

بنابراین اگر می خواهید رکورد A را برای دامنه خود بررسی کنید ، در وب سایت خود وارد کنید- وب سایت خود را وارد کنید و روی جستجو کلیک کنید ، زیرا رکورد A به طور پیش فرض انتخاب شده است.

شما می توانید از این ابزار برای بررسی سوابق ، سوابق MX ، سرورهای نامی که نامگذاری کرده اید استفاده کنید.

رابطه بین دامنه و ایمیل

قبلاً این را توضیح دادم سوابق MX مدیریت یک ایمیل برای یک دامنه ، که به اندازه کافی ساده است.

با این حال ، یک مورد که مردم اغلب از آن غافل می شوند این واقعیت است که سوابق MX شما می تواند با تغییر در سرویس دهنده های نام نویسی شود که می تواند ایمیل های شما را بشکند..

شکستن ضبط MX معمولاً هنگام تعویض سرورهای نام یا هنگام انتقال دامنه اتفاق می افتد. هنگام انجام هر یک از موارد فوق ، ضروری است که اطمینان حاصل کنید که DNS دامنه شما یکسان است ، به ویژه سوابق MX اگر در حال مشاهده ایمیل هستید. در بسیاری از موارد هنگام تغییر نام سرور یا انجام انتقال دامنه ، امکان حفظ DNS از حساب انتقال داده می شود..

به عنوان احتیاط, همیشه هنگام تعویض سرورها یا انتقال دامنه ، از صفحه DNS از یک صفحه تصویری بگیرید تا اگر چیزی خراب شود یا به طور پیش فرض کار نکند ، می توانید به صورت دستی آن را بازیابی کنید.

هنگام تغییر سرور DNS ، می توانید به یک DNS پیش فرض برای یک شرکت میزبان ضربه بزنید. به عنوان مثال ، اخیراً من با مسئله ای برخورد کردم که یک دامنه در آن سرورهای نام کاربری خود را از طریق یک شرکت میزبانی اداره می کرد اما در GoDaddy ثبت شده بود..

از آنجا که تجربه قبلی این فرآیند را داشتم ، می دانستم که DNS به محض بروزرسانی سرورهای نام برای استفاده از سرویس دهنده های GoDaddys ، روی DNS پیش فرض GoDaddy قرار می گیرد. می دانستم که این امر در واقع وب سایت را خراب می کند و ایمیل ها را خراب می کند ، زیرا رکورد A باید در پارک شده باشد و سوابق MX به جای G Suite به پرونده های پیش فرض GoDaddy تنظیم شود. بنابراین ، مجبور شدم رکوردهای A و MX را که از هاست قدیمی کپی کردم ، به صورت دستی بازآفرینی کنم. خوشبختانه این یک فرآیند بسیار سریع است و معمولاً قبل از انتشار DNS اگر در توپ باشید ، می توانید انجام دهید.

رابطه بین کش و DNS

حافظه پنهان یک شمشیر دو لبه است ، می تواند باعث افزایش سرعت بسیار خوبی برای وب سایت شما شود اما همچنین باعث ناامیدی در مورد DNS و مشاهده “نسخه زنده واقعی” وب سایت شما می شود..

حافظه پنهان WordPress نسخه ای از وب سایت شما را ذخیره می کند و آن را در معرض بازدید کنندگان خود قرار می دهد ، روند کار را سرعت می بخشد زیرا قبلاً دارای نسخه از پیش بارگذاری شده سایت شما برای نمایش است.

مشکلی که در این مورد وجود دارد اینست که وقتی در وب سایت خود تغییراتی ایجاد می کنید که مطابق با نسخه cached نیست ، در پایان نسخه قدیمی وب سایت خود را نمایش می دهید.

این می تواند ناامید کننده باشد هنگام برخورد با DNS در مواردی که باید وقتی از مکان دیگری بارگیری می شود ، وب سایت شما را به نظر می رساند ، یعنی یک میزبان جدید.

بیایید بگوییم که شما فقط یک رکورد A خود را تغییر داده اید و وب سایت خود را به یک هاست جدید نشان داده اید. ممکن است به نظر برسد که همه چیز خوب است ، اما شما می توانید در حال مشاهده نسخه ذخیره شده وب سایت خود باشید و ممکن است در کاربرانی که قبلاً به وب سایت شما مراجعه نکرده اند ، خطایی در نمایش آنها ایجاد شود ، زیرا آنها به نسخه ذخیره شده دسترسی پیدا نکرده اند.

به همین دلیل مهم است که حافظه پنهان و نحوه چگونگی آن را درک کنیم حافظه نهان خود را شستشو دهید. گرگرفتن از حافظه نهان به معنای خالی کردن حافظه نهان است ، بنابراین نسخه جدید وب سایت شما می تواند ذخیره شود (از قبل بارگیری شود) و در اختیار بازدید کنندگان قرار گیرد. این باید باعث شود نسخه فعلی وب سایت شما هم به شما و هم هرکسی که از آن بازدید می کند نشان داده شود.

برای پاک کردن حافظه نهان خود ، باید این مراحل را دنبال کنید:

 1. دریابید که تعداد حافظه نهان برای پاک کردن نیاز است. اگر شما یک افزونه حافظه پنهان, این یک حافظه پنهان است. شما ممکن است یک حافظه نهان سرور, به عنوان مثال بسیاری از حافظه های حافظه نهان در سطح سرور. همچنین می تواند وجود داشته باشد حافظه نهان CDN اگر وب سایت شما از Cloudflare استفاده می کند ، از طریق Cloudflare استفاده کنید. راهنمای کامل ما در مورد چگونگی پاک کردن حافظه نهان وردپرس خود را برای اطلاعات بیشتر پرداخت کنید.
  حافظه نهان پلاگین
  گرگرفتگی حافظه نهان
 2. هر یک از انبارهای خود را بشویید. اگر از افزونه استفاده می کنید ، گزینه ای در CMS درون تنظیمات / ابزارها یا در داشبورد وردپرس وجود دارد. بخش برای آن افزونه. برای حافظه نهان سرور خود ، این کار را در cPanel و Cloudflare انجام دهید ، این کار از طریق بخش “ذخیره سازی” انجام می شود.
  Cloudflare حافظه نهان
 3. سخت کردن وب سایت خود. با نگه داشتن CTRL و سپس با کلیک بر روی دکمه تازه کردن ، یک تازه سازی سخت برای Google Chrome انجام می شود. با این کار وب سایت شما بدون حافظه پنهان بارگذاری می شود و باید در اکثر موارد وضعیت فعلی وب سایت خود را به شما نشان دهد. اگر این یک تغییر DNS به خصوص مهم است که می خواهید مانیتور شوید ، توصیه می کنم حافظه نهان و کوکی های خود را پاک کنید و شاید سعی کنید علاوه بر همه مراحل ، وب سایت را در دستگاهی مشاهده کنید که قبلاً هرگز روی آن ایمن نبوده باشد. در بالا.

مدیریت DNS از طریق CDN

یک شبکه تحویل محتوا یا به طور خلاصه CDN ، شبکه ای از سرورها و مراکز داده است که در سراسر جهان پخش می شود و نسخه ای از وب سایت شما را از نزدیکترین مرکز داده به آنها ارائه می دهد..

بگذار توضیح بدهم. بیایید مثلاً بگوییم وب سایت شما روی سرور مستقر در لندن میزبانی شده است. اگر بازدید کننده ای از ایالات متحده در وب سایت شما قرار دارد ، باید به سرور مستقر در لندن دسترسی داشته باشد که اطلاعات لازم را برای بارگیری وب سایت شما را برای آنها ارسال می کند..

اگر وب سایت شما از CDN مانند Cloudflare استفاده می کند ، در عوض این بازدید کننده به سروری نزدیک تر به آنها مستقر در ایالات متحده هدایت می شود. این بدان معنی است که وب سایت شما سریعتر بارگیری می شود و لازم نیست منتظرند تا داده ها از لندن به آنها برسد.

این به نظر می رسد درخشان ، و اصلی آن است ، اما لایه ای اضافی از پیچیدگی را برای مدیریت DNS شما اضافه می کند. از آنجا که خدماتی مانند Cloudflare بسیار رایج شده اند ، من اغلب خودم را برای کمک به مشتریان خود می بینم تا موارد DNS را در Cloudflare درگیر کنند ، به همین دلیل من این بخش را برای شما قرار داده ام تا سردردهای DNS مربوط به CDN خود را حل کنید..

چگونه کار می کند?

در اصل ، برای کار Cloudflare ، باید به آنها اجازه دهید سرورهای نام شما را مدیریت کنند. به یاد داشته باشید که قبلاً در مورد سرویس دهنده های نام مشخص کردیم که چه کسی DNS یک دامنه را مدیریت می کند صحبت کرده ایم?

این بدان معنی است که اگر در DNS خود در خارج از Cloudflare تغییر دهید ، آنها عملی نمی شوند. این دلیل بسیاری از سردردها برای کسانی است که نمی توانند سر خود را به نحوه عملکرد سرویس دهنده ها بپیوندند.

از آنجا که Cloudflare وظیفه DNS شما را هنگام استفاده از آن دارد ، لازم است DNS خود را در Cloudflare ویرایش کنید تا اعمال شود.

تنظیمات DNS Cloudflare

اگر سرویس دهنده های نام خود را به میزبان یا دامنه خود تغییر دهید Cloudflare از کار خود متوقف می شود و می توانید دوباره DNS را از هر یک از این مکانها تغییر دهید.

اگر مطمئن نیستید که با سرورهای نام شما چه اتفاقی می افتد ، می توانید از آنها استفاده کنید DNS من چیست برای بررسی به سادگی NS را در کشویی که در تصویر زیر نشان داده شده است انتخاب کنید.

Cloudflare Nameservers

نکته حرفه ای: پیش نمایش تغییرات DNS

و اکنون زمان آن رسیده است که یک برنامه نویسی که شرکت های سازنده و میزبان شما درباره آن آگاهی دارند ، اما اغلب با شما به اشتراک نمی گذارند.

با استفاده از فایل میزبان ، شما قادر به پیش نمایش تغییرات در DNS قبل از ایجاد آنها هستید. این امر به ویژه هنگام انتقال وب سایت خود به هاست جدید مفید است.

میزبان .cx

پرونده میزبان شما میزبان آدرس های IP را نقشه برداری می کند ، می توان از آن استفاده کرد تا رایانه شما یک وب سایت را مشاهده کند ، گویی که سابقه A آن روی چیزی تنظیم نشده است. با این حال ، host.file می تواند کمی گیج کننده / clunky باشد ، بنابراین یک ابزار آنلاین وجود دارد که می توانید استفاده کنید که حتی ساده تر نیز خوانده می شود میزبان .cx

با استفاده از hosts.cx برای پیش نمایش DNS به روز شده

این ابزار به شما امکان می دهد بدون بروزرسانی رکورد A ، وب سایت خود را بر روی هاست مختلف مشاهده و ویرایش کنید. این کار را انجام می دهد پرونده .hosts ، بدون هیچ زحمتی.

برای استفاده از hosts.cx مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وب سایت خود را بر روی هاست جدید خود کپی کنید. اطمینان حاصل کنید که پرونده ها و بانک اطلاعاتی به درستی صادر شده و تنظیم شده اند ، و مراحل لازم برای اتصال پرونده ها و پایگاه داده خود را دنبال می کنید (ویرایش. wp-پیکربندی و غیره)
 2. میزبان را باز کنید. cx
 3. پس از راه اندازی وب سایت خود در میزبان جدید ، آدرس IP مشترک را از حساب cPanel میزبان جدید خود بگیرید.
 4. در جایی که آدرس سرور را در hosts.cx می پرسد ، آدرس IP مشترک را جایگذاری کنید
 5. برای نام وب سایت در hosts.cx ، نام دامنه وب سایت خود را تایپ کنید
 6. روی “دریافت URL تست من” کلیک کنید و قادر خواهید بود وب سایت خود را پیش نمایش کنید زیرا با استفاده از میزبان جدید شما ارائه می شود

نکته جالب در مورد این ابزار این است که به شما امکان می دهد اشکالات را مرتباً اشکال زده و در وب سایت خود در میزبان جدید تغییر دهید ، بدون آنکه به آن اشاره کنید.

می توانید با استفاده از URL hosts.cx ایجاد شده به داشبورد وردپرس خود وارد شوید و هر کاری که انجام می دهید در پرونده ها یا پایگاه داده ذخیره می شود ، گویی وب سایت شما در حال حاضر روی میزبان جدید بصورت زنده فعال شده است. این برای مهاجرت های ظریف وردپرس کاملاً ضروری است و ابزاری است که بطور مرتب از آن استفاده می کنم.

DNS با یک نگاه

به طور خلاصه ، در اینجا مهمترین نکاتی است که می توانید از این مقاله دور شوید و هنگام کار با WordPress DNS استفاده کنید.

 1. رکورد A معمولاً برای نشان دادن وب سایت شما به ارائه دهنده هاستینگ برای نمایش یک وب سایت در آنجا استفاده می شود.
 2. اگر هنگام تغییر DNS شک دارید که نتیجه مورد انتظار را مشاهده نمی کنید ، حافظه نهان خود را در سطح سرور ، افزونه و CDN پاک کنید (در صورت داشتن).
 3. بیشتر انتشار DNS در عرض چند دقیقه تا یک ساعت اتفاق می افتد. دستورالعمل ها بیان می کنند که ممکن است حداکثر 24 ساعت طول بکشد ، اما اگر تاکنون شاهد تغییراتی در طول ساعت نبودید ، تمام حافظه پنهانان خود را شستشو داده و با پشتیبانی میزبان خود مضاعف کنید که همه چیز مطابق هدف در نظر گرفته شده است و هیچ چیز مانع این روند نیست.
 4. همیشه از hosts.cx برای پیش نمایش تغییرات DNS قبل از انجام آنها در وب سایت / دامنه زنده استفاده کنید. می توانید به جای مجبور کردن “آتش نشانی” در وب سایت زنده ، از اشکال برای رفع اشکال / رفع اشکال از hosts.cx استفاده کنید.
 5. فراموش نکنید که مجدداً مجوزهای SSL را با استفاده از رمزگذاری Let هنگام تغییر به هاست جدید ، دوباره استفاده کنید.

آیا در مورد تغییر یا مدیریت DNS خود سؤالی دارید؟ یا شاید شما چند نکته برای اضافه کردن دارید؟ نظر را در زیر بگذارید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map