راهنمای مبتدیان برای BuddyPress و bbPress – دو افزونه برای ادامه مکالمه

یک وبلاگ تعاملی بسیار جالبتر از یک وبلاگ است که فقط نویسنده وبلاگ در آن صحبت می کند. مکالمه بین دو نفر یا بحث در بین بسیاری از خوانندگان می تواند خوانندگان را بیشتر مورد علاقه قرار دهد. آنها می توانند دیدگاه های متنوعی را در یک مکان بشنوند ، با دیگران آشنا شوند و از همان مباحث مشترک برخوردار باشند.


وردپرس دریافت بازخورد ، شروع بحث و گفتگو را برای بلاگ ها آسان می کند. دو افزونه – BuddyPress و bbPress تقریباً می توانند کار را برای وبلاگ ها و وب سایت های وردپرس انجام دهند. BuddyPress افزونه ای برای اضافه کردن یک شبکه اجتماعی است و bbPress به شما در اضافه کردن انجمن کمک می کند. هر دو افزونه توسط تیم وردپرس ساخته شده است ، بنابراین کاملاً با وردپرس یکپارچه شده اند.

BuddyPress

با BuddyPress, می توانید انجمن شبکه های اجتماعی خود را بسازید. افزونه محبوب ، در حال حاضر دارای بیش از 200،000 نصب فعال است. این یک ابزار ایده آل برای کمک به شما در ایجاد اجتماعات کوچک محلی محلی مانند یک تیم ورزشی ، یک گروه کلیسا ، یک باشگاه درام یا یک باشگاه هوادار برای یک گروه موسیقی است. برای جوامع بزرگتر نیز کار می کند.

می توانید افزونه را مستقیماً از داشبورد وردپرس خود نصب کنید. پس از نصب آن ، باید قطعات ، صفحات و تنظیمات را متناسب با نیازهای خاص جامعه خود پیکربندی کنید.

اجزاء

یک شبکه اجتماعی اجزای زیادی برای آن دارد. و بیشتر این مؤلفه ها – 10 عدد – در BuddyPress وجود دارند. برای فعال کردن می توانید از این مؤلفه ها استفاده کنید,

 • هر کاربر برای ثبت نام ، ایجاد یک حساب کاربری ، تغییر آن یا حذف آن – همه از نمایه خود.
 • پروفایل های دقیق برای کاربران برای توصیف خود.
 • کاربران برای ارتباط با دیگران درون جامعه و پیگیری آنها.
 • کاربران برای ایجاد دوستان جدید در انجمن.
 • هر تعداد کاربر برای ادامه مکالمه خصوصی.
 • برای ایجاد گروه هایی که کاربران می توانند در آن شرکت کرده و در آن شرکت کنند.
 • برای نمایش آخرین مبادلات در یک جریان فعالیت ، با پشتیبانی از فید RSS و اطلاع رسانی ایمیل.
 • برای ارسال اعلان ها درباره هر فعالیت ، به کاربران امکان می دهد تنظیمات اعلان را شخصی سازی کنند.

buddypress-جزء-تنظیمات

بسیاری از مؤلفه ها بصورت پیش فرض فعال شده اند. با این حال ، در صورت نیاز به آنها ، قطعات مربوط به اتصالات دوست ، پیام خصوصی ، ردیابی سایت و گروه های کاربر فعال می شوند..

صفحات

پس از انجام انتخاب مؤلفه های مورد نیاز انجمن خود ، به پیوند صفحات بروید تا صفحاتی را که BuddyPress از آن استفاده خواهد کرد پیکربندی کنید. سه مورد در حال حاضر برای شما انجام شده است – صفحه اعضا ، صفحه فعالیت و صفحه گروه های کاربر. برای ثبت نام و فعالیت باید دو مورد دیگر ایجاد کنید. از تنظیمات صفحه در داشبورد وردپرس خود استفاده کنید و صفحات را برای هر عملکرد انتخاب کنید. پس از اتمام صرفه جویی کنید.

buddypress-page-settings-1

گزینه ها

تب سوم و آخر مربوط به گزینه ها است و می توانید گزینه های مورد نظر را فعال یا غیرفعال کنید. پس از آن BuddyPress از صفحات اختصاص داده شده برای نمایش محتوای مربوط به سایت شما استفاده می کند.

buddypress-options-settings

اگر در چند سایت هستید ، می توانید افزونه را در کل شبکه یا فقط در سایت های منتخب فعال کنید. و با فعال کردن ویژگی چند وبلاگ ، از داده sme مرکزی برای نمایش محتوای BuddyPress در کلیه سایتها استفاده می شود.

ویژگی ای که به تازگی اضافه شده است ، امکان تعبیه فعالیت ها را دارد. هر فعالیتی که توسط یک عضو انجمن به اشتراک گذاشته شود می تواند در یک پست یا صفحه به سادگی با کپی کردن URL از فعالیت و چسباندن آن در پست یا صفحه نمایش داده شود.

مضامین و برنامه های افزودنی برای BuddyPress

BuddyPress با بیشتر مضامین وردپرس کار می کند. با این حال ، اگر شبکه بین کاربران برای وبلاگ شما قابل توجه است ، ممکن است تم هایی را تهیه کنید که دارای الگوی هایی برای هر مؤلفه BuddyPress ساخته شده در.

تم وردپرس BuddyPress چند منظوره BuddyPress

یکی از موضوعاتی که توصیه می کنیم Buddy باشد – موضوع چند منظوره BuddyPress برای وردپرس. این تم دارای یک طراحی تمیز و قابل تنظیم با یکپارچه سازی کامل BuddyPress است تا بتوانید به راحتی شبکه اجتماعی خود را ایجاد کنید. سایر ویژگی های تم عالی شامل استفاده از کد کوتاه ، پشتیبانی از شبکیه ، گزینه های ارسال فردی یا جهانی ، ستون های فرعی نامحدود ، مضمون کودک شامل و فایل های ترجمه.

علاوه بر این ، صدها برنامه افزودنی و اضافی شخص ثالث وجود دارد که ویژگی های BuddyPress را گسترش می دهد. با این افزونه ها می توان اجزای شبکه را افزایش داد. برخی از افزودنیهای ممکن است کمک کنند,

 • iFlyChat – یک افزونه چت در زمان واقعی است که از ادغام خودکار با BuddyPress پشتیبانی می کند. اعضا می توانند به صورت خصوصی با یکدیگر صحبت کنند یا بسیاری از آنها می توانند همزمان در یک اتاق گپ وارد بحث شوند. مکالمات کاربر ثبت شده است.
 • WangGuard – برای محافظت در برابر ثبت نام های مربوط به هرزنامه ها و sploggers. این چند سایت و bbPress سازگار است و با استفاده از یک روش ضد ویروس کار می کند.
 • rtMedia برای WordPress ، BuddyPress و bbPress – اضافه کردن آلبوم ، عکس ، صوتی ، فیلم و آپلودهای جلویی. با یک رویکرد اول برای موبایل ، روی تبلت ها و موبایل ها نیز خوب کار می کند.

مهم است که هنگام نصب BuddyPress ، ارائه دهنده خدمات میزبانی را با دقت انتخاب کنید. غالباً نرم افزارهای جامعه از نظر منابع دیتابیس بسیار مهم هستند و BuddyPress نیز از این قاعده مستثنی نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر و پشتیبانی در مورد BuddyPress ، به این قسمت مراجعه کنید وب سایت BuddyPress.

bbPress

bbPress یک انجمن بحث و گفتگو به وبلاگ شما اضافه می کند. این افزونه همچنین محصولی از Automatic است. نصب و استفاده از آن آسان است.

می توانید bbPress را از داشبورد وردپرس خود نصب کنید. پس از نصب و فعال سازی bbPress ، به “Forums” در داشبورد خود مراجعه کرده و یک انجمن جدید ایجاد کنید.

ایجاد-جدید-فروم

به طور پیش فرض ، تمام تالارهای گفتگوی سایت فعال خواهند بود. این بدان معنی است که هر یک از اعضای هر گروه به انجمن دسترسی پیدا می کنند. (بیشتر بخوانید تا ببینید چگونه می توان دسترسی را محدود کرد).

پس از ایجاد انجمن های جدید ، ادامه دهید تنظیمات> انجمن ها. گزینه هایی را برای پیکربندی انجمن ها انتخاب کنید و امتیازات را به کاربران مجاز یا مجاز نکنید. ارسال ناشناس را مجاز یا مجاز نکنید ، و نقش های مختلف انجمن مانند شرکت کننده ، ناظم ، مدیر مسئول یا بازدید کنندگان را به بازدید کنندگان اختصاص دهید. همچنین می توانید به کاربران اجازه دهید موضوعات را به عنوان موارد دلخواه علامت گذاری کنند ، در انجمن ها و موضوعات مشترک شوند ، رسانه ها را در مباحث و پاسخ ها قرار دهند ، پاسخ ها و موضوعات را برچسب گذاری کنید ، یا یک جستجوی گسترده در انجمن انجام دهید.

تنظیمات bbpress-forum

تعدادی کد کوتاه نیز موجود است که به شما کمک می کند تا مجمع را به روشی که دوست دارید ترتیب دهید.

قالب وردپرس چند منظوره bbPress

تقریباً مانند BuddyPress چندین موضوع جالب وجود دارد که با bbPress به خوبی کار می کنند ، اما مورد علاقه ما موضوع Total WordPress است. ما یک سایت نمایشی Total bbPress ایجاد کرده ایم تا بتوانید فرم ها را نمونه برداری کنید

bbPress همچنین دارای صدها افزونه است که می تواند ویژگی ها را گسترش دهد. تعداد کمی تصادفی در اینجا ذکر شده است,

 • اعتدال bbPress – توانایی تأیید موضوعات جدید و پاسخ در bbPress را اضافه می کند. این امر با تغییر وضعیت موضوع در حالت تعلیق ، در کاهش هرزنامه کمک می کند و آن را نگه می دارد تا زمان تصویب توسط مجری.
 • پیوست های GD bbPress – به خوانندگان كمك می كند تا پیوستها را به مباحث ارسال كنند و پاسخ ها را از طریق كتابخانه رسانه ارسال كنند. اندازه پرونده می تواند محدود باشد و تصاویر در ریز عکسها نشان داده می شوند. از BuddyPress نیز پشتیبانی می کند. نسخه حرفه ای ای که امکان پیوست های پیشرفته و ابزارک های اضافی را نیز فراهم می کند نیز موجود است.
 • bbPress رای – به کاربران اجازه می دهد هر موضوعی یا پاسخ در bbPress را رأی دهند یا رأی دهند. با BuddyPress به خوبی ادغام می شود.

ادغام BuddyPress و bbPress

اجتماعاتی که با BuddyPress به وبلاگ خود اضافه می کنید می توانند به اعضا اجازه دهند تا درمورد انجمن ایجاد شده در انجمن بحث کنند. شما می توانید بسیاری از تالارها در یک شبکه مشترک جامعه داشته باشید. برای اینکه انجمن ها در شبکه های جامعه کار کنند ، باید از BuddyPress و bbPress با هم استفاده کنید.

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، اعضای انجمن از هر گروه می توانند به انجمن ها دسترسی پیدا کنند. برای محدود کردن دسترسی و سازماندهی مجامع و انجمن ها در وبلاگ مورد نظر خود,

 • تالار گفتگو را به یک گروه والدین اختصاص دهید.
 • گروه های bbPress را فعال کنید.

پس از نصب ، فعال سازی و پیکربندی هر دو افزونه ، به تنظیمات bbPress مراجعه کرده و یک انجمن گروهی یا والدین را برای همه انجمن های مورد استفاده BuddyPress ایجاد کنید. ویژگی را در قسمت Category قرار دهید و آن را منتشر کنید.

در تنظیمات bbPress بمانید ، به ادغام BuddyPress بروید و به نام Forum BuddyPress که اخیراً ایجاد کرده اید تایپ کنید. تنظیمات را ذخیره کنید. هنگام ایجاد گروه های جدید ، به هر گروه اجازه دهید تا انجمن خاص خود را تنظیم کند.

ادغام

اگر هیچ گروه موجود ندارید ، به دنبال آن باشید گروه ها> گزینه جدید را اضافه کنید, و مراحل راه اندازی یک گروه جدید را دنبال کنید. مواظب باشید کادر را انتخاب کنید تا به انجمن اجازه دهید یک انجمن داشته باشد. برای گروه های موجود ، تنظیمات را در زیر گروه های گروه جستجو کنید و گزینه ای را انتخاب کنید تا به هر گروه اجازه دهید تا انجمن ها را داشته باشد. همه تغییرات را ذخیره کنید.

گروه منو اکنون گزینه Forum را نشان می دهد که اعضای انجمن یا اعضای مجاز انجمن می توانند از آن برای ایجاد انجمن های جدید برای موضوعات مختلف استفاده کنند.

نمایش انجمن

هر گروه در سایت شما می تواند انجمن خود را انتخاب کند. مباحث ، پاسخ ها ، موارد دلخواه و اشتراک های هر کاربر در پروفایل آنها ظاهر می شود. با گروه ها ، پروفایل ها و اعلان های BuddyPress ادغام می شود.

BuddyPress و bbPress خوب با هم کار می کنند و می توان مستقل از یکدیگر نیز استفاده کرد. آنها می توانند به هر ترتیب نصب شوند. و اگر هر افزونه غیرفعال شود ، روی دیگری تأثیر نمی گذارد.

افکار نهایی

بین BuddyPress و bbPress شباهت هایی وجود دارد ، اما آنها نیز تفاوت هایی دارند. هر دو توسط Automattic ساخته شده و برای کاربران رایگان است. آنها به عنوان ابزار ارتباطی مؤثر برای گروه های کاربران خدمت می کنند. این دو افزونه با هدف افزایش تعامل و تبادل نظر بین اعضا انجام می شود. تعدادی افزونه که ویژگی ها را گسترش می دهد ، برای هر دو افزونه در دسترس است ، BuddyPress بیشتر از bbPress.

اما BuddyPress بیشتر در مورد ایجاد جوامع و شبکه سازی است و bbPress بیشتر مربوط به تابلوهای بحث و گفتگو است. bbPress نسبتاً ساده ، BuddyPress از ویژگی های غنی تری برخوردار است. شما می توانید از آنها مستقل از یکدیگر استفاده کنید – فقط یک انجمن برای گفتگو با bbPress ، یا جامعه ای که با BuddyPress شبکه می کند ، انتخاب کنید. یا هر دو انجمن و انجمن را نصب کنید و وبلاگ خود را واقعاً مشارکتی کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map