چگونه برای رفع خطای 404 در وردپرس

اگر با اینترنت آشنا هستید ، باید با 404 خطا آشنا باشید. این صفحات هنگامی که در جستجوی وب برای محتوا هستید آزار دهنده می شوند. کلمات را خواهید دید ، “صفحه یافت نمی شود. ممکن است صفحه مورد نظر حذف شده باشد ، نام آن تغییر کرده باشد یا به طور موقت در دسترس باشد.”این معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که URL برای ارائه وجود نداشته باشد.


درست در صورتی که هرگز چنین پیامی را ندیده اید یا نمی خواهید صفحه 404 وب سایت خود را مشاهده کنید ، سپس URL صفحه مورد نظر خود را تایپ کنید و رشته ای از جیب زنی را پس از آن تایپ کنید. خواهید دید که من درباره چه چیزی صحبت می کنم. این اتفاق می افتد به دلیل مشکل در تعامل مشتری – سرور که به دلایل بسیاری ممکن است اتفاق بیفتد:

 • صفحه مورد نظر ممکن است دیگر وجود نداشته باشد.
 • ممکن است پیوند صفحه ای که جستجو می کنید خراب شود.
 • ممکن است آدرس اینترنتی اشتباهی تایپ کرده باشید.

یک وب سایت فعال کاملاً نمی تواند از این خطاها جلوگیری کند ، اما می توان اقدامات زیادی را انجام داد تا آنها را به حداقل برساند.

404 خطاها و تأثیر SEO

یک صفحه 404 برای سئو شما خراب است. بازدید کننده گم می شود زیرا پیوندها در وب سایت شما به درستی حفظ نشده اند. یک یا دو پیوند شکسته که گهگاه به موتورهای جستجو ارائه می شود ، اهمیت چندانی ندارند. اما اگر موتور جستجو در برابر این خطاها غالباً در سایت شما قرار دارد ، مشکل جدی تری دارید. افزایش نرخ گزاف گویی تأثیر منفی بر سئو شما خواهد داشت و ممکن است مدتی طول بکشد تا وب سایت شما از این امر بهبود یابد.

اگر استفاده می کنید افزونه Google Analytics, می توانید خطاها را به راحتی برچسب گذاری کنید. اما موتورهای جستجو همچنین در برابر 404 خطایی که بازدید کنندگان عادی هرگز مرتکب آن نمی شوند ، پیش می آیند ، زیرا آنها تقریباً در هر کاری در سایت شما به سر می برند. بنابراین ، حتی پیوندهای پنهان منبع 404 خطا برای موتورهای جستجو است. زنو یا فریاد قورباغه می تواند به پیدا کردن این خطاها و رفع آنها کمک کند.

همچنین باید به دنبال تصاویر شکسته یا جاسازی شده های ویدیویی شکسته باشید. یافتن این موارد با استفاده از ابزارهای وب مستر یا Google Analytics دشوار است ، اما Xenu و Screaming Frog می توانند به شما در اینجا نیز کمک کنند. همچنین می توانید با جستجوی 404 به علاوه “.jpg” و “.png” در سیاهههای مربوط به سرورها جستجو کنید. آنها آسیب چندانی نخواهند داشت ، اما این یک تجربه خوب برای بازدید کنندگان نیست.

رفع خطاهای 404

روشهای زیادی وجود دارد که می توانید خطاهای 404 را تغییر مسیر داده و برطرف کنید ، و می توانید این مراحل را بطور متوالی امتحان کنید:

 1. شما می توانید با جستجوی پیکربندی سرور .htaccess یا NGINX پیوندهای خراب را به صورت دستی بررسی کنید و تغییر مسیرها را برطرف کنید ، اما این امر به کمی مهارت های فنی نیاز دارد. یا چند ترفند در پرونده 404.php می تواند این ترفند را انجام دهد. این بهترین راه برای رفع خطاهای 404 است ، اما آیا شما از کد راحت نیستید ، باید این مرحله را از دست بگیرید.
 2. اگر URL تغییر یافت ، مستقیم به URL صحیح بروید. اگر پرونده یک پرونده استاتیک است ، با باز کردن FTP و چک کردن وجود پرونده وجود دارد.
 3. اگر وجود داشته باشد ، اما نشان دادن در یک مرورگر یک مشکل است ، پس از آن مشکل سرور یا مشکل وردپرس است. برای این کار ، 2 فایل جداگانه ایجاد کنید – یک فایل html و یک فایل PHP و آن را بارگذاری کنید. اگر بتوانید به این فایلها دسترسی پیدا کنید ، مشکلی در سرور وجود ندارد و مشکل در وردپرس نهفته است.
 4. WordPress از یک آرایه بازنویسی استفاده می کند که پیوند مجدد را مدیریت می کند. افزونه های غیر استاندارد ، تغییر در دایرکتوری یا انواع پست های سفارشی می توانند باعث تغییر مجدد لینک ها در ایجاد خطای 404 شوند. برای تنظیم درست ، به سادگی به Permalinks رفته و مجددا ساختار permalinks را در پوشه wp.admin ذخیره کنید. پیوندهای ثابت را در زیر تنظیمات و ذخیره تغییرات تغییر دهید. پیوندها به روز می شوند. این تعمیر بیشتر کار را انجام می دهد.
 5. اگر افزونه هایی نصب شده یا هر افزونه ای که باعث ایجاد مجوز مجدد می شود ، آنها را غیرفعال کنید و بررسی کنید.
 6. آرایه بازنویسی WP را با استفاده از علامت بزنید اشکال زدایی این افزونه این افزونه ، پس از فعال سازی ، قوانین بازنویسی و همچنین رشته واقعی PHP را که در حال بازنویسی است ، نشان می دهد.
 7. افزونه ها را یکی یکی غیرفعال کنید و افزونه ای که باعث ایجاد خطا می شود را شناسایی کنید.
 8. لازم نیست محتوای قدیمی کاملاً حذف شود. در عوض ، می توانید یک صفحه دلخواه را در آن URL ایجاد کنید و بازدید کنندگان را به صفحات یا پستهای مشابه دیگر در وب سایت خود هدایت کنید.

افزونه های بسیاری وجود دارد که به شما در یافتن ، نظارت و هدایت لینک های خراب کمک می کند. من تعدادی از محبوب ترین ها را در اینجا لیست کرده ام که کار را به خوبی انجام می دهند.

جستجوگر پیوند شکسته

جستجوگر پیوند شکسته یک افزونه رایگان از مخزن وردپرس است. این یکی از اولین افزونه هایی است که می خواهید با استفاده از این صفحات آزار دهنده از بین ببرید.

پس از نصب ، وب سایت شما را برای هر پیوندی که کار خود را انجام نمی دهد ، اسکن می کند. بسته به اندازه وب سایت شما ، این ممکن است زمان ببرد. می توانید از طریق ایمیل یا در ابزارک Broken Link Checker در داشبورد خود ، اعلانی درباره پیوندهای شکسته را انتخاب کنید. همچنین می توانید مانع از پیگیری این لینک های خراب موتورهای جستجو شوید.

Broken Link Checker نصب شد

با باز کردن Link Checker در زیر تنظیمات می توانید Broken Link Checker را در محل کار مشاهده کنید. از گزینه Create Custom Filter می توان برای مشاهده فقط برخی پیوندها استفاده کرد ، به عنوان مثال پیوندها برای یک دسته خاص از پست ها. آنچه را که با پیوند انجام می دهید انجام می شود ، با کمک گزینه هایی که هنگام حرکت روی هر پیوند باز می شوید ، می توانید تصمیم بگیرید.

شما می توانید URL را ویرایش کنید ، و تمام نمونه های آن URL اصلاح می شوند. می توانید پیوند را حذف کنید ، این متن دست نخورده باقی می ماند. اگر پیوند خوب است اما به صورت خراب نمایش داده می شود ، می توانید آن را به صورت دستی تغییر دهید. گزینه Dismiss تا زمان تغییر وضعیت بعدی ، پیوند را بدون تغییر می گذارد. می توانید افزونه را بعد از هر بار غیرفعال کردن و در صورت لزوم مجدداً آن را فعال کنید.

404 صفحه توسط SeedProd

هر موضوعی که وب سایت شما در آن ساخته شده باشد ، می توانید از آن استفاده کنید 404 صفحه توسط SeedProd برای طراحی و تنظیم صفحه 404 دلخواه خود. می توانید صفحه 404 موضوع خود را به طور کامل جایگزین کنید و صفحه جدید 404 خود را به طور کامل سفارشی کنید. در صورت نیاز حتی می توانید از HTML5 و CSS3 برای شخصی سازی استفاده کنید.

تصویر زمینه می تواند کشیده شود تا کل مرورگر را پوشش دهد و افزونه از چندین سایت و همچنین BuddyPress پشتیبانی می کند.

صفحه 404 توسط SeedProd نصب شده است

با نسخه برتر ، می توانید با ضربه زدن به اطلاعات ایمیل ، منجر به ضبط اطلاعات شوید. این اطلاعات را می توان در پایگاه داده WordPress خود ذخیره کرد و به هر ارائه دهنده خدمات ایمیل ارسال کرد. MailChimp ، Aweber ، دریافت پاسخ ، ثابت تماس و مانیتور کمپین یکپارچه شده اند ، همچنین فونت های Google و typekit.

فیلم ها را به سادگی با تایپ URL ، فرم های جاذبه را فعال کرده و اطلاعات بازدید کننده را با این افزونه جمع آوری کنید. بازدید کنندگان می توانند جستجوی صفحه مورد نظر خود را در وب سایت شما ادامه دهند.

هزینه مجوزها بین 29 دلار برای استفاده در یک سایت به مدت یک سال و 199 دلار برای سایتهای نامحدود برای یک عمر متغیر است. خرید با ضمانت برگشت پول پشتیبانی می شود.

همه 404 تغییر مسیر به صفحه اصلی

همه 404 تغییر مسیر به صفحه اصلی با استفاده از تغییر مسیر SEO 301 تمام لینک های خطای 404 به صفحه اصلی هدایت می شود – این تغییر مسیر به بازدید کننده می گوید که صفحه به طور دائمی منتقل شده است. همچنین می توانید آن را به هر صفحه سفارشی تغییر مسیر دهید.

همه 404 تغییر مسیر به صفحه اصلی نصب شده است

این افزونه ساده است که در آن مجبور هستید وضعیت تغییر مسیر را فعال کنید ، آدرس اینترنتی صفحه را که باید برای آن هدایت شود ، پر کنید. و پس از کلیک بر روی دکمه به روزرسانی ، تنظیمات در دیتابیس ذخیره می شوند.

404 تا 301

404 تا 301 تقریباً مانند افزونه قبلی کار می کند ، همه خطاهای 404 را به هر صفحه ای که تنظیم کرده اید با استفاده از تغییر مسیرهای 301 ، 304 یا 307 هدایت می کند. این اعداد نشان می دهد که آیا صفحه به طور موقت یا دائمی منتقل شده است. پس از نصب این افزونه ، متوجه می شوید که داشبورد ابزار وب مستر شما تقریباً همیشه خطاهای Nil را گزارش می کند.

404 تا 301

می توانید خطاهای مربوط به نظارت را انتخاب کنید و همچنین می توانید اعلان های ایمیل را روی خطای 404 فعال کنید. اگر به سادگی می خواهید یک گزارش را کنترل یا نگهداری کنید ، می توانید گزینه Redirect را غیرفعال کنید. این افزونه بسیار سبک وزن است ، ترجمه ای آماده و کاملاً رایگان برای استفاده ، با به روزرسانی های طول عمر. توسعه دهندگان و سایر کاربران می توانند به افزونه GitHub دسترسی پیدا کنند.

404 نرم افزار سفارشی

شما می توانید استفاده کنید 404 نرم افزار سفارشی برای جایگزینی صفحه خطای پیش فرض 404 با یک صفحه سفارشی که می توانید آن را در بخش صفحات پنل مدیریت خود ایجاد کنید. یا به سادگی می توانید یک URL کامل برای تغییر مسیر 404 تعیین کنید.

سفارشی 404 نرم افزار نصب شده است

داده های 404 را می توان ضبط کرد همچنین کلمات کلیدی که بازدید کننده را در صفحه 404 فرود آورد. پشتیبانی از این افزونه در GitHub موجود است.

404 خطای چوب

404 خطای چوب یک افزونه ساده و کارآمد است که تمام خطاهای ناشی از سایت وردپرس شما را ثبت می کند. با تمام این اطلاعات می توانید پیوندهای شکسته و محتوای گمشده را شناسایی کنید. در صورت تمایل می توانید اطلاعات دیگری مانند آدرس IP ، نمایندگان کاربر و مراجعه کنندگان را نیز ضبط کنید. و در صورت تمایل می توانید آدرس IP را مسدود کنید.

404 ورود به سیستم خطا نصب شده است

در صورت استفاده از افزونه caching که خطاهای 404 را ذخیره می کند ، این افزونه کار نخواهد کرد.

تغییر مسیر

تغییر مسیر به شما کمک می کند تا با استفاده از تغییر مسیر 301 ، خطاهای 404 را پیگیری کنید. این افزونه محبوب در مخزن وردپرس است و بیش از 500،000 نصب فعال دارد. شما می توانید تمام URL ها ، نه فقط صفحات خطا را تغییر مسیر دهید. در صورت جابجایی وب سایت خود یا تغییر فهرست راهنمای نصب وردپرس ، بسیار مفید است.

تغییر مسیر نصب شده صفحه کامل است

این افزونه خطاهای 404 را رصد می کند و لاگ های کامل را حفظ می کند. همچنین می توانید آن را تنظیم کنید تا برخی از URL ها مجاز به رفتن به صفحه دیگر یا پرونده یا وب سایت شوند. می توانید تغییر مسیرهای مختلف را بر اساس وضعیت ورود به سیستم ، تغییر مسیر به صفحات تصادفی یا بر اساس مراجعه کننده تنظیم کنید.

با تغییر URL آدرس ، افزونه به طور خودکار 301 تغییر مسیر می دهد. این نیز می تواند به صورت دستی انجام شود. کاملاً درون سایت وردپرس شما کار می کند و .htaccess لازم نیست. از ورود به سیستم می توانید بررسی کنید که چه کسی سعی در ورود به سیستم و چه تعداد تلاش برای ورود به سیستم انجام شده است.

افزونه WordPress Ultimate 404

افزونه WordPress Ultimate 404 به شما امکان کنترل کامل بر 404 صفحه را می دهد. این 4 قالب از پیش ساخته را برای شما ارائه می دهد تا بتوانید به عنوان صفحه خطای خود انتخاب کنید. قالب ها قابل تنظیم هستند. قالب پیش فرض 404 از قالب وردپرس نیز پشتیبانی می شود.

تصویر نهایی

این افزونه رکوردی از تمام وقایع خطای 404 را در خود نگه می دارد ، بنابراین شما می توانید ایده ای را ببینید که بیشترین بازدیدکننده داشته است. در صورت لزوم ، می توانید URL تغییر مسیر دهید. کلمه کلیدی مورد استفاده برای جستجو توسط بازدید کننده ثبت می شود که اطلاعات ارزشمند سئو را در اختیار شما قرار می دهد.

می توانید این افزونه را با کد 19 دلار در CodeCanyon خریداری کنید. این با به روز رسانی های آینده و پشتیبانی 6 ماهه همراه است. پشتیبانی را می توان با قیمت 5.70 دلار اضافی به 12 ماه افزایش داد

گوگل 404

گوگل 404 در واقع یک افزونه وردپرس نیست. این فقط یک اسکریپت صفحه 404 طولانی از گوگل است.

هدر Google 404

جعبه جستجو را در صفحه 404 شما جاسازی می کند ، بنابراین از یک بازدید کننده خواسته می شود تا جستجو را در وب سایت شما ادامه دهد. اطلاعات مفیدی مربوط به کلمه جستجوی مورد استفاده بازدید کننده را می توان در اینجا قرار داد. یا می توانید از طریق روش های دیگر به بازدید کننده کمک کنید تا اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کند.

برای اینکه این افزونه کاملاً مؤثر باشد ، Google نیاز دارد که نقشه XML سایت وردپرس خود را ارسال کرده و یک حساب مدیر وب گوگل را تنظیم کنید.

صفحه 404

شما از راه خود خارج نشده اید صفحه 404. درست همانطور که به طور معمول صفحات را در وردپرس ایجاد می کنید ، یک صفحه 404 را در سایت وردپرس خود ایجاد کنید. پس از انجام این کار ، تنظیمات را روی داشبورد وردپرس خود باز کنید. روی صفحه خطای 404 کلیک کنید ، و صفحه ای را که تازه ایجاد کرده اید به عنوان صفحه خطای 404 خود انتخاب کنید. این تمام چیزی است که در مورد آن وجود دارد.

عنوان 404 صفحه

افزونه تغییر مسیر ایجاد نمی کند. با یک تغییر مسیر ، URL در فهرست جستجو باقی می ماند و این می تواند بر SEO تأثیر بگذارد. این افزونه تضمین می کند که کد 404 صحیح به موتورهای جستجو تحویل داده شده است. این افزونه با سایرین بسیار متفاوت است. هیچ درخواستی به سرور ارسال نمی شود. در عوض از منابع شخصی WordPress استفاده می شود.

404 برای شروع

404 برای شروع حتی قبل از انجام موتورهای جستجو خطای 404 را جلب می کند. می توانید تغییر مسیر را به 301 (دائمی) تنظیم کنید که تنظیم پیش فرض است. یا می توانید آن را به 302 تنظیم کنید که همان تغییر مسیرهای موقتی است.

404 برای شروع نصب

همه 404 صفحه وب را به صفحه شروع یا هر صفحه دیگری که می خواهید هدایت می کنید. برای دریافت هشدار ایمیل می توانید گزینه ای را انتخاب کنید. هر زمان که کاربر هدایت شود ، می دانید از چه مرورگری استفاده می کند و نشانی اینترنتی را که می خواهد به آنها دسترسی پیدا کند. شما می توانید از تنظیماتی استفاده کنید که به شما امکان می دهد 404 صفحه را به هر URL که انتخاب کرده اید مسیریابی کنید – صفحه اصلی یا هر صفحه دیگر در سایت خود.

پیوندهای داخلی RB

پیوندهای داخلی RB افزونه ای مفید برای صاحبان وبلاگ است. با استفاده از این افزونه ، آنها می توانند پست ها و صفحات موجود در سایت وردپرس خود را با استفاده از کد کوتاه پیوند دهند. نیازی به تایپ URL طولانی نیست.

پیوندهای داخلی RB نصب شده است

ساختار همیشگی سایت مختل نمی شود و از کد کوتاه برای تشکیل پیوند برای پست استفاده می شود. این برچسب سپس به صورت دستی یا به کمک افزونه wysiwyg درج می شود. این افزونه امکان جابجایی از یک پیوند به لینک دیگر در وب سایت را آسان می کند. همچنین امکان جستجو برای پست توسط دسته ها نیز فراهم می شود.

افزونه تغییر مسیر ارسال سریع صفحه

افزونه تغییر مسیر ارسال سریع صفحه کار را به روشی دو ضلعی انجام می دهد یکی از روش های Quick Redirect است که در آن فقط باید URL درخواست Request و URL مقصد را تایپ کنید. سپس این افزونه طبق URL هایی که شما پر کرده اید تغییر مسیر داده می شود.

Quick PAge تمام صفحه نصب شده را تغییر مسیر می دهد

هیچ صفحه ای نیازی به ایجاد ندارد و دیگر نیازی به صفحه موجود ندارید. این افزونه در صورت نیاز به رفع علائمی که هنگام ایجاد صفحه ایجاد شده است ، یا هنگامی که می خواهید URL های قدیمی را به URL های جدید هدایت کنید ، اصلاح می کنید. همچنین هنگام جابجایی یک وب سایت ، می توانید آن را یاری عالی پیدا کنید.

برای صفحه یا پست های موجود ، یک جعبه متا گزینه به صفحه ویرایش اضافه می شود که می توانید URL جدید را پر کنید. این برای موارد منو و ارسال های تکراری به خوبی کار می کند. همچنین بهتر است در ساختار پیوند ثابت وردپرس کار کنید.

افزونه تغییر مسیر SEO

در حالی که ساخت افزونه تغییر مسیر SEO, نویسندگان روی ساده نگه داشتن آن برای همه سطوح کاربر متمرکز شده اند و می توانید این موضوع را در نحوه کار این افزونه مشاهده کنید. کنترل پنل پیشرفته به شما کمک می کند تا کلیه کارهایی را که افزونه می تواند انجام دهد کنترل کنید.

تغییر مسیر SEO نصب شده است

می توانید صفحات خطای 404 را رصد کرده و همه آنها را با یک کلیک تغییر مسیر دهید. تغییر مسیر 301 ، 302 یا 307 امکان پذیر است ، و همچنین تغییر مسیر کارت وحشی است. با تغییر تنظیمات پوشه در برگه تغییر مسیر ، محتوای کل پوشه قابل هدایت است. یک تاریخچه تغییر مسیر می تواند حفظ شود.

برای تغییر مسیر هر پستی ، می توانید URL کامل و پوشه مقصد را پر کنید و روی Add کلیک کنید. یا می توانید URL مقصد را در صفحه ارسال یا ویرایش کنید و روی ذخیره کلیک کنید. هنگامی که نام دامنه خود را تغییر می دهید یا سایت خود را تغییر می دهید ، این افزونه نیز مفید خواهد بود. توجه داشته باشید که این افزونه از نصب های چندرسانه ای پشتیبانی نمی کند.

مدیر تغییر مسیر ایمن

مدیر تغییر مسیر ایمن افزونه ای مؤثر برای مدیریت خطاهای 404 در نصب های چند منظوره است. با استفاده از کدهای وضعیت HTTP که قاب می دهید ، می توانید به URL های جدید هدایت شوید.

مدیر تغییر مسیر ایمن نصب شد

با استفاده از عملکرد wp_safe_redirect ، مجدد فقط به میزبان های لیست شده تغییر مسیر داده می شود.

سرانجام

مهم است که پیشرو باشید و تا حد امکان سایت خود را از خطاهای 404 دور نگه دارید. در لیست انجام کارهای نگهداری وردپرس ، می توانید –

 • برای جستجوی گزارش خطای 404 ، بررسی های مربوط به گزارش های وب سایت خود را برنامه ریزی کنید.
 • پیوندهای داخلی و خارجی را مرتباً بررسی کنید. وب سایت های کوچک می توانند یک بار در ماه ، وب سایتهای بزرگ یک بار در هفته چک را انجام دهند.
 • تعداد دفعات بررسی به محتوای وب سایت بستگی دارد نه بازدید کنندگان. محتوای وب سایت های سنگین باید بارها و بارها بررسی شود.

با وجود بسیاری از افزونه های با کیفیت ، هیچ دلیلی وجود ندارد که پیوندهای خود را در شرایط برتر نباشید. آنها را امتحان کنید و وب سایت خود را در شرایط برتر قرار دهید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map