10 عنصر اصلی پشت پایان WordPress برای مبتدیان توضیح داده شده است

بسیاری از وبلاگ نویسان اولین بار و سایر صاحبان وب سایت از پس زمینه توسعه وب یا نرم افزار استفاده نمی کنند. اگر این مطلب را می خوانید ، احتمالاً یکی از آنها هستید! در درک نکردن زبانهای رمزگذاری یا عدم توانایی ایجاد وب سایت از ابتدا مشکلی ندارید ، اما راه اندازی سایت وردپرس شما می تواند تهدیدآمیز باشد – به ویژه هنگامی که شما در مورد استفاده از آنچه به عنوان “پایان” شناخته شده است چیز زیادی نمی دانید (بخشی که همه طراحی وب اتفاق می افتد).


در این پست ، شما را از طریق هر یک از ده قسمت وردپرس به پایان می رسانیم و توضیح خواهیم داد که هر قسمت برای چیست و نحوه استفاده از آن چیست. ما شما را در هر زمان وردپرس مانند حرفه ای استفاده خواهیم کرد!

داشبورد

داشبورد

داشبورد در اصل صفحه اصلی شما یا مرکز استقبال شماست که هر بار وارد سیستم می شوید. از اینجا می توانید آمار اصلی سایت خود را مشاهده کنید ، یک پست جدید تهیه کنید ، یادآوری آنچه اخیراً منتشر کرده اید را ببینید و بررسی کنید. اطلاعات جدیدی را با وردپرس ارائه دهید. هر بخش از داشبورد شما قابل جابجایی است به گونه ای که چیزهایی که می خواهید مورد استقبال شما قرار بگیرند جلو و مرکز است.

اگر کلیک کنید به روزرسانی ها, شما به یک صفحه جدید منتقل خواهید شد که به شما نشان می دهد آیا نسخه فعلی وردپرس ، مضامین و افزونه های شما به روز هستند یا خیر. اطمینان از به روز بودن همه چیز مهم است – اگر همه چیز به روزرسانی نشود ، آنها به خوبی اجرا نمی شوند یا آخرین اصلاحات امنیتی یا رفع اشکال را ندارند ، بنابراین ایده خوبی است که به صورت دوره ای به روزرسانی ها را بررسی کنید.

dashboard_updates

نوشته ها

بعدی در این منو است نوشته ها بخش. این بخش جایی است که احتمالاً اکثر وقت خود را پس از راه اندازی سایت خود می گذرانید – خصوصاً اگر زیاد بنویسید.

همه پستها

همه پست ها صفحه ، به صورت جدول ، هر پستی را که تهیه کرده یا منتشر کرده اید ، به شما نشان می دهد. این پایه شما برای مدیریت پست است. برای نوشتن یک پست جدید ، کلیک کنید جدید اضافه کن؛ برای ویرایش یا حذف یک پست موجود یا انتشار پیش نویس ، روی عنوان مربوطه در جدول کلیک کنید یا به راحتی روی عنوان کلیک کنید و یکی از گزینه های ظاهر شده را کلیک کنید:

editpost

همچنین ممکن است گزینه های منو را مشاهده کنید دسته بندی ها و برچسب ها. این صفحاتی است که شما برچسب ها و دسته بندی های اختصاص یافته به هر یک از پست های خود را مدیریت می کنید. آنها همچنین به عنوان ابزارک در صفحات اضافه و ویرایش ظاهر می شوند.

tagmgmt

رسانه ها

بعدی است رسانه ها بخش. اینجاست که همه تصاویر ، پرونده ها و سایر موارد آپلود شده شما در آن قرار دارند.

کتابخانه ی رسانه

برای بارگیری موارد در کتابخانه خود ، کلیک کنید جدید اضافه کن. در صفحه نمایش داده شده ، می توانید چیزی را در فضا بکشید و رها کنید ، یا برای مرور فایل ها کلیک کنید.

uploadmedia

اگر در حال نوشتن یا ویرایش پستی هستید و می خواهید تصویری اضافه کنید ، به سادگی روی آن کلیک کنید رسانه را اضافه کنید بالای ویرایشگر متن خود را فشار داده و تصویری را از کتابخانه خود انتخاب کنید ، یا یک تصویر جدید را بارگذاری کنید.

insertmedia

صفحات

این بخش بعدی جایی است که صفحات سایت خود را اضافه و مدیریت می کنید. صفحات همان ارسال ها نیستند – یک صفحه در وردپرس مثلاً صفحه اصلی شما یا صفحه است. این یک مرور کلی یا نمایش سریع اطلاعات یا نوعی گالری است. از طرف دیگر ، مطالب وبلاگ یا اخبار شما هستند. یكی از ابزارك های صفحه افزودن / ویرایش پست صفحات صفحه است. این امر به شما امکان می دهد تا صفحه اصلی را به جای آنکه یک صفحه اصلی باشد ، لانه سازی کنید. همچنین اگر یک الگوی خاص را می خواهید ، الگویی برای صفحه خود انتخاب کنید.

صفحه افزودنی

نظرات

بخش نظرات همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، محلی است که نظرات را در پست ها و صفحات خود تعدیل می کنید. با جستجوی یک نظر ، مجموعه فعالیتهایی که می توانید با توجه به آن نظر خاص انجام دهید ، مانند ویرایش یا حذف آن ، نمایش می دهد.

نظرات

ظاهر

بخش بعدی که در فهرست مدیریت خود مشاهده خواهید کرد ، بخش است ظاهر بخش ، که همه چیز در مورد نحوه ظاهر سایت شما در قسمت جلویی است. در اینجا جایی است که موضوع خود را انتخاب کرده و تنظیم می کنید ، از جمله ابزارک ها و فهرست ها. با کلیک بر روی مضامین مضامین نصب شده در WordPress را به شما نشان می دهد. اگر می خواهید یک مورد جدید نصب کنید ، کلیک کنید جدید اضافه کن. می توانید چندین تم رایگان زیبا را در اینجا بیابید دایرکتوری موضوع وردپرس, اما ما همچنین دارای مجموعه ای از تم های وردپرس رایگان و تقریباً بهترین وردپرس تا کنون ، Total ، همه درست در اینجا در WPExplorer.

برنامه های نصب شده

بخش Customize ، Header و Background شما را به سفارشی ساز داخلی هدایت می کند. اینجاست که می توانید تصاویر پس زمینه و هدر (در صورت تمایل آنها) را انتخاب کرده یا طرح رنگ خود را تغییر دهید. از اینجا همچنین می توانید قطعات دیگری را که در قسمت جلویی شما ظاهر می شود ، سفارشی کنید. با کلیک روی ایکس در گوشه بالا سمت چپ شما را به Admin باز می گرداند.

theme_customizer

مضامین رایگان گزینه های اصلی یک ظاهر طراحی را در سفارشی سازی خواهند داشت. اگر تصمیم دارید تا به یک موضوع پریمیوم مانند Total ارتقا یابید ، برای سفارشی کردن وب سایت خود موارد بیشتری پیدا خواهید کرد! فقط برخی از گزینه های Total در زیر نشان داده شده است ، اما شما تقریباً می توانید همه چیز و همه چیز را تغییر دهید (فونت ها ، رنگ ها ، هدرها ، منوها و منوهای تلفن همراه ، پس زمینه ها ، پاورقی های سفارشی ، فراخوان ها ، پیوندهای اجتماعی و موارد دیگر). و بسته به اینکه کدام افزونه را در وب سایت خود فعال کرده باشید ، ممکن است گزینه هایی را برای آنهایی که در Customizer هستند نیز مشاهده کنید.

کل سفارشی ساز

در زیر منوی Appearance ، کلیک کنید ابزارک ها یا منوها شما را به صفحات مدیریت مربوطه می برد. صفحه منو جایی است که منوها را برای سایت خود ایجاد و سازماندهی می کنید. منوهای ساختمانی ساده است – فقط صفحات ، پست ها یا پیوندهای طبقه بندی مورد نظر خود را بررسی کنید ، روی دکمه “افزودن به منو” کلیک کنید ، و دوباره بکشید و رها کنید تا پیوندهای منو خود را مرتب کنید. وقتی سازماندهی شده اید ، مکان را انتخاب کنید و فهرست خود را ذخیره کنید.

صفحه menudash

و در صفحه ویجت می توانید ابزارک های جدیدی اضافه کنید و همچنین آنها را فعال و دوباره تنظیم کنید – به سادگی کشیدن و رها کردن ابزارک هایی که می خواهید از آنها استفاده کنید در مکانهای مختلف ابزارک آماده (معمولاً نوارهای جانبی و پاورقی) استفاده می کنید..

صفحه ویجت

سرانجام ، صفحه ویرایشگر جایی است که می توانید با برنامه نویسی برای مضامین خود بازی کنید. بهتر است این منطقه را تنها بگذارید – پیام رسانی با کد شما می تواند به یک وب سایت خراب منجر شود. علاوه بر این ، هر تغییری که ممکن است بخواهید ایجاد کنید باید از طریق یک موضوع کودک انجام شود تا بتوانید بدون از دست دادن هیچ تغییری در ادامه به روزرسانی موضوع در وب سایت خود ادامه دهید.

theme_editor

اما اگر از یک موضوع برتر استفاده می کنید ، نویسنده می تواند یک پانل داخلی برای CSS داشته باشد. درمجموع ما با افزودن بخشی برای CSS سفارشی در صفحه تم ما این کار را برای شما آسان کرده ایم ، اگر می خواهید چند مورد ترفند را اضافه نکنید بدون اینکه به موضوع اصلی بپردازید ، گزینه ها را فعال کنید..

پانل کل موضوع

پلاگین ها

همانند قسمت Appearance ، قسمت های افزونه ها افزونه هایی را که نصب کرده اید به شما نشان می دهد دایرکتوری افزونه وردپرس. قسمت ویرایشگر درست مانند ویرایشگر موضوع است – در اینجا می توانید کد افزونه های نصب شده را ویرایش کنید. توصیه نمی شود در حین فعال بودن افزونه ها ، هیچ کد را تغییر دهید.

افزونه جدید

کاربران

این بخش جایی است که شما تمام کاربرانی را که برای سایت شما ورود به سیستم دارند مدیریت می کنید. اگر شما تنها شخصی هستید که دسترسی دارید ، تنها فهرست شده خواهید بود. اگر به چندین نفر اجازه دسترسی دهید ، به همراه نقش و تعداد پست های نوشته شده در اینجا لیست می شوند. چرا ممکن است شما بیش از یک کاربر داشته باشید؟ بیایید بگوییم که شما یک تجارت کوچک دارید و اگرچه سایت را مدیریت می کنید ، یک یا دو نفر از کارمندان شما مسئولیت وبلاگ شرکت یا فروشگاه آنلاین را بر عهده دارند. در این حالت ، دسترسی به چندین کاربر به وب سایت شما می تواند سودمند باشد.

مشخصات شما بخش جایی است که شما می توانید تمام اطلاعات مربوط به خودتان را مدیریت کنید ، همچنین نحوه تنظیم پایان عقب را می خواهید. می توانید برای ورود به وردپرس ، یک طرح رنگی دلخواه را انتخاب کنید ، رمز ورود خود را مجدداً تنظیم کنید ، و اگر افزونه ای مانند Fancier Author Box نصب کرده اید ، می توانید لینک دهنده های زیست و زندگی نویسنده خود را نیز در اینجا اضافه کنید..

مشخصات شما

ابزارها

بخش Tools شامل موارد دیگر است؟ – ابزارهایی که هنگام راه اندازی سایت خود زندگی را کمی آسان تر می کنند. ابزارهایی که ممکن است برای شما بسیار مفید باشد ابزار واردات و صادرات هستند. اگر از سایت دیگری استفاده می کنید ، احتمالاً باید از ابزار Import استفاده کنید.

import_tool

برای تهیه محتوا برای انتقال به یک سایت دیگر ، از Export استفاده کنید.

export_tool

تنظیمات

در آخر به عنصر تنظیمات رسیدیم. این بخش از WordPress Admin جایی است که شما می توانید همه چیز راجع به سایت خود که در یک قسمت دیگر پوشیده نیست ، مدیریت کنید: عنوان و برچسب ، قالب و تاریخ و زمان ، زبان ، گزینه های نظرات ، تعداد ارسال ها در یک صفحه و غیره در اولین بار سایت خود را راه اندازی کنید ، تمام تنظیمات را انجام دهید – و فراموش نکنید که از زیر بخش ها نیز عبور کنید! شما می خواهید صفحه اصلی خود را تحت عنوان Reading تنظیم کنید ، و گزینه ای را برای ساختار آدرس اینترنتی خود در زیر Permalinks انتخاب کنید. بازبینی مجدد تنظیمات هر چند وقت یکبار که سایت شما رشد می کند و با بزرگتر شدن موارد زیر ، مفید خواهد بود.

جلسات بحث

جایزه: پنل تم

ما قبلاً ذکر کردیم که بسیاری از مضامین پریمیوم دارای ویژگی های اضافی هستند که در مضامین آزاد یافت نمی شوند و یکی دیگر از این ویژگی ها یک صفحه تم است. به طور مثال ، در مجموع تعداد ویژگی های اضافی وجود دارد که به شما کمک می کند وب سایت خود را مانند گزینه هایی ایجاد کنید و از آن استفاده کنید تا ویژگی ها را در طول موضوع فعال یا غیرفعال کنید (که واقعاً به پاکسازی و سرعت بخشیدن به وب سایت شما کمک می کند) ، گزینه هایی برای CSS و JS سفارشی ، سفارشی footer builder و موارد دیگر! هنگامی که یک مضمون را نصب می کنید ، فقط به داشبورد خود نگاه کنید تا ببینید گزینه Panel Theme وجود دارد یا اینکه نگاهی بیندازید که چه ویژگی هایی را شامل می شود.

نتیجه

تا این مرحله ، شما باید درک بهتری از قسمت های مختلف WordPress Admin و آنچه انجام می دهند داشته باشید. به زودی شما می توانید عقب خود را مانند یک حرفه ای مدیریت کنید! چه بخشی از WP Admin هنگام شروع کار ، بیشتر شما را گیج می کند؟ راهنمایی و ترفندهایی برای به اشتراک گذاشتن دارید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map