הדרכה לאתר ג’ומלה


מדריך ג'ומלה


אם אתה שוקל להשתמש בג’ומלה כדי ליצור נוכחות באינטרנט משלך, הגעת למקום הנכון. להלן, תלמד את כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתחיל.

מדריך שלב אחר שלב זה יראה לך כיצד להתקין את התוכנה בשרת שלך ולתת לך סקירה של הפונקציונליות הבסיסית. בסופו של דבר, אנו רוצים שתרגישו מסוגלים להתחיל לבחון בעצמכם ולבנות את אתר ג’ומלה של חלומותיכם.

בעוד שג’ומלה מורכבת יותר מ- WordPress, היא הרבה יותר ידידותית למתחילים מאשר דרופל (אתה באמת יכול למצוא השוואה בין השלושה כאן). אז אם אתה עוקב אחר ההדרכה, עליך להפעיל את אתר האינטרנט שלך תוך 3 שעות או פחות.

כיצד לבנות אתר ג’ומלה (תוכן עניינים):

 1. רשום שם תחום ומצא שירות אירוח אתרים
 2. התקן והגדר את ג’ומלה
 3. הכירו את היסודות של ג’ומלה
 4. בחר תבנית לאתר שלך
 5. התקן את תבנית ג’ומלה שלך
 6. התאם אישית את העיצוב
 7. השתמש במודולי ג’ומלה
 8. הקצה מודולים לתפקידים
 9. צור דפים חדשים
 10. הקצה דפים לתפריט הניווט של ג’ומלה
 11. הוסף קטע בלוג
 12. התקן תוספים

זמן כולל ליצירת אתר באמצעות דרופל: ~ 2-3 שעות
רמת מיומנות: מתחיל / ביניים

1. רשום שם תחום ומצא שירות אירוח אתרים

אם כבר יש לך שם תחום ואירוח אתרים, דלג לשלב 2.

לפני שתוכל להתחיל לבנות את אתר ג’ומלה שלך, תצטרך שם תחום ואירוח אתרים.

אם אתה אפילו לא יודע איפה להתחיל בנושא זה, קרא את הפוסט שלנו כיצד לבחור שם דומיין. במקרה שאתה רק זקוק לרענון, בחר תחום אתר פשוט, כך שקל לזכור אותו.

מלבד שם תחום, תצטרך גם שירות אירוח אתרים.

גילוי מלא: WebsiteSetup מרוויח עמלה אם אתה קונה את Bluehost דרך קישורי ההפניה שלנו במדריך זה. זה עוזר לנו לשמור על הכל עדכני. תודה על תמיכתך.

אתה יכול לקבל שם דומיין וגם אירוח אתרים מ- Bluehost (הם מציעים גם דומיין בחינם לשנה הראשונה).

אירוח ג'ומלה

יש להם התקנה מהירה לג’ומלה, כך שאינך צריך לבזבז את זמנך בהורדה, העלאה והתקנה ידנית באמצעות FTP.

אם תחליט להשתמש במארח אינטרנט אחר, וודא שהוא עומד בדרישות מערכת ג’ומלה, שתוכל למצוא כאן.

.2 התקן והגדר את ג’ומלה

ישנן שתי דרכים להתקין ולהגדיר את ג’ומלה.

התקנת ג’ומלה באמצעות התקנה מהירה של Bluehost (שלב אחר שלב)

התקנת ג’ומלה ידנית לכל מארח אינטרנט (שלב אחר שלב)

3. הכירו את היסודות של ג’ומלה

השלב הבא בלימוד כיצד לבנות אתר עם ג’ומלה הוא להשיג את המסבים שלך. אנו נשתמש ברבים מהתפריטים שתוכלו לראות בלוח הבקרה בהמשך למטה, עם זאת, זה עוזר להביט על נוף הציפור כדי להתחיל.

ברור שאתה יכול להיפטר משתי התיבות הכחולות על ידי הצטרפות או ביטול הגישה של ג’ומלה לאיסוף נתונים סטטיסטיים ואז קריאה (והסתרה) של הודעות שלאחר ההתקנה שלך..

בצד שמאל, אתה מוצא קיצורי דרך לחלקים המשמשים לעתים קרובות באזור הניהול, כגון יצירת מאמרים חדשים, שינוי מבנה התפריט או התקנת תוספים. מימין, מידע חשוב על מצב האתר שלך.

עם זאת, החלק החשוב ביותר הוא סרגל המשימות בראש. כאן תמצאו את אותן אפשרויות כמו בלוח הבקרה ואז כמה מהן. זה מה שמכילים התפריטים השונים:

פעם ראשונה בלוח הבקרה של ג'ומלה

 • מערכת – גישה ללוח הבקרה, הגדרות האתר, פריטי תוכן ממתינים או נעולים, אפשרות ניקוי מטמון וצפייה במידע מערכת (אתר, שרת וסביבה).
 • משתמשים – נהל משתמשים, קבוצות משתמשים ורמות גישה, הוסף הערות על משתמשים, התמודד עם בקשות הקשורות לפרטיות, צפה ביומני משתמשים והודעת דוא”ל המונית לכל מי באתר שלך..
 • תפריטים – כפי שהשם מרמז, זה מכיל את כל האפשרויות הנוגעות ליצירה וניהול של תפריטים.
 • תוכן – הוסף מאמרים וטקסונומיות, הקצה תוכן מוצג ונהל את קובצי המדיה של האתר שלך.
 • רכיבים – צור ונהל באנרים של אתרים, אנשי קשר, עדכוני אתרים, הודעות פרטיות, אסוציאציות רב-לשוניות והזנות חדשות. זה גם מספק גישה להודעות שלאחר ההתקנה (כבר כיסינו את אלה), מאפשר לך להגדיר הפניות (אם כי אתה זקוק לפלאגין בשביל זה), להציג מונחי חיפוש באתר, להשתמש בחיפוש החכם (שוב, זה צריך תוסף) ולנהל תגיות.
 • הרחבות – מאפשר להתקין, לעדכן, לנהל, להגדיר, למצוא ולפתור תוספים. בתפריט זה תוכלו לראות גם את מצב בסיס הנתונים ולעדכן את האתר שלכם.
 • עזרה – גישה ישירה לנושאי עזרה חשובים בנושא תיעוד רשמי.

הכל ברור עד כה? ואז נעבור.

4. בחר תבנית לאתר שלך

כמו מערכות ניהול תוכן אחרות המוצגות באתר זה, ג’ומלה מציעה דרך לשנות את עיצוב האתר שלך ללא קידוד. כאן נקראים הכלים לעשות זאת תבניות. המראה, הפונקציה והתחושה של האתר שלך תלויים בהם לחלוטין. אז אל תזלזלו בהחלטה בבחירת החלטה!

ישנן תבניות ג’ומלה בחינם ופרמיות (בתשלום). עם זאת, למצוא אחד יכול להיות מסובך. לרוע המזל, ל- CMS אין ספרייה מרכזית לכך. לכן אתה צריך להסתכל סביב חנויות כדי למצוא אותן. רבים מאלו שמוכרים נושאי פרימיום מציעים גם גרסאות חינמיות שתוכלו לנסוע בהן. להלן מספר מקומות להתחיל:

כמובן שיש כמה מאפיינים בסיסיים שכדאי לשים לב אליהם בעת בחירת נושא. ראשית הוא כמובן הטעם שלך. עם זאת, עליך לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

 • תמיכה – זה נהדר לכלול תמיכה טכנית, מכיוון שאנשים אלה יכולים לתקן כל בעיה עבורך.
 • עדכונים – ג’ומלה מעדכנת כל העת את המערכת שלהם. וודא שספק התבניות שלך מעדכן את התבניות לעתים קרובות כדי לוודא שהוא יעבוד עם המהדורות האחרונות.
 • תיעוד – מדי פעם תצטרך לבדוק כמה תכונות כדי ללמוד כיצד הן עובדות. וודא שיש מקום שאתה יכול לעשות זאת.
 • היענות ותאימות בין דפדפנים משמעות הדבר היא שהתבנית שלך צריכה להיראות נהדר בכל דפדפן, כמו גם בכל מכשיר נייד.
 • התאמה אישית – בדוק אילו תכונות תבנית ניתן להתאים אישית בעצמך. לדוגמה, חפש תבניות עם עמדות מודול רבות (עוד על כך בקרוב).

5. התקן את תבנית הג’ומלה שלך

התקנת תבנית בג’ומלה היא די פשוטה באופן עקרוני. לאחר שבחרת, בדרך כלל אתה מקבל אותה בצורה של קובץ zip. אתה יכול פשוט להעלות תחת זה תוספים> התקן.

העלה תוספות ג'ומלה - -

גרור ושחרר אותו לשדה או לחץ על או גלוש לקובץ כדי למצוא אותו בכונן הקשיח. בחר בו וג’ומלה צריכה לעשות את השאר בפני עצמה. לחלופין, באפשרותך גם להתקין את התבנית דרך כתובת האתר שלה אם אתה יודע היכן החבילה שוכנת.

לאחר מכן, אתה עדיין צריך להפעיל את התבנית ואתה עושה את זה תחת תוספים> תבנית> סגנונות. כאן, לחץ על סמל הכוכב משמאל לשם התבנית כדי להפוך אותו לברירת המחדל של האתר כולו.

הגדר תבנית ג'ומלה כברירת מחדל

שים לב, בעת הורדת התבנית, ייתכן שתקבץ קבצים נוספים כגון התחלה מהירה, הגדרות, ו סיומת. הראשונה היא גרסה מלאה של ג’ומלה כולל התבנית. באופן זה, העיצוב החדש שלך כבר מוכן להפעלה כאשר האתר שלך מוגדר, לרוב כולל תוכן הדגמה. זה האחרון יכול להיות הגיוני לכלול כך שהכל מוגדר כמו בהדגמה וכל מה שאתה צריך לעשות זה להחליף את התוכן. שני הקבצים האחרים להתייחס לדברים שאולי ראית באתר הדגמת התבנית, כגון סליידרים וכו ‘.

6. התאם אישית את העיצוב

כשאתם בונים אתר עם ג’ומלה, אחת המטרות העיקריות היא ליצור את העיצוב הרצוי. לשם כך, רוב התבניות מגיעות עם לפחות כמה אפשרויות התאמה אישית ותוכלו לגשת אליהן על ידי לחיצה על שם התבנית ברשימה..

אפשרויות התאמה אישית של תבנית ג'ומלה

כאן תוכלו לבצע התאמות לדברים כמו צבעים, גופנים, סמלי לוגו, גדלים ועוד. תבניות מסוימות מגיעות גם עם דף הגדרות משלהן, שם הן מאפשרות לך לשלוט בהרבה יותר ולהציג בתצוגה מקדימה את השינויים בזמן אמת. בשני המקרים, אל תשכח לבדוק מה יש לתבנית שלך להציע ולשמור את כל השינויים שביצעת!

7. השתמש במודולי ג’ומלה

כרגע, גם אם הוא נראה טוב יותר, האתר שלך עדיין די ריק. הגיע הזמן לשנות את זה. מכאן נעבור כיצד ליצור תוכן בג’ומלה.

למרבה הצער, עלינו להתחיל עם אחד הנושאים המסובכים יותר, שהוא מודולים. אלה יחידות תוכן קטנות שיכולות להופיע במקומות רבים בדף. הם עובדים כמו אבני בניין שתוכלו ליצור מהם עיצובים שונים. עם זאת, השימוש בהם דורש קצת להתרגל. בואו לנסות את זה בדף הבית.

כדי לבנות דף מאפס, עדיף להתחיל על ידי הפעלת מצב התצוגה המקדימה של עמדות מודול. בדרך זו תוכלו לראות היכן בדיוק בדף שלכם תוכלו להוסיף מודולים ושמות המיקומים.

תצוגה מקדימה של מיקום מודול ג'ומלה

כדי לראות משהו כמו האמור לעיל, עבור אל מערכת> תצורה גלובלית> תבניות.

אפשר תצוגה מקדימה של מיקום מודול ג'ומלה

הנה, קבע תצוגה מקדימה של עמדות מודול ל מופעל, שמור וסגור. לאחר מכן חזור לרשימת התבניות ולחץ על תצוגה מקדימה כפתור (סמל העין). לאחר מכן זה יציג את כל עמדות המודול הזמינות כמוצג למעלה.

הערה מהירה: אל תשכח לכבות את התצוגה המקדימה לאחר שתסיים להקצות מודולים.

8. הקצה מודולים לתפקידים

בסדר, עכשיו כשאתה יודע לאן המודולים שלך יכולים ללכת, איך אתה מקצה אותם לתפקידים האלה? כל זה קורה תחת תוספים> מודולים.

רשימת המודולים של ג'ומלה

כאן תוכל לראות את כל הפעילים כרגע באתר שלך בתוספת העמדות, העמודים, המשתמשים והשפות שאליהם מוקצים. עם זאת, אל דאגה, אלה אינן האפשרויות היחידות העומדות לרשותך. תחת חדש בפינה השמאלית העליונה תמצאו המון חסימות אחרות בהן תוכלו להשתמש באתר שלכם.

מודולים נוספים של ג'ומלה

נניח שרצית לכלול טקסט עלייך ועל האתר שלך בדף הבית. הדבר הראשון שהיית עושה זה לבדוק לאן בדף זה יעבור. במקרה זה, זהו עמדה -2. לאחר מכן תעבור לתפריט המודולים, תיצור אחד חדש ותבחר המותאם אישית כסוג. זה מאפשר לך ליצור חסימה משלך באמצעות עורך WYSIWYG (מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל).

ליצור מודול ג'ומלה בהתאמה אישית

זהו פשוט עורך ליצירה ועיצוב של תוכן המאפשר לך להציג את מה שאתה עושה. לרוע המזל, ייקח יותר מדי זמן לעבור על כל האפשרויות במסך זה. עם זאת, אם השתמשו במעבד תמלילים אי פעם, הכל צריך להיראות מוכר מאוד. בנוסף, אתה יכול לרחף מעל כל אחד מהסמלים כדי לקבל תיאור של מה שהוא עושה. בדרך זו עליכם להיות מסוגלים להבין במהירות כיצד לכתוב ולעצב טקסט, להכניס כותרות, תמונות ומדיה אחרת וכל דבר אחר שיש לה להציע..

מודול מותאם אישית של ג'ומלה עם תוכן

בסיום, וודא שכשאתה חוסך, סטטוס מימין מוגדר יצא לאור ושאתה בוחר את מיקום התבנית הנכון תחת עמדה (שימו לב שבחרתם את הנושא הפעיל שלכם!). אז לך ל הקצאת תפריט (הכרטיסייה שמתחת לכותרת) והשתמש בתפריט הנפתח כדי לבחור את הדפים עליהם ברצונך להציג מודול זה. במקרה זה, זהו רק בדפים שנבחרו ואז בית.

הקצאת תפריט מודול ג'ומלה

שמור ועליך לראות אותו בדף הבית שלך (ורק שם).

בנה אתר עם מודול מותאם אישית של ג'ומלה בדף הבית

אתה יכול להשתמש באותה שיטה כדי להכניס דברים אחרים לדפים כמו פוסטים בבלוגים (עוד על זה למטה), באנרים, תפריטים, תמונות ו- iframes. בנוסף, באפשרותך להוסיף מודולים חדשים באמצעות תוספים (עוד על זה בהמשך).

9. צור דפים חדשים

עכשיו למשהו קל יותר: עמודים. כשאתה בונה אתר עם ג’ומלה, סביר להניח שתיצור כמה מהם. עם זאת, לאחר שתשליט את האמור לעיל, חלק זה אמור להיות הרבה יותר קל.

הדבר הראשון ללמוד על דפים בג’ומלה הוא ליצור אותם במקום אחד ולגרום להם להופיע במקום אחר. זה דבר כללי שכדאי לזכור שכל מה שתיצור בג’ומלה לא יופיע אוטומטית באתר שלך.

בג’ומלה קוראים דפים פשוט מאמרים. זה יכול להיות מעט מבלבל בהתחלה כשמגיע מרקע בלוגים אבל אל תיתן לזה לעצור אותך. אתה יכול ליצור מאמרים באמצעות תוכן> מאמרים> הוסף מאמר חדש. לחלופין, השתמש בקיצור הדרך בלוח הבקרה. שניהם יביאו אותך למסך עריכה דומה מאוד בו השתמשת בעבר.

ג 'ומלה ליצור מאמר חדש

צור ועצב תוכן באותו אופן שהיה קודם. כשתסיים, תחת כינוי אתה יכול לקבוע פרמלינק (כתובת URL של משמעות). לעיתים קרובות הגיוני לשים כאן מילת מפתח במקום להשתמש באותו הכותרת של המאמר. תחת סטטוס ודא שהוא מוגדר ל- פרסם לפני החיסכון.

כדי לאפשר למבקרים לגשת לדף החדש שלך, הגיע הזמן להקצות אותו לתפריט. אתה יכול לעשות זאת בדרך הבאה: תחת תפריטים, מצא את זה עם סמל הבית שהוקצה לו. זה הפעיל שלך כרגע.

תפריט תפריט ג'ומלה

כדי להקצות אליו קישור חדש, רחף מעל אליו ובחר הוסף פריט תפריט חדש. פעולה זו תעביר אותך למסך שלמטה.

ג 'ומלה ליצור פריט תפריט חדש - -

תחת סוג פריט בתפריט, בחר מאמר> מאמר בודד. ואז, מתחת בחר מאמר, אתה יכול לבחור תוכן קיים באתר שלך באמצעות בחר ואז לחיצה על הכותרת של זו שברצונך להקצות.

להקצות דף ג'ומלה לתפריט

עכשיו אתה רק צריך להזין א כותרת תפריט בחלקו העליון (שהוא הטקסט שיופיע בתפריט) וודא שהתפריט להקצאתו נבחר מימין. כאשר אתה שומר וסגור כעת, אתה יכול להשתמש בסמל משמאל כדי לגרור פריטי תפריט ולשנות את סדרם.

שינוי סדר פריט בתפריט

כאשר אתה מרוצה וחוזר לאתר שלך, כעת הפריט החדש אמור להופיע.

פריט תפריט חדש בעמוד

11. הוסף קטע בלוג

עם זאת, אתה לא יכול רק ליצור דפים, אפשר גם לפרסם פוסטים בבלוג בג’ומלה. בעיקרון זה עובד באותה צורה רק שתקצה את פוסטי הבלוגים שלך לקטגוריה. לשם כך עליכם ליצור אותו קודם.

אתה יכול לעשות זאת תחת תוכן> קטגוריות> הוסף קטגוריה חדשה. זה לוקח אותך לאותו עורך כמו קודם. במקרה זה, עליך להזין שם בראש בלבד (למשל. בלוג) ואז שמור וסגור.

לאחר מכן אתה יכול להקצות את הקטגוריה לתפריט שלך באותה דרך שעשית עם הדף קודם. רק הפעם, מתחת סוג פריט בתפריט, בחר מאמרים> בלוג קטגוריה.

צור בלוג קטגוריית ג'ומלה - -

לאחר שתעשה זאת, הקפד לבחור את ה- בלוג קטגוריה תחת בחר קטגוריה. לאחר מכן, הקפד לבדוק שהוא מוקצה לתפריט הנכון ולתת לו כותרת תפריט הגיונית. שמור וסגור כדי לקבל אותו באתר שלך. מעכשיו כל מאמר שתקצה לו בלוג הקטגוריה תופיע בצורה של פוסט בבלוג תחת אותו פריט בתפריט.

12. התקן תוספים

הדבר האחרון שאנחנו רוצים לדבר עליו הם הרחבות. בעזרתם תוכלו להביא תכונות ופונקציונליות חדשות לאתרכם. אתה מוצא אותם ב מדריך הרשמה הרשמי של ג’ומלה.

מדריך הרחבות של ג'ומלה

פשוט הזן מונח חיפוש, השתמש בקטגוריות שלמטה או בחיפוש מתקדם כדי למצוא את מה שאתה מחפש. עם זאת, עם כמעט 8,000 תוספים זמינים, זה יכול להיות קשה לבחור. מסיבה זו, יכול להיות רעיון טוב להתחיל במאמרים כמו אלה:

ברגע שאתה יודע מה להתקין באתר שלך, יש לך כמה דרכים לעשות זאת. אתה מוצא את כולם תחת תוספים> התקן. כשאתה שם בפעם הראשונה, בחלק העליון אתה מוצא את האפשרות להגדיר את ה- התקן מהאינטרנט אפשרות. כשתעשה זאת, זה נותן לך גישה לכל מה שקיים בספריית התוספות של ג’ומלה, ממש מהקצה האחורי שלך.

התקן סיומת ג'ומלה מהקצה האחורי

לחץ על כל סיומת ואז לחץ על להתקין כפתור (פעמיים) כדי לטעון אותו אוטומטית לאתר שלך. אם זה לא יעבוד עבורך מסיבה כלשהי, אתה יכול פשוט להוריד את התוסף או להעתיק את כתובת האתר שבה היא נמצאת. לאחר מכן אתה יכול להשתמש ב- העלה קובץ חבילה ו התקן מכתובת האתר כרטיסיות כדי לקבל את זה באתר שלך.

שים לב, ייתכן שעדיין תצטרך להפעיל חלקים מהרחבה תחת תוספים> נהל.

ניהול תוספות ג'ומלה

מכאן אתה גם יכול לבטל ולהסיר את ההתקנה של סיומת שאינך זקוק לה עוד. למרבה הצער, זה קצת מבלבל וצפוף, כך שתצטרך לחפש את התוסף שלך בשמו.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map