כיצד להקים בלוג?

כיצד להקים בלוג?

מדריך שלב אחר שלב


האם יש לך באופן קבוע חוויות, הן טובות והן רעות, שכדאי לשתף עם אחרים? האם אתה תמיד מוצא משהו ששווה לדבר עליו ברשת? האם אתה פשוט מתפוצץ מכשרון כתיבה אך אין לך פורקן לשחרור?

אם ענית כן על מרבית או על כל השאלות האלה, אולי הגיע הזמן שתקים בלוג.

כניסה בבלוג יכולה להיות כל דבר מסיפור מצחיק, שיתוף במידע או אפילו טרנט. אפשר לומר שבלוג הוא סוג של יומן אישי, אבל יומן אישי שפתוח לכל העולם לקרוא.

“אבל אני לא מתמצא בטכנולוגיה”, אתה יכול לומר. תופתעו, כמה קל (ומהיר) להקים בלוג באופן מקוון.

מדוע אנשים בלוגים

לפני שאתה אפילו מתחיל לבלוג גלה מדוע אתה רוצה לשתף את החוויות, הדעות וההתפתחויות האחרונות שלך באינטרנט. האם זה בגלל שאתה רוצה שאנשים יידעו מה קורה? האם אתה רוצה לשתף מידע מסוים עם אנשים מסוימים? או אולי אתה פשוט מרגיש צורך להשתולל.

בסיכום כל ההסברים שניתנים, אנשים בדרך כלל מבלוגים מהסיבות הבאות:

 • לפתח מיומנויות כתיבה – אפילו מיטב הסופרים יכולים למצוא את עצמם בפגרה. לפעמים אפילו כישורי כתיבה שנשחטו במשך כל כך הרבה שנים יתדרדרו כאשר לא משתמשים בהם למשך זמן קצר יחסית. בלוגים נותנים לכותבים סיכוי לא רק לכתוב, אלא גם לעשות זאת על בסיס קבוע. בסופו של דבר, לא רק מיומנות הכתיבה עצמה מפותחת, אלא גם המשמעת לתרגל מיומנות זו.
 • לשתף חוויות כשאנחנו עוברים על חיי היומיום שלנו יהיה לנו חלק לא מבוטל מחוויות שמחות, נפלאות, עצובות או אפילו נוראיות. לפעמים אנו מגלים שחוויות אלו יכולות להיות שווה לחלוק עם אחרים מכיוון שהן יכולות לשמש כשיעורים או אזהרה. במקרים מסוימים, יתכן וכדאי לשתף אותם מכיוון שאלו פשוט מצחיקים מכדי לשמור על עצמנו. עובדה שאפילו מיטב הכותבים ישתעממו או ייגמרו להם כתיבה חומרית על חוויותיהם. החדשות הטובות הן שגם לאחרים יש סיפורים או חוויות שכדאי לספר. אין שום מניעה שתשתפו בחוויות של אחרים.
 • לעורר השראה באחרים – כמעט כל אחד יכול לכתוב ברשת, אבל לא רק כל אחד יכול לתת השראה. אם הייתה לך חוויה שאתה חושב שאחרים צריכים לדעת עליה, שתף אותה. אם מישהו נתן לך עצות טובות שיש לחלוק גם עם אחרים, כתוב עליה וכן הלאה. אחד הדברים המספקים ביותר שכותב יכול לחוות הוא לגלות שאחרים לוקחים השראה בכתיבתם. זה דבר טוב במיוחד שיש לזכור בפעם הבאה שאתה רוצה לכתוב לבלוג שלך רק לשם הכתיבה.
 • למשוך אנשים – כתיבת בלוגים היא דרך טובה לגרום לקהל. זה נכון במיוחד לבלוגים של אתרים או מוצרים עסקיים. הם רוצים שהאנשים הנכונים ישימו לב למה שהם מציעים. ב”אנשים נכונים “אנו מתכוונים לאלה שסביר להניח לקנות את המוצרים שלהם או להיעזר בשירותיהם. אותו עיקרון תקף גם לאתרים שאינם מוצרים או שאינם שירותיים. במקרה שלהם הם רוצים למשוך קוראים שמעריכים סיפור טוב. אלה אנשים שסביר להניח לחזור לקרוא יותר וכנראה שגם יספרו לאחרים על חווית קריאה טובה.
 • לעשות כסף – האמינו או שלא אנשים מסוימים מרוויחים כסף באמת מהבלוגים שלהם! ישנן שתי דרכים להרוויח; אתר בולט ייגש אליך עם הצעה לכתוב בלוג באתר שלהם, או שמפרסמים יציעו להציב מודעות באתר שלך. עם זאת, אל תצפו להרוויח כסף מייד. בדרך כלל, אנשים או סופרים אמידים ומשפיעים יותר פונים אליהם מפרסמים ואתרי אינטרנט לקבלת חוזים. זה לא אומר שלעולם לא יהיה לך את הסיכוי שלך, כאשר בעקבות גדול מספיק תוכל למשוך מפרסמים. בין אם זו רק אחת הסיבות הללו, חלקן, או אפילו כולן, קביעה מדוע ברצונך לבלוג היא חשובה מכיוון שהיא קובעת את הכיוון בו הכתיבה שלך תנקוט ותמלא אותך במטרה רבה יותר. אתה יכול לחשוב ‘פאפפט! איפה הכיוון והמטרה הזו נכנסים? ‘כשמגיע הזמן לתחזק את הבלוג שלך, זה מתי.

הגדרת הבלוג שלך

האם אתה מוכן להתחיל לבלוג?

ישנם שני שלבים בהקמת בלוג; הראשון הוא בחירה ורישום של שם תחום והשני הוא בחירת מארח אתרים. בכל התהליך מתחילתו ועד סופו זה אמור לקחת בערך 20 דקות.

1. בחירת שם תחום

מה בדיוק שם תחום? זה השם שעבורו ידוע הבלוג שלך ועבורו חיפוש אמור להניב. אם אתה מקליד את שם הדומיין הזה, זה צריך להיות הבלוג שלך שיופיע בדפדפן.

חשוב

בקר במדריך לרכישת הדומיינים שלנו

בחר שם תחום שהוא ייחודי ועם זאת תיאורי כך שהקהל שלך מייד יידע על מה הבלוג שלך. עליכם גם לבחור בחוכמה מכיוון שאין דרך להחזיר שם תחום. האינטרנט רואה כ -10,000 רישומי דומיין ביום, לכן אל תצפו כי הבחירות הראשונות שלכם יהיו זמינות מיידית. למעשה, רצוי להכין רשימה של שמות סבירים.

בחירת סיומת דומיין היא חובה, רק למקרה שהקוראים שלך יכתבו לא נכון את הדומיין שלך והקלדו משהו אחר הם עדיין יופנו לבלוג שלכם. כדי לבצע הרחבות דומיין, בעלי בלוגים בדרך כלל מצרפים גם “.com”, “.net” או “.org” בסוף שם הדומיין..

2. בחירת חברת אירוח אתרים

אין צורך לומר שאתה צריך מארח אינטרנט כדי להקים בלוג. מארח האינטרנט הוא החברה המאחסנת באופן דיגיטלי את כל הטקסט, התמונות וקבצים שונים אחרים הנחוצים לבלוג שלך ומסירה אותם לכל מי שמקליד את שם הדומיין שלך באינטרנט.

מארחי אתרים מוגבלים על ידי דברים כמו שטח, רוחב פס, מספר הדומיינים ותת-הדומיינים הזמינים, בין השאר, לכן עדיף שתבחרו בחוכמה. בחירת מארח גרוע תביא לזמני טעינת העמוד של הדפים, אפילו לשבתה.

אירוח אתרים הטוב ביותר לשנת 2016

מארח אתרים טוב לביצוע חידושים בבלוגים מוחלטים הוא SiteGround, אתר שעולה קצת יותר ממארחי אתרים אחרים (2.75 ליש”ט לחודש) אך מפצה על כך בכל הקשור לאיכות ושירות..

אם אתה רוצה להשתמש ב- SiteGround כל שעליך לעשות הוא לבקר באתר האינטרנט שלהם. יש להם מספר פרומואים, בחרו להשתמש בהם או לא.

תוכלו לבדוק את הביקורת שלנו על SiteGround כאן.

אירוח אתרים זול יותר

GoDaddy הוא רשם שמות הדומיינים הגדול בעולם וספק אירוח אתרים. זה יעלה לך נמוך כמו £0.99 לחודש!

מגדיר עם SiteGround
בקר באתר SiteGrand וקבל 50% הנחה

1בחר תוכנית – SiteGround יציע לך מספר תוכניות. כמובן שלרוב רצוי לבחור אחד שמתאים לתקציב שלך לעת עתה. עם זאת, יש גם תוכנית בסיסית עבור בלוגרים חדשים.

2רשום את שם הדומיין שלך – הקלד את שם הדומיין שלך בתיבה השמאלית ולחץ על “הבא” כדי לראות אם הוא זמין. אם לא, בחר שם דומיין אחר. זוכר את הרשימה שאמרנו לך להכין? כאן זה נעשה שימושי. רישום שם דומיין יכול להימשך זמן מה אם גיליתם את כל אותם משחקי המלים והשנאות שחשבתם עליהם שכבר נלקחו.

3פרטי חיוב קלט – ברגע ששם דומיין כבר זמין, תועבר לדף ההרשמה בו עליך להזין את כל פרטי החיוב שלך.

המתן מספר דקות להגדרת חשבונך.

התקנת וורדפרס

וורדפרס הוא כלי חופשי וקוד פתוח הכולל ארכיטקטורת פלאגין ותבנית קלה לשימוש. במילים אחרות, זה מושלם לבלוגים חדשים של כתבי חדשות.

היכנס לחשבונך דרך דף הבית של SiteGround והתקן את WordPress. לך ל “החשבונות שלי“כרטיסייה ולחץ”עבור אל cPanelתסתכל תחת “מתקינים אוטומטייםולחץ על הכותרת “וורדפרסכפתור.

עליך להיות מחובר אוטומטית ל- Softaculous ונלקח לדף ההתקנה של וורדפרס. הקלק על ה “להתקין עכשיו“כדי להתחיל.

בחר את הדומיין שלך ולחץ על “בחר דומיין”. תחת “הגדרות אתר“, רשום את שם הבלוג שלך (בחר משהו” ידידותי לעין, הוא יופיע בגוגל “) ותיאור האתר. הזן את הדוא”ל, שם המשתמש והסיסמה שלך. את כל אלה ניתן לשנות מאוחר יותר מלבד שם המשתמש (אתה יכול לשנות את זה ברגע שאתה מרוצה מהבחירות שלך, הסכים לתנאים ולחץ על “להתקין“.

ההתקנה שלך כמעט מוכנה

וורדפרס ההתקנה אמורה לארוך מספר דקות בלבד, ותקבל התראה בדוא”ל ברגע שהיא תסתיים.

עבודה עם וורדפרס

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להיכנס לאתר שלך. לך ל “http://www.yoursite.com/wp-admin(החלף את “yoursite.com” בשם הדומיין שלך).

לאחר הכניסה יש להעביר אתכם לאזור המנהלים של וורדפרס. כאן תוכלו לבצע את כל השינויים שתרצו בבלוג שלכם.

אם ברצונך לשנות את כותרת הבלוג שלך עבור לתחתית התפריט השמאלי ולחץ על “הגדרות”. זה אמור לקחת אותך למסך בו תוכל לשנות את הכותרת שלך.

ה “כותרת אתר“הוא עבור הכותרת הראשית ואילו”קו קו“מיועד לתת-דומיין. לאחר שאתה מרוצה מהשינויים שלך לחץ על “שמור שינוייםכפתור. לחיצה על כפתור זה צריכה להביא אותך לאתר שלך.

כותב ומפרסם את הפוסט הראשון שלך

אתה נשאב להתחיל לכתוב? נתחיל בפוסט הראשון שלך. ב- WordPress עבור לתפריט השמאלי ולחץ על “פוסטים”. אתה עשוי להיות מופתע לגלות שיש כבר פוסט שם עם הכותרת “שלום עולם!“זה משהו שוורדפרס מניחה על כל הבלוגים רק כדי לתת למשתמשים טעימה למה לצפות. אתה יכול ללמוד את זה או להיפטר ממנו על ידי לחיצה על כפתור “האשפה” ממש מתחת לפוסט.

התחל הודעה חדשה על ידי לחיצה על הלחצן “הוסף חדש” קישור; זה אמור לקחת אותך למסך יוצר הפוסטים. התיבה למעלה מיועדת לכותרת הפוסט שלך ותחתיה מיועדת לפוסט עצמו.

תמונות הן תמיד רעיון טוב מכיוון שזה משפר את הפוסט וגם נותן לקוראים שלכם משהו להסתכל עליו. תמונות גם נותנות לקוראים שלך מושג על מה הבלוג שלך עוסק. רק וודאו שהתמונה קשורה לבלוג ולא רק למילוי חלל.

אם ברצונך להוסיף תמונה לחץ על הלחצן “להוסיף מדיה“ולחץ על”בחר קבצים“כדי להעלות כל תמונה המאוחסנת במחשב שלך.

אתה יכול גם לבחור את גודל התמונה וכיצד היא מיושרת לדף. ברגע שאתה מרוצה מהבחירות שלך ללחוץ על “הכנס לפוסט“כדי להוסיף את התמונה.

האם אתה בטוח שזה הפוסט שאתה רוצה שהעולם יראה? עברו על זה פעם נוספת כדי לאתר שגיאות דקדוק. אולי תזכרו גם רעיונות שכדאי להוסיף. אחרי שאתה מוכן לפרסם לחץ על “פרסם”בצד ימין של המסך כדי לפרסם אותו.

גם לאחר שלחצת על “פרסם“הבלוג שלך עשוי להראות עדיין”בקרוב” עמוד. כשאתה מוכן להסיר את הדף, כל שעליך לעשות הוא להיכנס לבלוג שלך ולחץ על הקישור שלמעלה.

אז הנה, רק פרסמת את הבלוג הראשון שלך. זה לא היה קל?

פילוס הבלוג שלך

במוקדם או במאוחר אתה עשוי להגיע לנקודה בה אתה חושב שהעיצוב של הבלוג שלך רגיל מדי ואתה רוצה להוסיף עוד אלמנטים להשגת השפעה רבה יותר. כאן נכנס היתרון של וורדפרס; כל כך קל לשימוש שאתה יכול ללמד את עצמך באופן מעשי כיצד לעשות זאת.

היסודות של עיצוב בלוגים

נכון שכשמדובר בעיצוב הבלוג שלך הדמיון שלך הוא הגבול. עם זאת, לפני שתעבור לטיול על השולחן, עליך לדעת גם על עצות שימושיות שעוקבות אחריהם, במיוחד בהתחשב בכך שלא לכולנו יש אותה הערכה לאסתטיקה..

עקוב אחר קווים אנכיים – ככלל, זה תרגול טוב לשמור על סדר. במקרה של דפי אינטרנט בהם אנו גוללים בדרך כלל למטה, פירוש הדבר הוא קווים או עמודות אנכיות.

זה ייראה מסודר יותר כאשר פסקאות ותמונות כולם משתלבים במדויק בעמודות שלהם. העיניים והמוח שלנו נועדו לבחור דפוסים, כך שכאשר משהו בולט, אנו מבחינים בזה מייד. כמו אותה תמונה שהיא מחוץ לקו, או הפסקה ההיא שבולטת.

אם יש יותר מדי מהדברים הקטנים האלה מחוץ לתור, הקורא יכול להיות מוסח ולפני שאתה יודע זאת, יש להם דעה רעה על אופן סידור העמוד הזה.

אם אתם עדיין לא בטוחים כיצד לבצע יישום קווים אנכיים בחרו רוחב משותף לכל התמונות ורוחב משותף נוסף לפסקאות, אפילו כאשר תמונות ופסקאות מתערבבות.

שימו לב “שטח לבן” – המרחב בין האלמנטים והקטעים של עמוד בלוג, או כל עמוד לצורך העניין, הוא מה שמכונה שטח לבן. תמיד צריך להיות רווח לבן בין אלמנטים משתי סיבות; לגרום לדף להרגיש פחות קלסטרופובי ומוחץ, ולהקל על הקטעים לקריאה.

אתה יכול לשלוט על המרווח בין האלמנטים או הקטעים בבלוג שלך על ידי הוספת שוליים או ריפוד.

הגדר גופנים לרשותך הרבה גופנים זמינים כשאתה מעצב את הבלוג שלך, ואתה עשוי להתפתות להשתמש ברבים. עם זאת, החיסרון הוא שאם משתמשים יותר מדי גופנים בתחום אחד זה נוטה ליצור בלבול בבלוג. שלא לדבר על זה עשוי להעניק לקוראים כאב ראש כאשר עיניהם קופצות מגופן למשנהו.

בחר גופנים לא בגלל שהם נחמדים או מהנים להסתכל עליהם, אלא בגלל שהם קלים לקריאה. האידיאל הוא לקבל סוג אחד של פונט עבור כותרות פוסט, סוג אחר של גופן לכותרות סרגל צד וסוג אחר של טקסט של הבלוג.

צבע את הבלוג שלך – כבר מזמן נקבע כי לצבעים יש השפעה פסיכולוגית על אנשים, הם יכולים להפוך משהו מושך או אפילו משעמם.

כשמדובר בבלוגים, עדיף ללכת על צבעים שמושכים תשומת לב לאזורים שאנו רוצים שהקוראים יביטו בהם. נוכחותם של יותר מדי צבעים בבת אחת גם תבלבל את העין והנפש.

מה דרך אחת לעבור צבעים? לכו על ערכת צבעים כללית ואז פלפלו את הדף בצבעים אחרים המתאימים לו ביותר. עם זאת, אתה גם לא צריך לפחד להשתמש בצבעים מנוגדים שכן הם מספקים השפעה. העצה הטובה ביותר בכל הקשור לצבעים היא לוודא שהם לא יסיחו את דעת הקוראים מהתוכן העיקרי בבלוג שלך.

הפוך את המידע לנגיש – לפעמים הקוראים עשויים לרצות לשאול את הבלוגר, שאלה או לרצות ליצור איתם קשר מכל סיבה שהיא. כבלוגר עליכם להקל על הקוראים להגיע אליכם. למה? אתה רוצה להציג את עצמך כאדם, מישהו שאליו הם יכולים להתייחס ולהגיע בקלות, לא אל שתמיד נמצא מעבר להישג יד.

נגישות זו צריכה להיות חלה גם על שאר הפריטים בבלוג, דברים כמו עדכון RSS, פוסטים מוצגים, ארכיונים, קישורים חיצוניים ותיבת החיפוש..

טיפים אחרים כדי לשפר את הבלוג שלך

ספק תיאור קצר – סביר להניח שתמשוך יותר קוראים אם הם מייד יודעים שהבלוג שלך עוסק, ולכן למטרה זו רצוי לספק תיאור קצר מתחת לבאנר של הבלוג שלך על מה האתר עוסק ומי הבעלים של אותו.

השתמש בתמונת פרופיל – אחד הדברים שיוצרים קשר לקוראים הוא הידיעה שהכותב הוא אדם אמיתי. שום דבר לא אומר אדם אמיתי כמו תמונה שלך בבלוג.

הקפידו לבחור תמונה טובה שלכם. זה לא אומר שאתה צריך לבחור תמונה שצולמה כדי שתיראה כמו כוכבת קולנוע. בחר את התמונות שלך לבלוג שלך, באותו אופן היית בוחר תמונה לראיון עבודה או לפרופיל חברתי, אתה רוצה להציג את התמונה הטובה ביותר של עצמך ככל האפשר ללא אף אחת מהזיקות.

ודא שהדפים שלך נטענים במהירות – אחת מתופעות הלוואי המצערות של האינטרנט היא טווח הקשב הקצר יותר. עם הדברים הרבים שניתן לראות באינטרנט, אינך יכול לצפות שמשהו יקיים את תשומת ליבם של הקוראים לאורך זמן, במיוחד אם משהו זה בלוג שנדרש זמן רב מדי לטעון.

מה תורם לזמני טעינה ארוכים? תמונות שאינן מותאמות לבלוג שלך, שורות קוד מיותרות, קבצי CSS ו- Java, תוספים, בין היתר.

אפילו הצבת תמונות רבות מדי בעמוד אחד יכולה לתרום להאטה משמעותית. ישנם דברים שאתה יכול לעשות כדי לבצע אופטימיזציה לטעינת העמודים כמו דחיסת Gzip, מטמון אופטימלי וניקוי הקוד. יתכן שלא תוכלו לעשות זאת בעצמכם אך ישנם מומחי אינטרנט אחרים שיכולים לעזור לכם בקלות.

יש את התוספים הנכונים – כן, דיברנו על תוספים שתורמים להאטת הבלוג שלך, אבל להחזיק את הנכונים ישפיע גם על ההיבטים השונים בבלוג שלך..

להלן כמה מהדירוגים המובחרים ביותר בחינם:

 • גדר המילים – תוסף אבטחה חינמי אך בסיסי שמוסיף שכבת הגנה נוספת על ידי נעילת אנשים שמנסים לפרוץ את דרכם לאתר שלך.
 • אנטי – ספאם – עוד תוסף בחינם שמרחיק את דואר הזבל. זה עושה זאת מבלי להשתמש בקאפטצ’ה, לשאול שאלות או להרגיז את הקוראים האנושיים האמיתיים שלך שבאמת רוצים רק להשאיר תגובה.
 • אופטימיזציה של WP – התוסף החינמי הזה שומר על הבלוג שלך לפעול בצורה חלקה על ידי אופטימיזציה של טבלאות בסיס הנתונים שלך, היפטרות מתיקוני פוסטים ישנים, וניקוי תגובות שלא אושרו ודברים אחרים בתיקיית האשפה..
 • וורדפרס SEO – מילות המפתח הנכונות יכולות לשים לב לבלוג שלך על ידי מנועי חיפוש בקלות, אך לפעמים אתה זקוק ליותר מזה כדי שתבחין בכך. וורדפרס SEO יכול להנחות אותך בבחירת ניסוח טוב כדי להשיג את המינוף המרבי ממילות מפתח.
 • מרכז השליטה של ​​גוגל אנליטיקס – כמה תנועה מקבלת האתר שלך? מאיפה רובו בא? באיזה תוכן הם התעניינו? כמה מהם צופים חוזרים? Google Analytics עוקב אחר דברים אלה ועוד.

כתיבת הבלוג שלך

אז הפעלת הבלוג שלך, יש לך כלים שיעזרו לך לעקוב אחר כל מה שצריך לצפות בו, ואתה יודע לפרסם את המאמרים והתמונות שלך..

עכשיו על מה עליכם לכתוב? כל עוד זה בתחום התיאור של הבלוג שלך כל דבר צריך להיות בסדר. אולי יהיה קל יותר לדבר על מה שאסור לך לכתוב עליו.

מאמרים מחוץ לנושא – לבלוג שלך כבר צריך להיות נושא. אל תפריע לנושא הזה על ידי כתיבה על משהו אחר לגמרי. לדוגמה, אתה בלוג על סרטים ותכניות טלוויזיה, ובכל זאת יום אחד אתה פשוט מצא את זה מעורר השראה לכתוב על חיות המחמד שלך.

הסודות האישיים שלך – בלוג הוא דבר אחד, יומן הוא דבר אחר. הקוראים יכולים לסבול הטרדה מדי פעם, אך אין צורך שתניח את כל נשמתך חשופה. אתה לא רק תחשוף את עצמך ללעג, הקוראים שלך עשויים גם להרגיש לא בנוח לדעת יותר מדי.

ענייני מקום העבודה – אין חולק על מקום העבודה הוא מקור להרבה קונפליקטים, דרמה ורכילות עסיסית. מוטב להשאיר את כל האנשים שם, אם לוקחים את זה לבלוג שלך רק יזמינו את הקוראים בהתחלה, אבל הבעיות יבואו במהירות.

ענייני משפחה – זה בסדר לדבר על מה שקרה במפגש המשפחתי, אבל לא יותר מזה. לכולנו יש בני משפחה שרחוקים מלהיות מושלמים או שעשו דברים מטופשים באמת, אבל אין צורך לשדר את זה.

מידע רגיש בטוח שאתה חופשי לדבר על דברים רבים, אך הקפד לא למסור יותר מדי מידע מכיוון שאנשים לא נכונים מקשיבים. אל תמסור מידע שיכול לסכן את ביטחונך הכספי או האישי.

אירוח אתרים

קידום הבלוג שלך

הרבה בלוגים טובים בחוץ נכשלים מכיוון שהם לא זוכים לחשיפה מספקת. איך אתה מוודא שזה לא קורה לבלוג שלך? קדם את זה היטב.

יתכן שיש לך הסתייגויות מקידום אתר חדש יחסית ועם מעט קוראים או צופים, אך חשוב על כך כך; איך אחרת תשיג יותר מאותם קוראים או צופים?

אז איך מקדמים את הבלוג שלך? החדשות הטובות הן השיטות היעילות ביותר הן למעשה בחינם.

מדיה חברתית – אם כבר יש לך פייסבוק, טוויטר או כל חשבון מדיה חברתית אחר, הקפד לקשר אותם לבלוג שלך. מכיוון שאתה כבר ברשת חברתית נסה להתחבר לאנשים שיש להם עניין דומה כמוך או הבלוג שלך, לא יזיק להם לשים לב לקישור הזה.

בלוגים אחרים – הגב לבלוגים של אחרים והשאיר קישור חזרה לבלוג שלך. ככה אתה תשאיר את זה לאנשהו אנשים שיש להם את אותו עניין כמו שאתה יכול לראות את זה.

יש כאן אזהרה; וודאו כי הערות אלה מועילות, משמעותיות או בונות. השארת תגובות או הערות גסות שנועדו לקרוע את הבלוג הזה תוך העלאת משלך, סביר להניח שתזמין מסיבות עוינות לבלוג. הערות מגעילות אלה ככל הנראה יימחקו על ידי בעל הבלוג בכל מקרה.

דרך נוספת שתוכלו להשתמש בבלוגים אחרים לטובתכם היא לכתוב תגובה לפוסט בבלוג אחר. אם תחליט לעשות זאת, וודא שאתה מקשר לבלוג שאתה מגיב אליו, זה ייצור “trackback” ואותו בלוג שקישרת אליו יפרסם גם קישור לבלוג שלך..

הודעות אורחים – זהו דבר שמאוד פופולרי בקרב חידושים בבלוגים. צרו קשר עם בעלי בלוגים אחרים והציעו לכתוב פוסט באתר שלהם, בתמורה תוכלו גם לבקש מהם לכתוב עבורכם. אתה יכול גם להחליף קישורים, כך שאנשים נוספים יוכלו לגלות על הבלוגים שלך.

שימו לב שלא כל הבלוגרים יהיו פתוחים לרעיון זה, ולמרות היתרונות שלו עדיף לא ללחוץ עליהם להסכים.

פורומים מקוונים – ישנם פורומים מקוונים כמעט לכל דבר בימינו. גלה אילו הם הפופולריים ביותר לנושא הבלוג שלך, או זה עם הרבה אנשים שסביר להניח שיהיו מעוניינים בבלוג שלך.

פורומים רבים מאפשרים למעשה לפרסם קישור לאתר שלך בחתימה שנמצאת בתחתית כל פוסט שאתה כותב אך אחרים עשויים גם לדרוש ממך קודם לבצע כמה פוסטים..

שמירה על הבלוג שלך

מזל טוב! יש לך עכשיו בלוג. עם זאת, אל תשלה את עצמך במחשבה שהכל יהיה ורדים מכאן כי העבודה האמיתית רק מתחילה; אתה צריך לתחזק את הבלוג הזה.

יש שני דברים שכדאי לזכור כאן; תוכן ועקביות. תוכן מתייחס לחומר החדש שיש לכם לקוראים בכל פעם שהם מבקרים, עקביות מתייחסת לתדירות או לעיתים קרובות אתם מוציאים את החומר החדש.

שמור על הבלוג שלך על ידי הקפדה על הקוראים להמשיך לחזור לעוד ועוד, ושום דבר לא מונע מהקוראים לחזור יותר כמו תוכן טרי. יש יתרון נוסף לכך, בוטים של מנועי חיפוש נועדו לחפש תוכן טרי, כך שככל שתעדכנו את החומרים שלכם, כך תוכלו לראות את בוטס החיפוש יותר..

כל התוכן החדש הזה לא משנה אם אין לך עקביות. קבעו לוח זמנים לעדכונים קבוע והיצמדו אליו כך שהקוראים שלכם ידעו מתי לצפות למשהו חדש. לדוגמה, עדכון קבוע שלוש פעמים בשבוע.

אי עקביות עלול לפגוע בתנועה שלך. הקוראים שלך יתאכזבו לגלות שאין לך שום דבר חדש להציע, אם תאכזב אותם לא פעם, רוב הסיכויים שהם יפסיקו לבקר בבלוג שלך. הם עשויים אפילו לומר לאחרים שאין שום דבר בבלוג שלך ששווה לחזור אליו.

מוקדם יותר במאמר זה הזכרנו את קביעת הסיבות לבלוגים כדי לקבל כיוון ומטרה. כאן הם נכנסים. בתחזוקת אתר האינטרנט שלך אתה עלול למצוא אתגר, ולעתים אפילו מטלה, לכתוב או לבוא עם חומר חדש להקים.

אין בזה שום בושה; אפילו מיטב הכותבים לא מצליחים להמציא חומר מדי פעם. מה הם עושים? הם חוזרים ליסודות ושואלים את עצמם מדוע הם כותבים. כיוון ומטרה.

טיפים אחרים לבלוגים

מה הולך ברשת, נשאר ברשת – מה קורה בווגאס … ובכן, אתם מכירים את השאר. עם זאת, זה ההפך הגמור כשמדובר בבלוגים; מה שמתרחש ברשת נשאר ברשת, קרוב לוודאי לנצח.

פירוש הדבר שאתה צריך להיות זהיר במה שאתה מפרסם, ואנחנו לא מדברים רק על אותם שגיאות הקלדה ושגיאות דקדוק שאפילו תלמידים יסודיים יכולים להבחין בזה, זה על דעותיך, אתה מעוניין ורגשותיך.

האם באמת שווה לבלוג על קטטה ממש גרועה עם ה- BFF שלך? מה אם בעוד כמה ימים אתה מתקן דברים? בטח, החברות חוזרת למסלול, אבל הפוסט הזה תמיד יהיה שם כדי להזכיר לך את אותו תיקון מחוספס אחד. זה יהיה אפילו יותר מביך אם אמרת כמה דברים די מרושעים עליו או עליה בבלוג ההוא.

ניתן לנקוט באותה זהירות בבלוגים על אנשים שאולי נעלבו בך, מפעלים שלא אהבת או חוויות לא נעימות אחרות. זכור שבלוגים זה כמו להגיד משהו שאתה לא יכול לקחת בחזרה. עצה טובה כאן היא לא לפרסם משהו אלא אם כן באמת כדאי לפרסם.

אל תהיה נוקשה מדי בכתיבתך – לפי זה אנו מתכוונים לא לכתוב רשמית מדי. הפוך את התוכן שלך לשיחה יותר בעזרת הטיפים הבאים:

 • השתמש במילים “אתה” ו”אני “– נסה לספור כמה פעמים המילים האלה עולות במהלך שיחה רגילה ותאבד את המסלול. השימוש בהם לעיתים קרובות יגרום לקוראים שלך להרגיש שאתה מדבר איתם ברמה האישית.
 • לפרק את הפסקאות האלה – ביסודי, כולנו לימדו אותנו שפסקה מורכבת ממשפטים רבים. עם זאת, הדבר אינו תקף עוד כשמדובר בקריאה מקוונת. קבוצות ענק של משפטים מהווים חסימות טקסט שאינן רק מעלימות; הם גם יכולים להקשות על הקורא שלך לאתר את הנקודות החשובות שברצונך לעבור.
 • השתמש באיטליה – השתמש במילים נטולות נטייה בכל פעם שאתה שואל שאלה או עונה על מילה אחת. זה יגרום לבלוג שלך להיראות כמו שיחה וגם לפרק את המונוטוניות של מראה הטקסט. מצד שני, יש להזכיר כי היוון של אמירות ומשפטים מסוימים ישפיע בצורה הפוכה ויגרום לקוראים לחשוב שאתה צועק עליהם. אנחנו לא אומרים שלעולם לא להשתמש בהם; אתה יכול להוון ראשי תיבות, רעיונות חשובים ואפילו קו האגרוף של בדיחה. המפתח כאן הוא להשתמש באותיות רישיות במשורה ובאופן מתאים.
 • אל תהיה רשמי מדי – העמיד פנים שאתה מדבר עם מישהו, זו תמיד עצה טובה בכל הקשור לכתיבת בלוג. בסופו של דבר זה בלוג, לא מאמר שיש לעיין בו בקהילה המדעית, או חיבור למורה לקומפוזיציה שלך.
 • תוכן משפיע על פרמטרי חיפוש – אולי אתה יודע כיצד מנועי חיפוש עובדים; הם מחפשים מילות מפתח במאמר שלך והחיפוש הרלוונטי ביותר יוצא למעלה. זה כנראה יוביל אותך לדחוף את הדף עם כל כך הרבה מילות מפתח מסודרות בין מה שניתן לכנות רק מילים והצהרות שטויות. מה שאתה אולי לא יודע זה שהבוטים של חיפוש בגוגל מתוכננים לחפש תוכן מפורט, ולא רק כמה פעמים הופיעה מילה בדף או היכן שהופיעה בדף זה. מה השורה התחתונה כאן? כתוב עבור הקוראים שלך ולא עבור מנוע החיפוש.
 • עניין הקוראים שלך – יתכן שאתה מתפתה לראות את המבקרים בבלוג שלך כלהיטים בלבד; רק המספרים חשובים ולא מה הם חושבים על הבלוג שלך. אולי לא אכפת לך מה הם חושבים על הבלוג שלך בכלל. עם זאת, קוראים אלה הם אנשים עם רגשות ודעות, וככל שרגשות ודעות אלו מעוררים, מושפעים או מעוצבים על ידי המאמרים שלך, כך הם צפויים לחזור ולקרוא יותר מהחומר שלך. מה שטוב יותר הוא שהם עשויים גם להמליץ ​​על הבלוג שלך לאחרים, שגם ימליצו עליהם לאחרים וכן הלאה. מה עוד סיבה טובה לדעת מה קוראיך חושבים? משוב. כבר הזכרנו שבעוד שכותבים ומעוררים קוראים, הקוראים יכולים גם לעורר סופרים עם משוב חיובי או בונה. אפילו משוב שלילי יכול להביא לתוצאות חיוביות.

לבלוגים יהיו עליות ומורדות

הקמת בלוג זה עניין קל. מה שקורה אחרי זה בדרך כלל כרוך בעבודה רבה. לא משנה מה מטרתך היא להחליט להפוך חלק מהמחשבה והלב שלך לפתוח לציבור, בין אם ברצונך לשפר את כישוריך, להאיר את יום הזולת או להרוויח כסף, וודא שאתה מחויב לפני שאתה אפילו מתחיל.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map