מהו מנוע האפליקציות של גוגל ומה תוכלו לעשות איתו

מהו מנוע האפליקציות של גוגל ומה תוכלו לעשות איתו

לוגו מנוע האפליקציהמנוע האפליקציות של גוגל (אתה יכול נסה את זה בחינם כאן) היא פלטפורמת ענן פתוחה המאפשרת לך לבנות יישומי מובייל ואינטרנט. עם זאת, זה לא הכל; אתה יכול להביא את המסגרות, את שעות השפה ואפילו את ספריות צד ג ‘. מנוע האפליקציות של גוגל הוא פלטפורמה מנוהלת היטב המנתקת לחלוטין את התשתית כך שתוכל להגדיר את כל המיקוד שלך בקוד שלך. יתר על כן, אתה יכול לעבור מאפס לסולם כדור הארץ ולהבין מדוע החברות המצליחות ביותר משתמשות במנוע האפליקציות של גוגל בכדי להפעיל את האפליקציות שלהם.


חלק מהעסקים המשתמשים בפלטפורמת הענן של גוגל הם קוקה קולה, ספוטיפיי ומוטורולה. אתה יכול מצא יישומים נוספים המשתמשים במנוע אפליקציות כאן.

תכונות

מנוע האפליקציות של גוגל לא רק עוזר לך לבנות מכשירים ניידים וסטנדים הניתנים להרחבה בכל שפה בתשתית של החברה, אלא גם מציע לך המון תכונות נהדרות.

כל שפה פופולרית

אתה יכול ליצור את האפליקציה שלך ב- Java, C #, Node.js, Python, Ruby, PHP או Go; אתה יכול אפילו להביא את זמן הריצה שלך בשפה.

תיעוד למנועי אפליקציה תיעוד למנועי אפליקציה

גם גמיש וגם פתוח

App Engine מציע לך שעות עבודה מותאמות אישית המאפשרות לך להביא כל מסגרת וספריה ל- App Engine על ידי אספקת מיכל Docker.

מנוהל היטב

מנוע האפליקציות של גוגל מנהל את כל הדאגות שיש לך בנוגע לתשתית, כך שתוכל להתמקד רק בקוד שלך.

אבחון, מעקב ורישום

גוגל מציעה א נהג המחסנית (אתה יכול לנסות זאת גם בחינם) אשר נותן לך אבחון אפליקציות רב עוצמה כדי לפקח על הביצועים והבריאות של האפליקציה שלך ולבדוק אותם.

גרסת אפליקציה

אתה יכול להכיל בקלות גרסאות שונות של היישום שלך, וליצור ללא מאמץ סביבות ייצור, בדיקות, הצגה ופיתוח.

פיצול תנועה

אתה יכול להפנות בקשות נכנסות למהדורות שונות של אפליקציות, לבצע הפעלות של תכונות מצטברות ובדיקת A / B.

שירותים אקולוגיים

אתה יכול להקיש על מערכת אקולוגית הולכת וגדלה של שירותי GCP מהיישום שלך כולל חבילה מצוינת של כלי מפתחים בענן.

יתרונות

לכל קהילת שפות

כפי שאמרנו קודם, App Engine תומך ב- Java, C #, Node.js, Python, Ruby, PHP. אתה תהיה מרוצה מאוד אם אתה מפתח שעובד עם אחת מקהילות השפה האלה מכיוון שאתה תהיה מייצר מיידית בסביבה שאתה כבר מכיר. כל שעליכם לעשות הוא להוסיף קוד. שלא לדבר על כך שקל מאוד להתקין ולהפעיל, כאן תוכלו למצוא מדריך מפורט.

ענן פתוח

רובנו לא תקבל כלי שליטה הנועלים אותך לטכנולוגיות ופלטפורמות עם אילוצים לא מציאותיים.

אם זה נשמע כמוך, כנראה שאתה מחפש משהו מחוץ לקופסה. באמצעות App Engine אתה יכול לספק את תמונת ה- Docker שלך ולהביא את ערימת התוכנה שלך ממסגרות לשעות עבודה בשפות לספריות של צד שלישי. אם אתה צריך להעביר את האפליקציה שלך לפלטפורמה אחרת, אתה יכול לעשות זאת על ידי לקחת איתך את האפליקציה שלך ולפרוס אותה למערכת מבוססת מכולות כגון קוברנט בענף מקדים או בענן הציבורי או הפרטי.

פשוט הוסף את הקוד

אם אתה משתמש ב- App Engine שום דבר לא יעבור ביניכם ויצירת הקוד האיכותי שלך. חששות תשתית כמו מדרוג את האפליקציה שלך או למעלה כדי לטפל בתנועה, ריפוי המופעים שלך, בדיקת בריאות ואיזון עומסים, כמו גם יישום עדכונים על מערכת ההפעלה הבסיסית, כולם מנוהלים לגמרי על ידי Google עבורך..

תשתית כשאתה זקוק לה

לא רק שתוכלו ליהנות מחווית מפתחים מנוהלת היטב, אלא תוכלו גם ליפול לתשתיות לרמת שליטה גבוהה יותר בעת הצורך. אם אתה צריך לפרוס קוד מותאם אישית, שלב את המנוע בתהליך DevOps שלך, אתה יכול SSH היישר למקרים שלך. אתה יכול לציין את זיכרון היישום שלך ואת דרישות ה- CPU והמנוע יסדר אוטומטית את התשתית בשמך.

מחשוב מקצה לקצה לכל עומס עבודה

חברות גדולות יותר עם אפליקציות מדור קודם פועלות בסביבות היברידיות ולעיתים אפילו עם ענן רב-ענן בהן האפליקציות עשויות להיות מופצות מחדש לפלטפורמות או למכולות של VM המנוהלות לחלוטין. GCP מעולה בכל מה שקשור לסביבה מגוונת זו ומאפשר לאפליקציות שלך לתקשר עם חביון נמוך באמת בתשתית הרשת של גוגל כדי לתמוך בכל עומס עבודה.

מערכת אקולוגית של שירותים צומחת

GAE מתוכנן כך שתוכל להתחבר למערכת אקולוגית משגשגת של שירותים מנוהלים רק באמצעות שיחת API משם. אתה יכול לבחור מסדי נתונים של SQL או NoSQL, שירותים כמו Cloud Pub / Sub, כלי ניטור ואבחון ומגוון פנטסטי של כלי פיתוח ב- GCP.

מנוע האפליקציות של גוגל לעומת הרוקו

מנוע אפליקציה לעומת הרוקו

מחשוב ענן הוא כבר לא הדבר הגדול הבא. הראיות ברורות על ידי כל מרכזי תשתיות הנתונים שהוקמו על ידי שחקנים שכבר הוקמו כמו AWS של אמזון ומנוע האפליקציות של גוגל. אז ברור שזה הדבר הגדול הנוכחי. כמובן שישנם חלוצים קטנים יותר כמו הרוקו, שהחלו את דרכם בשנת 2007, שהיא תקופת היורה המאוחרת במחשוב ענן..

אז בקטע זה, נשווה בין הרוקו לבין מנוע האפליקציות של גוגל, ששניהם מציעים PaaS, כדי לראות מי מהם גורם להם לתקתק.

מנוע האפליקציות והרוקו דומים מכיוון ששניהם פתרונות PaaS. שניהם מספקים לכם סביבה מיידית בה תוכלו לפרוס את האפליקציות והקוד שלכם. עם זאת, סביבה זו אינה מארחת מגוון בלתי מוגבל של מסדי נתונים, מערכות הפעלה, שפות ופלטפורמות בסיס אחרות.

כך, תוכלו לקום לרוץ די מהר, אך אם האפליקציה שלכם אינה פועלת או לא מתארחת או פותחה על ידי הרשימה שאושרה מראש, אז תישארו גבוהה ויבשה. זאת בניגוד עגום לפלטפורמות IaaS כמו ה- AWS של אמזון המספקות לך מחשב וירטואלי בו תוכל להתאים אישית ולהתקין את סביבת התוכנה שלך כפי שהיית רוצה.

מה שהם

מנוע היישומים של גוגל מציג בפניך תצוגה מופשטת של מופע מכונה שמריץ את הקוד שלך ותומך ב- Java ושפות JVM דומות כמו Clojure, PHP ו- JRuby, אפילו שפות כמו Python ו- Google Go. לרוע המזל, רק Python טהור נתמך, כך שלא תוכלו להפעיל מודולים המכילים קוד C למשל.

מכיוון שיש מגבלות שפה כאלה, ברור שגוגל מציגה מפתחים לסביבה מודעת שפה בה ניתן להריץ את הקוד שלהם. אנשים רבים מתלוננים כי אופי הקניין הקריא בלבד של App Engine מביא לשחזור קוד מיותר ומייגע.

המשמעות היא שיש לייכתב את היישומים כשאתה מנוע האפליקציות בראש. לדוגמה, אפילו לשנות את קוד ה- Java הסטנדרטי די הרבה כדי להשתלב בסביבת מנוע האפליקציות. חסרון נוסף הוא שגוגל מתעקשת שלקוחותיהם משתמשים רק ב- DB של חברת BigTable הלא רציונלית, למרות שהוסיפו לאחרונה תמיכה ב- CloudSQL. זה גרם לצרכנים רבים להאמין שגוגל מנסה לנעול אותם למסגרת שלהם.

הרוקו נמצא כיום בבעלות סיילספורס, והיא נהגה לתמוך רק ברובי. עם זאת, כעת הוא כולל גם תמיכה בסקאלה, Java, Clojure, PHP, Python ו- Node.js. זה עדיין מוכר כמארח מצוין למסגרות אודמי ופלטפורמות כמו Ruby on Rails. כשמדובר במאגרי נתונים, יש לך אפשרויות בחירה לא קשורות וגם קשורות ביחס Redis, PostgreSQL, Cloudant ו- MongoDB.

זהו יתרון משמעותי על פני מנוע האפליקציות שכן אפשרויות מסד הנתונים של הרוקו מציעות אוסף שכבר נמצא בשימוש נרחב בעולם הרחב. קל יחסית לסחוב את מסד הנתונים מאורקל ל- PostgreSQL מכיוון ששניהם קשורים ביחס, אך העברת מסד הנתונים ההתייחסותי אל ה- BigTable הלא-יחסי תהיה קשה למדי. אנחנו לא אומרים שזה לא יכול להיעשות, אבל זה ייקח לך די הרבה זמן, וזה יכול להיות מעצבן מאוד.

תמחור

השוואת המחירים של מוצרי PaaS עשויה להיות די מתסכלת. אתם בטח חושבים שמוצרים דומים באותו שוק מציעים תכונות זהות, מה שמקל עליהם להשוות. עם זאת, קשה לעשות זאת עבור מוצרי PaaS. לדוגמה, אתה יכול לקבל שכבה חופשית עם שניהם, אך יש להם יכולות מגוונות. היחידה של הרוקו מכונה דינו והיא מציעה 512 מגה-בייט עם שטח החלפה של 100MB כמו גם כוח מעבד לא ידוע בחינם.

אם אתה זקוק ליותר שושלות, זה יעלה לך $ 0.05 לשעה. המקבילה לשושלת ב- App Engine נקראת FrontEnd, והיא עולה 0.08 דולר לשעה. מסד הנתונים של App Engine עולה 0.24 דולר לגיגה-בייט בחודש והוא תכנית שכבתית בין 9 ל- 100 $ עבור טרה-ביי בהרוקו..

עם זאת, מנוע האפליקציות גובה ממך גם 0.07 $ עבור כל 100 000 קריאות ו- 0.10 $ עבור כל 100 000 כותבים לחנות הנתונים. אנו חושבים שמדובר בזעם – אין סיבה טובה לפלטפורמות הענן לחייב את המשתמשים לקרוא או לכתוב את הנתונים שלהם. הרוקו לא גובה תשלום מכך.

הרוקו זול בהרבה ממנוע האפליקציות של גוגל.

יתרונות וחסרונות

הרוקו

+ SQL רגיל.
+ מודל תמחור פשוט יותר.
+ פריסה ללא כאבים יחסית.

– קטן יותר מגוגל.
– הוא מתארח ב- AWS של אמזון, שחווה הפסקות מאסיביות.

מנוע אפליקציות

+ נותן לך גישה לשאר שירותי החברה.
+ קל יותר לבצע משימות אסינכרוניות מאשר הרוקו.
+ לגוגל יש תשתית ענן.

– חוסר גמישות בפלטפורמה.
– אין בסיס נתונים SQL רגיל.

מנוע האפליקציות של גוגל לעומת AWS

מנוע אפליקציות לעומת אמזון aws -

מפתחים מתווכחים על נושא GAE לעומת AWS במשך די הרבה זמן. אנשים רבים מאמינים כי פלטפורמת הענן של גוגל היא המתחרה החזקה והגדולה ביותר לעליונות AWS. לכן בסעיף זה נסביר בקצרה את הגורמים החשובים ביותר שיעזרו לכם לקבל החלטה מושכלת.

מה שהם

אחד ההבדלים הגדולים ביותר בין הפלטפורמות הוא כמה שירותים שהם מציעים. מנקודת מבט זו AWS טובה יותר. האיכות והכמות של השירותים הזמינים ב- AWS היא רחבה מאוד ורחבה, והיא יוצרת מערכת מסיבית של הזדמנויות לצרכים רבים ומגוונים.

מצד שני, רשימת המוצרים של GCE קטנה בהרבה ומתמקדת בעיקר בשירותי ה- PaaS וה- IaaS הקלאסיים. הראשון הוא התחום בו גוגל מיקדה את מירב המאמצים בהתחשב בכך שמנוע האפליקציות הוא השירות הראשון שהושק אי פעם ב- GCP.

עם זאת, עדיין תמצאו את מאגרי IaaS הרגילים לאחסון, מחשוב, מסדי נתונים שאינם קשורים ויחסים ועוד כמה שירותים עבור נקודות קצה ו- DNS. עם זאת, יש כאן הבדל מסיבי בין המתחרים הללו. ההשפעה על הארכיטקטורה שלך תלויה בעיקר בצרכים שלך. השירותים המסופקים על ידי GCP יספקו ככל הנראה את הצרכים שלך, שכן ל- Compute Engine שלהם יש נקודות חוזק רבות שנמצאות כעת ב- AWS.

תחום מסוים בו גוגל עדיפה הוא Big Data. אין זה מפתיע שחברה כמו גוגל מכירה בכל המומחיות שלה בתחום לייצור מוצרים מצוינים. BigQuery מאפשר לך לנתח כמויות עצומות של נתונים תוך זמן קצר מאוד ואף מספק לך תובנות בזמן אמת על מערכי הנתונים שלך. מה שמפתיע עבור שירות כה מתוחכם הוא שקל מאוד גם להתחיל לעבוד איתו.

תמחור

גוגל טובה בהרבה מ- AWS ביחס למחיר ומהירות. למידע נוסף בדוק הדף הזה.

יתרונות וחסרונות

AWS

+ מספר מדהים של שירותים עם שירותים חדשים מתווספים מדי יום.
+ אזורי זמינות רבים ברחבי העולם
+ משאבים רבים שיעזרו כמו מומחים וספרים

– יקר להמשך השימוש
– מופעי EC2 הם תצורות קבועות, ולא ניתן להוסיף ליבות מעבד ולשמור על אותה כמות RAM
– דגם תמחור ארקיין

מנוע אפליקציות

+ זה זול יותר אם אתה משתמש לתקופה רציפה
+ אתה יכול לבחור את תצורת המופע שלך
+ איזון העומסים טוב יותר מ- AWS

– פחות שירותים מנוהלים וגם לא מנוהלים
– קשה יותר למצוא עזרה מוסמכת
– התמיכה של גוגל היא כרגע כמות לא ידועה

הערות אחרונות

מנוע האפליקציות של גוגל הוא פלטפורמה נהדרת להפעיל את האפליקציות שלך אם יש לך תקציב. גוגל ידועים בתמיכה התשתית האיכותית שלהם ומנוע האפליקציות יכול להיות המקום המושלם לארח את האפליקציה החדשה שלך. ב- top5hosting אנו מנסים לספק לך את המידע והבדיקות העדכניים ביותר עבור פלטפורמות האירוח והשירותים הטובים ביותר. הקפד לבדוק לעתים קרובות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map