מהו מרכז נתונים?

מהו מרכז נתונים?

א מרכז הנתונים הוא מתקן המשמש לאחסון מערכות מחשב ורכיבים נלווים, כמו שרתים, נתבים, מתגים וחומות אש, כמו גם רכיבים תומכים כמו ציוד גיבוי, מתקני דיכוי אש ומיזוג אוויר. מרכז הנתונים הוא מוח של חברה והמקום בו מתנהל התהליכים הקריטיים ביותר. למרות שעיצובים של מרכזי נתונים הם ייחודיים, הם בדרך כלל יכולים להיות מסווגים כאינטרנט או כארגון


היסטוריה

בתוך ה שנות הארבעים, המחשבים היו כה גדולים עד כי היה צריך להפריש חדרים מסוימים כדי לשכן אותם. מערכות מחשב מוקדמות היו מורכבות לתפעול ותחזוקה, והצריכו סביבה מיוחדת בה ניתן היה לפעול.

קודם ל 1960 (1945), הצבא פיתח מכונה ענקית שנקראה ENIAC (מספור אלקטרוני, אינטגרטור, מנתח ומחשב):

 • שקל 30 טון
 • תפס שטח רצפה של 1,800 מ”ר
 • דרושים 6 טכנאים במשרה מלאה כדי להמשיך ולהפעילה
 • ביצע 5000 פעולות בשנייה

עד המוקדם שנות השישים, מחשבים שימשו בעיקר על ידי סוכנויות ממשלתיות. הם היו מסגרות ראשיות גדולות המאוחסנות בחדרים – מה שאנו מכנים כיום “מרכז נתונים”.

במהלך הפריחה של תעשיית המיקרו ובעיקר במהלך שנות השמונים, מחשבים החלו להיות פרוסים בכל מקום, במקרים רבים ללא מעט דאגות מדרישות ההפעלה.

אמצע שנות התשעים, הזינוק “.com” גרם לחברות לחוות קישוריות לאינטרנט מהיר ולפעול ללא הפסקה. זה הביא לבנייה ארגונית של חדרי שרתים, מה שהוביל למתקנים גדולים בהרבה (מאות ואלפי שרתים). מרכז הנתונים כמודל שירות הפך פופולרי בזמן זה.

היוםזה מרכזי נתונים עוברים ממודל בעלות על תשתית, חומרה ותוכנה, לעבר מודל מנוי וקיבולת לפי דרישה. מרכזי נתונים התפתחו משמעותית בשנים האחרונות, תוך אימוץ טכנולוגיות כמו וירטואליזציה כדי לייעל את ניצול המשאבים ולהגדלת גמישות ה- IT.

מתקן וציוד של מרכז נתונים

פעולה יעילה של מרכז נתונים מושגת באמצעות השקעה מאוזנת במתקן ובציוד המאוכלס. המרכיבים של התפלגות מרכז הנתונים כדלקמן:

 • מתקן – המיקום וה”מרחב הלבן “או המרחב השמיש, הזמין עבור ציוד IT.
 • תשתית תמיכה – ציוד התורם לשמירה מאובטחת על רמת הזמינות הגבוהה ביותר האפשרית.
 • ציוד IT – ציוד בפועל לפעולות IT ואחסון נתוני הארגון.
 • צוות תפעול – לפיקוח על פעולות ותחזוקה של ציוד IT ותשתיות מסביב לשעון

ישנם 4 סוגים (שכבות) של מרכזי נתונים בהתאם לאמינות המתקן:

 • נדבך 1 – מורכב מנתיב יחיד להפצת חשמל וקירור, ללא רכיבים מיותרים המספקים זמינות של 99.0%
 • רובד 2 – מורכב מנתיב יחיד להפצת כוח וקירור, עם רכיבים מיותרים, המספקים 99.75% זמינות
 • נדבך 3 – מורכב ממספר נתיבי חלוקת כוח וקירור פעילים, אך רק נתיב אחד פעיל, כולל רכיבים מיותרים, וניתן לתחזוקה בו זמנית, ומספק זמינות של 99.98%
 • רובד 4 – מורכב ממספר נתיבי חלוקת כוח וקירור פעילים, כולל רכיבים מיותרים והוא סובלני תקלות, ומספק זמינות של 99.999%

מרכז הנתונים של מדינת האמנות של גוגל

מרכז הנתונים של גוגל

גוגל מחזיקה ומפעילה מרכזי נתונים ברחבי העולם כדי לשמור על הפעלת המוצרים שלנו 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. גוגל היא חברת שירותי האינטרנט הגדולות הראשונה שזכתה להסמכה חיצונית של תקני הבטיחות הסביבתיים והמקום העבודה שלהם ברחבי מרכזי הנתונים האמריקאיים והאירופאים שלהם. התבונן במרכזי הנתונים של גוגל ברחבי העולם. ראה תמונות של הטכנולוגיה, האנשים והמקומות השומרים על מוצרי Google באופן מקוון.

מרכזי נתונים בבריטניה

נכון לעכשיו ישנם כ -250 מרכזי נתונים של מושבות מיותר מ 60 אזורים בבריטניה (בריטניה). להלן תוכלו לראות רשימה של מרכזי נתונים בבריטניה המציעים מקום מושבה וסיטונאות, כגון מקום בארונות ארונות תקשורת משותפים, ארונות מתלה שלמים, כלובים פרטיים וסוויטות..

אברדין (1); בדפורד (1); בלפסט (4); ברקשייר (12); ברמינגהם בריטניה (8); ברמינגהם בריטניה (8); בורנמות ‘(1); ברדפורד (1); קיימברידג ‘(5); קרדיף (1); צ’לטנהאם (1); קרולי (2); קרוידון (1); דרבי (1); דנדי (1); אדינבורו (3); אסקס (1); גלזגו (2); הרטפורד (2); איפסוויץ ‘(1); קנט (3); לידס (7); לסטר (1); לייסטון (1); לינקולנשייר (1); ליברפול (2); לונדון (69); לוטון (1); מנצ’סטר (20); מידלסברו (1); מידלסברו (1); מילטון קיינס (6); ניוקאסל (7); צפון וויילס (3); נורת’אמפטונשייר (2); נוריץ ‘(1); נוטינגהאם (3); פול (1); פורטסמות ‘(7); רדהיל (1); חיוב חוזר (1); שפילד (5); שרופשייר (2); סלאו (6); סומרסט (1); דרום ויילס (1); סאות’המפטון (1); סטיבן (1); סורי (2); שווינדון (1); הלטאה (1); ווייקפילד (1); וולסאל (2); וולווין גארדן סיטי (1); סטיר (1); ווילטשייר (3); מתעורר (4).

בחירת מיקום אירוח (מרכז נתונים)

כשאתה שוקל היכן לאתר את השרת שלך או לקנות אירוח אתרים, המיקום הטוב ביותר יהיה תלוי באיכות ספקי האירוח הזמינים, הקשר שלהם לרשת התקשורת העולמית והקרבה לשווקי היעד שלך. כמה מספקי אירוח אתרים הטובים ביותר, על פי המומחים שלנו, עבור אירוח משותף הוא SiteGround ואירוח ענן הוא DigitalOcean, אתה יכול לקרוא גם ביקורת Siteground וגם ביקורת DigitalOcean.

מיקום אירוח אתרים הוא גורם מרכזי עבור גוגל, השוקל כאשר מנסים לברר אם האתר שלך רלוונטי עבור מדינה או שפה מסוימת. מה שגוגל אומרת על הבעיה:

“מיקום השרת (דרך כתובת ה- IP של השרת): מיקום השרת נמצא לעתים קרובות פיזית בקרבת המשתמשים שלך ויכול להיות איתות על קהל היעד של האתר שלך. חלק מהאתרים משתמשים ברשתות מסירת תוכן מבוזרת (CDN) או מתארחים במדינה עם תשתית שרת אינטרנט טובה יותר, כך שזה לא איתות מוחלט. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map