טיפ לאירוח פרו: שמור תמיד גיבוי מקומי

טיפ לאירוח פרו: שמור תמיד גיבוי מקומי

כמו שאומרים אנשי ה- IT, אם אין לך גיבוי של הפרויקט שלך זה אומר שהוא לא חשוב לך.


ישנם תרחישים רבים לגבי מה שעלול להשתבש ממחיקת בטעות של מסד הנתונים שלך לפריצה והאתר שלך מלא בתוכנות זדוניות ותסריטים מזיקים. חשוב רגע אם זה יקרה לך – כמה שעות ייקח לבנות מחדש את האתר שלך? וזה אובדן גדול הן של זמן פיתוח ועלות והן של תנועות ומיקומי מנועי החיפוש שלך.

כדי להיות מסוגל להגיב במהירות במצב חירום אתה צריך לקבל גיבוי. הרבה מארחי אתרים אינם תומכים בשירות זה או אם הם עושים זאת לביטחונם ולא יאפשרו לך לשחזר את הנתונים שלך, או שהם יהיו חלקיים. כל ספקי אירוח אתרים שאנו ממליצים לבצע גיבויים יומיים / שבועיים של הנתונים שלך, אך זה לא מספיק. זוהי תכונה מסודרת שתעזור לך להחזיר לגרסה בריאה של הפרויקט שלך במהירות, אך יש לה גם את המגבלות שלה וכמו בדוגמה זו ב- Reddit, אתה יכול לראות שאפילו שמות גדולים כמו Bluehost יכול לדפוק את הגיבוי שלך.

 • אף אחד לא דואג לנתונים שלך כמוך (חברות אירוח מטפלות במאות אלפי גיבויים, ויש סיכוי גדול שמשהו יכול לקרות לשלך).
 • ספקי אירוח אתרים שומרים רק על גיבוי למשך זמן מוגבל, כמו שבוע או שבועיים. מה אם האתר נפרץ לפני תאריך הגיבוי האחרון ועד שהבנת אותו והחלטת לשחזר אותו, גם גרסת הגיבוי נפגעת?
 • אפילו שהם שומרים על הגיבוי שלך במכונה נפרדת יש סיכוי גדול שהוא נמצא באותו מרכז נתונים ואם מתרחש אסון טבע, האתר שלך נעלם.

משמעותו של מה לעשות גיבוי באמת?

השיטה הטובה ביותר לכל מידע שאכפת לך היא לאחסן אותם בשלושה מקומות נפרדים – גיבוי באירוח האינטרנט שלך לגישה ושחזור מהירים, א העתק בכונן קשיח נפרד בביתך ו העתק בענן כמו DropBox, pCloud או אמזון S3.

כמו כן, וודא שאתה שומר גרסאות שלו מכיוון שכל תוכנה מתעדכנת באופן קבוע והיית רוצה לשמור לפחות 3-4 גרסאות, ולפחות חודשיים אחורה. בדרך זו תוכלו להיות בטוחים שגם אם חלק מגרסאות הגיבוי נפגעות, עדיין יש לכם בסיס לבנות עליו.

כיצד לבצע גיבוי?

כיצד ליצור גיבוי באמצעות FTP

הפקת שוקת גיבוי FTP היא השיטה העתיקה והפחות טקית. ככה זה עובד:

1. התחבר לשרת שלך עם לקוח ה- FTP המועדף עליך FileZilla.

מסך FileZilla

2. התחל להוריד את כל הקבצים שלך. זה יכול להימשך לנצח אם יש לך קבצים רבים, כך שתוכל להקל על חייך וגיבוי מהיר יותר אם יש לך גישה ללוח בקרה של אירוח בו תוכל קודם לארכוב את הקבצים שלך. בדרך זו מורידים קובץ אחד בלבד, והוא מהיר הרבה יותר.

3. ארגן את התיקיות שלך, כדי שתדע איזו גרסה לגיבוי שלך הולכת לאן

4. אל תשכח לגבות מסדי נתונים כלשהם. אתה יכול לעשות זאת באמצעות PhpMyAdmin. (בקש ממך לארח גישה)

גיבוי PHPMyAdmin SQL

כיצד ליצור גיבוי באמצעות cPanel

אם יש לך גישה ל cPanel, דור הגיבוי שלך יכול להיות מהיר הרבה יותר מכיוון ש- cPanel יכול לארוז את כל הקבצים והמאגרים בארכיון אחד. להלן השלבים

1. היכנס ל- cPanel

2. עבור אל קבצים ולחץ על סמל הגיבוי

גיבוי cPanel

3. הנה בפניכם שתי אפשרויות:

א) תחת גיבוי מלא לחץ על הורד גיבוי מלא לאתר. בשלב הבא לחץ על צור והקלד את הדוא”ל שלך. cPanel תשלח לך דוא”ל כאשר הגיבוי יהיה מוכן. קח בחשבון שהגיבוי המלא יוצר ארכיב של כל הקבצים והתצורה של האתר שלך. אתה יכול להשתמש בקובץ זה כדי להעביר את חשבונך לשרת אחר או לשמור עותק מקומי של הנתונים שלך.

ב) תחת גיבויים חלקיים לחץ על הורד, גיבוי מדריך ביתי> הורד. זה הרבה יותר מהיר וקל יותר לשחזר את גרסת הגיבוי של ספריית הבית שלך בלבד.

אתה יכול לבצע גיבוי אחד מלא בכל חודש וגיבוי חלקי בכל שבוע.

כיצד להפוך את הגיבוי שלך לאוטומטי

התשובה היא עם תוכנה נוספת. אם אתה מפעיל את האתר שלך בכמה מפלטפורמות CMS המשומשות ביותר כמו ג’ומלה או וורדפרס אתה יכול להשתמש בהן גיבוי אקבה. לתוסף זה יש גרסה חינמית שעובדת די טוב והיא אוטומטית למחצה של תהליך הגיבוי שלך. יש לו הרבה אפשרויות מתקדמות, אבל כל תהליך הגיבוי הוא בלחיצה אחת בלבד, זה מלוח הניהול שלך, וזה עושה וארכיב שקל לשחזר ויש בו גם את מסד הנתונים שלך. כך אתה מבצע גיבוי באמצעות Akeeba:

עקבה

החוכמה היא שאחרי שהגיבוי יהיה מוכן, עליכם להוריד את הגיבוי דרך FTP במצב בינארי.

כיצד להגדיר מצב העברה בינארי ב- FileZilla

אם אתה רוצה שהוא יהיה אוטומטי לחלוטין, עליך לרכוש גרסת Akeeba Backup בתשלום שתומכת בגיבוי למקומות מרוחקים כמו DropBox או Amazon S3 או תוכנה כמו BackupMachine.

ואל תשכח – הורד תמיד עותק מקומי!

אם יש לך שאלות, יידע אותנו בתגובות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map