מהו רוחב הפס וכמה האתר שלך צריך?

מהו רוחב הפס וכמה האתר שלך צריך?

בכל פעם שאתה מחפש אחר שירותי אירוח אתרים הטובים ביותר, אתה תמיד נתקל במונח רוחב הפס. האם כדאי ללכת על התוכנית היקרה ביותר שיש לה רוחב הפס הגבוה ביותר (לרוב ללא הגבלה)? או שעדיף לבדוק קודם את המים בעזרת תוכנית זולה עם רוחב הפס התחתון? כמה רוחב פס באמת צריך האתר שלך? מה בכל זאת רוחב הפס?


מה רוחב הפס [על קצה המזלג]

ניתן לומר כי רוחב הפס של האתר שלך הוא מהירות העלאת האתר שלך. יש לכלול מהירות ההורדה. עם זאת, אם אתה לא מאפשר למשתמשים להעלות גדלים משמעותיים של נתונים לשרת שלך, ניתן להתעלם מהם, וזה המקרה עבור רוב האתרים.

מהירות ההעלאה של האתר שלך משמשת בכל פעם שמשתמש ניגש לאתר שלך. שוב, כאשר יש הרבה משתמשים הגישה לאתר שלך בו זמנית, מהירות ההעלאה של האתר שלך תהיה משותפת.

בהתאם למספר המשתמשים ורוחב הפס שלך, הזמן הדרוש למשתמשים להוריד את הקובץ או דפי האינטרנט שאליהם הם ניגשים ישתנה. במילים פשוטות, אם רוחב הפס שלך נמוך מדי ויש לך מבקרים רבים, זמן הטעינה של דף האינטרנט שלך או הורדות הקבצים יהפכו לאיטיים משמעותית.

רוחב פס לעומת העברת נתונים

רוב האנשים לבלבל רוחב פס עם הגבלת העברת נתונים (בדרך כלל מגבלה חודשית). שלא כמו רוחב פס, העברת נתונים דומה למכסת נתונים עבור חיבור האינטרנט הנייד שלך. אם לתכנית אירוח האינטרנט שלך יש מגבלה חודשית להעברת נתונים, בכל פעם שהאתר שלך מעלה כמות מסוימת של גודל נתונים או שהמשתמשים שלך מורידים כמות מסוימת של נתונים, השירות שלך יכול להיות מושעה.

במונחים של הדיוט, העברת נתונים מתייחסת לכמות הנתונים שהאתר שלך יכול לספק למבקרים שלך בפרק זמן מסוים (נמדד בדרך כלל חודשי) ואילו רוחב הפס מתייחס למהירות של אתר האינטרנט שלך לספק נתונים בפעם אחת (נמדדת בדרך כלל בשניות) ).

כיצד לדעת את מגבלת רוחב הפס האידיאלית עבור האתר שלך

עכשיו, אתה מבין מה רוחב הפס והגבלת העברת הנתונים. לרוע המזל, רוב האנשים מחליפים זה את זה מבלי שהם אפילו יודעים שהם שונים. והחלק הגרוע ביותר הוא שחלק ממארחי האינטרנט ניצלו את הבורות הזו.

אם עוברים את זה, השאלה עד כמה רוחב הפס שלך זקוק לאתר שלך עדיין לא נענה לחלוטין. מה שבטוח, עד לנקודה זו אתה יודע את העובדה שבחירת רוחב פס נמוכה יכולה להיות הרסנית לחוויית המשתמש של האורח שלך.

שני הגורמים יכולים להוריד בקלות את ספירת המבקרים שלך.

למרבה הצער, אינך יכול בדיוק לאתר את רוחב הפס המדויק האידיאלי לאתר שלך. מספר המבקרים באתר שלך משתנה, דפי האינטרנט שאליהם הם ניגשים יכולים להשתנות יותר מדי והעדכונים שקורים באתר שלך שיכולים לשנות את גודל הקובץ של כל עמוד. גורמים אלה יכולים לשנות את צרכי רוחב הפס שלך בקלות.

חישוב אומדן גס

למרות חוסר האפשרות לחשב את רוחב הפס המדויק לאתר שלך, אתה יכול לחשב אומדן גס. אתה יכול לעשות זאת על ידי קבלת המספר הכולל של המבקרים בחודש, המספר הגבוה ביותר של צפיות בדף בחודש וגודל הקובץ של דף הבית שלך..

אתה יכול לבחור את הגודל הממוצע של דפי האינטרנט שלך, אבל זה יהיה מייגע. הרבה יותר קל ומדויק לחשב את גודל דף הבית שלך מכיוון שהוא בדרך כלל “הקובץ” הגדול ביותר שגישה של המשתמש שלך ורוב המשתמשים כמעט תמיד ניגשים לדף הבית קודם כל..

כמו כן, אם אתה רוצה חישוב פשוט, אתה יכול פשוט להתעלם מספירת המבקרים. מה שחשוב באמת הוא מספר הצפיות בדפים שאתה מקבל בחודש.

אתה יכול לבצע מספר שיטות כדי לדעת את מספר המבקרים ותצוגות העמוד שיש לך בחודש. אם אתה משתמש בוורדפרס כ- CMS הראשי של האתר שלך (מערכת לניהול תוכן), תוכל לקבל את הנתונים הסטטיסטיים הדרושים לך במרכז השליטה. מצד שני, אתה יכול להשתמש בשירותי צד שלישי או בתוספים כדי לקבל נתונים סטטיסטיים אלה.

כדי לקבוע את גודל הקובץ של דף הבית שלך, אתה יכול פשוט לשמור את דף הבית שלך במחשב שלך. מרבית הדפדפנים מאפשרים שמירת דפי אינטרנט כקבצי דפי אינטרנט מלאים. לאחר שמירת הקובץ, הוא יופרד לקובץ ותיקיה.

הקובץ יהיה קובץ HTML לדף הבית שלך. התיקיה תכיל את כל המשאבים כמו סקריפטים, סגנונות, תמונות, שמע, פלאש, וידאו (במקרים מסוימים) ותכני אינטרנט אחרים בדף הבית שלך..

אם המחשב שלך פועל במערכת Windows, אתה יכול פשוט לבחור את הקובץ ואת התיקיה. לאחר מכן, לחץ עליהם באמצעות לחצן העכבר הימני. לחץ על מאפיינים. תופיע תיבת דו-שיח, ושם תראה את הגודל הכולל של דף הבית שלך.

לאחר שתקבל את כל הנתונים הדרושים לך, הכפיל את כולם יחד כך:

סה”כ צפיות בדף * גודל דף הבית = העברת נתונים משוערת / חודש

להלן מספרים אם האתר שלך פופולרי וגדול:

דוגמא

15,000 צפיות בעמוד * 1.5Mbytes = 22,500 Mbytes או 22.5 Gbytes

בדוגמה זו, האתר שלך העלה 22.5 גיגה של נתונים בחודש. זהו גודל העברת הנתונים שלך בחודש. אם ברצונך להשיג את השימוש ברוחב הפס המשוער שלך, חלק אותו ב 30. אז, 22.5 ג’יגה מחולק ב -30 שווה ל 0.75 ג’יגה או 750 מגה. בקטעים, ערך זה שווה ל- 6 ג’יגה ביט או 6,000 מגה ביט. אפשר לומר בבטחה שאתר דוגמא זה זקוק לרוחב פס יציב של 6 ג’יגה-ביט ליום כדי להכיל את כל המשתמשים בו ולמנוע את השפלת זמן טעינת העמודים.

כמובן שזו הערכה אופטימלית. אם אתה רוצה להבטיח שרוחב הפס שלך מספיק, הוספת 25% עד 100% קיבולת רוחב פס תאבטח את האתר שלך.

רק הערת שוליים

אם אתה חושב שדף הבית של 1.5 מגה בייט אינו מציאותי מכיוון שרוב המאמרים בנושא מדידת רוחב פס מספקים גודל דף 40 KB הממוצע בדוגמאות שלהם, חשוב שוב. אלא אם כן אתה מספק דף הבית או דף אינטרנט שמכילים רק קובצי HTML, CSS וכמה קבצי JavaScript, גודל העמוד הממוצע יהיה בערך 25 עד 50 קילבייט..

עם זאת, אם בדף שלך יש תמונות ותמונות ממוזערות איכותיות, הוא יכול בקלות לעלות עד 1-2 מגה בייט. רק תמונת קרוסלה או כרזות ברזולוציה גבוהה (ללא דחיסה) באתר בלבד יכולות להסתכם ב 100 עד 250 קילבייט. לאחר שתיים או שלוש כאלה בוודאי יהפכו את הגודל הממוצע של עמוד האינטרנט שלך אפילו גדול יותר.

מבוא לשרת בסיסי ליחסי משתמשים

לפני שתלמד על רוחב הפס, עליך לדעת שמארח אינטרנט הוא “מחשב“שמארח את הקבצים או דפי האינטרנט שלך באינטרנט. מארח האינטרנט מחובר לאינטרנט גם דרך חיבור לאינטרנט, ממש כמו המחשב שלך.

בכל פעם שמשתמש מבקר בדף שלך, המחשב שלו מוריד את הקבצים ממארח ​​האינטרנט. המשתמש צורך את מהירות ההורדה שלו. מצד שני, מכיוון שמארח האינטרנט יספק למשתמשים את הקבצים הדרושים לו בכדי להציג עמוד, מארח האינטרנט מעלה טכנית קבצים למשתמש..

האם זה מבלבל? זה יכול להיות. נסה לקרוא ולעכל את הפסקה הקודמת פעם נוספת.

ספקי שירותי אינטרנט וחיבור האינטרנט שלך

עכשיו אתה צריך לקבל את הרעיון. בדיוק כמוך ומשתמשי אינטרנט אחרים, ספקי שירותי האינטרנט שלך (ספקי שירותי אינטרנט) נותנים לך ספציפית רוחב פס (או מהירות אינטרנט). לדוגמה, יתכן שאתה מקבל רוחב פס (מהירות הורדה) של 3 מגהביט / שנייה מהספק שלך (הערה: הערכים יורדים כדי להקל על החישוב מאוחר יותר).

ביטים וביטים

חשב את רוחב הפס

מידע

שים לב ש- 3 Mbits / s שונה מ- 3 Mbytes / s. אם אתה ממיר 3 Mbits / s ל- Mbytes / s, תקבל 0.375Mbytes / s, שהם בערך 375 Kbytes / s. לכן, כשאתה מוריד קובץ ומשתמש בכל רוחב הפס שלך, מהירות ההורדה שלך תהיה 375 Kbytes / s או 3 Mbits / s – לא 3 Mbytes / s או 3,000 Kbytes / s. שימו לב שכל בייט מכיל 8 סיביות – 1 קובייט = 8 Kbits ו- 1 Mbyte = 8 Mbits.

בכל מקרה, אם תוריד שני קבצים בו זמנית והמחשב שלך יתעדף הורדות אלה ותמצה את רוחב הפס לגבולותיו, לכל קובץ יש מהירות הורדה של 187.5 קילובייט / ש. כך עובד חיבור לאינטרנט (ברמה בסיסית).

האם אתה מבולבל עם המונחים המשמשים במהירויות באינטרנט? מדוע זה מבלבל מדי? טקטיקות שיווק. קל יותר לשווק 3 מגהביט / שניה מאשר 0.375 Mbytes / s. וזה מוביל לצרכנים מבולבלים.

מארח אתרים והשרת שלך

ספקי שירותי אירוח אתרים עושים את אותו הדבר כמו ספקי שירותי אינטרנט. מלבד מתן אחסון לקבצי האינטרנט שלך, הם מספקים גם מהירות רוחב פס (מהירות העלאה במקרה זה) לשרת שלך.

לדוגמה, אם בחרת רק לתכנית רוחב הפס של 3 מגהבייט לאתר האינטרנט שלך ומשתמש אחד מנסה להוריד ממך קובץ בודד אחד, מה יקרה? משתמש זה יוכל להוריד קובץ זה במהירות של 375 קייב / ש.

מצד שני, אם רק בחרתם לתכנית רוחב פס של 3 מגהבייט לאתר האינטרנט שלכם ועשרה משתמשים נסו להוריד מכם קובץ אחד בודד, מה יקרה? לכל המשתמשים יש מהירות הורדה של 0.3 Mbits או 37.5Kbytes. זה די איטי, נכון? זה קורה מכיוון שהשרת שלך ינסה לספק לכל המשתמשים שמורידים מהאתר שלך.

מכיוון שיש לך רוחב פס נמוך בלבד של 3 מגה ביט, המהירות תקטן עבור כל משתמש מכיוון שהוא ישתף את רוחב הפס שיש לך. המהירות של 37.5 קילבייט, אם כי, עדיין היא הגונה.

עם זאת, מה יקרה אם 100 משתמשים ינסו להוריד מהאתר שלך? כולם יורידו מכם במהירות של 3.75 קילבייט. וזה איטי מדי, במיוחד בתקני מהירות ההורדה של ימינו.

עיין ברשימה שלנו עם ספקי האירוח הטובים ביותר בבריטניה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map