התעמקות בהיסטוריה של אירוח אתרים

התעמקות בהיסטוריה של אירוח אתרים

אירוח אתרים הוא שירות המספק לאנשים “מרחב” ביקום העצום המכונה האינטרנט. זה שווה למה שמקרקעין הם לנדל”ן. חברות המציעות שירותי אירוח הן בעלות הבית ואילו אנשים ששוכרים את ה”שטח “הם הדיירים. זה ההסבר של הדיוט על מה סוג השירות הזה עוסק.


אתה, בתור הדייר, משתמש בשטח שמספק אתר האירוח בכדי לפרסם את כל מה שאתה צריך לפרסם כדי שאנשים בכל רחבי העולם יוכלו למצוא אותך ולדעת יותר על מה שאתה מציע. ייתכן שהפוסט שלך עוסק בצורת שירות, במוצר או פשוט במידע שאתה רוצה לספר לעולם עליו.

שירותי אירוח בימינו יכולים לאפשר לאנשים ליצור אתרים משלהם בקלות. מחיר שירותי האירוח ירד בצורה משמעותית כך שכל טום, דיק והארי עם חיבור לאינטרנט יכולים ליצור אתר משלהם ולפרסם כל דבר תחת השמש. ספקי שירותים מסוימים אף נותנים את שירותיהם בחינם. עם כל ההתקדמות הטכנולוגית, הדבר יגרום לכם לתהות מדוע לא לכל אחד יש אתר משלו ומשווק את המותג שלו. כדאי לבדוק מה עוסק בהיסטוריה של אירוח אתרים.

אירוח הוא ענף ענק של מיליארדי דולרים כיום. אבל שוב ביום זה היה פשוט מושג במוחו של אחד J.C.R. ליקלידר מ- MIT. בתוך 1962, לליקלידר היה חזון של רשת מחשבים עולמית המחוברים זה בזה כדי שלכולם תהיה גישה אליו. הוא תיאר לעצמו מרחב בו אנשים יכולים לחלוק משאבים ומידע וכינה זאת “רשת גלקטית”. זה נשמע לחלוטין מהעולם הזה בשנת 1962, אך כפי שכולכם יודעים, זה מה שקורה היום. ליקלידר גויס אז לעמוד בראש סוכנות פרויקטים מתקדמים למחקר (ARPA) שהיא תוכנית למדעי המחשב ב- MIT כדי לעזור לחיים את הרעיון שלו למחשבי רשת..

J.C.R. ליקלידר

למרות שזה אולי נשמע כמו תוכנית אוניברסיטאית פשוטה, ARPA למעשה פותח על ידי צבא ארה”ב כאמצעי לתקשורת לאנשים ברשת הצבאית. הם משתמשים במושג מעבר מנות להעברת נתונים דרך קווי טלפון בצורה של “מנות” קטנטנות אשר יראו למקבל מערכת מידע מלוכדת ברגע שהועבר לחלוטין. המנות האלה כל כך קטנטנות עד שהן יכולות להופיע ברקע מבלי להשתמש ברוחב פס רב מדי. כך האדם יכול להשתמש באותו מחשב לדברים אחרים ללא טרחה.

בתוך 1965 לורנס ג. רוברטס ותומס מריל הצליחו לחבר בהצלחה מחשב TX-2 במסצ’וסטס למחשב Q-32 בקליפורניה. הם השתמשו במה שנקרא טלפון בחיוג המסופק על ידי AT&T. אף על פי שהחיבור איטי במיוחד, במהירות 2.4 כ”ס לא פחות, חיבור זה בין שני מחשבים במיקומים שונים סימן את עידן רשת המחשבים החל.

שנה לאחר שנולדה הרשת הראשונה, לורנס ג. רוברטס העלה את תוכנית הרשת הרחבה הראשונה שנקראה “ARPANET.” בשנת 1969 הוא וצוותו הפכו את התוכנית למציאות. הם הצליחו לחבר בין המחשבים במכון המחקר של סטנפורד, UCLA, אוניברסיטת קליפורניה סנטה ברברה ואוניברסיטת יוטה. לאחר מכן כל מחשב הפך למה שמכונה “מארח” או הידוע גם כצומת בחיבור המאפשר לכל אחד מהם לתקשר זה עם זה. בשנתיים הבאות צפו 19 מארחים נוספים המחוברים לרשת הזעירה הזו.

ה שנות השבעים ראה את הבום של האינטרנט. תוכנית הדואר האלקטרוני הוטמעה ברשת ועד מהרה אנשים בתוך הרשת מחליפים אימיילים. TELENET הוצג גם בשנות ה -70 כגרסה מסחרית לאינטרנט. TCP / IP העומד בפרוטוקול בקרת השידור / פרוטוקול האינטרנט יושם גם במהלך תקופה זו כדי לסייע בוויסות ואיחוד כל הרשתות שהחלו להפיץ זמן קצר לאחר מכן..

TCP הוא הפרוטוקול המשמש את המחשבים במארח לצורך חיבור לארח ואילו ה- IP משמש להעברת חבילות מידע בין מחשבים ברשת. בתוך ה שנות השמונים, מערכת שמות הדומיינים או ה- DNS הוצגה. באתרי האינטרנט יש כעת .gov (ממשלה), .mil (צבאי),. Com (מסחרי), .org (ארגון) ו- .net (משאבי רשת) כדי לעזור להבדיל את מטרתם ושימושם. בשלב זה צצו אלפי אתרים אך שירותי האירוח עדיין היו מוגבלים לאלה שיש להם כסף לקנות שרתים משלהם..

1991 הייתה השנה בה עסק האירוח באמת נכנס לתמונה אם כי עדיין בשלב ההתחלה שלו. זו השנה שהקרן הלאומית למדע (NSF) הסירה את המגבלות המסחריות באינטרנט. זה הוליד את המסחר האלקטרוני או המסחר האלקטרוני שגרמו לחברות להסתכל על אירוח באינטרנט באור אחר. הם ראו את הפוטנציאל של מה ששירות האירוח יכול לעשות לעתיד האינטרנט.

באותה שנה, CERN פתחה את ה- אינטרנט (www) באמצעות HTML של טים ברנרס-לי (שפת סימון HyperText). HTML משתמש במפרטים עבור כתובות אתרים (איתור משאבים אחיד) שהוא כיום התקן המשמש לאיתור אתרים.

IBM 360 מלא

ככל שיותר ויותר אנשים התחברו לרשת, הביקוש ליותר ויותר מקום עלה. חברות גדולות החלו לרכוש שרתי ענק כדי להתאים את הצורך של החברה שלהם להיות תמיד גלויים וזמינים 24/7 עבור הלקוחות שלהם. עסק האירוח גדל פי עשרה לא רק עבור חברות גדולות אלא גם עבור יזמים קטנים יותר.

חברות אירוח אתרים מאפשרות לכם כעת ליצור מותג ואתר משלכם בתשלום נמוך בהרבה ממה שתוציאו על לאטה הבוקר שלכם בחודש. חלקם אף מציעים את שירותיהם בחינם. כעת תוכל ליצור אתר משלך או אתר מסחר אלקטרוני משלך עם לחיצות על כפתור. אתה אפילו לא צריך להיות תואר במדעי המחשב רק כדי ליצור תואר. באינטרנט יש יותר מקומץ מידע על האופן בו תוכלו להקים אתר משלכם באמצעות שירותי אירוח זמינים בחינם. באמת, עכשיו יותר קל מתמיד להתחבר לאנשים בכל רחבי העולם. כאן תוכלו לבדוק את הרשימה שלנו עם אירוח אתרים הטוב ביותר בבריטניה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map