Tinklalapio pritaikomumas 101

Naudojamumas yra esminis dalykas norint užtikrinti bet kurios svetainės sėkmę. Jei svetaine sudėtinga naudotis, ji ne tik nusivils vartotojus, bet ir sugadins jūsų verslą.


Vartotojai praleis mažiau laiko svetainėje, kuria sunku naudotis, ir atsisako prieš baigdami jūsų raginimus veikti. Jie taip pat mažiau atsimins perskaitytą ir daug rečiau grįš.

Trumpai tariant, prastas svetainės naudojimas yra baisus verslui. Bet ką tu gali dėl to padaryti?

Atsakymas slypi:

 • Suprasti, kas visų pirma daro svetainę sunkia.
 • Žinodami dalykų tobulinimo būdus.
 • Įdiegti nuolatinę tinkamumo naudoti testavimo programą per visą svetainės gyvavimo laiką.

Būtent šiuos tris komponentus mes tyrinėjame šiame įraše, pradedant nuo to, kas visų pirma daro svetainę sunkiai naudojamą.

Kas apsunkina svetainės naudojimą

Yra trys pagrindinės priežastys, kodėl kažkam atrodo sunku naudotis svetaine.

Pirma priežastis yra ta svetainė yra tik paini. Galbūt ekrane yra per daug elementų, kuriuos vartotojas turi apdoroti. Kaip alternatyva, gali būti daug atitraukiančių animacijos ar vaizdų. Kad ir kaip būtų, vartotojas greitai pribloškia.

Antroji priežastis ta svetainė neatitinka lūkesčių. Pvz., Jei jūsų paklausčiau, kaip atliktumėte paiešką svetainėje, yra tikimybė, kad pateksite į viršutinį dešinįjį puslapio puslapį ir prieš paspausdami paieškos mygtuką įvesite savo paieškos užklausą į įvesties lauką..

Tačiau jei įvesties lauko nebuvo viršutiniame dešiniajame kampe arba trūko mygtuko, jūs iškart susipainiojote, nes svetainė elgėsi ne taip, kaip tikėjotės.

Vikipedijos paieškos pavyzdys
Ilgą laiką Vikipedija painiojo vartotojus su savo paieškos įrenginio vieta ir etikete.

Galutinė priežastis, dėl kurios žmonės kovoja su svetainėmis, yra ta jie tiesiog per daug jų klausia. Daugelis svetainių pateikia vartotojui per daug galimybių vienu kartu, sudarydamos ilgus gaminių sąrašus, daugybę raginimų veikti ar išsipūtusią naršymą.

Žmonės tampa priblokšti, kenčia nuo analizės paralyžius kai susiduriama su per daug galimybių. Faktiškai, Hikso įstatymas pademonstravo tiesioginį ryšį tarp pasirinkimo galimybių skaičiaus ir laiko, kurio reikia pasirinkimui. Atėjo laikas, kad dauguma vartotojų nenori investuoti internete.

Didesnis pasirinkimas reiškia didesnį reakcijos laiką
„Hicks“ įstatymas mums parodo, kad kuo daugiau pasirinkimų siūlome vartotojui, tuo ilgiau reikės jiems apsispręsti, taigi padidėja tikimybė, kad jie atsisakys svetainės.

Be abejo, kai pažvelgiate į savo svetainę, ja naudotis yra pakankamai paprasta. Tačiau, deja, jūs neturite pakankamai galimybių įvertinti savo svetainės tinkamumo naudoti. Tam yra dvi priežastys.

 • Pirmas, kuo labiau su kažkuo susipažįstame, tuo intuityviau jis tampa. Jums reikia galvoti tik apie tai, kai išmokote vairuoti, kad suprastumėte, jog tai tiesa. Kai žmonės pirmą kartą mokosi vairuoti, tai užklumpa tiek daug skirtingų dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Tačiau po to, kai vairuoji kelerius metus, nesunku prisiminti kelionės tikslą, nesvarbu, ar vairavai.
 • Antra, kai žiūrime į savo svetainę, dažniausiai tam skiriame visą dėmesį. Tačiau vartotojai retai būna. Pagalvokite apie tai, kaip naršote kitose svetainėse. Jus dažnai supa blaškymas, nesvarbu, ar tai triukšmingi kolegos biure, ar jūsų vaikai reikalauja namuose dėmesio.

Dar blogiau yra dalykai mobiliuosiuose įrenginiuose, kur mes dažnai juos naudojame, kai esame išvykę ir dirbdami su kita veikla, pavyzdžiui, žiūrėdami televizorių.

Taigi, jei mes negalime pasitikėti savo vertinimu dėl mūsų svetainės, kaip pradėti gerinti jos naudojimą? Atsakymas yra tas, kad turime išbandyti.

Kaip patikrinti savo svetainės tinkamumą

Daugelis mano, kad patogumo išbandymas yra prabanga, kurios jie negali sau leisti. Tai yra daug laiko ir brangu. Vis dėlto, nors tai tikrai gali būti abu, tai nebūtinai turi būti.

Pradedantiesiems yra daug klaidingų nuomonių apie testavimą. Jums nereikia išbandyti su daugeliu žmonių. Penkių ar šešių žmonių yra daug, nes daugiau neišskiria žymiai daugiau problemų. Taip pat nebūtinai reikia tikrosios auditorijos. Nors, kai reikia patikrinti tinkamumą, visada geriau išbandyti su savo tikrais vartotojais, dauguma žmonių susidurs su tais pačiais iššūkiais. Demografija yra svarbi tik tada, kai dirbate su žmonėmis, turinčiais specifinių poreikių (tokiais kaip senyvo amžiaus žmonės ar vaikai).

Daugiau bandytojų nereiškia, kad rasta daugiau problemų
Randamų papildomų problemų skaičius dramatiškai sumažėja, kai bandoma su daugiau nei 5 ar 6 vartotojais.

Galite atlikti daugybę paprastų testų, kuriuos galite atlikti nemokamai arba ne daugiau kaip už kelis dolerius. Be to, dažnai rezultatus galite gauti per valandą. Galite praleisti ilgiau nei diskusijos apie teisingą požiūrį, kai ką tik galėjote išbandyti ir gauti aiškų atsakymą.

Geriausias būdas yra pasirinkti „išbandykime tai“ mintį. Kitaip tariant, kai tik nuspręsite pasirinkti strategiją, nereikia atspėti, išbandykite.

Prieš pradėdami bandymą, nelaukite, kol pertvarkys savo svetainę. Šiame etape jau per vėlu. Jei radote problemų, problemai išspręsti reikia per daug laiko ir brangu.

Kai reikia patikrinti savo svetainės tinkamumą, niekada negalima pradėti bandyti per anksti. Tai netgi įmanoma išbandyti naudojant eskizą ar vielos rėmą. Tačiau prieš pradėdami ką nors neabejotinai turėtumėte išbandyti dizaino maketą.

Nesvarbu, ar tai yra eskizas, metalinis rėmas, ar dizaino koncepcija, yra du nesudėtingi testai, kuriuos galite atlikti su vartotojais. Tai parodys, ar einate teisinga linkme..

1) Pirmojo paspaudimo testas

Apsilankius svetainėje, pirmasis naudotojo paspaudimas gali padėti nustatyti, ar jam pavyksta atlikti užduotį.

Puikiai įvertintas interneto tinkamumo tyrimas Bob Bailey ir Cari Wolfson nustatė, kad jei vartotojas gavo savo pirmąjį paspaudimą, jie turėjo 87% galimybę tinkamai atlikti savo užduotį. Tačiau jei jie pirmą kartą paspaudžia neteisingai, tai sumažėja iki 46 proc..

Galime išbandyti, kaip tikėtina, kad vartotojas sulauks savo pirmojo paspaudimo, parodydamas jiems projekto koncepciją ir paklausdamas, ką jie spustelėtų, kad atliktų konkrečią užduotį, kurią mes jiems suteikiame.

Tai galite padaryti asmeniškai arba atlikti apklausą, kurią žmonėms išsiųsite el. Paštu, socialinėje žiniasklaidoje ar savo svetainėje. Taip pat yra daugybė tarnybų, kurios įdarbins dalyvius jūsų vardu tik už vieną dolerį vienam asmeniui.

Jei nuspręsite ją atlikti kaip apklausą, jums reikės specialios programinės įrangos, kuri galėtų sekti, kur vartotojai spustelėja statinį jūsų svetainės vaizdą. Vienas gerų tokios programinės įrangos pavyzdžių yra Naudojimo centras. Jie ne tik leidžia atlikti nesujungtus pirmojo paspaudimo testus, bet ir palaiko antrąjį, kurį rekomenduočiau, testą – penkių sekundžių testą..

Naudojamumo centro vaizdo šilumos žemėlapis
„Usability Hub“ leis atlikti pirmo paspaudimo testus ir netgi padės įdarbinti dalyvius.

2) Penkių sekundžių testas

Pirmojo paspaudimo testas padeda suprasti, koks efektyvus yra jūsų naršymas, penkių sekundžių testas patikrins jūsų svetainės vizualinę hierarchiją. Kitaip tariant, tai leidžia suprasti, ar vartotojai mato pagrindinius puslapio elementus.

Kaip rodo vardas, atlikdami penkių sekundžių testą, prieš paslėpdami, penkias sekundes parodysite vartotojui puslapį. Šioje vietoje paprašykite vartotojo prisiminti tai, ką jie pamatė.

Atkreipkite dėmesį ne tik į tai, ką jie prisiminė, bet ir į tai, kokia tvarka jie jums pakartos tuos elementus. Paprastai žmonės pirmiausia paminės dalykus, kurie turėjo didžiausią poveikį. Jei žmonėms sunku prisiminti jūsų raginimą veikti ar kritines žinutes, žinote, kad turite problemą, kurią reikia išspręsti.

Taip pat galite paklausti vartotojų, ką jie mano apie svetainę. Jus gali nustebinti atsakymai. Dažnai tai, kas mums atrodo akivaizdu, nebus jūsų vartotojams. Neįprasta, kad vartotojai visiškai neteisingai supranta svetainės temą ar tai, ką siūlo jūsų organizacija.

Ne tai, kad jūsų bandymai apsiriboja dizaino koncepcijomis. Taip pat galite išbandyti esamą svetainę ar prototipą vykdydami tinkamumo naudoti testus.

3) Lengvas pritaikymas

Yra daug būdų, kaip atlikti tinkamumo naudoti testus, tačiau mūsų tikslams aš siūlau lengviausias iš visų testavimo galimybių. Tai padės jūsų galvoje nustatyti tinkamumo naudoti testą vertę ir galbūt paskatins ateityje tapti ambicingesniais.

Tinkamumo bandymai, kuriuos aš vadinu, yra žinomi kaip nesujungti nuotoliniai bandymai. Kitaip tariant, jūs asmeniškai netestuosite ir jums nereikės dalyvauti eksperimento metu.

Norėdami atlikti tokio tipo testus, jums reikia būdo, kaip paskelbti testą internete ir užrašyti jį atlikusius žmones. Laimei, yra daugybė prieinamų priemonių, tokių kaip „UserBrain“.

„UserBrain“ tinkamumo naudoti testavimas
„UserBrain“ yra vienas iš daugelio įrankių, leidžiančių atlikti nesujungtą nuotolinio naudojimo testavimą.

Nustatyti nesunku. Jūs apibrėžiate užduotį, kurią norite, kad vartotojai atliktų jūsų svetainėje, ir tada pakvieskite žmones ją atlikti.

Ką gausite, yra trumpas vaizdo įrašas, kuriame naudotojas bando atlikti jūsų užduotį, įskaitant garso komentarą, kuriame vartotojas paaiškina, apie ką galvoja ir kodėl priima sprendimus, kuriuos daro jūsų svetainėje..

Dar kartą, tokios priemonės kaip „UserBrain“ dažnai įdarbins jūsų vardu vartotojus, kurių išlaidos prasideda nuo maždaug 15 USD. Tačiau taip pat galite įtraukti savo dalyvius iš draugų, šeimos ar kolegų. Nepaisant to, pabandykite vengti žmonių iš jūsų įmonės, nes jie per daug žinos, kad būtų geri dalyviai.

Kaip matote, testavimas nebūtinai turi būti sunkus. Jei nuspręsite pasitelkti trečiąją šalį įdarbindami, rezultatus gausite vos per valandą. Todėl galite išbandyti perdarymo proceso metu ir net reguliariai savo tiesioginėje svetainėje. Tai gera idėja, nes kuo daugiau testų vykdysite, tuo daugiau problemų atskleisite.

Geriau atlikti daugiau testų su mažiau testuotojų
Keli testavimo raundai yra efektyvesni nei vienas turas, kuriame yra daug žmonių.

Tai reiškia, kad greitai pradėsite ieškoti problemų savo svetainėje, kurias reikia išspręsti. Kaip spręsite šias problemas, priklausys nuo to, kokios jos yra. Tačiau likusioje šio straipsnio dalyje norėčiau pasidalinti su jumis keletu bendrų būdų, kaip padėti įveikti daugumą jūsų svetainės naudojimo kliūčių..

Kaip pagerinti tinklalapio naudojimą

Yra daugybė būdų, kaip pagerinti jūsų svetainės naudojimą. Tačiau verta atkreipti ypatingą dėmesį į tris sritis. Šitie yra:

 • Jūsų sąsajos paprastumas.
 • Kritinio turinio ir raginimų veikti matomumas.
 • Turinio aktualumas ir aiškumas.

Taigi, pažvelkime į šiuos tris dalykus išsamiau.

1) Supaprastinkite sąsają ir turinį

Daugeliu atvejų efektyviausias būdas patobulinti jūsų svetainės naudojimą yra vartotojo sąsajos ir turinio supaprastinimas.

Dažnai svetainėse užpildomi nereikalingi elementai, tokie kaip beprasmis akcijų vaizdas, antrinės naršymo nuorodos ir nesvarbus turinys, kuriam vartotojas nerūpi.

Pernelyg dažnai laikomės nuomonės, kad kažkam tai gali būti naudinga, todėl pateiksime jį internete. Rezultatas yra tas, kad mūsų tinklalapiai tampa tokie užgriozdinti, kad žmonės negali rasti elementų, kurie juos domina.

Laimei, jūs galite tai išspręsti paprastu trijų žingsnių procesu.

Pirmasis žingsnis yra įvertinkite kiekvieną konkretaus puslapio elementą ir paklauskite savęs, ar galėtumėte tą elementą pašalinti. Kokį neigiamą poveikį tai turės, ir tai, kad verta sumokėti už labiau tinkamą naudoti svetainę?

Antras žingsnis yra pažiūrėkite į likusius ekrano elementus ir paklauskite, ar kuris nors iš šių elementų atlieka antraeilį vaidmenį. Galbūt jie patenkina antrinės auditorijos poreikius arba suteikia vartotojui galimybę spręsti ne tokią svarbią užduotį.

Tokiu atveju paklauskite savęs, ar galėtumėte paslėpti tą elementą, kad atitrauktumėte žmones nuo svarbesnių užduočių. Ar jis gali būti paslėptas daugiau palaidotas svetainėje, o gal jis gali būti po skirtuku ar akordeonu? Tai reiškia, kad ji vis dar prieinama žmonėms, tačiau nesunkina daugumos vartotojų patirties.

Pagaliau atėjo laikas pažvelgti į tai, ką mes palikome puslapyje. Turime priimti kai kuriuos sprendimus dėl to, kam norime, kad vartotojas atkreiptų kuo daugiau dėmesio.

Pvz., Koks yra pagrindinis jūsų raginimas veikti? Ar tam skiriama žymiai daugiau dėmesio, nei vėlesniems veiksmams, tokiems kaip „sekite mus socialinėje žiniasklaidoje?“

O kaip turinys? Kokia tvarka žmonės gali pamatyti jūsų turinį? Ar bus prasminga? Ar žmonės pamatys jūsų juostą, paaiškinančią, ką jūs darote, prieš matydami ką nors mažiau kritiško, pavyzdžiui, jūsų pašto adresą?

Čia gali praversti penkių sekundžių testas. Tai padės išsiaiškinti, ar teisinga puslapio hierarchija yra teisinga.

Žinoma, norint nuspręsti, ar viskas klostosi teisingai, tau galvoje reikia aiškios minties, kokie elementai yra svarbiausi puslapyje.

Vienas iš būdų tai padaryti yra skirti dėmesio elementams. Skirkite sau 25 dėmesio taškus. Kiekvienas puslapio elementas turi turėti bent vieną tašką, bet jei norite, kad žmonės daugiau dėmesio skirtų vienam dalykui, o ne kitam, jame turi būti daugiau taškų. Taigi, pavyzdžiui, jūsų pagrindinis raginimas veikti gali turėti šešis punktus, o privatumo politika – vieną.

Tai padarę, galite suprojektuoti puslapį, kad atspindėtumėte tuos santykinius prioritetus. Kyla klausimas, kaip kuriate puslapį, norėdami atkreipti dėmesį į tinkamus elementus.

2) Maksimalus matomumas

Yra daugybė metodų, kuriais dizaineriai naudojasi norėdami atkreipti vartotojo dėmesį į svarbesnius ekrano elementus, tokius kaip juostos ar raginimai veikti. Tačiau yra penkios, kurios pasirodė ypač galingos. Šitie yra:

 • Padėtis.
 • Vaizdai.
 • Neigiama erdvė.
 • Spalva.
 • Dydis.

1) Apsvarstykite poziciją

Dėl to, kaip mes skaitome tinklalapius ir kaip mes tikimės, kad jie elgsis, kai kurios pozicijos puslapyje labiau atkreipia dėmesį nei kitos.

Pavyzdžiui, kadangi vakaruose skaitome iš kairės į dešinę, mes teikiame pirmenybę kairiesiems puslapiams. Mes taip pat sužinojome, kad daugumoje svetainių dešiniajame stulpelyje paprastai yra antrinio turinio. Visi šie veiksniai reiškia vertingo turinio įdėjimą į dešinę stulpelį, todėl sumažėja tikimybė, kad vartotojas jį pamatys.

Vartotojai teikia pirmenybę kairiajai pusei
Vartotojo dėmesys yra poslinkis į kairiąją koloną.

Vartotojai taip pat linkę daugiau dėmesio skirti aukštesniam puslapio turiniui, taigi, jei norite, kad žmonės ką nors pastebėtų, dažnai geriau jį pastatyti šalia viršaus.

Tačiau laikas taip pat yra labai svarbus. Pavyzdžiui, jei norite, kad kas nors užsirašytų į jūsų informacinį biuletenį, gali būti geriau, kad tas raginimas veikti būtų mažesnis puslapyje, kai jie turės galimybę įvertinti jūsų turinio kokybę.

Štai kodėl aš patariu išbandyti, kai reikia žinoti, ar geriausia išdėstyti elementus. Taip, kaip taisyklė yra geriausia, jei raginimas veikti bus aukštai puslapyje ir kairėje, arba centre. Tačiau yra daugybė išimčių, iš kurių viena yra įvaizdžių įtaka.

2) Atsargiai naudokitės vaizdais

Vaizdai stipriai patraukia mūsų dėmesį. Mūsų akys atkreipia dėmesį į vaizdus, ​​ypač jei paveikslėlyje yra veidas. Esame biologiškai užprogramuoti atkreipti dėmesį į žmones.

Tai gali padėti arba kliudyti naudoti jūsų svetainę, atsižvelgiant į tai, kaip naudojate vaizdus.

Pvz., Vartotojo dėmesį lengva praleisti per raginimą veikti, jei šalia yra vaizdas, kad vietoj jo atkreiptų dėmesį.

Vaizdai gali sumažinti CTA efektyvumą
Dėmesį lengva praleisti per kvietimus veikti netoliese esančius vaizdus.

Tačiau norėdami atkreipti naudotojų dėmesį, mes taip pat galime naudoti vaizdą. Pavyzdžiui, mes linkę sekti veido, kurį matome paveikslėliuose, akių liniją. Jei asmuo žiūri į jūsų raginimą veikti ar kitą svarbų turinį, tada mes jį labiau pastebime.

Vaizdai, susiję su CTA, yra geresni
Vaizdų susiejimas su raginimu veikti gali padėti atkreipti naudotojų dėmesį.

Ne tai, kad mes linkę sekti tik akių linijas. Mes galime naudoti rodykles ar kryptines linijas, kad atkreiptume dėmesį į kitą turinį ar nuo jo.

Taip pat santykinis atstumas tarp kritinio turinio ir susijusių vaizdų turės įtakos tam, ką žmonės mato. Kai du elementai yra arti vienas kito, jie paprastai yra siejami vienas su kitu. Taigi vaizdas paprastai šalia raginimo veikti paprastai bus atkreipkite mūsų dėmesį į tą raginimą veikti.

Subtilus dizaino raginimas veikti
Subtilios dizaino eilės gali atkreipti vartotojo dėmesį į kritinius raginimus veikti.

Santykis tarp elementų gali padėti ir kitu būdu. Tai gali leisti mums naudoti neigiamą erdvę savo naudai.

3) Pasinaudokite neigiama erdve

Esu tikras, kad matėte Kur Wally praeityje. Tai, dėl ko taip sunku pastebėti Wally, nėra tas, kad veikėjas yra ypač paslėptas. Tiesą sakant, jis turi ryškią ir savitą aprangą. Jis sunkiai pastebimas, nes jį supa tiek daug elementų puslapyje, konkuruojančių dėl mūsų dėmesio.

Mes jau kalbėjome apie elementų, konkuruojančių dėl mūsų dėmesio, skaičiaus panaikinimą puslapyje. Bet kita technika, kurią galime naudoti, yra apsupti savo kritinį turinį erdve. Neturėdami nieko kita, ką užfiksuoti šalia, mūsų akys sutelks dėmesį į tą turinį. Dėl tos pačios priežasties matysime mažiausią ženklą ant baltos sienos.

Neigiamos erdvės
Neigiama erdvė sutelkia dėmesį į visus šalia esančius ekrano elementus.

Ne tik neigiama erdvė yra vienintelis būdas išskirti jūsų kritinį turinį iš kitų elementų. Mes taip pat galime naudoti spalvą.

4) Patobulinkite spalvomis

Mes visi žinome, kaip paukščiai ir gėlės naudoja ryškias kontrastingas spalvas, kad išsiskirtų iš savo aplinkos. Tą pačią techniką galime naudoti savo svetainėse, rezervuodami kitokią spalvą tik kritiniam turiniui, tokiam kaip mūsų raginimai veikti.

Paryškinkite spalvas
Kūrybinis skaitmeninis dizaineris Andy Clarke darbe su WWF efektyviai panaudojo ryškias spalvas.

Tačiau turime būti atsargūs ir nepasikliauti vien spalva, nes visi ją matome šiek tiek skirtingai.

Beje, spalva gali būti galinga priemonė atkreipti dėmesį, kai ji derinama su kitomis technikomis, pavyzdžiui, naudojant dydį mūsų naudai.

5) Panaudokite santykinį dydį

Vienu būdu galime įvertinti santykinę elementų svarbą pagal dydį. Mes instinktyviai žinome, kad didelis raginimo veikti mygtukas yra svarbesnis nei mažytė nuoroda į privatumo politiką.

Tačiau svarbu ne tiek pats dydis, kiek santykiniai daiktų dydžiai. Jei viskas yra daug, tada nieko nėra. Žmonėms viskas yra vienodai svarbu.

Be to, kuo reikšmingesnis skirtumas tarp elementų dydžių, tuo labiau jie bus atskirti. Taigi akivaizdus kontrastas tarp mūsų privatumo politikos ir pirminio raginimo veikti.

Tačiau pernelyg dažnai santykinis svetainės elementų dydis nėra pakankamai didelis, todėl skirtumas nėra akivaizdus, ​​kad būtų galima pakeisti.

Kaip matote, dizainas yra galinga priemonė atkreipti dėmesį, tačiau taip pat turime atsižvelgti į mūsų svetainės turinį.

3) Kurdami turinį atsižvelkite į vartotoją

Pagrindinė svetainių turinio problema yra ta, kad mes nesukuriame jo turėdami omenyje vartotoją. Mes pradedame nuo prielaidos „ką mes norime pasakyti apie save“. Vietoj to turėtume paklausti: „ką vartotojas nori žinoti“.

Tai reiškia, kad kalbant apie naudojimą, vartotojams reikiamu laiku turime pateikti reikiamą informaciją.

1) Neverskite vartotojo ieškoti atsakymų

Pernelyg dažnai vartotojai turi medžioti reikalingą informaciją. Pvz., Įsivaizduokite, kad pasirašote naujienlaiškį. Prieš jums tai atliekant, mintyse kyla daugybė klausimų apie tai, ar jie jums praneš šlamštą, ar jūsų el. Pašto adresas bus saugus. Tačiau pernelyg dažnai turėtumėte ieškoti atsakymų tam tikroje privatumo politikoje, kuri yra palaidota giliai svetainėje. Vietoj to, turėtume atsakyti į tuos klausimus mūsų naujienlaiškio registracijos formos dizainas.

Kreipkitės į vartotojų klausimus
Atsakykite į vartotojo klausimus ten, kur šiuo metu yra jų dėmesys. Neverskite jų medžioti atsakymų.

Ne tai, kad tai yra vienintelė problema, kaip mes požiūris į turinį. Mes taip pat turime įprotį struktūruoti turinį pagal savo požiūrį į pasaulį. Pamirštame, kad vartotojas pasaulį mato skirtingai.

2) Suderinkite su vartotojų psichiniu modeliu

Mes kiekvienas turime psichinį pasaulio modelį. Tai daro įtaką tam, kaip mes matome pasaulį ir ryšius, kuriuos užmezgame tarp sąvokų ar dalykų.

Problema ta, kad kuo labiau specializuojamės, tuo labiau mūsų psichinis modelis skiriasi nuo aplinkinių. Pavyzdžiui, jei jūsų paklausčiau, ką darytumėte, jei eitumėte į banką, greičiausiai pagalvotumėte apie kokią nors finansinę operaciją. Vis dėlto, jei manęs užduotų tą patį klausimą, kaip ir profesionalus meškeriotojas, jie gali pagalvoti apie upės krantą.

Šie skirtingi psichiniai modeliai gali būti didelis iššūkis kuriant svetainės struktūrą, nes tikriausiai jūsų psichinis modelis labai skiriasi nuo jūsų auditorijos. Esate savo srities specialistas, todėl požiūris į pasaulį skirsis nuo jūsų vartotojų.

Štai kodėl mes turime arba įtraukti vartotoją į svetainės struktūros kūrimą, naudodami tokią techniką kaip kortelių rūšiavimas, arba bent jau išbandykite bet kokią mūsų sugalvotą informacijos architektūrą.

Kita problema, su kuria gali susidurti savo informacijos architektūra, yra rodomų navigacijos elementų skaičius.

3) Apribokite parinktis ir padarykite jas skirtingais

Didelė daugelio svetainių naudojimo kliūtis yra naršymo sudėtingumas. Daugelyje svetainių kiekviename naršymo lygyje paprasčiausiai yra per daug elementų. Tai problema dėl dviejų priežasčių.

 • Pirmas, mes esame baisūs, kai savo trumpalaikėje atmintyje turime daug informacijos. Paprastai mes galime laikyti maždaug keturis elementus vienu metu, todėl jūsų kredito kortelės numeris yra suskirstytas į keturias keturių skaitmenų grupes..
 • Antra, kuo daugiau navigacijos elementų turime, tuo didesnė tikimybė, kad jie bus panašūs. Kai parinktys nesiskiria viena nuo kitos, vartotojai tampa netikri ir labiau linkę daryti klaidas.
Padarykite pasirinkimą skirtingą
Jei turite daugiau nei vieną pasirinkimą, įsitikinkite, kad jie skiriasi. Jei vartotojai yra per daug panašūs, vartotojai nesirinks.

Todėl turėtume apriboti parinkčių, kurias vienu metu rodome vartotojams, skaičių ir įsitikinti, kad kiekviena parinktis yra kuo ryškesnė ir aiškiau paženklinta. Tai taikoma, ar jūs kalbate apie navigacijos elementus, el. Prekybos produktų kategorijas ar raginimus veikti.

Maža investicija gali padaryti didelę įtaką

Tinklalapio naudojimas yra milžiniškas ir sudėtingas dalykas. Tačiau pradėti nesunku ir tai padarys reikšmingą rezultatą, tik įdėjus nedaug pastangų.

Jūs ne tik pasieksite laimingesnius vartotojus, bet ir pamatysite patobulinti perskaičiavimo kursai ir grįžtančių lankytojų skaičius, jau neminint žodinės minties rekomendacijos.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map