Tinklalapio paleidimo kontrolinis sąrašas

Nemokamas svetainės paleidimo kontrolinis sąrašasSukurti tinklalapį dar nebuvo taip lengva, nes šiais laikais visi svetainių kūrėjai ir IDE programinė įranga yra prieinami. Vis dėlto, paleidimas svetainė su tvirtu pagrindu ir be jokių žagsėjimų yra visai kitas dalykas. Norėdami, kad jūsų svetainė patektų į žemę, turite pasirūpinti elementais, kurie nėra tik keleto puslapių nustatymas ir kopijų rašymas.


Daugelis svetainių savininkų greitai sukuria naują svetainę, tada praleidžia daug laiko rūpindamiesi SSL sertifikato įdiegimu, turinio rašymu ir analizės nustatymu.

Idealiu atveju visi šie elementai turėtų būti sprendžiami prieš tai jūsų svetainės paleidimas, todėl galite sutelkti dėmesį į tai, kas svarbu – didinti auditoriją ir skelbti geriausią turimą turinį.

Šiame straipsnyje mes pateiksime jums 17 taškų kontrolinį sąrašą, kuriame bus praktiškai kiekvienas elementas, kurį turėsite sutvarkyti prieš paleidimo dieną..

Ruoškimės paleisti jūsų svetainę!

17 žingsnių svetainės paleidimo patikrinimas

 1. Patikrinkite savo SSL (HTTPS)
 2. CMS sistemos atnaujinimas į naujausią versiją
 3. Atsarginių kopijų nustatymas
 4. Integruoti analizę
 5. Įsitikinkite, kad visi puslapiai yra įtraukti
 6. Tikrina savo svetainės naršymą ir nuorodas
 7. Turinio koregavimas ir kopijavimas
 8. Įsitikinkite, kad svetainė yra prieinama
 9. Svetainės tikrinimas mobiliuosiuose įrenginiuose
 10. Savo svetainės išbandymas skirtingose ​​naršyklėse
 11. Tikrinama svetainės schema
 12. Kuriamas robots.txt
 13. Metaduomenų ir pavadinimų pridėjimas
 14. Naudojant schemos žymėjimą
 15. Tinklavietės nuolatinių nuorodų struktūros konfigūravimas
 16. Atsižvelgiant į AMP integraciją
 17. Kurkite savo svetainės socialinės žiniasklaidos profilius

1. Įsitikinkite, kad veikia jūsų SSL sertifikatas (HTTPS)

Saugaus lizdo sluoksnio (SSL) sertifikatai patvirtina jūsų svetainės tapatybę ir suteikia galimybę naudoti HTTPS saugiam duomenų perdavimui. Tai ypač svarbu el. Prekybos svetainėms, nors tikrai nėra jokio pasiteisinimo praleisti šį veiksmą, nepaisant jūsų nišos, ypač todėl, kad galite nemokamai sugeneruoti SSL sertifikatą.

Daugybė gerų žiniatinklio prieglobų pasirūpins, kad nustatytų jums SSL sertifikatą.

Jei ne, galite naudoti tokią paslaugą kaip Užšifruokime generuoti nemokamą sertifikatą ir nustatyti jį rankiniu būdu.

Lets Encrypt sertifikatas.

Tačiau atminkite, kad kai kurioms svetainėms reikia skirtingų tipų sertifikatų; tokiu atveju gali tekti įsigyti vieną. Bet kuriuo atveju norite gauti savo pažymėjimą iš „get-go“.

Įgalinamas HTTPS srautas

Kai turėsite savo SSL sertifikatą, galėsite nukreipti visą savo svetainės srautą naudodami „HyperText Transfer Protocol Secure“ (HTTPS.). Tokiu būdu užtikrinsite visų duomenų, einančių iš savo svetainės, saugumą. Be to, dauguma naršyklių parodys, ar jūsų svetainė yra įgalinta HTTPS:

Užšifruoto ryšio pavyzdys.

Jei nesukonfigūravę savo svetainės naudoti HTTPS, lankytojai gaus įspėjimą, kai bandys prieiti, o tai baisu verslui ir jūsų srauto lygiui:

Įspėjimas apie nesaugų ryšį.

Norėdami išvengti šio didelio, probleminio įspėjimo, rekomenduojame laikytis „Google“ gairės dėl HTTPS įgalinimo. Jei esate „WordPress“ vartotojas, taip pat parašėme vadovą, kaip perkelti savo svetainę į HTTPS, į kurią norėsite atkreipti dėmesį.

2. Atnaujinkite savo turinio valdymo sistemą (CMS) į naujausią versiją

Naudodami CMS galite supaprastinti savo gyvenimą įvairiais būdais. Šio tipo programinė įranga paprastai suteikia platų įrankių, skirtų kurti, atnaujinti ir valdyti savo puslapius, pasirinkimą, net jei neturite žiniatinklio kūrimo žinių.

Tačiau, kaip ir kitą programinę įrangą, turėsite atnaujinti savo CMS, kad įsitikintumėte, jog ji išlieka stabili ir teikia naujausias funkcijas. Norėdami pamatyti realaus pasaulio pavyzdį, skaitykite „WordPress“. Ši CMS išleidžia atnaujinimus dažnai ir apima naujas funkcijas kas kelis mėnesius.

Prieš paleisdami savo svetainę, norite dar kartą patikrinti, ar naudojate naujausią savo CMS versiją ir ar ji gerai veikia jūsų svetainę. Tai praktiškai užtikrins, kad nepaleisite jokių nemalonių staigmenų pirmą dieną ir vėliau.

Daugelis CMS praneš jums, kai jums reikia atnaujinti programinę įrangą, todėl neatsilikti nuo naujausių leidimų neturėtų būti problema. Net po to, kai jūsų svetainė bus paskelbta, rekomenduojame visada atnaujinti savo CMS, kai tik pasirodys nauja versija, todėl stebėkite pranešimus..

3. Nustatykite atsarginį sprendimą

Trumpai tariant, atsarginės kopijos gali būti gelbėjimo priemonė. Turėtumėte turėti savo svetainės atsarginę atsarginę kopiją, kurią galėtumėte atkurti, jei jūsų svetainei atsitiks blogiausia. Apsvarstykite atsarginę kopiją kaip paskutinę galimybę. Tai nieko netrukdo, bet tampa neįkainojama, kai kas nors nutinka.

Yra daugybė būdų, kaip galite sukurti atsarginę savo svetainės kopiją. Galite kopijuoti ir atsisiųsti failus rankiniu būdu, naudoti trečiosios šalies paslaugą arba tai padaryti naudodamiesi savo žiniatinklio priegloba.

Atsarginio žiniatinklio prieglobos sprendimo pavyzdys.

Jei norite ramybės, rekomenduojame naudoti žiniatinklio prieglobą, kuri pagal numatytuosius parametrus siūlo atsarginį sprendimą. Taigi jums nereikia jaudintis dėl nieko sukonfigūravimo. Jei kas nors nepavyksta, galite keliais paspaudimais atkurti savo svetainę. Tačiau visada naudinga turėti prieinamą trečiosios šalies sprendimą, kad būtų papildoma apsauga už objekto vietos ribų.

4. Integruokite „Analytics“ sprendimą

Svetainių analizė suteikia jums informacijos apie jūsų svetainės lankytojus. Tai apima srautą, elgesį, demografinius duomenis ir dar daugiau. Pasakyti be analizės nėra perdėta, dažniausiai skraidote aklai. Galbūt žinote, ar jūsų svetainė pritraukia srauto, tačiau negausite įžvalgos apie tai, ką veikia jūsų lankytojai ir iš kur jie atvyksta.

Norėdami pateikti pavyzdį, pažiūrėkite į savo svetainės atmetimo rodiklio analizę. Jei matote, kad rodiklis per didelis, galite nuspręsti, kad iškilo jūsų svetainės UX ar našumo problema, ir imkitės veiksmų prieš tai blogėjant.

Galima pasirinkti iš daugybės analizės platformų, tačiau mes esame dideli gerbėjai Google analizė. Tai ne tik nemokama, bet ir meta daugybę duomenų į jūsų veidą.

Žvilgsnis į „Google Analytics“.

Turėdami per daug duomenų gali bauginti, tačiau tai nėra bloga problema. „Google Analytics“ integruoti į savo svetainę yra paprasta, todėl rekomenduojame tai padaryti iš pat pradžių.

Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, kad naujos svetainės dažnai nesukelia daug srauto. Tai reiškia, kad gali praeiti šiek tiek laiko, kol jūsų analizės įrankis pradės rinkti vertingą informaciją. Vis dėlto geriau, jei jis bus parengtas ir paleistas nuo pat pradžių, todėl jums nebereikės žaisti vėliau..

5. Įsitikinkite, kad visi reikiami puslapiai yra savo vietoje

Kai lankysitės svetainėje, kurioje nėra nebaigtų puslapių, lankytojai greičiausiai pamanys, kad ji apleista arba neišsami. Nelabai atrodo ir bet kuri svetainė, o tai gali paveikti vartotojų pasitikėjimo lygį ir profesionalumo pobūdį.

Dažna svetainių kūrimo problema yra tai, kad iš pradžių dažnai mąstome per daug ambicingai. Užuot galvoję apie pagrindinius jūsų svetainės puslapius, jums reikia apsvarstyti daugybę variantų, kad galėtumėte įgyvendinti savo galvą. Šis užmojų lygis yra didelis, tačiau tai gali (ir dažnai tai daro) atidėti jūsų svetainės paleidimą.

Mūsų patarimas – grįžti į piešimo lentą ir išdėstyti, kurie puslapiai yra labai svarbūs jūsų svetainės funkcionalumui. Pasilikite prie savo paleidimo ir įsitikinkite, kad jie visi yra paruošti visuomenei. Kai jūsų svetainė bus aktyvi, galėsite pradėti galvoti apie jos išplėtimą.

Kitas aspektas, dėl kurio svetainė gali atrodyti pusiau pakeista, yra neveikiančios nuorodos. Galbūt atleisime nutrūkusią išorinę nuorodą ar dvi, bet jei pateksime į klaidingą naršymo meniu, tai gali būti blokuojanti priemonė.

Vis dėlto, nebent jūsų svetainės puslapių skaičius yra mažas, kiekvienos nuorodos ranka patikrinimas gali būti nepaprastai daug laiko reikalaujantis. Laimei, yra daugybė internetinių priemonių atlikti nuorodų tikrinimą tau:

Naudojant nutrūkusį ryšį tikrintuvą.

Leiskite nuorodų tikrintojui atlikti savo veiksmus ir sutvarkykite bet kokias turinio neveikiančias nuorodas, kurios turėtų užtrukti tik keletą minučių.

7. Patikrinkite savo turinį ir kopijuokite

Laikykimės pirmojo elemento, pagrindai. Niekas nenori apsilankyti svetainėje, užpildytoje klaidomis ar kopija, kurioje rašoma, lyg mašina parašė. Prieš pradėdami viešinti savo svetainę, turite pasiimti prie jos pritvirtintus smulkius dantis ir įsitikinkite, kad pagaunate tokius aspektus kaip:

 • Gramatikos ir rašybos klaidos
 • Neatitikimai jūsų kopijai
 • Nereikalingas turinys

Jei jums reikia šiek tiek pagalbos, galite naudotis internetu gramatikos tikrinimo priemonės, pvz., „Gramatikos“, kad padėtų jums pašalinti įprastas klaidas:

Naudodamiesi gramatikos redaktoriumi.

Vis dėlto net ir geriausi gramatikos tikrinimo įrankiai negali kompensuoti blogo rašymo. Jei manote, kad jūsų kopija yra silpna, prieš paleisdami skirkite laiko perrašyti pagrindinius bitus. Priešingu atveju jūsų svetainė atrodys neprofesionaliai.

8. Įsitikinkite, kad jūsų svetainė yra prieinama

Puiki svetainė nėra vien tik stiliaus ar turinio tema, ji taip pat turi pasiūlyti didelę vartotojo patirtį (UX). Tai reiškia, kad lengva bendrauti, skaityti ir naršyti. Ankstesniuose punktuose mes jau apžvelgėme kelis šiuos veiksmus. Tačiau vis dar yra keletas prieinamumo gairių, kurių norite laikytis, įskaitant:

 • Užtikrinimas, kad vartotojai galėtų naršyti jūsų svetainėje naudodami klaviatūrą
 • Alternatyvaus teksto pridėjimas prie vaizdų
 • Tinkamai naudojant antraštes
 • Įsitikinkite, kad jūsų formos veikia

Visi šie maži patarimai sukuria lengvai prieinamą svetainę. Tai reiškia, kad beveik 100 procentų lankytojų gali mėgautis jūsų svetaine, o jūs taip pat suteikiate geresnę patirtį visiems, turintiems negalią..

9. Patikrinkite savo svetainę mobiliuosiuose įrenginiuose

Didžioji dalis pasaulio sąveikauja su žiniatinkliu daugiausia per mobiliuosius įrenginius. Tačiau ne visos svetainės kuriamos atsižvelgiant į mobiliuosius įrenginius. Kai kurios problemos, su kuriomis gali susidurti jūsų svetainė, yra:

 • Sunku bendrauti (pvz., Per didelis ar mažas tekstas, sunkiai spustelėjami elementai ir t. T.)
 • Medijos, nepritaikytos mažiems ekrano dydžiams, naudojimas

Trumpai tariant, jūs norite, kad jūsų svetainė būtų būkite draugiški mobiliesiems nuo pirmosios dienos. Paprasčiausias būdas tai išbandyti yra paimant savo mobilųjį įrenginį, patikrinant, ar navigacija yra paprasta, ir sąveikaudami su svetaine, kad pašalintumėte bet kokias problemas:

Tikrinama reaguojanti svetainė.

Taip pat yra daugybė įrankių ir paslaugų, kuriuos galite naudoti norėdami patikrinti savo svetainės mobilumą. Pvz., „Google“ siūlo Mobiliesiems pritaikytas testas galite paleisti savo svetainėje nemokamai. Testas sukuria išsamią ataskaitą, kurioje nurodoma, ką darote teisingai, neteisingai ir kaip tai ištaisyti. Puikiai tinka greitai įvertinti jūsų tinkamumą mažame ekrane.

10. Tikrinkite, ar nėra problemų su įvairiomis naršyklėmis

Greičiausiai teko susidurti su svetaine, kuri veikia vienoje naršyklėje, bet ne kitoje (ypač jei esate 90 metų vaikas.) Nereikia nė sakyti, kad nenorite, kad taip nutiktų su tavo svetainę, todėl labai svarbu prieš paleidžiant ją išbandyti naudojant įvairias naršykles.

Yra šimtai naršyklių, kurias galite išbandyti, tačiau būkime sąžiningi, dauguma žmonių naudojasi dideliais penkiais. Tai yra „Chrome“, „Safari“, „Internet Explorer / Edge“, „Firefox“ ir „Opera“. Pakanka lengvai įdiegti juos visus ir išbandykite savo svetainę rankiniu būdu.

Jei norite nuvažiuoti dar vieną mylią, taip pat yra internetinių paslaugų, kurios suteikia daug daugiau neaiškių naršyklės parinkčių jūsų svetainei išbandyti. Tačiau daugeliu atvejų turėtų pakakti keleto greitų vidinių bandymų su dideliu penketuku.

11. Patikrinkite savo XML svetainės schemą

XML svetainių schemos yra failai, kuriuose yra visi URL paieškos varikliai turėtų indeksuoti jūsų svetainę. Pvz., Galite naudoti svetainių schemas, kad užtikrintumėte, jog „Google“ nepraleidžia nė vieno pagrindinio puslapio, todėl jie SERP rodomi taip, kaip tikėjotės:

XML svetainės schemos pavyzdys.

Kitaip tariant, svetainių schemos yra paprastos URL kolekcijos. Galite lengvai naudotis internetine paslauga tikrinti savo svetainę ir padės automatiškai sudaryti svetainės schemą. Kai jis bus paruoštas, galėsite pateikti jį paieškos varikliams.

12. Sukurti a robots.txt Byla

Nors jie nėra visiškai vienodi, robots.txt failai kai kuriais būdais yra panašūs į svetainių schemas. Šis failas nurodo paieškos varikliams, kuriuos puslapius jis turėtų ir neturėtų tikrinti. Naudodami šį failą, nuskaitymo įrenginiams taip pat galite nurodyti, kaip elgtis su išorinėmis nuorodomis, blokuoti konkrečius agentus ir dar daugiau. Štai taip: robots.txt failas atrodo:

Robots.txt failo pavyzdys.

Tokio tipo failai gali būti nepaprastai sudėtingi, todėl rekomenduojame jums Peržiūrėkite „Google“ gaires ką įtraukti ir kaip suformatuoti savo.

13. Pridėkite metaduomenis prie visų savo įrašų ir puslapių

Neinicijuoti metaduomenys yra informacijos rinkinys, kurį paieškos varikliai naudoja siekdami nustatyti, ar jūsų turinys yra tinkamas. Yra daugybė metaduomenų elementų, kuriuos galite pridėti prie savo įrašų ir puslapių, tačiau du pagrindiniai yra šie:

 1. Pavadinimo žymės: Tai yra pavadinimas, kuris rodomas paieškos sistemos rezultatų puslapiuose (SERP)
 2. Meta aprašymai: Tai yra trumpi aprašymai po jūsų pavadinimo žymėmis.

Tikslas yra sukurti pavadinimų ir meta aprašymo derinius, kurie pritrauktų vartotojus spustelėti jūsų svetainę, kai ji rodoma SERP.

SERP puslapio pavyzdys.

Atminkite, kad prie visų savo svetainės puslapių turite pridėti metaduomenis. Tas pats pasakytina ir apie bet kokį naują turinį, kurį skelbiate pasenus. Kuo daugiau jūsų metaduomenų yra „tikslinga“, tuo didesnė tikimybė, kad natūralus srautas pateks į jūsų kelią.

14. Jei įmanoma, naudokite schemos žymėjimą

Į savo puslapius galite įtraukti daug daugiau duomenų, kad paieškos varikliai dar geriau suprastų, kokio tipo turinį jie naudoja. Pavyzdžiui, Schemos žymėjimas yra tipo kodas, kurį galite įtraukti į savo puslapius, kuris gali padėti smarkiai pagerinti jūsų paspaudimų rodiklį (PR) SERP.

Naudodami schemą, jūsų puslapiai gali būti rodomi kaip turtingi fragmentai. Tai yra rezultatai, kuriuose vartotojams gali būti įdomi daugiau kontekstinės informacijos. Pvz., Jei skelbiate receptą internete, galite naudoti žymėjimą pagal schemą, kad sugeneruotumėte fragmentą, kuriame būtų rodoma nuotrauka, informacija apie kalorijas, maisto gaminimo laikas ir dar daugiau:Du obuolių pyrago receptai.

Yra šimtai rūšių elementų galite naudoti su schemos žymėjimu, todėl prieš pradedant naudoti, verta susipažinti su kodu. Tai gali būti skirtumas tarp lėto ir sėkmingo paleidimo.

Tam tikru metu jūs tikriausiai apsilankėte svetainėse, kurios naudoja sudėtingas URL struktūras, pvz., jūsų svetainė.com/public/2018/post=3463452

Trumpas žvilgsnis gali pasakyti, su kokio tipo turiniu susiduriate, tačiau be to, URL nedaug pasako. Dar svarbiau, kad tokie URL adresai gali būti šiek tiek nemandagūs ir nepakenčiami. Idealiu atveju jūs eitumėte naudodami tokią nuolatinę nuorodą kaip jūsų svetainė.com / internetinis dienoraštis / klasikinis-karbonara-receptas

„Ne tik“ URL struktūra yra ne tik įsimintina, bet ir suteikia lankytojams daug daugiau informacijos. Idealiu atveju jūs norite priimti nuolatinės nuorodos struktūrą, kuri atitiktų jūsų poreikius. Tokiu būdu jums nereikės eiti į priekį, kai jau būsite paskelbę plačią turinio biblioteką.

Kaip ir daugelyje kitų „WordPress“ nustatymų, pakeisti savo nuolatinės nuorodos struktūrą yra paprasta. Tiesą sakant, „WordPress“ turi visas straipsnis šiuo klausimu, ir jūs turėtumėte sugebėti tai pasiekti per kelias minutes.

16. Apsvarstykite AMP integraciją

„Google“ pagreitinti mobilieji puslapiai (AMP) yra sistema, kuria siekiama pagerinti žiniatinklio našumą naudojantis gairėmis, kurios, jų manymu, suteikia „geresnių“ svetainių kūrimą. Kaip tikitės iš pavadinimo, daug dėmesio skiriama mažesniems ekranams, nors šiuos puslapius galite peržiūrėti bet kokio dydžio.

Nuo pat projekto pradžios buvo daug ginčų, nes tai gali paveikti daugelio svetainių stilių ir patirtį. Atvirkščiai, jei naudosite AMP, jūsų puslapiai gali padidinti SERP rodymą virš natūralaus turinio.

Nepaisant to, AMP nėra tinkamas visų tipų tinklalapiams, todėl norėsite atidžiai apsvarstyti, ar juo naudotis, ar ne. Jei mes kalbame apie tinklaraščius ar sunkaus turinio puslapius, AMP gali puikiai tikti. Apskritai, tai nėra reikalavimas (skirtingai nei dauguma šio kontrolinio sąrašo elementų), tačiau verta apsvarstyti, ar dar neturite.

17. Sukurkite savo svetainės socialinės žiniasklaidos profilius

Dauguma sėkmingų svetainių sveikai veikia ir socialinėje medijoje. Kitaip tariant, jie turi aktyvius profilius, kurie dažnai skelbia naują turinį, bendrauja su stebėtojais ir sukuria tam tikrą „garsą“.

Geriausias laikas pradėti kurti savo svetainę socialinėje žiniasklaidoje yra nuo pirmosios dienos. Tačiau prieš pradėdami dirbti norite išsiaiškinti, kurios platformos geriausiai tinka jūsų turiniui.

Paimkite, pavyzdžiui, restoraną. Galbūt nenorėtumėte „Twitter“ paskyros, tačiau buvimas „Instagram“ yra tikrai gera idėja.

Su maistu susijęs „Instagram“ kanalas.

Sutelkdami dėmesį į platformas, kuriose greičiausiai bus jūsų auditorija, sutaupysite daug laiko ir pastangų. Net ir tokiu atveju pastatų stebėtojai gali šiek tiek užtrukti. Nors iš pradžių galbūt nematote daug naudos, tai ilgainiui atsiperka, nes galite nukreipti tuos vartotojus į savo svetainę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector