Tinklalapių tipai (pavyzdžiai)

Svetainių, kurias galima kurti naudojant pavyzdžius, tipaiNesvarbu, ar jūs dar tik pradėjote kurti interneto svetaines, ar esate patyrę, gali būti naudinga žinoti apie save ar priminti apie įvairius internetinių svetainių tipus..


Jei norite pradėti verslą ar išmokti internetinių svetainių kūrimo, naudinga žinoti, kas yra įmanoma, kai kalbama apie jūsų svetainės tipą. Pamatysite, ką galite pasiekti.

Jei esate patyręs, apsvarstydami kito tipo svetainių sukūrimą galite padėti pasirinkti, kuriuos projektus norite priimti, kokioje agentūroje norite dirbti, ar kliento tipą, kurį norite aptarnauti jūsų versle..

Pavyzdžių matymas gali būti įkvėpimas ir jūsų darbe. Galite pradėti aiškintis, kokias svetaines norite kurti, kokio tipo svetaines geriausiai kuriate ir kaip galite patobulinti dabartines dizaino tendencijas.

Taigi, čia yra skirtingų tipų svetainių kūrimas, kaip jos veikia ir kaip galite nustatyti kiekvieno tipo svetainę..

Kuriamų svetainių tipai: įspėjimas

Žemiau išvardytos svetainių rūšys pateikiamos kartu su realaus pasaulio populiarių svetainių pavyzdžiais.

Nors tai jokiu būdu nėra pilnas sąrašas, tai puikus pradžios taškas su tam tikrais šaltiniais, padedančiais pradėti juos kurti.

Nors kiekvieno tipo svetaines galima sukurti naudojant daugybę skirtingų įrankių ir programų, jie visi yra puikūs pavyzdžiai, kai reikia atsakyti į klausimą „Kokias svetaines galiu sukurti?“

Kiekvienoje iš kuriamų svetainių rūšių bus išvardyti ištekliai ir įrankiai, kurie buvo naudojami kuriant tokio tipo svetaines. Bet kai ištekliai bus išvardyti, jie nebus pakartoti, jei jais pasinaudos kita sąrašo svetainė.

Taigi, drąsiai maišykite ir suderinkite išvardytus išteklius, kai nusprendėte pradėti kurti savo svetainę.

1 – Smulkaus verslo svetainės („Joe Coffee Company“)

Smulkaus verslo tipo svetainės pavyzdys. „Joe Coffee“ svetainė.

Maždaug per pastaruosius du dešimtmečius plytų ir skiedinio parduotuvėms tapo labai svarbu turėti savo svetainę. Laikui bėgant, jis tampa aktualesnis. Dabar jūs taip pat turite dalyvauti socialinėje žiniasklaidoje.

Tai tampa kritiška, nes internetas mūsų gyvenime tapo būtinybe, o ne naujove, kokia kažkada buvo prieš dešimtmečius.

Mes ne tik žiūrime linksmus vaizdo įrašus, bet ir apmokame sąskaitas, bendraujame, susitvarkome gyvenimą, darbą ir apsipirkome daugumą dalykų – nuo prekių ir baldų iki drabužių, elektronikos ir visko, kas yra tarp jų.

Štai kodėl įmonės turi turėti patogią svetainę ir sugebėti greitai pateikti visą klientui reikalingą informaciją.

Ši informacija apima darbo valandas, kontaktinę informaciją, vietą su žemėlapiu ir kitą svarbią informaciją. Tai gali apimti net galimybę užsisakyti paslaugas ar internetu užsisakyti užsakymus.

Šių tipų svetainėms, naudojamoms šiame konkrečiame pavyzdyje, taip pat galite įdiegti ir naudoti šiuos išteklius, jei turite „WordPress“ svetainę:

2 – Portfelio svetainės („Studio Signorella“)

Kokios yra svetainės, kurios padeda jums nukreipti klientus? Portfelio svetainės. Ši svetainė yra „Studio Signorella“ svetainė.

Kokias svetaines kurti, jei norite parodyti savo darbus? Tai yra portfelio tipo svetainė. Jie rodo jūsų projektų ar meno paveikslėlius nuotraukų galerijoje.

Vaizdai nebūtinai turi būti išdėstyti tinkleliu, tačiau jie dažnai būna tokie, kokie yra tendencija. Kai vartotojas spustelėja vaizdą, jis ne tik mato jį išsamiau, bet ir turi daugiau jūsų darbo su tuo konkrečiu projektu aspektų.

Portfelio svetainė yra ideali svetainė, kurią norite sukurti, jei norite nukreipti potencialius darbdavius ​​ar klientus į savo darbo pavyzdžius, kad galėtumėte greitai įsidarbinti.

Dažnai pridedamas puslapis „susisiekti“ arba „pasamdyti mane“, todėl yra paprastas būdas susisiekti su jumis dėl galimo darbo.

Čia yra šaltiniai, kuriuos naudoja šis pavyzdys, ir to, ko gali prireikti norint sukurti tokio tipo svetaines:

3 – ne pelno svetainės (Jane Goodall institutas)

Kuriama svetainė skirta ne pelno organizacijoms. Pavyzdys yra Jane Goodall institutas.

Ne pelno siekiančiose svetainėse siekiama suteikti tiek informacijos apie labdarą, tiek apie būdą žmonėms aukoti. Nors galėtumėte tiesiog pateikti telefono numerį žmonėms skambinti, tai yra gana senamadiška.

Šiais laikais galite sukurti pelno nesiekiančią svetainę labdarai, kuri priima aukas tiesiogiai savo svetainėje.

Jei esate laisvai samdomas vertėjas, ieškantis tam tikro tipo interneto svetainės, puiki galimybė yra nepelno tipo svetainė. Labdaros organizacijos dažnai ieško pagalbos kuriant svetainę, nes jos paprastai turi griežtą biudžetą ir negali sau leisti samdyti didelės agentūros.

Gera ne pelno tipo svetainė turi nepriekaištingą pardavimo kopiją. Tai tikrai turėtų privilioti vartotojus aukoti. Procesas taip pat turėtų būti paprastas.

Aukščiau pateiktame pavyzdyje yra krepšelis ir patikros sistema, skirta aukoms priimti internetu, taip pat žemiau pateikiami įrankiai, kuriuos taip pat galite naudoti kurdami tokio tipo svetaines:

4 – tinklaraščių svetainės (Mattas Mullenwegas)

Kiti tinklalapių tipai yra tinklaraščiai. Šis pavyzdys yra Mato Mullenwego tinklaraštis.

Žodis „tinklaraštis“ yra trumpa „tinklaraščio“ forma. Tai skaitmeninis žurnalas. Tai atsirado kaip tendencija asmenims, tačiau augo, kai verslas pradėjo jas naudoti norėdamas atnaujinti klientus ir siūlyti vertingą bei informatyvų turinį.

Tokio tipo svetainėse galima tiesiog pasiūlyti skaitymo medžiagą. Jie taip pat gali parduoti tokius produktus, kaip tinklaraščio autoriaus parašyta knyga, arba skelbimų vieta.

Skirtumas tarp tinklaraščio ir įprastos svetainės yra tas, kad tinklaraštis yra svetainė, kurią norite sukurti, jei norite tik publikuoti tinklaraščio straipsnius. Įprastoje svetainėje yra kitų funkcijų ir komponentų, kaip ir kitų tipų svetainėse šiame sąraše.

Tai yra svetainė, kurią norite sukurti, jei norite greitai pasidalyti gyvenimo atnaujinimais draugams ir šeimos nariams.

Arba galite sukurti tinklaraštį, kuriame aprašoma jūsų konkreti kelionė. Daugelis žmonių tai daro norėdami įgyti didelę paspirtį. Tada jie gali parduoti reklamos plotą ir užsidirbti pinigų darydami tai, kas jiems patinka ar jau ketino daryti.

Tinklaraščio sąranka yra gana paprasta. Tai pasakytina apie aukščiau pateiktą pavyzdį ir naudojamus išteklius:

5 – asmeninės svetainės (Džeinė Fonda)

Prie kitų tipų svetainių priskiriamos asmeninės svetainės, pavyzdžiui, šis Jane Fonda svetainės pavyzdys.

Kokios yra visuomenės veikėjų ir influencerių svetainės? Tai asmeninės svetainės, kurios pateikia pavadinimo vardą ir centrą.

Tai yra svetainė, kurią norite sukurti, jei norite išskirti asmenį kaip prekės ženklą. Apibūdinantis asmeninės svetainės bruožas yra pavadinimas, kuris yra tas, apie kurį svetainė yra.

Išskyrus tai, kad nėra tipų, kuriuos gali įtraukti šių tipų svetainės. Paprastai tariant, nagrinėjama tema yra nuoširdžiai išreikšta asmenybės tonu, stiliumi ir požiūriu.

Asmeninė svetainė yra, kaip ir vardas sako, asmeninė. Taigi, galite pasirinkti skelbti tik tinklaraščio įrašus arba galite išplėsti ir parduoti prekes, sukurti bendruomenę ir dar daugiau.

„Jane Fonda“ asmeninėje svetainėje yra įdiegti šie šaltiniai ir įrankiai, kurie gali būti naudingi, jei nuspręsite, kad tai yra viena iš svetainių, skirtų kurti jūsų kitam projektui:

6 – el. Prekybos svetainės („Ripley’s Belie It It or Not“!)

„Ripley’s Believe It or Not e-commerce“ parduotuvė.

Naudodami el. Prekybos parduotuvę galite internetu parduoti produktus ir paslaugas. Tokio tipo svetainėse yra komponentai, pavyzdžiui, produktų puslapiai su mygtukais, kurie nukreipia tiesiai į kasos puslapį mokėjimui apdoroti, arba prekės gali būti dedamos į virtualų pirkinių krepšelį.

Daiktai ten kaupiami tol, kol pirkėjas yra pasirengęs išsiregistruoti ir pateikti savo užsakymą.

Tai yra svetainių rūšis, kurias reikia kurti, jei norite užsidirbti pinigų arba norite pradėti verslą.

Tai net nereikia daug kainuoti, kad nustatytumėte. Pvz., Galite naudoti ekonomiškas arba nemokamas platformas ir programinę įrangą, tokią kaip „WordPress“ ir „WooCommerce“, „Squarespace“ ar „Wix“, kad galėtumėte paminėti tik keletą.

Yra kur kas daugiau didesnės kainos programinės įrangos, tačiau be jų tikrai galite įkurti el. Prekybos parduotuvę. Arba galite juos pridėti vėliau, augant jūsų verslui.

Čia yra kiti šaltiniai ir įrankiai, kurie naudojami „Ripley’s Believe It“ ar ne elektroninės komercijos parduotuvėje, kurie jums gali būti naudingi, jei tai yra vienas iš šių svetainių, kurias norėtumėte sukurti:

7 – nišinės interneto svetainės (Newlyn)

Nišinė svetainė „Newlyn“.

Šio tipo kuriamos svetainės yra susijusios su konkrečiomis temomis. Pavyzdžiui, „Newlyn“ tinklalapyje koncentruojasi tipografijos paslaugos įmonėms.

„Nišinės“ svetainės yra idealus svetainių tipas, kurias norite sukurti, jei norite, kad auditorija būtų visiškai neįtraukta, arba jei auditorija turi tam tikrą pomėgį..

Šiems tikslams sukūrę nišinę svetainę, galite padėti sulaukti daugiau stebėtojų ir klientų ar klientų, nes galite susisteminti svetainę taip, kad ji būtų nukreipta į konkrečią žmonių grupę..

Tai nėra priešinga kuriant svetainę, kuri būtų patraukli plačiajai auditorijai, o tai sudėtinga, nes visi skirtingi. Taigi, gali būti sunku kreiptis į visus.

Tai, kaip kuriate tokio tipo svetaines, yra jums aktualus ir tinkamas jūsų nišai. Galite pasirinkti derinti elementus iš kitų tipų svetainių.

Pavyzdžiui, savo nišinę svetainę galite paversti ir internetine parduotuve, arba forumu, arba wiki.

Štai keli šaltiniai, kuriuos naudoja „Newlyn“ svetainė ir kurie gali būti jums naudingi kuriant tokio tipo svetaines:

8 – Portfelio svetainės (Plutono televizorius)

Pramogų svetainės pavyzdys: Plutono televizija.

Kai reikia atsakyti į klausimą „Kokias svetaines kurti toliau?“ dažnai pamirštamos galimybės yra pramogų tipų svetainės.

Aukščiau pateiktame pavyzdyje, „Plutono TV“, galite tiesiogiai ir nemokamai transliuoti tiesioginę TV. Yra ir kitų tipų svetainių, kurias galima sukurti pramogų tikslais. Taip pat galite sukurti svetainę, kurioje dalytis muzika, el. Knygomis, vaizdo įrašais ir vlogais bei visa kita, kas linksma.

Pasisemkite įkvėpimo iš kitų tipų svetainių ir derinkite pramogas, pavyzdžiui, su e. Prekyba, narystės, wiki ir forumų svetainėmis.

Galite sukurti narystės svetainę, pavyzdžiui, „Netflix“, kuri parduoda mokamas prenumeratas savo vaizdo transliacijos svetainėje. Jūs netgi galite sukurti kažką panašaus, tačiau jame taip pat yra wiki ir forumas, kad žiūrovai galėtų išmokti ir aptarti savo mėgstamiausias laidas ir filmus.

Sąžiningai, jūs galite sukurti bet kokio tipo svetainę, reikalingą pramogoms.

Štai ištekliai ir įrankiai, kuriuos naudoja „Plutono TV“ ir kuriuos taip pat galite naudoti, jei norėtumėte sukurti tokio tipo svetaines:

9 – Žurnalai ir naujienų svetainės (Niujorkas)

„New Yorker“ svetainė.

Taip pat yra žurnalų ar naujienų tipų svetainių, kurias galite sukurti kitam projektui. Skirtingai nei tinklaraščiai, jie daugiau dėmesio skiria žurnalistikai, o ne asmeniniams interesams.

Naudodamiesi tokio tipo svetainėmis, galite sukurti naują naujienų išpardavimą internete, skaitmeninę madą ar specialių interesų žurnalą, pvz., Skirtą įvairioms pramonės šakoms, ar pomėgius..

Taip pat galėtumėte sukurti tokio tipo svetaines, turinčias „premium“ prenumeratos funkciją. Lankytojai galėtų susimokėti už tai, kad užsiregistruotų perskaityti daugiau nei kelis straipsnius per dieną arba galėtų perskaityti daugiau nei kelias kiekvieno straipsnio pastraipas..

Paprastai šio tipo kuriamos svetainės taip pat turi švarią, minimalią struktūrą ir išdėstymą, kad puslapio elementai galėtų tinkamai paryškinti paskelbtus straipsnius. Tokiu būdu tokie elementai kaip fonas nenustelbia turinio, kad padidintų vartotojų įsitraukimą.

Čia yra keletas šaltinių ir įrankių, kuriuos naudoja aukščiau pateiktas pavyzdys „The New Yorker“. Galite jas įdiegti ir naudoti šių tipų svetainėms kurti:

10 – Forumo svetainės („WordPress.org“ palaikymo forumas)

„WordPress.org“ palaikymo forumas.

Tinklalapių tipai yra organizuotas būdas skelbti viešas temas. Vartotojai gali užsiregistruoti, kad galėtų pradėti diskusijas ir prisidėti prie jų, galbūt net norėdami pamatyti daugiau temų.

Galite sukurti tokio tipo forumą, kuriame būtų galima aptarti bet kokius dalykus, pradedant pomėgiais, patarimais ir populiariąja kultūra, baigiant akademinėmis temomis ir viskuo.

Jūs netgi galite sukurti forumą, kaip aukščiau pateiktame pavyzdyje, kad pasiūlytumėte būdą vartotojams padėti vieni kitiems išspręsti technines problemas savo svetainėse.

Daugelis verslo įmonių naudoja forumą tokiu būdu, kad galėtų pasiūlyti savo klientams paramą. Tokiu būdu vartotojams nereikia dažnai susisiekti su klientų aptarnavimo tarnyba, nes tai sumažina palaikymo išlaidas ir bendrą palaikymo bilietų sumą..

Forumai puikiai tinka tam tikro tipo tinklalapiams, kurie gali būti sukurti jūsų sekančiam projektui, jei jums reikalingas aiškus ir organizuotas būdas leisti vartotojams dalyvauti atvirose diskusijose viešai. Tačiau galite pasirinkti sukurti forumą, kuriame reikia prisijungti, kad galėtumėte peržiūrėti diskusijas.

Čia yra ištekliai „WordPress.org“ palaikymo forumas naudojimo būdus, kuriuos galite naudoti kurdami savo forumą, jei taip pat naudojate „WordPress“:

11 – „Wiki“ svetainės (Fandom)

„Wiki“ tinklalapio, pavadinto „Fandom“, pavyzdys.

„Wiki“ svetainės yra skaitmeninės enciklopedijos, kuriose informacija pateikiama ir skelbiama vartotojui.

Tokios svetainės, kaip „Wikipedia“, yra viki, kuriomis siekiama suteikti laisvai prieinamas žinias įvairiomis temomis. Kita vertus, kai kurie wiki, tokie kaip aukščiau pateiktas pavyzdys, „Fandom“, yra sutelkti ties konkrečiais interesais, tokiais kaip populiarioji kultūra.

Nesvarbu, kokia tema yra wiki. Daugelis verslininkų taip pat naudoja jį panašiai kaip forumai. Jie naudoja wiki skelbti naudingą dokumentaciją, atsakančią į įprastus palaikymo klausimus.

Tai padeda sumažinti klientų aptarnavimo paslaugų kainą ir bendrą palaikymo bilietų, kuriuos pateikia vartotojai, skaičių.

Bet jūs neturite būti verslas, kad ateityje turėtumėte kurti vikius savo svetainių tipų sąraše. Galite sukurti vieną, jei esate visuomenės veikėjas ar įtaką darantis asmuo, ir, pavyzdžiui, norite sudominti savo gerbėjus.

Štai „Fandom“ naudojami ištekliai, kuriuos taip pat galite naudoti, jei viki yra tam tikros rūšies svetainė, kurią galite sukurti savo tikslams:

12 – Narystės svetainės (Skillcrush)

„Skillcrush“ svetainė.

Narystės svetainė yra dar viena iš svetainių, skirtų kurti galimą būsimą projektą, tipų. Narystės svetainėje pasirinkite, kad turinys būtų apsaugotas slaptažodžiu. Norėdami pamatyti privatų turinį, vartotojai turi užsiregistruoti.

Narystės svetainės gali pasiūlyti nemokamą ir papildomą registraciją arba abi. Taip pat yra daugybė kitų variantų.

Pvz., Galite pasiūlyti neribotą ar baigtinę prieigą prie privataus turinio atlikę vieną mokėjimą arba galite pasiūlyti pasikartojančias prenumeratas, kurios automatiškai atnaujinamos.

Naudodamiesi pastarąja, jūs netgi galite sudaryti prenumeratas, kurios atnaujinamos bet kokiu dažnumu, pavyzdžiui, kasdien, kas savaitę, mėnesį ar mėnesį.

Jūs netgi galite sukurti narystės svetainę, kurioje turinys nėra prieinamas iš karto, bet jis yra leidžiamas pasirinktais laiko tarpais. Tai žinoma kaip lašinamojo turinio tipo svetainė ir narystės svetainė.

Čia pateikiami aukščiau pateikto pavyzdžio įrankiai ir šaltiniai, kurie jums gali būti naudingi nusprendus sukurti šio tipo svetainę:

Apibendrinant

Yra daug variantų, kai kalbama apie kuriamų svetainių tipus. Tikimės, kad šis straipsnis buvo naudingas ir suteikė šiek tiek įkvėpimo, kaip patiems susikurti tokio tipo svetaines.

Kokio tipo svetaines norėtumėte kurti? Ar vis dar galvojate: „Kokias svetaines kurti mano kitam projektui?“ Pasidalinkite savo patirtimi komentaruose žemiau.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map