Prieglobos tipai – skirtumas tarp bendro VPS ir skirto interneto prieglobos


Visos svetainės veikia per žiniatinklio prieglobos paslaugą, kuri yra paslauga, leidžianti asmenims ir organizacijoms viešinti savo svetaines per internetą. Žiniatinklio priegloba iš esmės yra įmonė, nuomojanti vietą interneto serveryje savininkams, kad jų svetainės būtų prieinamos internete. Nors ne visi žiniatinklio prieglobos savininkai turi savo serverius, daugelis jų juos nuomojasi iš didesnių kompanijų, turinčių prieigą prie duomenų centrų ar serverių kolekcijų, ir savo ruožtu šiuos serverius nuomoja kitoms įmonėms ar privatiems asmenims. Yra keletas žiniatinklio prieglobos rūšių. Bet čia aptarsime tris iš jų: bendrą žiniatinklio prieglobą, virtualiojo privataus serverio (VPS) prieglobą ir dedikuotą interneto prieglobą.

Bendrai naudojama interneto priegloba

Bendras priegloba

Bendros interneto prieglobos paslaugą galima palyginti su gyvenimu daugiabučių komplekse. Kaip ir skirtingi asmenys, ir šeimos gyvena savo butuose pastatuose, bendro naudojimo žiniatinklio prieglobos tarnyboje, daugelis svetainių yra viename interneto serveryje. Suprantama, kad tai yra ekonomiškiausia prieglobos forma. Tai idealiai tinka paprastoms svetainėms, kuriose nėra per daug funkcijų, ir toms, kurios greičiausiai nemato srauto. Bendros žiniatinklio prieglobos paslaugą tvarko sistemos administratorius. Ar tai tinka, priklauso nuo jūsų norų. Tai gali būti naudinga, jei nenorite tvarkyti techninės svetainės pusės, tačiau tai gali sukelti problemų, jei jums reikia daugiau jūsų svetainės kontrolės. Serverio valdymą, serverio programinės įrangos diegimą, saugos atnaujinimus ir techninę pagalbą tvarko paslaugų teikėjas. Bendrai naudojama interneto prieglobos paslauga taip pat gali būti netinkama, jei jums reikalingas platus programinės įrangos kūrimas, neatsižvelgiant į tai, ką palaiko prieglobos teikėjas. Jis turi naudojimo apribojimus ir turi turėti plačias patikimumo savybes. Kitas šios paslaugos trūkumas yra tas, kad kadangi daugelis svetainių naudoja tą patį serverį, jei viena svetainė įtraukiama į neetiškus veiksmus ar šlamštą, visas IP adresas gali būti įtrauktas į juodąjį sąrašą..

Specialus interneto priegloba

skirtas priegloba

Specialią interneto prieglobos paslaugą galima palyginti su gyvenimu nepriklausomoje gyvenamojoje vietoje. Tai paslaugų rūšis, kai visą serverį užima viena svetainė. Dėl to svetainės savininkas gali visiškai valdyti serverį. Nėra pralaidumo ir vietos diske apribojimų. Bendrai naudojamoje žiniatinklio prieglobos tarnyboje administratorius tvarko serverio nustatymus ir techninį valdymą. Jei reikia serverio, jame reikia daugybės techninių įgūdžių. Taip pat reikia nustatyti, administruoti ir valdyti serverį, tačiau turint naujus ir visiškai atskirtus hostingo planus, galima tuo naudotis už šiek tiek didesnę kainą. Be to, specialios prieglobos paslaugos siūlo aukštą našumą, stabilumą el. Paštu, saugumą ir valdymą. Tokia paslauga idealiai tinka svetainėms, kurios gauna didelį srautą ir naudojasi plačiomis funkcijomis. Internetiniuose apsipirkimo portaluose paprastai naudojamasi tam skirta žiniatinklio priegloba. Skirtingai nei naudojant bendrą žiniatinklio prieglobos paslaugą, mažesnė tikimybė patekti į juodąjį sąrašą naudojant specialią interneto prieglobos paslaugą, nes jūs visiškai kontroliuojate serverį..

Virtualiojo serverio (VPS) priegloba

Virtualus privatus serveris

VPS priegloba yra prieglobos rūšis, patenkanti tarp bendro interneto prieglobos ir specialios prieglobos. Tai galima palyginti su gyvenimu Kondominiume, kuriame dalijatės daiktais apie nuosavybę, tačiau jūs galiausiai esate atsakingi už savo turto išlaikymą Kondominiumo viduje. Tai siūlo naudoti didelę vietos diske ir pralaidumą. Tokiomis prieglobos paslaugomis idealiai naudojasi įmonė, kuriai reikia daug išteklių ir saugių duomenų. Kaip ir tam skirto interneto prieglobos atveju, VPS priegloba naudojasi svetainėmis, kurios patiria daug srauto. Tačiau tai yra pigiau nei naudoti specialią interneto prieglobos paslaugą, nes serverį vis dar naudoja keli vartotojai. Nors galite sukonfigūruoti serverį bet kokiu norimu būdu, vis tiek jums reikės dedikuoto sistemos administratoriaus, kuris rūpintųsi jūsų serveriu. Ši lentelė apibendrina, kaip kiekviena prieglobos paslauga skiriasi nuo kitų:

Bendrai naudojama interneto prieglobaSpecialus interneto prieglobaVPS interneto priegloba
Serveris yra bendrai naudojamas keliose svetainėse. Jis siūlo ribotą pralaidumą ir vietą diske. Tai yra palyginti pigu dėl bendrų išlaidų.Ji nereikalauja, kad svetainės savininkas turėtų daug techninių įgūdžių.Didelis srautas gali sulėtinti serverįTai siūlo mažiausiai valdymo iš trijų tipai.Jis yra mažiausiai saugus tarp trijų tipų.Serveris skirtas tik vienai svetainei. Jis siūlo didelę pralaidumą ir vietą diske. Tai gana brangu, nes nereikia bendrų išlaidų.Svetainės savininkui reikės turėti techninių įgūdžių, nes jis visiškai kontroliuoja serverį.Serveris yra sukurtas valdyti didelį srautą.Jis siūlo aukštą kontrolę.Jis siūlo aukštą saugumą.Serveris yra bendrai naudojamas keliose svetainėse.Jis siūlo didelę pralaidumą ir vietą diske. Tai gana brangu, tačiau pigesnė nei skirta žiniatinklio prieglobos paslauga. Svetainės savininkui nereikia turėti daug techninių įgūdžių, bet reikia sistemos administratoriaus. Serveris yra skirtas valdyti didelį srautą.Jis siūlo aukštą valdymą.Jis siūlo aukštą saugumą.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map