Žiniatinklio priegloba ir domenas (paaiškinta)


Žiniatinklio priegloba ir domenų vardai (paaiškinta)


Domenų vardai ir interneto priegloba yra dvi visiškai skirtingos paslaugos. Pagalvokite apie a domeno vardas kaip gatvės adresą, kuris žmonėms padeda rasti ir pasiekti jūsų svetainės vietą.

Kaip ir skaitmeninį adresą, jūsų svetainė turės failus ir kodą, kurie užims vietą ir turės būti saugomi. Svetainių talpinimas yra faktinė vieta kompiuteryje (serveryje), kur saugomi visi jūsų svetainės failai, įskaitant HTML, dokumentus ir laikmenas.

Jei manote, kad jūsų svetainė yra namas, o jūsų domeno vardas yra adresas, žiniatinklio priegloba būtų tikroji nuosavybė.

Dabar, kai išsiaiškinome paprastus ir paprastus pagrindus, galime patekti į daugiau informacijos.

 • >>> Noriu sužinoti daugiau apie domenus
 • >>> Noriu sužinoti daugiau apie interneto prieglobą

Dažni domeno klausimai:

Dažni domenų klausimai1. Kas yra domeno vardas?

Kaip minėta anksčiau, domeno vardas yra tiesiog jūsų vardas internete arba tai, ką žmonės įveda į naršyklės URL juostą norėdami aplankyti jūsų svetainę. Tai galėtų būti Google.com, Hotmail.com arba Facebook.com.

Negalite nustatyti svetainės, prieš tai neįsigiję domeno vardo. Bet jei jums įdomu, kaip tiksliai tai darote, viskas paprasta – įsigyjate juos iš domenų registratoriaus.

Įsigiję tam tikrą domeną, jis tampa jūsų nuosavybe ir niekas kitas internete neturės tokio paties domeno kaip jūsų. Ši unikali simbolių eilutė suteiks jūsų svetainei savitą identitetą.

2. Kiek kainuoja domeno vardo pirkimas ir atnaujinimas?

Domeno vardo kaina priklauso nuo kelių veiksnių, pvz., Kokį domeno registratorių pasirinksite ir ar ketinate naudoti naują domeno vardą, ar įsigyti seną.

Senesni domenai, ypač turintys vieno žodžio vardą, pvz., Insurance.com, yra brangūs, o gauti juos yra sudėtinga. Bet jei ketinate įsigyti visiškai naują domeno vardą, jis turėtų kainuoti apie 10–15 USD per metus.

Kiekvienas registratorius turi savo standartinį pratęsimo mokestį. Atminkite, kad domeno vardo atnaujinimas priklauso nuo jūsų pasirinkto domeno registratoriaus, jūsų pasirinkto aukščiausio lygio domeno (TLD) ir atnaujinimo trukmės..

Paprastai, kuo ilgesnė jūsų sutartis, tuo mažesnę mėnesinę įmoką gausite.

3. Kokie yra pagrindiniai domenų ALD?

Aukščiausio lygio domenas (TLD) yra tiesiog paskutinis domeno vardo segmentas arba trumpa dalis, einanti po taško. TLD taip pat vadinami domenų priesagomis.

Paskirtų vardų ir skaičių interneto korporacija (ICANN) yra korporacija, atsakinga už domenų vardų ir IP adresų valdymą internete. ICANN klasifikuoja TLD taip:

 • Bendrieji aukščiausio lygio domenai („gTLD“)
 • Šalies kodas aukščiausio lygio domenai (ccTLD)
 • Remiami aukščiausio lygio domenai (sTLD)
 • Infrastruktūros aukščiausio lygio domenai (iTLD)

Populiariausi ALD paprastai yra bendrieji domenai.

Kai kurie iš populiariausių ALD yra šie:

 • .com – Komercinis
 • .org – Komercinis
 • .tinklas – Komercinis
 • .gov – JAV vyriausybinės agentūros
 • .mil – karinis
 • .edu – švietimo įstaigos, tokios kaip universitetai

4. Kokie yra populiariausi domenų registratoriai?

Šiuo metu patikimiausi domenų vardų registratoriai yra:

Rinkdamiesi domenų vardų registratorius, atminkite:

 • Kainodara: Kiekvienas domenų registratorius siūlo skirtingus kainodaros ir pratęsimo mokesčius. Kai kurie iš jų taip pat turi paslėptus mokesčius, todėl būtinai patikrinkite jų paslaugų teikimo sąlygas.
 • Domenų perkėlimai: Domenų registratoriai paprastai leidžia klientams lengvai perkelti savo domenų vardus nemokėdami papildomo mokesčio. Tačiau kai kurios įmonės sąmoningai šį procesą apsunkina arba imasi papildomo mokesčio. Prieš pasirenkant domeno registratorių, visada patikrinkite domeno perkėlimo politiką.
 • Domeno galiojimo pabaigos politika: Domenų vardų galiojimo laikas baigiasi. Jei neatnaujinsite savo domeno vardo laiku, jo galiojimas baigsis, tai reiškia, kad kiekvienas gali jį užregistruoti kaip savo. Štai kodėl labai svarbu pasirinkti domenų vardų registratorių, kuris siūlo automatinius atnaujinimus arba suteikia klientams lengvatinį laikotarpį atnaujinti savo domeno vardą net pasibaigus jo galiojimo laikui..
 • Papildomos paslaugos: Visada patikrinkite, kokias kitas paslaugas teikia jūsų domenų vardų registratorius. Jums gali nereikėti šių paslaugų dabar, tačiau augant jūsų verslui viskas gali pasikeisti. Šios paslaugos apima el. Pašto talpinimą, internetinę rinkodarą, el. Pašto rinkodarą ir kt.

5. Ar galiu nusipirkti domeno vardą be prieglobos??

Trumpai tariant, atsakymas yra „ne“.

Žmonės bus nukreipti į jūsų svetainę internete tik tuo atveju, jei turite žiniatinklio prieglobos paslaugą, leidžiančią saugoti svetainės failus. Iš esmės nenaudinga įsigyti domeno vardo neperkant žiniatinklio prieglobos. Norėdami trumpai aprašyti istoriją, norėdami nustatyti svetainę, turite ir domeno vardą, ir prieglobos paskyrą.

Bet jei jūsų klausimas yra „Ar galiu nusipirkti domeno vardą iš vienos įmonės ir naudoti jį su kita interneto prieglobos įmone?“, Atsakymas yra „taip“.

Galite užregistruoti savo domeno vardą pas vieną tiekėją ir vis tiek nusipirkti prieglobos planą pas kitą paslaugą.

6. Ar galiu naudoti savo domeno vardą su bet kuriuo kompiuteriu??

Taip tu gali. Galima įsigyti domeno vardą iš vienos įmonės, o žiniatinklio prieglobai naudoti kitą įmonę. Turite dvi galimybes: galite gauti domeno vardą ir interneto prieglobą kaip paketą „du viename“ tuo pačiu teikėju arba nusipirkti abi paslaugas atskirai.

Daugelio žmonių atžvilgiu lengviausias būdas yra domeno vardo registravimas ir jų svetainės prieglobos nustatymas naudojant tą patį prieglobą. Tačiau kai kurie mano, kad domeno vardo išlaikymas ir talpinimas atskirai jiems tinka. Jei esate nepatenkinti savo žiniatinklio prieglobos paslauga ir norite persikelti į kitą, greičiausiai taip pat norėsite perkelti savo domeno vardą, o tai gali užtrukti.

7. Kaip prijungti savo domeną prie žiniatinklio prieglobos?

Prijungti savo domeno vardą prie žiniatinklio prieglobos yra lengviau, nei jūs manote. Tiesiog atlikite šiuos veiksmus:

 1. Užregistruokite domeno vardą – Atminkite, kad negalite pradėti savo svetainės, jei neturite domeno vardo.
 2. Užsiregistruokite dėl interneto prieglobos plano – Norėdami nurodyti savo domeno vardą į prieglobos serverį, pirmiausia turėsite įsigyti žiniatinklio prieglobos paslaugą.
 3. Raskite žiniatinklio prieglobos DNS (domeno vardo serverio) nustatymus – Žiniatinklio prieglobos jums atsiųs sveikinimo laišką su DNS arba domeno vardo serverio adresais, kurie atrodys maždaug taip: ns1.example.com arba ns359.example.com.
 4. Išsaugokite savo vardų serverį kartu su registratoriais – Prisijunkite prie savo registratoriaus administratoriaus skydelio, raskite „DNS nustatymai“ arba „Domeno vardo nustatymo sritis“ ir nukopijuokite ir įklijuokite domeno vardo serverio adresus į DNS parametrus (paprastai NS1 ir NS2).
 5. Palaukite DNS sklaidos – Turėsite palaukti, kol bus atnaujinti DNS nustatymai. Procesas gali trukti 48–72 valandas. Baigę sėkmingai prijungėte savo domeno vardą prie žiniatinklio prieglobos.

Dažni žiniatinklio prieglobos klausimai:

Dažni žiniatinklio prieglobos klausimai1. Kas yra interneto priegloba ir kodėl man to reikia??

Neįsigiję žiniatinklio prieglobos paslaugų, negalite visiškai nustatyti savo naujos svetainės. Iš esmės domeno vardo registravimas negaunant žiniatinklio prieglobos paslaugų bus nenaudingas – jūsų svetainė nebus pilna.

Žiniatinklio prieglobos įmonės parduoda ar nuomoja erdvę savo serveriuose, kur galite laikyti savo svetainės failus, pvz., HTML ir CSS failus, dokumentus, vaizdo įrašus ir vaizdus. Visi šie failai užima vietą ir juos reikia saugoti.

Kiekvienas gali susikurti svetainę savo kompiuteryje, tačiau niekas negalės pasiekti savo svetainės, jei jos interneto failai nebus įkelti į prieglobos serverį. Kai žmonės įves jūsų domeno vardą į savo naršyklės URL, jie bus nukreipti į jūsų svetainę. Tai įmanoma tik tuo atveju, jei jūsų svetainės failai yra saugomi žiniatinklio prieglobos serveryje.

2. Kiek kainuoja žiniatinklio priegloba, kurią galima nusipirkti ir atnaujinti?

Žiniatinklio prieglobos kainos priklauso nuo to, kokio tipo žiniatinklio prieglobos paslaugų jūsų svetainei reikia. Bendrai naudojama interneto priegloba paprastai yra pigiausia, nes jūsų svetainė saugoma serveryje, kuriame yra ir kitų svetainių. Pasidalijamojo prieglobos kainos paprastai svyruoja nuo 3 USD iki 10 USD per mėnesį.

Dedikuoti serveriai kainuoja už rankos ir kojos, tačiau jie klientams suteikia padidintą saugumą ir užtikrina efektyvų krovinio paskirstymą. Jei norite daugiau lankstumo ir didesnės savo svetainės kontrolės, tačiau nesate pasirengę mokėti už dedikuotą serverį, apsvarstykite galimybę virtualų privatų serverį (VPS) laikyti. VPS hostingo kainos svyruoja nuo 29 USD iki 69 USD per mėnesį.

Atminkite, kad pradinės išlaidos, pirmą kartą įsigijus žiniatinklio prieglobos paslaugą, išliks tokios pačios, kai reikės atnaujinti sutartį.

3. Kokie yra pagrindiniai interneto prieglobos tipai?

Visos žiniatinklio prieglobos paslaugos turi vieną bendrą bruožą – jos veikia kaip jūsų svetainės saugykla, tačiau jos nėra visos tos pačios.

Jie skiriasi atminties talpa, valdymu, serverio greičiu ir patikimumu, taip pat techninių žinių, kurių reikia joms nustatyti, lygiu. Svarbu išmokti virves ir išsiaiškinti, kokios rūšies žiniatinklio prieglobos paslaugos jūsų svetainei reikalingos.

 • Bendras priegloba: Tai puikus sprendimas pradinio lygio svetainių talpinimui. Bendrai naudojamas priegloba kainuoja pigiai, nes jūsų svetainė bus saugoma tame pačiame serveryje kaip ir daugelis kitų svetainių. Visos svetainės turi tuos pačius serverio išteklius, įskaitant RAM (laisvosios kreipties atmintis) ir CPU (centrinis procesorius)..
 • Virtualiojo serverio (VPS) talpinimas: VPS prieglobos sprendimas puikiai tinka pažengusiems vartotojams, kuriems reikia specialių išteklių, specialios programinės įrangos ir paketų diegimo. VPS prieglobos planas talpina kelias svetaines tame pačiame serveryje, tačiau kiekviena svetainė turi savo vietą serveryje. VPS priegloba suteikia tinklalapių savininkams geresnį našumą ir stabilumą.
 • Dedikuoto serverio priegloba: Dedikuotasis priegloba reiškia, kad jūsų svetainė bus vienintelis serverio priglobtas domenas. Dedikuotas serverio priegloba suteikia svetainių savininkams prieigą prie šaknies ir domenų bei leidžia valdyti viską, pradedant sauga ir baigiant operacinėmis sistemomis. Tai yra brangiausias svetainių talpinimo sprendimas ir tinka sudėtingoms svetainėms, kurios gauna daug srauto.
 • Debesų talpinimas: Debesų talpinimas leidžia daugeliui kompiuterių dirbti kartu, paleisti programas ir naudoti kombinuotus skaičiavimo išteklius. „Cloud hostingas“ gali valdyti didelius srautus ir suteikia geresnį saugumą bei apsaugą.
 • Tvarko priegloba: Tvarko priegloba suteikia vartotojams kasdienį aparatūros ir operacinių sistemų valdymą. Kompanijos, kurios teikia prieglobą, siūlo tokias paslaugas kaip priežiūra, konfigūracija, stebėjimas, aparatūros pakeitimas, atnaujinimai ir techninė pagalba.
 • Kolokacija: Kolokacija suteikia klientams galimybę išsinuomoti vietą kolokacijų centre. Tokio tipo centruose vartotojai nuomojasi vietą lentynose ir spintelėse, o centras teikia savo svetainei galią, pralaidumą ir aušinimo sistemas..

4. Ar yra kokių nors nemokamų interneto teikėjų?

Na, viskas, kas blizga, nėra auksas. Taip, yra nemokamų interneto prieglobų – populiariausios iš jų yra tokios prieglobos, kaip „000webhost“, „InfinityFree“, „SitesGoogle“ ir „AwardSpace“ – bet prieš naudodamiesi būtinai turėtumėte gerai pagalvoti.

Jei turite biudžetą, gali kilti pagunda išbandyti nemokamus internetinius kompiuterius. Tačiau mes negalime rekomenduoti eiti šiuo keliu. Nemokamos žiniatinklio prieglobos siūlo ribotą atminties talpą, pralaidumą ir serverio greitį. Jie yra nestabilūs ir paprastai neturi pagrindinių funkcijų, tokių kaip el. Pašto paskyros ir svetainių diegimas.

Jie suteikia klientams nepatikimus serverius, kurie sugadins jūsų svetainės šansus sėkmingai naudoti šiandien labai konkurencingą internetinę erdvę. Be to, tikėtina, kad nemokami interneto prieglobos įrankiai patirs didžiulius saugumo pažeidimus. Taigi užuot pasirinkę nemokamą kompiuterį, padarykite sau paslaugą ir padėkite savo svetainę į saugias rankas.

Visada atminkite, kad svarbiausias sėkmingos svetainės elementas yra patikima interneto prieglobos paslauga.

5. Kokios yra populiariausios geros interneto prieglobos paslaugos?

Internetinėje erdvėje yra įvairių interneto prieglobos sprendimų, o išsirinkti tinkamą gali būti bauginanti užduotis.

Mes galime rekomenduoti būti atidiems ir visada patikrinti pagrindinio kompiuterio paslaugų teikimo sąlygas, nes žiniatinklio prieglobos paslaugos dažnai būna rodomos ir niekur nevedamos. Taigi patikrinkite viską du kartus. Patikima žiniatinklio priegloba turėtų sugebėti pažymėti visus šiuos laukelius:

 • Pateiktos saugyklos kiekis
 • Pralaidumas / duomenų perdavimas
 • Uptime
 • Pagalba klientams
 • Valdymo pulto savybės
 • Statybiniai įrankiai
 • Skaidri kainodara
 • SQL duomenų bazė
 • Statistika ir stebėjimo priemonės
 • Iš anksto įdiegtos programos
 • El. Pašto funkcijos
 • Privatumas ir saugumas
 • Nemokamos premijos

Mūsų patirtis rodo, kad tai yra patys populiariausi geri interneto prieglobos sprendimai, kurie klientams suteikia visas svarbiausias būtinybes:

 • „Bluehost“
 • „SiteGround“
 • „Hostinger“
 • Varyk Tėti
 • A2 talpinimas
 • Svajonių dvasia

Turite klausimą apie domenų vardus ar žiniatinklio prieglobą, kurie čia neįtraukti? Palikite komentarą žemiau. ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map