Geriausi statinių svetainių generatoriai

Geriausi statinių svetainių generatoriai


Svetainės kūrimo procesą sudaro dvi dalys: jūs pateikiate turinį, o tada jūsų CMS – „WordPress“ ar bet kas, ką jūs pasirenkate naudoti – pasiima tą turinį, derina jį su pasirinkta tema ir jūsų pasirinktais šablonais ir iš jo sukuria svetainę. jūsų klientams ar skaitytojams. Bet šios dvi dalys nebūtinai turi būti daromos kartu: jos gali būti atskirtos viena nuo kitos, ir štai ką statinis svetainės generatorius (SSG) daro.

Šiame vadove paaiškinsime, kas yra statinė svetainių generacija ir kokia jos nauda, ​​ir pateiksime dešimt geriausių statinių svetainių generatorių, kurie pateiks patarimus, kaip pasirinkti iš jų..

Kaip veikia statinis svetainės generatorius? Ir kodėl naudoti vieną?

Kaip minėta, dauguma CMS daro du dalykus: jie paverčia jūsų turinį HTML, derindami jį su jūsų temomis ir šablonais, tada jie pateikia tą HTML kaip svetainę. Statinis svetainės generatorius padalija šį procesą dviem būdais: dalis, kurioje jūsų turinys paverčiamas HTML, įvyksta jūsų asmeniniame kompiuteryje, suteikiant aplanką, kuriame pilna HTML failų. Tuomet įkelsite tuos HTML failus į internetą, kur jie visiems bus prieinami kaip svetainė.

Bet kodėl tai daryti? Yra keletas privalumų.

Pirmasis yra saugumas. Kadangi jūsų svetainė, su kuria žmonės bendrauja, yra paprastas HTML ir ją nulaužti yra daug sunkiau. Ir kadangi statinis svetainės generatorius, kuriame yra visas kompiuterio kodas, kuris daro darbą, veikia tik jūsų kompiuteryje ir niekur nėra veikiamas platesnio pasaulio, jo taip pat negalima nulaužti. Tai reiškia, kad saugos atnaujinimai iš esmės nebūtini; nebereikia jaudintis dėl įprastų iššokančiųjų langų, liepiančių atnaujinti CMS, atnaujinti papildinius, atnaujinti svetainę.

Kai kam tai gali būti pakankama priežastis savaime, tačiau statiniam tinklalapių generavimui yra dar vienas svarbus pranašumas: spektaklis.

Iš statinio HTML sudarytą svetainę galima įkelti kur kas greičiau nei tą, kurią reikia apdoroti kiekvieno apsilankymo metu. Vietoj to, kad turinys ir tema būtų derinami iš naujo kaskart, kai lankytojas peržiūri svetainę, šis darbas jūsų kompiuteryje atliekamas vieną kartą kartos metu, tada jo nebereikia. Vietoj to, svetainė jau yra matomos formos.

Didesnis našumas naudingas jūsų svetainei įvairiais būdais. Jūsų klientai yra labiau linkę nuolat žiūrėti ir atmetimo rodikliai yra mažesni,  Greitesnis puslapio įkėlimo laikas puikiai tinka SEO, nes „Google“ ir kitos paieškos sistemos vertina greitą našumą ir padidina jūsų reitingą.

Eismo padidėjimas nėra problema; jei staiga padidės lankytojų skaičius, jis bus tinkamai tvarkomas ir niekada nepamatysite vieno iš tų „502 blogo šliuzo“ pranešimų, kai svetainė yra perkrauta, tik tuo metu, kai ji tampa populiari.

Su visais sidabriniais įdėklais, nors yra debesis, ir neabejotinai turite būti pasirengę būti šiek tiek labiau techniniai, kad galėtumėte naudoti šią techniką savo svetainėje, kad sukurtumėte statinę svetainę..

Reikia atskirti šį „generavimo etapo“ ir „leidybos etapo“ atskyrimą, o statiniai svetainių generatoriai paprastai linkę prisiimti šiek tiek daugiau techninių žinių nei standartinės dinaminės CMS. Visų pirma, daugumai statinių svetainių generatorių reikia bent šiek tiek žinoti apie komandinė eilutė: šias programas paprastai skatina vykdyti komandos, o ne rodydami ir spustelėdami.

Dėl komandinės eilutės poreikio statiniai svetainių generatoriai gali būti ne visiems, tačiau jei esate pasirengę apsvarstyti rankovių pasukimą ir nardymą šiek tiek giliau nei įprasta, yra keletas galimų pergalių..

Pažvelkime į dešimt geriausių statinių svetainių generatorių ir tada, kaip pasirinkti iš jų.

10 geriausių statinių svetainių generatorių

1. Hugo

„hugo“ logotipas

„Hugo“ yra paprastesnis terminale esančių statinių svetainių generatorių nustatymas ir naudojimas. Jų dokumentacija, ypač kaip įdiegti Hugo ir paleiskite ją, yra gana išsami ir jums nereikia pirmiausia įdiegti naujos paketų parduotuvės, o tada įdiegti „Hugo“ iš.

Jis turi daug iš anksto sukurtos temos kuri leidžia lengviau išsirinkti norimą savo svetainės išvaizdą ir viena iš pagrindinių „Hugo“ komandos savybių yra jos kūrimo greitis.

Jei norite pakeisti savo svetainę pridėdami arba redaguodami turinį arba pakeisdami temą, turite „atstatyti“ šią svetainę: tai yra, kiekviename puslapyje derinti turinio su tema HTML procesą. Net ir nedidelis skirtumas, sukuriantis greitį, gali padaryti skirtumą tarp jūsų laukiančių sekundžių ir laukimo minučių, kad pamatytumėte atlikto pakeitimo rezultatą, o Hugo sunkiai dirba, kad greičiausias šioje srityje.

Jei kuriate svetainę iš esamų duomenų, tada Hugo „Duomenų valdomas turinys“Funkcija leidžia palyginti lengvai pateikti svetainės turinį CSV arba JSON formatais. Tai gali būti naudingas būdas paimti kai kuriuos esamus duomenis, kuriuos norite paviešinti pasauliui, kad jie galėtų naršyti ir naršyti po juos nereikia suaktyvinti „Excel“ ar „Google“ skaičiuoklių..

2. Vienuoliktas arba vienuolikadešimt11ty logotipas

„11ty“ yra viena iš naujesnių SSG, tačiau sparčiai populiarėja. Ji vadina save „paprastesniu statinio vietos generatoriumi“. Tačiau tam reikalingas pakankamas techninis susipažinimas (o jo dokumentai tai atspindi), tačiau tiems, kurie gali tai suvokti, jis viską daro elegantiškai..

11ty yra parašyta „JavaScript“, todėl to reikia mazgas.js dirbti; pirmiausia turėsite įdiegti, jei dar to nepadarėte, tada įdiekite 11ty iš komandinės eilutės.

„11ty“ labai gerai žvelgia į svetainės veikimą iki taško, kur išdidžiai demonstruoja a spektaklio iškaba svetainių, sukurtų kartu su ja, ir ji yra labai populiari tarp žiniatinklio profesionalų ir tų, kurie apskritai kuria ir kuria atvirą internetą.

3. Pelikanasgauti pelikano logotipą

„Pelikanas“ turi gana estetinę estetiką, tačiau naudojant „Python“ kaip pagrindinę programavimo kalbą, ji gali būti išplėsta beveik bet kuria linkme, kuriai norėtumėte, šiek tiek papildomai programaudama..

Jis palaiko svetainės duomenų importavimą iš „WordPress“, todėl lengviau nei kai kurioms kitoms SSG pereiti iš esamos „WordPress“ svetainės į statinę svetainės generaciją neprarandant dabartinės sąrankos. Kaip ir geresnės klasės SSG, jis skirtas valdyti visą svetainę, o ne tik tinklaraščiams kurti.

Vis dėlto „Pelican“ iš pradžių turi šiek tiek kietą mokymosi kreivę, todėl ji labiau tinkama bent jau šiek tiek pažįstamiems su „Python“. Panašiai jums jau reikės „Python“ diegimo kompiuteryje, o ne kūrėjams, kurie to neturi, neduodamos jokios rekomendacijos… bet jei esate kūrėjo tipas, kuris jau naudoja „Python“, tada „Pelican“ yra gera vieta pradėti..

4. Nikola

„Nikola“ logotipas

„Nikola“ laikosi požiūrio į „stacionarių svetainių generavimą“, į kurį įtrauktos baterijos, pateikdama labai išsamius dienoraščių ir pilnų svetainių šablonus, taip pat vaizdų galerijas ir paiešką, be kita ko.

Joje yra gana platus sąrašas įskiepiai ir temos. Nors Nikola linkusi į labiau techninę rinkos pabaigą; turėsite būti gana įsitikinę, kad tobulinsite „Python“, kad padarytumėte daugiau nei čia pateiktus pagrindus, tačiau jei esate, tada „Nikola“ siūlo daugiau išplėtimo galimybių nei daugelis iš alternatyvų.

Temų sąrašas nėra labai išsamus, todėl, jei ieškote kažko gražaus, o ne informatyvaus, tada galbūt geriau ieškoti kitur. Tačiau atkūrimo greitis yra greitesnis nei dauguma kitų galimybių.

Kaip ir „Pelikanas“, Nikola daro prielaidą, kad jau turite „Python“ ir nepaaiškina, kaip tai padaryti įmanoma, taigi, jei neturite ir naudojate „Windows“, tuomet galbūt norėsite panagrinėti vieną iš kitų alternatyvų..

5. Gatsbis„Gatsby“ logotipas

„Gatsby“ save vadina statiniu PWA generatoriumi. PWA yra meno terminas Pažangiosios žiniatinklio programos, kurios gali veikti neprisijungus, būti įtrauktos į pagrindinį ekraną mobiliuosiuose įrenginiuose ir pan. Tai galima padaryti su bet kuria svetaine, įskaitant svetaines, sukurtas naudojant kitas SSG, tačiau „Gatsby“ teikia šią paramą už lango ribų.

Tiems, kurie yra susipažinę su „React“, internetinių komponentų biblioteka, „Gatsby“ gali būti geras pasirinkimas, nes ji yra pastatyta aplink ją, todėl galite pakartotinai naudoti jau pažįstamą aplinką – iš tikrųjų, „React“ svetainė pastatytas kartu su Gatsby.

„Gatsby“ reikia ir node.js, ir versijos valdymo sistemos git turi būti įrengtas. Jie turi gana išsamų rinkinį dokumentacijos puslapiai apie tai, kaip nustatyti „Gatsby“ aplinką, įskaitant „Windows“, tačiau tai yra gana susijęs procesas, jei nežinote komandos komandos. Be to, dokumentuose visos kartu sumaišomos „Windows“, „Linux“ ir „Mac“ instrukcijos, todėl jas šiek tiek sunku vykdyti.

6. Jekyll

„Jekyll“ logotipas

„Jekyll“ yra vienas seniausių statinių svetainių generatorių, tačiau vis dar aktyviai plėtojamas, o jo populiarumas daugiausia paskatino SSG inovacijų, sukūrusių visa kita šiame sąraše, potvynį..

Vienas iš jo teiginių apie šlovę yra tai, kad jis yra integruotas į „Github“ kodo prieglobos paslaugą: galite išsaugoti savo turinį „Github“. saugykla, kodo debesies įrenginį tokiu būdu, kad „Github“ paleistų „Jekyll“ kodą dėl jūs ir konvertuojate turinį į svetainę, kuriai nereikia paleisti jokio kodo.

Tokiu būdu „Github“ puslapiai paslauga gali būti nemokamai naudojama kaip jūsų statinės svetainės priegloba, o dokumentai, kaip tai nustatyti, yra gana aiškūs ir lengvai sekami..

Tačiau vis tiek reikės šiek tiek išmanyti git kodo valdymo sistema. Žinoma, taip pat įmanoma paleisti „Jekyll“ savo kompiuteryje, ir jie teikia „Windows“ diegimo instrukcijų rinkinys, nors „Windows“ nėra oficialiai palaikoma.

7. „Statiq.web“

statiq logotipas

„Statiq“ internetas yra gana naujas SSG gretas papildymas ir vis dar tobulinamas gana intensyviai. Taigi jis labiausiai tinka tiems, kurie nori įsitraukti į tą procesą ir prisijungti prie bendruomenės, pateikdami informaciją apie tai, kas veikia gerai, o kas ne.

Unikalus pardavimo taškas yra tas, kad jis yra sukurtas naudojant .NET, todėl tie, kurie turi tam tikrų žinių apie tą programavimo paketą, suras „Statiq Web“ ir puikiai tinka jų turimai patirtį. Tai yra bendresnio „Statiq Framework“ pavyzdinis projektas, todėl labiau patyręs programuotojas gali sugebėti priimti didesnį pagrindą ir sukurti ką nors išsamesnį..

8. Publii

„Publii“ logotipas

„Publii“, skirtingai nei dauguma kitų čia esančių statinių svetainių generatorių, nėra komandų eilutės įrankis. Vietoj to, tai yra darbalaukio programa, prieinama „Windows“, „Mac“ ir „Linux“.

Galite manyti, kad tai yra kažkas panašaus į „WordPress“, išskyrus tai, kad užuot buvusi svetaine, tai yra programa, kuri veikia jūsų kompiuteryje ir sukuria statinę svetainės versiją, parengtą paskelbti, kaip tai daro kiti įrankiai..

Yra įmontuoti leidybos įrankiai, skirti nukreipti statinę svetainę į daugybę esamų prieglobų, tokių kaip „Netlify“ ir debesų prieglobos vietos. Jis turi esamos „WordPress“ svetainės konvertavimo į „Publii“ importo sistemą ir mokamų profesinio lygio temų rinką..

Pati programa yra nemokama ir atvirojo kodo, joje yra aktyvi vartotojų bendruomenė, padedanti vieni kitiems diskusijų forume. „Publii“ yra mažiausiai techninė technika iš šiuo metu siūlomų statinių svetainių generatorių, tačiau ji vis dar turi beveik visus savo pranašumus. Tam, kuris nenori įsitraukti į kodavimo ir komandų eilutėmis pagrįstą požiūrį, yra puikus sprendimas.

9. WP2Static

wp2statinis logotipas

„WP2Static“ laikosi gana kitokio požiūrio nei kiti statiniai svetainių generatoriai: jis pats savaime nėra griežtai svetainės valdytojas. Vietoj to, jis veikia kartu su „WordPress“, kad padarytų statinę svetainės versiją, kurią tvarko pati „WordPress“.

Aukščiau pateikto aprašymo kalba „WP2Static“ palieka „WordPress“ atsakingą už jūsų redagavimą ir jūsų turinio pavertimą HTML, derinant jį su savo temomis ir šablonais. Tada pereikite prie WP2Static, norėdami paimti tą HTML ir paskelbti kaip paprastas HTML kažkur internete.

Tam yra akivaizdžių pranašumų: galite ir toliau naudotis pažįstama „WordPress“ sąsaja ir turite prieigą prie visos „WordPress“ temų ir papildinių bibliotekos.

Tačiau yra ir trūkumų: svarbu perkelti „WordPress“ diegimą kur nors kitur, kitaip prarasite didžiąją dalį statinio svetainių generavimo pranašumų..

Jei jūsų svetainė yra statiška, tai teikia didelę naudą saugumui, nes nenaudojate dinaminio produkto, pvz., „WordPress“, tačiau naudodami šį sprendimą jūs yra vis dar naudoja „WordPress“. Taigi svarbu paslėpti, kad „WordPress“ yra ten, kur jo negali pasiekti niekas, išskyrus jus.

Techniškai mąstantys žmonės gali perkelti jį į paslėptą serverį arba paleisti „WordPress“ savo vietiniuose kompiuteriuose. Asmeniui, kuris iš karto nesupranta, kaip tai padaryti, gali būti sunku laikytis pateiktų sąvokų, ir gali būti painu prisiminti, kad svetainė, kurią sukuria jūsų (paslėptas) „WordPress“, nėra ta svetainė, kurią visuomenė mato iki paskelbimo mygtuko. yra paspaustas.

Tačiau, jei esate labai įpratę prie „WordPress“ vartotojo sąsajos arba esate labai susieti su tam tikrais WP papildiniais ar temomis, kurias būtų sunku rasti ar padaryti prieinamomis kitoje SSG, WP2Static gali būti idealus sprendimas.

10. Kitas.js

„Nextjs“ logotipas

„Next.js“ yra mažiau statinių svetainių generatorius, o daugiau statinių programų, naudojančių „React“, kūrimo sistema. Tai palaiko statinį svetainių generavimą (ir pakeitė šią paramą, kad ją būtų galima patobulinti 9.3 versijoje 2020 m. Pradžioje), o jei norite sukurti programą su „React“ ir norite, kad tai palaikytų geriausios klasės statinės svetainės generavimas, Kitas .js yra gera vieta ieškoti.

Tai reiškia, kad reikia gerai žinoti „JavaScript“ ir „React“, todėl tai nėra skirta ne techninėms priemonėms, o dokumentacija nukreipta į „Linux“ arba „Mac“ aplinką, o „Windows“ vartotojams mokamos lūpų paslaugos.

Bet dėl ​​to, ko verta, jis yra labai geras ir aplink jį yra ganėtinai daug džiaugsmo, tai reiškia, kad jis vystosi sunkiai ir juda į priekį..

Kaip pasirinkti tinkamą?

Ten jį turite: sąrašą, iš ko pasirinkti.

Bet kaip išsirinkti sau tinkamiausią?

Na, o jei jums neįdomu patekti į komandinę eilutę, būtinai pažvelkite į Publii. Jei esate „WordPress“ ekspertas, norintis tapti statiškas, tada „WP2Static“ remiasi jau turimais plačiais įgūdžiais. Jei jums rūpi greitis, tada 11-metis ar Hugo yra jūsų vietos, į kurias reikia atkreipti dėmesį.

Jei turite patirties tam tikroje programavimo kalboje ar aplinkoje, pasirinkite statinį svetainės generatorių, parašytą ta kalba, kad geriausiai panaudotumėte turimus įgūdžius: Python žaidimui naudokite Pelikaną ar Nikola; „Ruby“, „Jekyll“, „.NET“, „Statiq“, „React“ ieškokite „Next.js“ ir „Gatsby“ ir „JavaScript“, 11ty.

Jei judate iš esamos „WordPress“ svetainės, būtinai patikrinkite, ar jūsų pasirinktą įrankį turi „WordPress“ turinio importuotojas (dauguma tai daro), ir atminkite, kad eksperimentuoti yra pigu ir lengva. Galite sukurti bandomąją statinę svetainę su tam tikru turinio pavyzdžiu ir sugeneruoti ją tiesiog savo kompiuteryje, kad niekas kitas jos nematytų..

Išbandykite įrankius, kurie jums patinka, garsą – jie visi yra nemokami ir atvirojo kodo – ir tada, kai būsite pasiruošę, pradėkite ieškoti vietų, kur laikyti savo statinį turinį..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map