Dienoraštis ir svetainė – kurį pasirinkti?

Dienoraštis vs svetainėYra du klausimai, kurie mums užduodami labai dažnai. Abu sukasi apie internetinių dienoraščių temą: „Internetinis dienoraštis ir svetainė – kuo jie skiriasi?“ ir „Ar turėčiau gauti tinklaraštį ar svetainę?“


Nenuostabu, kad žmonės kovoja su šiais dalykais. Visa tinklaraščio ir svetainės mįslė gali kelti painiavą, jei niekada anksčiau neeksperimentavote su tema.

Šiame trumpame šaltinyje mes tiksliai parodysime, kokie yra internetinių dienoraščių ir svetainių skirtumai, kaip nuspręsti, kurio jums reikia, kokios yra išlaidos ir kaip sukurti tinklaraštį ar svetainę be rūpesčių..

Dienoraštis ir svetainė – koks skirtumas?

Gerai, kad tai gali nustebinti, bet pradėkime nuo šio teiginio:

Dienoraštis yra svetainė.

Pagalvok apie tai taip:

Dienoraštis vs svetainė

Atsižvelgiant į tai, tinklaraštis yra a tipas Interneto svetainė.

Pradėkime nuo problemos centro, kad tai būtų lengviau suprasti:

Kas yra svetainė?

Jei einate į „Chrome“ ar „Safari“ ir įvedate bet kurį žiniatinklio adresą, pvz websitesetup.org – tu galų gale svetainėje. Tiesą sakant, navigacija bet kur iš jūsų žiniatinklio naršyklės nukreips jus kažkokia svetainė. Tai reiškia, kad „Google“ taip pat yra svetainė, taip pat „Facebook“ ir „YouTube“.

Svetainės identifikuojamos pagal jų domenų pavadinimus – interneto adresus. Kaip matote, šios svetainės adresas yra websitesetup.org. „Facebook“ adresas yra facebook.com, ir taip toliau.

Gerai, taigi, kuo skiriasi tinklaraštis ir svetainė?

Aukščiau pateikta diagrama rodo, kad tinklaraščiai yra svetainių pogrupis. Tai šiek tiek panašu automobiliai ir lenktyniniai automobiliai. Reiškia, jie visi turi keturis ratus ir variklį, tačiau lenktyninių automobilių paskirtis yra daug konkretesnė.

Kas yra dienoraštis?

Dienoraštis yra tam tikros rūšies svetainė, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas aiškiai matomiems atskirų tinklaraščių straipsnių (vadinamų tinklaraščių įrašais) demonstravimui, rodydami juos tinklaraščio pagrindiniame puslapyje atvirkštine chronologine tvarka (naujausia pirmiausia)..

Nors iš pradžių tai gali atrodyti kebliai, idėja praktiškai yra labai paprasta. Tikslas yra įsitikinti, kad tas, kuris lankosi tinklaraštyje, mato naujausią tinklaraščio įrašą pačiame pagrindinio puslapio viršuje.

Štai kaip tai paprastai atrodo:

tinklaraščio pavyzdys

Asmuo, kuris tvarko tinklaraštį – ar tai būtų įmonės savininkas, ar asmuo – gali dalintis istorijomis / naujienomis / straipsniais, kurie tam tikru metu yra svarbiausi.

Atsižvelgiant į tai, tinklaraščiai daugiausia yra pagrįsti tekstu. Reiškia, daugiausia dėmesio skiriama parašyta straipsniai daugiau nei vaizdai – tokie kaip vaizdai ir pan.

Dienoraščiai taip pat vykdomi vadinamosiose CMS (Turinio valdymo sistema). Tai tik išgalvotas įrankio, leidžiančio redaguoti savo tinklaraščio turinį panašiai kaip tai darytumėte „MS Word“ ar „Google“ dokumentuose, pavadinimas. Ši CMS palengvina jūsų turinio valdymą, nes jums nereikia jokių žinių apie interneto svetainių kūrimą ar programavimą, norint efektyviai prižiūrėti tinklaraštį.

Kita vertus, jei žiūrėsime į bendrą svetainę, tokio reikalavimo nėra. Svetainės gali bet kokiu būdu pateikti savo turinį. Turinys taip pat gali būti bet koks – nuo tik teksto puslapių iki atvaizdų, vaizdo įrašų, internetinės parduotuvės produktų ir pan. Tinklalapiai gali naudoti ir CMS. Bet jie taip pat gali naudoti statinius, tik HTML dokumentus, sukurtus žiniatinklio kūrėjo.

Atsižvelgiant į tai, atsakykime taip:

„Kaip nuspręsti, ar man reikia tinklaraščio ar interneto?“

Prieš padėdami jums išspręsti šį klausimą, pradėkime kur nors kitur.

2019 m. Jums tikrai nereikia galvoti apie „tinklaraštį ir svetainę“ arba arba.

Šiuolaikiniai įrankiai, kuriuos turime, leidžia mums turi abu Tuo pačiu metu. Tai galite padaryti naudodamiesi galinga CMS svetaine, kuri leis sukurti tinklaraštį kaip savo svetainės dalį. Taigi dienos pabaigoje jūs gausite funkcionalią svetainę, kurioje yra integruota tinklaraščio funkcija.

Pavyzdžiui, galingiausia ir populiariausia tokia CMS vadinama „WordPress“, ir tai iš tikrųjų yra tai, ką naudoja svetainė, kurią dabar skaitote..

 • „WordPress“ yra nemokama, atviro kodo ir lengvai naudojama net pradedantiesiems.
 • Iš prigimties tai tinklaraščio variklis. „WordPress“ savo gyvenimą pradėjo kaip CMS tinklaraštis. Tačiau bėgant metams ji išsivystė į daug daugiau.
 • „WordPress“ gali naudoti kelių tipų svetaines, įskaitant tinklaraščius.
 • Rašymo metu „WordPress“ naudoja daugiau nei 30% viso žiniatinklio. Taip, teisinga, maždaug kas trečiose žiniatinklio svetainėse veikia „WordPress“!

Tiesiog norėčiau atminti; negalvok apie tai, kad turi pasirinkti tarp tinklaraščio ar svetainės. Užuot sukūrę savo svetainę „WordPress“, nuspręskite, ar vėliau norite įtraukti tinklaraščio komponentą. Tai daugiau nei bet koks kitas sprendimas, atsparus ateičiai.

Kaip alternatyva, čia yra keletas kitų svetainių kūrėjų, jei esate tikri, kad jums vis tiek nereikia tinklaraščio.

„Ar galiu naudoti tinklaraštį / svetainę verslui?“

Jei esate tokioje situacijoje, kai norite pradėti internetinį verslą, tada tinklaraščio ir tinklalapio klausimas tampa dar svarbesnis.

Kaip rodo patirtis, internetiniai dienoraščiai yra neįtikėtinai veiksmingi kaip įrankiai verslui.

 • „Hubspot“ ataskaitos kad įmonės, turinčios tinklaraščių, sulaukia 55% daugiau lankytojų nei įmonės, turinčios tik standartines svetaines.
 • Tinklaraščio turėjimas suteikia tam tikrų privalumų. Jų viršininkas; tokios paieškos sistemos kaip „Google“ tiesiog mėgsta tinklaraščius. Taip yra todėl, kad tinklaraštis iš esmės visada bus naujesnis nei statiškos svetainės ir visada turės naują šviežią turinį žmonėms parodyti. „Google“ labai mėgsta tokį dalyką!
 • Kai tik skelbiate naują įrašą savo tinklaraštyje, jūsų svetainės variklis – „WordPress“ – automatiškai „ping“ „Google“ ir pakvies juos atvykti ir indeksuoti jūsų naują turinį. Statinės svetainės nesuteikia jums šios premijos.
 • Turėdami tinklaraštį taip pat lengviau reklamuojate savo verslą socialinėje žiniasklaidoje. Pagalvokite apie tai tokiu būdu, jei turite tik nejudančią svetainę, tai kuo tiksliai galite pasidalyti su savo sekėjais socialinėje erdvėje? Tas pats internetinis puslapis, kuriame yra jūsų verslo aprašymas, vėl ir vėl? Žmonėms greitai bus nuobodu. Palyginimui, nauji tinklaraščio įrašai puikiai tinka dalintis su žmonėmis socialinėje žiniasklaidoje. Kadangi turinys visada yra naujas, jūsų pasekėjai bus linkę jį tikrinti.

Vienintelis internetinių dienoraščių neigiamas dalykas yra tas, kad kažkas turi parašyti visą šį šviežią naują savo tinklaraščio turinį. Todėl tinklaraščiui reikia tam tikrų laiko sąnaudų – turėtumėte stengtis bent kartą per dvi savaites paskelbti naują tinklaraščio įrašą, todėl žinokite apie tai. Statinės svetainės, kita vertus, dažnai yra vienkartinės pastangos, o tai gali būti jų pranašumas, kai kalbame apie tinklaraštį ar svetainę.

„Ar galiu užsidirbti pinigų naudodamas tinklaraštį / svetainę?“

Žodyje, taip.

Yra daug būdų užsidirbti pinigų iš savo tinklaraščio ar svetainės. Čia mes netgi sudarėme 33 tokių būdų sąrašą.

Mes patariame perskaityti šį straipsnį, kad gautumėte išsamesnės informacijos, tačiau paprastai patys paprasčiausi metodai užsidirbti pinigų iš jūsų svetainės yra šie:

 • parduoti skelbimo vietą svetainėje / tinklaraštyje (paprastai naudodami „AdSense“)
 • priimti aukas
 • dukterinė rinkodara – reklamuokite kitų žmonių produktus už komisinius
 • parduoti savo gaminius

Kalbant apie produktų pardavimą:

„Ar galiu parduoti savo tinklaraštyje ar svetainėje?“

Kaip jau minėjome anksčiau, populiariausia CMS – „WordPress“ – suteikė savo vardą galimybei paleisti bet kokio tipo tinklaraščius ar svetaines, kurias galima įsivaizduoti, ir tai taip pat apima internetines parduotuves!

Taigi greitai į tai atsakyti, taip, galite parduoti savo tinklaraštyje ar svetainėje.

 • Jei naudojate „WordPress“, galite pradėti pardavinėti produktus įdiegę papildomą papildinį, vadinamą „WooCommerce“. Tai pavers jūsų dienoraštį ar svetainę visaverte elektroninės prekybos parduotuve.
 • Jei naudojate kitą svetainių kūrėją, pvz., „Wix“ ar Kvadratas tada iškart gausite el. prekybos parduotuvės modulį.

“Ar galiu BAr galite sukurti internetinį dienoraštį ar svetainę? “

Vėlgi, atsakymas yra taip.

Galite patys susikurti tinklaraštį ar svetainę, ir jums net nereikia jokių ekspertų žinių ar įgūdžių, kad galėtumėte tai atsikratyti.

Viską paaiškiname čia, žingsnis po žingsnio:

 • Kaip sukurti tinklaraštį – pradedančiojo vadovas
 • Kaip sukurti svetainę – nuo tuščios drobės iki darbinės svetainės

„Kiek kainuoja internetinio dienoraščio kūrimas?“

Kaina priklausys nuo jūsų naudojamos svetainės ar tinklaraščio variklio / platformos.

Jei nuspręsite kurti savo svetainę naudodami „WordPress“, prieš pradėdami veikti svetainėje turėsite gauti žiniatinklio prieglobos paskyrą ir domeno vardą.

 • Paprasčiau tariant, žiniatinklio priegloba yra vieta, kur yra jūsų svetainė ar tinklaraštis.
 • Domeno vardas yra jūsų svetainės adresas internete.

Nors tai gali atrodyti bauginanti, jei dar nedirbote su priegloba ar domenais, šiuos dalykus iš tikrųjų gana lengva spręsti, kai tik pateksite į juos.

Pavyzdžiui, nusipirkti „WordPress“ prieglobos planą iš tokios kompanijos kaip „Bluehost“ yra taip paprasta. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai užsiregistruoti prieglobos paskyroje ir sumokėti sąskaitą (pradedant nuo 2,95 USD / mėn.).

Kaip pasiūlymo dalį nemokamai gausite domeno vardą, o „Bluehost“ taip pat pasirūpins visko įdiegimu – tada perduos jums veikiančią „WordPress“ svetainę. Viskas, ką jums reikės padaryti, tai sukonfigūruoti pasirinkus „WordPress“ temą ir priversti svetainę atrodyti taip, kaip norite.

 • Čia yra mūsų pradedančiųjų vadovas, kaip tinkinti „WordPress“.

Jei nuspręsite vietoj „WordPress“ naudoti kitą platformą, pvz., „Squarespace“ ar „Wix“, atlikite panašų prisiregistravimo procesą. Pabaigoje gausite veikiančią tuščią svetainę, kurią taip pat galėsite tinkinti. Tačiau šis maršrutas gali būti šiek tiek brangesnis:

 • Erdvės plotas prasideda nuo 12 USD / mėn. Asmeniniam ir 18 USD / mėn. Verslui
 • „Wix“ verslo pradžia yra 13 USD / mėn., O verslas – 23– 49 USD / mėn

Daugeliu atvejų „WordPress“ bus daug pigesnė.

Čia yra išsamesnis vaizdas, kiek kainuoja svetainė.

„O kaip ateityje padidinti mano svetainę?“

Tikriausiai jūs galvojate apie augimą, ypač jei ketinate atidaryti savo svetainę verslo tikslais.

Geros žinios yra tai, kad aukščiausios kokybės svetainės ir tinklaraščių platformos jokiu būdu netrukdo jūsų augimui.

Pvz., „WordPress“ naudoja vieni didžiausių prekės ženklų internete, įskaitant tokius milžinus kaip BBC, Laidinis, Ir netgi Beyonce. Paprasčiau, jei ji sugeba juos aptarnauti, tai galės atlikti ir jūsų verslas.

Vienintelis dalykas, kurį galbūt norėsite padaryti, kai tik pradėsite pritraukti daugiau lankytojų, yra žiniatinklio prieglobos specifikacijų perkėlimas į aukštesnę pakopą – tiesiog įsitikinkite, kad serveriai gali valdyti visą srautą.

Be to, galite pridėti tiek puslapių, kiek norite, tiek tinklaraščių įrašų, kiek norite, tiek produktų, kiek norite, ir vis tiek įsitikinkite, kad viskas veiks be problemų.

Taip pat verta apsvarstyti galimybę į savo svetainę ar tinklaraštį įtraukti forumą, nes tai puikus būdas padidinti lankytojų lojalumą ir skatinti bendruomenės veiklą.

Kas toliau?

Tikimės, kad tai buvo naudinga ir kad tinklaraščio ir tinklalapio tema jums nebėra paslaptis. Internetinis buvimas yra labai svarbus, jei vykdote verslą, tačiau tai taip pat yra puikus pomėgis turėti asmeninį gyvenimą.

Vėlgi, norėdami pradėti savo nuotykius naudodami tinklaraščius ir (arba) svetaines, maloniai perskaitykite šiuos vadovus:

 • Kaip pradėti dienoraštį – pradedančiojo vadovas
 • Kaip sukurti svetainę – nuo tuščios drobės iki darbo vietos
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map