Kas yra pralaidumas ir kiek reikia jūsų svetainei?

Kas yra pralaidumas ir kiek reikia jūsų svetainei?

Ieškodami geriausių žiniatinklio prieglobos paslaugų, visada susidursite su terminu pralaidumas. Ar verta rinktis brangiausią planą, kurio pralaidumas yra didžiausias (paprastai neribotas)? O gal geriau pirmiausia išbandyti vandenis pigiu planu su mažesniu pralaidumu? Kiek pralaidumo reikia jūsų svetainei? Bet kokiu atveju pralaidumas?


Kas yra pralaidumas [trumpai tariant]

Galima sakyti, kad svetainės pralaidumas yra jūsų svetainės įkėlimo greitis. Turėtų būti įtrauktas atsisiuntimo greitis. Tačiau jei neleisite vartotojams įkelti į savo serverį reikšmingo dydžio duomenų, to bus galima nepaisyti, kaip yra daugelyje svetainių..

Jūsų svetainės įkėlimo greitis naudojamas kiekvieną kartą, kai vartotojas pasiekia jūsų svetainę. Vėlgi, kai tuo pačiu metu prie jūsų svetainės prisijungia daug vartotojų, jūsų svetainės įkėlimo greitis bus pasidalytas.

Priklausomai nuo vartotojų skaičiaus ir pralaidumo, pasikeis laikas, kurio reikia vartotojams atsisiųsti failą ar tinklalapius, kuriuos jie pasiekia. Paprastai tariant, jei pralaidumas per mažas ir turite daug lankytojų, jūsų tinklalapio įkėlimo laikas ar failų atsisiuntimas bus žymiai lėtesnis..

Pralaidumas palyginti su duomenų perdavimu

Dauguma žmonių supainioti pralaidumą su duomenų perdavimo riba (paprastai mėnesinis limitas). Skirtingai nei pralaidumas, duomenų perdavimas yra panašus į jūsų mobiliojo interneto ryšio duomenų dangtelį. Jei jūsų žiniatinklio prieglobos plane yra duomenų perdavimo mėnesio limitas, kai jūsų svetainė įkelia konkretaus dydžio duomenų kiekį arba jūsų vartotojai atsisiunčia tam tikrą duomenų kiekį, jūsų paslauga gali būti laikinai sustabdyta..

Neprofiliškai kalbant, duomenų perdavimas reiškia duomenų kiekį, kurį jūsų svetainė gali suteikti jūsų lankytojams tam tikru laikotarpiu (paprastai matuojantį kiekvieną mėnesį), o pralaidumas – tai jūsų svetainės greitis teikti duomenis vienu metu (paprastai matuojamas sekundėmis). ).

Kaip žinoti idealų pralaidumo limitą savo svetainei

Dabar jūs suprantate, koks yra pralaidumas ir duomenų perdavimo riba. Deja, dauguma žmonių keičiasi vienas su kitu net neįtardami, kad jie skiriasi. Blogiausia tai, kad kai kurie interneto prieglobos specialistai pasinaudojo šia nežinia.

Į tai vis dar neatsakyta, kiek pralaidumo reikia jūsų svetainei. Be abejo, iki šiol jūs žinote, kad pasirinkus mažą pralaidumą jūsų lankytojo patirtis gali būti pražūtinga.

Abu veiksniai gali lengvai sumažinti jūsų lankytojų skaičių.

Deja, jūs negalite tiksliai nustatyti tikslaus pralaidumo, kuris idealiai tinka jūsų svetainei. Jūsų svetainės lankytojų skaičius svyruoja, jų lankomi tinklalapiai gali labai skirtis, o atnaujinimai, įvykę jūsų svetainėje, gali pakeisti kiekvieno failo dydį. Šie veiksniai gali lengvai pakeisti jūsų pralaidumo poreikius.

Apytikrio įverčio apskaičiavimas

Nepaisant to, kad neįmanoma apskaičiuoti tikslaus jūsų svetainės pralaidumo, galite apskaičiuoti apytikslę sąmatą. Tai galite padaryti sulaukę daugiausia lankytojų per mėnesį, didžiausio bendro puslapio peržiūros per mėnesį ir pagrindinio puslapio failo dydžio.

Galite pasirinkti vidutinį savo tinklalapių dydį, tačiau tai būtų varginanti. Daug lengviau ir tiksliau yra apskaičiuoti jūsų pagrindinio puslapio dydį, nes paprastai tai yra didžiausias failas, prie kurio jūsų vartotojas gali patekti, ir dauguma vartotojų beveik visada pirmą kartą pasiekia pagrindinį puslapį..

Be to, jei norite paprasto skaičiavimo, galite tiesiog nepaisyti lankytojų skaičiaus. Svarbu yra tai, kiek puslapių peržiūrų per mėnesį sulaukiate.

Norėdami sužinoti lankytojų skaičių ir puslapio peržiūras per mėnesį, galite atlikti kelis metodus. Jei naudojate „WordPress“ kaip pagrindinę savo svetainės CMS (turinio valdymo sistemą), reikalingą statistiką galite gauti prietaisų skydelyje. Kita vertus, norėdami gauti šią statistiką, galite naudoti trečiųjų šalių paslaugas ar papildinius.

Norėdami nustatyti pagrindinio puslapio failo dydį, galite tiesiog išsaugoti pagrindinį puslapį savo kompiuteryje. Dauguma naršyklių leidžia išsaugoti tinklalapius kaip visus tinklalapio failus. Išsaugoję failą, jis bus padalintas į failą ir aplanką.

Failas bus jūsų pagrindinio puslapio HTML failas. Aplanke bus visi šaltiniai, tokie kaip scenarijai, stiliai, vaizdai, garso, „Flash“, vaizdo įrašai (kai kuriais atvejais) ir kitas jūsų pagrindinio puslapio žiniatinklio turinys..

Jei jūsų kompiuteris veikia „Windows“, galite tiesiog pasirinkti failą ir aplanką. Po to dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite juos. Spustelėkite Ypatybės. Pasirodys dialogo langas, kuriame pamatysite bendrą pagrindinio puslapio dydį.

Kai gausite visus reikalingus duomenis, padauginkite juos visus taip:

Bendras puslapio peržiūrų skaičius * Pradinio puslapio dydis = numatomas duomenų perdavimas per mėnesį

Štai keletas numerių, jei jūsų svetainė populiari ir didelė:

Pavyzdys

15 000 puslapių peržiūros * 1,5 MB = 22 500 MB arba 22,5 GB

Šiame pavyzdyje jūsų svetainė per vieną mėnesį įkėlė 22,5 GB duomenų. Tai yra jūsų duomenų perdavimo dydis per mėnesį. Jei norite gauti apskaičiuotą pralaidumo naudojimą, padalinkite jį iš 30. Taigi 22,5 gbitais padalintas iš 30 yra lygus 0,75 gbitais arba 750 MB. Bitais ta vertė atitinka 6 Gbitus arba 6 000 Mbit. Galima drąsiai teigti, kad šiam pavyzdžio svetainei reikalingas stabilus 6 Gbit per dieną pralaidumas, kad tilptų visi jos vartotojai ir būtų išvengta blogėjančio puslapio įkėlimo laiko..

Žinoma, tai yra optimalus įvertinimas. Jei norite įsitikinti, kad pralaidumo pakanka, pridėdami 25% iki 100% pralaidumo, jūsų svetainė bus apsaugota.

Tiesiog išnaša

Jei manote, kad 1,5 MB talpos pagrindinis puslapis yra nerealus, nes daugumoje straipsnių apie pralaidumo matavimą jų pavyzdžiuose nurodytas vidutinis 40 KB puslapis, pagalvokite dar kartą. Jei nepateiksite pagrindinio puslapio ar tinklalapio, kuriame yra tik HTML, CSS ir kai kurie „JavaScript“ failai, vidutinis puslapio dydis bus apie 25–50 Kbytes.

Tačiau jei jūsų puslapyje yra aukštos kokybės vaizdų ir miniatiūrų, tai gali lengvai sudaryti iki 1–2 MB. Vien tik didelės raiškos (nesuspaustos) karuselės ar reklaminės juostos vaizdas vien svetainėje gali sudaryti nuo 100 iki 250 Kbytes. Jei turėsite du ar tris iš jų, vidutinis jūsų tinklalapio dydis dar labiau padidės.

Įvadas į pagrindinius serverio ryšius su vartotojais

Prieš sužinodami apie pralaidumą, turite žinoti, kad žiniatinklio priegloba yra „kompiuteris“, Kuris priglobia jūsų failus ar tinklalapius internete. Žiniatinklio priegloba taip pat prijungta prie interneto per interneto ryšį, kaip ir jūsų kompiuteris.

Kiekvienam vartotojui apsilankius jūsų puslapyje, jo kompiuteris iš tikrųjų atsisiunčia failus iš žiniatinklio prieglobos. Vartotojas sunaudoja savo atsisiuntimo greitį. Kita vertus, kadangi žiniatinklio priegloba vartotojui pateiks failus, kurių jam reikia norint peržiūrėti puslapį, žiniatinklio priegloba techniškai įkelia failus vartotojui.

Ar tai painu? Gali būti. Pabandykite perskaityti ir suvirškinti ankstesnę pastraipą dar kartą.

IPT ir jūsų interneto ryšys

Dabar turėtum pasisemti idėjos. Kaip ir jūs ir kiti interneto vartotojai, jūsų IPT (interneto paslaugų teikėjai) suteikia jums specifinę informaciją pralaidumas (arba interneto greitis). Pvz., Galbūt iš savo interneto paslaugų teikėjo gausite 3 Mb / s pralaidumą (atsisiuntimo greitį) (Pastaba: vertės yra sumažintos, kad vėliau būtų lengviau apskaičiuoti).

Bitai ir baitai

Apskaičiuokite pralaidumą

Informacija

Atminkite, kad 3 Mbit / s skiriasi nuo 3 Mbit / s. Konvertuodami 3 Mb / s į Mb / s, gausite 0,375 MB / s, tai yra maždaug 375 kt / s. Taigi, kai atsisiunčiate failą ir naudojate visą savo pralaidumą, atsisiuntimo greitis bus 375 Kbytes / s arba 3 MB / s, o ne 3 Mbytes / s arba 3000 Kbytes / s. Atminkite, kad kiekviename baite yra 8 bitai – 1 Kbyte = 8 Kbits ir 1 Mbyte = 8 Mbit.

Bet kokiu atveju, jei atsisiųsite du failus vienu metu ir jūsų kompiuteris nustatys prioritetą tiems atsisiuntimams ir išeikvosite pralaidumą iki ribų, kiekvieno failo atsisiuntimo greitis bus 187.5 Kbytes / s. Taip veikia interneto ryšys (pagrindiniame lygyje).

Ar esate supainioti su interneto spartoje vartojamais terminais? Kodėl tai per daug painu? Marketingo taktika. Paprasčiau parduoti 3 Mbit / s nei 0,375 Mbytes / s. Ir tai sukelia painiavą vartotojams.

Žiniatinklio priegloba ir jūsų serveris

Žiniatinklio prieglobos paslaugų teikėjai daro tą patį, ką IPT. Jie ne tik saugo žiniatinklio failus, bet ir teikia pralaidumo (šiuo atveju įkelties spartą) greitį jūsų serveriui.

Pvz., Jei atsitiks tik 3 MB spartos pralaidumo planas savo svetainei ir vienas vartotojas bandys atsisiųsti iš jūsų vieną failą, kas nutiks? Tas vartotojas galės atsisiųsti tą failą 375 Kbyte / s greičiu.

Kita vertus, jei atsitiksite tik su 3 Mb spartos pralaidumo planu savo svetainei ir 10 vartotojų bandys atsisiųsti iš jūsų vieną failą, kas nutiks? Visų vartotojų atsisiuntimo greitis bus 0,3 MB arba 37,5 Kibaitai. Tai gana lėtai, tiesa? Taip nutinka todėl, kad jūsų serveris stengsis patenkinti visus vartotojus, kurie atsisiunčia iš jūsų svetainės.

Kadangi jūsų mažas pralaidumas yra 3 Mbitai, greitis bus sumažintas kiekvienam vartotojui, nes jie dalinsis jūsų turimu pralaidumu. Vis dėlto 37,5 Kbytes greitis vis dar yra geras.

Tačiau, kas nutiks, jei 100 vartotojų bandys atsisiųsti iš jūsų svetainės? Juos visus atsiųs 3,75 Kbytes greičiu. Ir tai yra per lėtai, ypač šių dienų atsisiuntimo greičio standartuose.

Peržiūrėkite geriausių interneto prieglobos paslaugų teikėjų sąrašą JK.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map