Kas yra „Google App Engine“ ir ką su juo galite padaryti

Kas yra „Google App Engine“ ir ką su juo galite padaryti

programos variklio logotipas„Google App Engine“ (tu gali išbandykite nemokamai čia) yra atvira debesies platforma, leidžianti kurti mobiliąsias ir žiniatinklio programas. Tačiau tai dar ne viskas; galite atsisiųsti savo rėmus, kalbų vykdymo laiką ir net trečiųjų šalių bibliotekas. „Google App Engine“ yra gerai valdoma platforma, visiškai atjungianti infrastruktūrą, kad galėtumėte visą dėmesį sutelkti į savo kodą. Be to, galite pereiti nuo nulio iki planetos masto ir suprasti, kodėl sėkmingiausios įmonės naudoja „Google“ programų variklį savo programoms maitinti.


Kai kurios įmonės, kurios naudojasi „Google Cloud Platform“, yra „Coca-Cola“, „Spotify“ ir „Motorola“. Tu gali suraskite daugiau programų, naudojančių programų variklį čia.

funkcijos

„Google App Engine“ ne tik padeda įmontuoti keičiamo dydžio mobiliuosius įrenginius ir programos visomis kalbomis įmonės infrastruktūroje, bet ir siūlo daugybę puikių funkcijų..

Kiekviena populiari kalba

Programą galite sukurti naudodami „Java“, „C #“, „Node.js“, „Python“, „Ruby“, PHP ar „Go“; Jūs netgi galite pateikti savo kalbą.

„Google App Engine“ dokumentacija „App Engine“ dokumentacija „Google Cloud Platform“

Ir lankstus, ir atviras

„App Engine“ siūlo pasirinktinius vykdymo laikus, kuriuos naudodami galite pateikti bet kurią sistemą ir biblioteką „App Engine“, pateikdami „Docker“ talpyklą.

Gerai valdomas

„Google App Engine“ valdo visus jums rūpimus infrastruktūros klausimus, kad galėtumėte sutelkti dėmesį tik į savo kodą.

Diagnostika, stebėjimas ir registravimas

„Google“ siūlo Stackdriver (taip pat galite išbandyti nemokamai), kuri suteikia galingą programos diagnostiką, kad galėtumėte stebėti ir derinti programos našumą ir būklę.

Programos versijos

Galite lengvai pritaikyti įvairias savo programos versijas ir be vargo sukurti gamybos aplinką, bandymus, etapus ir plėtrą.

Eismo padalijimas

Galite nukreipti gaunamas užklausas į skirtingas programų versijas, atlikti laipsnišką funkcijų platinimą ir A / B testą.

Paslaugų ekosistema

Savo programoje galite paliesti augančią GSP paslaugų ekosistemą, įskaitant puikų debesų kūrėjo įrankių rinkinį.

Privalumai

Kiekvienai kalbų bendruomenei

Kaip jau minėjome anksčiau, „App Engine“ palaiko „Java“, C #, „Node.js“, „Python“, „Ruby“, PHP. Jums bus labai malonu, jei esate kūrėjas, dirbantis su bet kuria iš šių kalbų bendruomenių, nes jūs iškart būsite produktyvus aplinkoje, su kuria jau esate susipažinę. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pridėti kodą. Jau neminint to, kad labai lengva įdiegti ir paleisti, čia galite rasti išsamus vadovas.

Atviras debesis

Dauguma mūsų nepriims valdyti įrankių, kurie pritraukia jus į technologijas ir platformas su nerealiais apribojimais.

Jei tai atrodo kaip jūs, greičiausiai ko nors ieškote. Naudodami „App Engine“ galite pateikti savo „Docker“ vaizdą ir perkelti savo programinės įrangos paketą iš rėmų į kalbų vykdymo laiką į trečiųjų šalių bibliotekas. Jei jums reikia perkelti programą į kitą platformą, galite tai padaryti pasiimdami su savimi programą ir įdėję ją į konteinerių sistemą, pvz. Kubernetai tiesioginiame arba viešajame debesyje.

Tiesiog pridėkite kodą

Jei naudosite „App Engine“, nesukursite aukštos kokybės kodo. „Google“ už jus visiškai sutvarko tokius infrastruktūros klausimus, kaip jūsų programos sumažinimas ar sumažinimas, kad būtų galima valdyti srautą, pavyzdžių ištaisymas, sveikatos tikrinimas ir apkrovos balansavimas, taip pat pagrindinės operacinės sistemos atnaujinimų taikymas..

Infrastruktūra, kai jums to reikia

Jūs ne tik mėgaujatės gerai valdoma kūrėjo patirtimi, bet ir pasinerkite į infrastruktūrą, kad prireikus galėtumėte valdyti aukštesnį lygį. Jei jums reikia įdiegti pasirinktinį kodą, integruokite variklį į savo „DevOps“ procesą, galite SSH tiesiai į savo egzempliorius. Galite nurodyti savo programos atmintį ir procesoriaus reikalavimus, o variklis automatiškai sutvarko infrastruktūrą jūsų vardu.

Kiekvieno darbo krūvio skaičiavimas

Didesnės įmonės, turinčios senas programas, veikia hibridinėje ir kartais net kelių debesų aplinkoje, kurioje programos gali būti perskirstytos į VM, visiškai valdomas platformas ar konteinerius. GSP yra pranašesnis, kai kalbama apie šią įvairią aplinką ir leidžia jūsų programoms palaikyti ryšį su „Google“ tinklo infrastruktūros latentu, užtikrinančiu bet kokį darbo krūvį..

Auganti paslaugų ekosistema

GAE yra suprojektuotas taip, kad jūs galite patekti į klestinčią valdomų paslaugų ekosistemą vos per API skambutį. Galite pasirinkti SQL arba NoSQL duomenų bazes, tokias paslaugas kaip „Cloud Pub / Sub“, stebėjimo ir diagnostikos įrankius bei fantastišką kūrėjų įrankių asortimentą GCP.

„Google App Engine“ ir „Heroku“

programos variklis vs heroku

Debesis kompiuterija nebėra kitas didelis dalykas. Įrodymai yra aiškūs visuose duomenų infrastruktūros centruose, kuriuos sukuria jau įsitvirtinę žaidėjai, pavyzdžiui, „Amazon“ AWS ir „Google App Engine“. Taigi akivaizdu, kad tai yra dabartinis didelis dalykas. Žinoma, yra ir mažesnių pradininkų, tokių kaip „Heroku“, kuris prasidėjo 2007 m., Tai yra vėlyvasis Juros periodas debesų kompiuterijoje..

Taigi šioje dalyje palyginsime „Heroku“ ir „Google App Engine“, kurie abu yra „PaaS“ pasiūlymai, kad pamatytume, kuris iš jų verčia pažymėti.

„App Engine“ ir „Heroku“ yra panašūs, nes jie abu yra „PaaS“ sprendimai. Abu jie suteikia jums tiesioginę aplinką, kurioje galite diegti savo programas ir kodą. Tačiau šioje aplinkoje nėra neriboto duomenų bazių, operacinių sistemų, kalbų ir kitų bazinių platformų asortimento.

Taigi, galite gauti pakankamai greitą paleidimą, tačiau jei jūsų programa neveikia arba nėra priglobta ar plėtojama pagal iš anksto patvirtintą sąrašą, jūs būsite aukštas ir sausas. Tai visiškai nesutampa su „IaaS“ platformomis, tokiomis kaip „Amazon“ AWS, kurios suteikia virtualų aparatą, kuriame galite tinkinti ir įdiegti savo programinės įrangos aplinką taip, kaip norėtumėte.

Kokie jie

„Google App Engine“ supažindina jus su mašininio egzemplioriaus, kuriame paleidžiamas jūsų kodas, santrauka ir palaiko „Java“ bei panašias JVM kalbas, pvz., „Clojure“, PHP ir „JRuby“, netgi tokias kalbas kaip „Python“ ir „Google“ Go. Deja, palaikomas tik grynas Python, todėl negalėsite paleisti modulių, kuriuose yra, pavyzdžiui, C kodas.

Kadangi yra tokie kalbos apribojimai, akivaizdu, kad „Google“ supažindina kūrėjus su kalbą suprantama aplinka, kurioje reikia paleisti savo kodą. Daugelis žmonių skundžiasi, kad dėl „App Engine“ tik skaitymo galimybės yra nereikalingas ir varginantis kodo atkūrimas..

Tai reiškia, kad paraiškos turi būti parašytos atsižvelgiant į „App Engine“. Pavyzdžiui, net standartinis „Java“ kodas turi būti gana daug pakeistas, kad tilptų „App Engine“ aplinkoje. Kitas trūkumas yra tas, kad „Google“ reikalauja, kad jų klientai naudotųsi tik bendrovės „BigTable“ neracionalia DB, nors jie neseniai pridėjo „CloudSQL“ palaikymą. Tai daugelį vartotojų paskatino patikėti, kad „Google“ bando juos užfiksuoti.

Šiuo metu „Heroku“ priklauso „Salesforce“, o anksčiau jis palaikė tik „Ruby“. Tačiau dabar tai taip pat apima „Scala“, „Java“, „Clojure“, PHP, „Python“ ir „Node.js“ palaikymą. Jis vis dar pripažintas puikiu „Ruby“ rėmų ir platformų, tokių kaip „Ruby on Rails“, šeimininku. Kalbant apie duomenų bazes, „Redis“, „PostgreSQL“, „Cloudant“ ir „MongoDB“ galite pasirinkti tiek nesusijusius, tiek ir reliacinius ryšius..

Tai yra reikšmingas pranašumas, palyginti su „App Engine“, nes „Heroku“ duomenų bazės parinktys siūlo kolekciją, kuri plačiai naudojama plačiame pasaulyje. Gana lengva perkelti savo duomenų bazę iš „Oracle“ į „PostgreSQL“, nes jos abi yra reliacinės, tačiau perkelti savo reliacinę duomenų bazę į nesusijusią „BigTable“ bus gana sunku. Mes nesakome, kad to negalima padaryti, tačiau tai užtruks gana ilgai, ir tai gali būti labai erzina.

Kainodara

Palyginus „PaaS“ produktų kainas, gali būti gana nelinksma. Jūs tikriausiai manote, kad panašūs produktai toje pačioje rinkoje pasižymi tapačiomis funkcijomis, todėl jas lengviau palyginti. Tačiau tai sunku padaryti „PaaS“ gaminiams. Pvz., Galite gauti nemokamą pakopą su abiem, tačiau jie turi įvairių galimybių. „Heroku“ įrenginys yra vadinamas „dyno“. Jis siūlo 512 MB su 100 MB apsikeitimo vieta ir nežinomą procesoriaus galią nemokamai.

Jei jums reikia daugiau dino, tai jums kainuos 0,05 USD už valandą. „App Engine“ dyno ekvivalentas vadinamas „FrontEnd“ ir kainuoja 0,08 USD per valandą. „App Engine“ duomenų bazė kainuoja 0,24 USD už gigabaitą per mėnesį ir yra pakopinis planas nuo 9 USD iki 100 USD už Herbato terabaitą..

Tačiau „App Engine“ taip pat apmokestina 0,07 USD už kiekvieną 100 000 skaitymų ir 0,10 USD už kiekvieną 100 000 įrašų duomenų bazėje. Manome, kad tai yra pasipiktinimas – nėra rimtos priežasties, kad debesų platformos reikalautų iš vartotojų skaityti ar rašyti savo duomenis. Herokas už tai nemoka.

„Heroku“ yra daug pigesnis nei „Google App Engine“.

Už ir prieš

Heroku

+ Standartinis SQL.
+ Paprastesnis kainų nustatymo modelis.
+ Palyginti neskausmingas dislokavimas.

– Mažesnė nei „Google“.
– Jis yra priglobtas „Amazon“ AWS, kuris patiria didžiulius prastovas.

„App Engine“

+ Suteikia jums prieigą prie likusių įmonės paslaugų.
+ Lengviau vykdyti asinchronines užduotis nei „Heroku“.
+ „Google“ turi savo debesų infrastruktūrą.

– Trūksta platformos lankstumo.
– Nėra standartinės SQL duomenų bazės.

„Google App Engine“ palyginti su AWS

programos variklis vs „amazon aws“

Kūrėjai gana ilgai ginčijosi dėl GAE ir AWS temos. Daugelis žmonių mano, kad „Google Cloud Platform“ yra stipriausias ir didžiausias AWS viršenybės konkurentas. Taigi šiame skyriuje trumpai paaiškinsime svarbiausius veiksnius, kurie padės jums priimti pagrįstą sprendimą.

Kokie jie

Vienas didžiausių platformų skirtumų yra kai kurios jų siūlomos paslaugos. Šiuo požiūriu AWS yra geresnis. AWS teikiamų paslaugų kokybė ir kiekybė yra labai plati ir plati, todėl sukuriama didžiulė galimybių visuma įvairiems poreikiams patenkinti..

Kita vertus, GCE produktų sąrašas yra daug mažesnis ir daugiausia dėmesio skiriama klasikinėms „PaaS“ ir „IaaS“ paslaugoms. Pirmoji yra sritis, į kurią „Google“ sutelkė daugiausiai pastangų, atsižvelgiant į tai, kad „App Engine“ yra pirmoji paslauga, kuri kada nors buvo paleista GSP.

Tačiau vis tiek rasite įprastų „IaaS“ objektų saugojimo, skaičiavimo, nesusijusių ir reliacinių duomenų bazių ir dar keletą „Endpoints“ ir DNS paslaugų. Tačiau tarp šių konkurentų čia yra didžiulis skirtumas. Poveikis jūsų architektūrai daugiausia priklauso nuo jūsų poreikių. GSP teikiamų paslaugų greičiausiai pakaks jūsų poreikiams patenkinti, nes jų skaičiavimo variklis turi daug privalumų, kurių AWS šiuo metu trūksta..

Ypatinga sritis, kurioje „Google“ yra pranašesnė, yra „Big Data“. Nenuostabu, kad tokia įmonė kaip „Google“ išmano visą savo patirtį šioje srityje, kad galėtų gaminti puikius produktus. „BigQuery“ leidžia per labai trumpą laiką išanalizuoti didžiulį duomenų kiekį ir netgi suteikia realių laiko įžvalgų apie jūsų duomenų rinkinius. Stebina tokia sudėtinga paslauga, kad taip pat labai lengva pradėti nuo jos.

Kainodara

„Google“ yra daug geresnė nei AWS kainos ir greičio atžvilgiu. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite Šis popierius.

Už ir prieš

AWS

+ Kiekvieną dieną pridedamas neįtikėtinai daug paslaugų.
+ Daugybė prieinamumo zonų visame pasaulyje
+ Daugybė pagalbos šaltinių, tokių kaip ekspertai ir knygos

– Brangus nuolatiniam naudojimui
– EC2 egzemplioriai yra fiksuotos konfigūracijos, todėl negalite pridėti procesoriaus branduolių ir išlaikyti tokio paties RAM kiekio
– „Arcane“ kainų nustatymo modelis

„App Engine“

+ Tai yra pigiau, jei naudojate nepertraukiamą laiką
+ Galite pasirinkti egzemplioriaus konfigūraciją
+ Krovinio balansavimas yra geresnis nei AWS

– Mažiau tiek valdomų, tiek nevaldomų paslaugų
– Sunkiau rasti kvalifikuotą pagalbą
– „Google“ palaikymas šiuo metu yra nežinomas kiekis

Baigiamosios pastabos

„Google App“ variklis yra puiki platforma norint paleisti programas, jei turite biudžetą. „Google“ yra žinoma dėl savo kokybiškos infrastruktūros palaikymo, o „App Engine“ gali būti puiki vieta priglobti jūsų naują programą. „Top5hosting“ metu mes stengiamės pateikti jums naujausią informaciją ir geriausios prieglobos platformų bei paslaugų testus. Būtinai patikrinkite dažnai.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map