Kas yra duomenų centras?

Kas yra duomenų centras?

A duomenų centras yra įrenginys, naudojamas kompiuterinėms sistemoms ir susijusiems komponentams, tokiems kaip serveriai, maršrutizatoriai, jungikliai ir ugniasienės, taip pat palaikomiesiems komponentams, tokiems kaip atsarginė įranga, gaisro gesinimo įranga ir oro kondicionierius, laikyti. Duomenų centras yra įmonės smegenys ir vieta, kur vykdomi patys kritiškiausi procesai. Nors duomenų centrų dizainas yra unikalus, jie paprastai gali būti klasifikuojami kaip internetas ar įmonė


Istorija

Viduje konors 1940-ieji, kompiuteriai buvo tokie dideli, kad atskirus kambarius reikėjo specialiai atidėti, kad būtų galima juos apgyvendinti. Ankstyvas kompiuterines sistemas buvo sudėtinga valdyti ir prižiūrėti, o joms veikti reikėjo specialios aplinkos.

Pirmenybė 1960 m. (1945 m.), armija sukūrė didžiulę mašiną pavadinimu ENIAC (elektroninis skaičiuotuvas, integratorius, analizatorius ir kompiuteris):

 • Svėrė 30 tonų
 • Užėmė 1800 kv. M ploto
 • Norint, kad jis veiktų, reikėjo 6 etatinių specialistų
 • Buvo atlikta 5000 operacijų per sekundę

Iki ankstyvo 1960 metai, kompiuteriais pirmiausia naudojosi vyriausybinės agentūros. Tai buvo dideli pagrindiniai kadrai, saugomi kambariuose – tai, ką šiandien vadiname „duomenų centru“.

Mikrokompiuterių pramonės klestėjimo metu, o ypač 1980-ieji, kompiuteriai buvo pradėti diegti visur, daugeliu atvejų mažai rūpinantis ar visiškai nesirūpinantis eksploatavimo poreikiais.

Dešimtojo dešimtmečio vidurys, „.com“ antplūdis paskatino įmones norėti greito interneto ryšio ir nepertraukiamo veikimo. Dėl to įmonėse buvo pastatytos serverių patalpos, todėl atsirado daug didesnių įrenginių (šimtai ir tūkstančiai serverių). Šiuo metu išpopuliarėjo duomenų centras kaip paslaugų modelis.

ŠiandienS duomenų centrai keičiasi nuo infrastruktūros, aparatinės ir programinės įrangos nuosavybės modelio prie prenumeratos ir pajėgumų paklausos modelio. Duomenų centrai pastaraisiais metais labai išsivystė, pritaikant tokias technologijas kaip virtualizavimas, siekiant optimizuoti išteklių naudojimą ir padidinti IT lankstumą.

Duomenų centro įranga ir įranga

Efektyvus duomenų centro veikimas užtikrinamas subalansuotomis investicijomis į įrenginį ir jame esančią įrangą. Duomenų centro suskirstymo elementai yra šie:

 • Priemonė – vieta ir „baltoji erdvė“ arba naudojama erdvė, kuri yra skirta IT įrangai.
 • Pagalbinė infrastruktūra – įranga, padedanti saugiai išlaikyti aukščiausią įmanomą prieinamumo lygį.
 • IT įranga – faktinė IT operacijų ir organizacijos duomenų saugojimo įranga.
 • Operacijų personalas – visą parą stebėti operacijas ir prižiūrėti IT bei infrastruktūros įrangą

Yra 4 duomenų centrų tipai (pakopos) pagal įrenginių patikimumą:

 • 1 pakopa – sudaryta iš vieno energijos paskirstymo ir aušinimo kelio, be nereikalingų komponentų, užtikrinančių 99,0% prieinamumą
 • 2 pakopa – sudaryta iš vieno energijos ir aušinimo paskirstymo kelio su nereikalingais komponentais, užtikrinančiais 99,75% prieinamumą
 • 3 pakopa – sudaryta iš kelių aktyviųjų galios ir aušinimo paskirstymo takų, tačiau aktyvi tik vienas kelias, turinti nereikalingus komponentus ir tuo pat metu prižiūrima, užtikrinant 99,98% prieinamumą
 • 4 pakopa – sudaryta iš kelių aktyviosios galios ir aušinimo paskirstymo kelių, turi nereikalingus komponentus ir yra atspari gedimams, užtikrinanti 99,999%

„Google“ moderniausių duomenų centras

„Google“ duomenų centras

„Google“ valdo ir valdo duomenų centrus visame pasaulyje, kad mūsų produktai veiktų 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. „Google“ yra pirmoji pagrindinė interneto paslaugų įmonė, gavusi išorinius aukštų aplinkosaugos ir darbo saugos standartų sertifikatus visuose JAV ir Europos duomenų centruose. Pažvelkite į „Google“ duomenų centrus visame pasaulyje. Žiūrėti nuotraukas technologijas, žmones ir vietas, kurie „Google“ produktus saugo internete.

JK duomenų centrai

Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje (JK) yra apie 250 kolokacijų duomenų centrų iš daugiau nei 60 sričių. Žemiau galite pamatyti duomenų centrų JK sąrašą, siūlantį išdėstymą ir didmeninę erdvę, pavyzdžiui, erdvę bendrose spintelių spintelėse, pilnas lentynų spinteles, privačius narvus ir apartamentus..

Aberdynas (1); Bedfordas (1); Belfastas (4); Berkshire (12); „Birmingham UK“ (8); „Birmingham UK“ (8); Bornmutas (1); Bradfordas (1); Kembridžas (5); Kardifas (1); Cheltenham (1); Krolis (2); Croydonas (1); Derbis (1); Dundee (1); Edinburgas (3); Eseksas (1); Glazgas (2); Hertfordas (2); Ipswich (1); Kentas (3); Lidsas (7); Lesteris (1); Leistonas (1); Linkolnšyras (1); „Liverpool“ (2); Londonas (69); Lutonas (1); Mančesteris (20); „Middlesbrough“ (1); „Middlesbrough“ (1); Milton Keinsas (6); Niukaslas (7); Šiaurės Velsas (3); Nortamptonsyras (2); Norwich (1); Notingemas (3); Poole (1); Portsmutas (7); Redhill (1); Reigate (1); Šefildas (5); Šropšyras (2); Slaužas (6); Somersetas (1); Pietų Velsas (1); Sautamptonas (1); Stevenage (1); Surėjus (2); Svindonas (1); Driežas (1); „Wakefield“ (1); Walsall (2); Welwyn sodo miestas (1); „Wherstead“ (1); Wiltshire (3); Woking (4).

Prieglobos vietos pasirinkimas (duomenų centras)

Svarstant, kur rasti savo serverį ar įsigyti žiniatinklio prieglobą, geriausia vieta priklausys nuo turimų prieglobos paslaugų teikėjų kokybės, jų ryšio su pasauliniu ryšių tinklu ir artumo jūsų tikslinėms rinkoms. Kai kurie iš geriausių žiniatinklio prieglobos paslaugų teikėjų, pasak mūsų ekspertų, dalijasi priegloba yra „SiteGround“, o „debesų priegloba“ yra „DigitalOcean“, galite perskaityti tiek „Siteground“, tiek „DigitalOcean“ apžvalgas..

Žiniatinklio prieglobos vieta yra pagrindinis „Google“ veiksnys, į kurį atsižvelgiama bandant išsiaiškinti, ar jūsų svetainė yra aktuali tam tikros šalies ar kalbos rinkai. Ką „Google“ sako apie problemą:

„Serverio vieta (per serverio IP adresą): serverio vieta dažnai yra fiziškai šalia jūsų vartotojų ir gali būti signalas apie numatytą jūsų svetainės auditoriją. Kai kurios svetainės naudoja paskirstyto turinio pristatymo tinklus (CDN) arba yra priglobtos šalyje, kurioje yra geresnė žiniatinklio serverio infrastruktūra, todėl tai nėra aiškus signalas “.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map