Ülevaade WordPressi Genesise raamistikust

Kui olete kogenud WordPressi kasutaja, olete tõenäoliselt kuulnud StudioPressi (Copyblogger Media) inimeste Genesisest – hämmastavast ja võimsast teemaraamistikust. See ülevaade selgitab täpselt, mis on Genesis ja funktsioonid, mis muudavad selle WordPressi jaoks nii fantastiliseks teemaks. Kui te pole Genesist kuulnud, aitab see ülevaade teid kiirendada. Sukeldugem sisse!


Genesise raamistik

Kõige algtasemel on Genesis a teemaraamistik jaoks WordPress. See tähendab, et see on olemasolev teema, mille eesmärk on üles ehitada, kiirendades sellega kõigi sellel põhinevate veebisaitide arendusprotsessi. Raamistikuks võib pidada ükskõik millist teemat, kuid Genesise tõeliseks raamistikuks teeb paindlikkus, mida see oma konksusüsteemi kaudu pakub (vt allpool).

Genesise paindlikkus

genees-raamistik-ülevaade

Genesis on vaieldamatult üks WordPressi kõige paindlikumaid teemasid ja see on suur müügipunkt. Kui teil on WordPressi konksusüsteemi kasutamine ja PHP-funktsioonide (isegi põhifunktsioonide) loomine teile meeldiv, näete, kui paindlik Genesis tegelikult on. Enamiku teemade puhul piirduvad kasutajad oma veebisaidi kohandamisega teemavalikute paneelide ja vidinaalade kaudu. Genesis pakub aga täielikku konksusüsteemi, mis võimaldab teil sisestada soovitud sisu praktiliselt igasse kohta oma veebisaidil. Oletagem näiteks, et tahan sisestada Adsense’i reklaamide bloki minu postituse ja autori välja järel, kuid enne oma jaluse. Genesisel on konks nimega genesis_before_footer see lubab mul sellesse kohta haakuda ja oma koodi lisada. Ma võin isegi välja mõelda ja kasutada mõnda tingimust, kui soovin, et reklaame kuvataks ainult minu veebisaidi teatud piirkonnas (st ainult ajaveebipostitustes). See on vaid üks näide sellest, kuidas kohandate Genesist koodiga, mitte suvanditega. Mõne lihtsa koodi abil suureneb teie kontroll oma veebisaidi üle plahvatuslikult.

genees-konks-visuaalne-juhend

RESSURS: Selles postituses on liiga palju konksu arutamiseks, kuid siin on tore erinevate Genesise konksude visuaalne juhend. Peaksite seda juhendit kindlasti uurima, kui olete Genesist huvitatud, sest see aitab teil mõista Genesise paindlikkust.

Genesis on kõhn ja hästi kodeeritud

Kui kasutate teemat, mis pakib täielikku suvandite paneeli, siis teie teema on ülespuhutud. Selle teema arendaja võib küll osa selle paisumise vähendamiseks ära teha, kuid alati on paistetus. Kui teema sisaldab kümneid võimalusi värvide, fontide jms kohandamiseks, sisaldab teema mitte ainult rohkem faile, vaid need suvandid salvestatakse teie andmebaasi. See lisab WordPressi veebisaidi üldist paisumist. Genesis pole ainult puhtalt kodeeritud, vaid sellel on väga vähe vaiketeema võimalusi. Kuna peaaegu kogu kohandamine toimub koodi kaudu, pole tõesti vaja palju teemavalikuid. Karbis on Genesis saadaval näiteks automaatse värskenduse, vaikimisi paigutuse, riivsaia, kommentaaride ja tagasitulekute ning mõne muu jaoks. See sisaldab ka sisseehitatud SEO-valikuid, mis keelatakse automaatselt, kui teil on installitud WordPress SEO by Yoast (lihtsalt üks viis, kuidas Genesis töötab puhituse vähendamiseks). Need valikud on küll üsna lihtsad ja universaalsed, nii et need on vaikimisi kaasatud. Jällegi peavad kõik tõelised kohandamised toimuma koodi või pistikprogrammiga.

Otsingumootor on optimeeritud

Jõudlus ja optimeerimine on Genesise kasutamise kaks suurt eelist. See puhas koodbaas parandab teie veebisaidi toimivust, mis aitab otsingumootorite paremusjärjestusest (parem lehe laadimiskiirus = parem otsingu paremusjärjestus). Samuti kodeeritakse Genesis praeguse HTML5 märgistuse ja Schema.orgi mikroandmete abil, mis aitab otsimootoritele öelda, mis teie sisu on. See on suurepärane viis veebisaidi otsingu paremusjärjestuse parandamiseks, kuna see võimaldab otsingumootoritel nagu Google paremini kindlaks teha, kui asjakohane on teie sisu konkreetse otsingu jaoks. Genesis juhib paketti jõudluse ja optimeerimisstandardite osas tõepoolest.

Lapse teemad

Oleksin võinud lisada lasteküsimused paindlikkuse sektsiooni, kuid Genesise lapseteemad väärivad omaette mainimist. Esiteks, kui te ei tea, mis on WordPressi lapseteema, on see teema, mis pärib oma vanema funktsionaalsuse, kuid võimaldab kohandamist, mida vanema uuendamisel ei kirjutata üle. Kui kasutate kommertslikku WordPressi teemat, mida arendaja hooldab ja värskendab, peaksite kasutama alateemat.

Genesis on mõeldud kasutamiseks lapseteemadega. Genesise ostmisel on kaasas põhi- / vanemate Genesise-failid ja lapseteema näidis, mida peaksite kasutama, kui te ei kavatse veel mõnda kujundust kasutada. Te ei soovi kunagi häkkida (muuta) Genesise põhifaile! Kasutage alati kõigi kohandamiste jaoks alamteemat, isegi kui teie ainus kohandamine on HTML-i lihtne rida päises.

genees-laps-teemad

Kui te pole seda veel teinud, peaksite sirvima StudioPressi kaudu saadaolevaid lapseteemasid. Neil on kümneid kaunilt kujundatud lapseteemasid, mis on valmis karbist välja minema. Saate selle osta Genesise tuumaga või muul ajal. Kui ostate kõigepealt Genesise tuuma, saate oma tulevaste ostude korral tagastatava kliendi hinnasoodustust 25% (see soodustus on hea ka kõikehõlmava paketi korral). Rakenduses Genesis on saadaval ka palju kolmandate osapoolte lasteteemasid, nii et tehke kindlasti mõned Google’i otsingud!

Genesise kogukond ja tugi

Genesis on nii hämmastav, et mul on olnud vaja esitada vaid üks pilet ja StudioPressi tugimeeskond oli kohe kohal. Sain vastuse ühe tunni jooksul ja järgmisel päeval ilmus värskendus, mis lahendas minu probleemi. Vaevalt pole kunagi vaja tuge ja seda nii kiiresti kätte saada, kui seda teen, on see minu raamatu tipptasemel.

genees-tugi-kogukond

Pärast Genesisega mõne kuu pikkust koostööd on Genesise kasutajate kogukond üks parimatest asjadest. Kuna Genesisel on üle 100 000 veebisaidi, on ilmselgelt palju kasutajaid ja suur hulk eksperte. Paljud neist asjatundjatest on piisavalt fantastilised, et õppematerjalide ja koodilõikude kaudu kogukonnaga oma teadmisi jagada. Paljud neist on ka oma ajaveebide ja sotsiaalmeedia kontode kaudu hõlpsasti kättesaadavad ning tavaliselt on nad nõus, kui neid palutakse (alati abi küsida, mitte kunagi oodata). Nagu ma oma postituses mainisin, miks ma Genesist kasutan, hõlmasin Genesise kogukonda mõnda inimest, keda tasub jälgida, kuna nad on väga asjatundlikud ja abivalmid. Siin on nimekiri (kindlasti mitte täielik):

Ja kas kasutate juba Genesist või soovite rohkem teada saada, võite saada Genesise lohaka grupi liikmeks (tasuta ja StudioPressiga liitumata). See on suurepärane ressurss sadade liikmetega kogu Genesise kogukonnas. Küsige julgelt küsimusi ja jagage oma mõtteid.

Genesise ülevaade – kokku pakkimine

Loodetavasti teate nüüd Genesise raamistiku kohta rohkem ja kui vinge see on. Kui ma sellega alguses alustasin, siis teen seda lihtsalt selleks, et seda proovile panna ja öelda, et olin seda kasutanud. Ma võiksin endale lüüa, et ma seda varem ei proovinud! Olen väga õnnelik, et hakkasin seda kasutama ja see on nüüd (ja jääb) minu peamiseks arendusvahendiks veebisaitide loomiseks WordPressiga. Kui olete aia ääres, julgustan teid seda vähemalt proovima. Vähem kui 60 dollari eest (sealhulgas eluaegne tugi ja värskendused) saate väikese rahalise riski korral tohutu väärtuse. Proovige seda, katsetage, õppige seda ja nautige! Esitage minult küsimusi kommentaarides või minu ajaveebis, EngageWP.com.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map