Sendinblue vs Mailchimp – e-posti turundust võrreldud

sendinblue vs mailchimp võrdlus 2020

Selles ülevaateartiklis võrdleme Sendinblue vs Mailchimp – kahte populaarset meiliturunduse ja turunduse automatiseerimise platvormi.


Traditsiooniliselt alustasid nii Sendinblue kui ka Mailchimp meiliturundusega tööriistad, ja arenes järk-järgult terviklikuks kõik-ühes-turunduseks platvormid.

Tänapäeval on mõlemal platvormil lai valik funktsioone, sealhulgas turunduse automatiseerimine, käitumise sihtimine ja kliendisuhete haldamise (CRM) võimalused.

Lisaks toetavad nad peale e-posti ka mitut kanalit; sealhulgas digitaalsed reklaamid, sihtlehed, SMS-turundus ja veebivestlus.

Sellest artiklist maksimumi saamiseks oleme valinud Sendinblue ja Mailchimpi kõige olulisemad funktsioonid ja jaganud need kuueks eraldi funktsioonikomplektiks. Lisaks oleme välja toonud peamised erinevused nende vahel Sendinblue vs Mailchimp igas neist komplektidest.

 1. E-posti loendi haldamine: See funktsioonide komplekt kirjeldab iga platvormi loendihaldusfunktsioone, nagu segmenteerimine, kontaktprofiilid ja CRM-i võimalused.
 2. Turunduse automatiseerimine: Siin käsitleme iga platvormi automatiseerimis- ja isikupärastamisvõimalusi, näiteks käitumise sihtimine, isikupärastamine ja aja optimeerimine.
 3. Turunduskanalid: Selles funktsioonide komplektis võrdleme kanaleid, välja arvatud meilid, mis on saadaval igal platvormil. Näited hõlmavad tasulisi digitaalseid reklaame, SMS-turundust, veebisaidi vestlust ja postkaarte.
 4. Aruandlus, analüüs ja ülevaade: Selles jaotises käsitletakse igas platvormis saadaolevaid erinevaid aruandlusvalikuid, nagu e-posti klõpsamise / avamise määrad, edastusstatistika ja vaatajaskonna demograafia. Samuti tõstetakse esile mõned andmepõhised kampaaniamõtted ja soovitused, mis on eksklusiivsed ainult Mailchimpile.
 5. Täiendavad tööriistad: Siin käsitleme mõnda tööriista, mis pole rangelt seotud meiliturunduse või turunduse automatiseerimisega. Nende hulgas on sotsiaalmeedia haldustarkvara, sisuhaldusvahend ja veebisaitide koostaja.
 6. Hinnakujundus: Lõpuks arutame mõlema platvormi hinnakujundusharjumusi ja jagame soovitust, mis põhineb kasutaja nõudmisel.

Alustame.

E-posti nimekirja haldamise funktsioonid

Nii Sendinblue kui ka Mailchimp pakuvad oma vabas plaanis fantastilisi põhi- ja täiustatud meililistide haldamise funktsioone. Sendinblue võimaldab teil luua peaaegu piiramatu arvu e-posti loendeid.

mailchimp sihtrühma armatuurlaud 2020

Mailchimp kohtleb e-posti loendeid erinevalt. Neid kutsutakse Sihtrühmad. Vaatajaskonnal võib olla mitu segmenti ja käitutakse peaaegu sarnaselt e-posti loendiga. Kuid Mailchimp pakub ainult 1, 3 ja 5 vaatajaskonda Tasuta, Essents ja Standard plaanid. Lisatasu plaanil on piiramatu vaatajaskond.

saadab sinise publiku juhtimist

Põhimõtteline erinevus Sendinblue ja Mailchimp vahel on see, et Sendinblue’is arvestatakse kontakti mitme loendiga ainult üks kord. Seevastu Mailchimpis arvestatakse kontakti mitme loendiga (vaatajaskonnaga) mitu korda.

Teisisõnu, kui teil on sama kontakt kolmes eraldi meililoendis, loeb Sendinblue selle üheks ja Mailchimp kolmeks. See ei tee olla Mailchimpi kasutajate jaoks ebasoodne olukord, kuna ühel sihtrühmal võib olla mitu segmenti.

Vaatajaskonna segmenteerimine ja sildid

Segmenteerimise osas pakuvad nii Sendinblue kui ka Mailchimp fantastilisi segmenteerimisvõimalusi, mis põhinevad loendi omadustel ja muudel kriteeriumidel. Näiteks saate lisada kohandatud väljad nagu näiteks Telefoninumber või Esimene ost oma loendisse ja looge selle põhjal segmentitud vaatajaskonnad.

mailchimp segmentimisvalikud vastavalt kampaania tegevusele

Mailchimp võib loendeid segmentida abonendi andmete (nt asukoht, e-posti klient), kampaaniategevuse (automaatikakäitumine, e-post avaneb), ennustatavate demograafiliste andmete (vanusevahemik ja sugu) ning kohandatud sündmuste (rakenduste ja veebitegevuste) alusel segmentimiseks.

sendinblue segmenteerimise funktsioonid

Sendinblue toetab segmentimist, mis põhineb e-posti tegevusel ja kohandatud sündmuste andmetel. Saate salvestada nii palju kontakte kui soovite, samuti piiramatul arvul sündmusi ja atribuute (sildid on varsti tulemas).

Sildid Mailchimp’is: Mailchimp pakub täiendavat omadust nimega sildid. Saate oma kontaktidele silte määrata ja luua nii siltide kui ka kohandatud väljade abil väga sihitud kampaaniaid.

Sildid pole Sendinblue’is saadaval, kuid saate hõlpsalt ümbersuunamist kasutada. Saate luua kohandatud välja nimega Sildid oma e-posti loendis ja kasutage AND-i oma vaatajaskonna loomisel.

CRM-i tööriistad

mailchimp crm inimeste profiil

Kliendi jaoks kohandatud lähenemisviisi kasutuselevõtt on B2C äri edu lahutamatu osa. Sellepärast on AIO turundusplatvormidel nagu Sendinblue ja Mailchimp sisseehitatud CRM-i funktsioonid, näiteks kontaktprofiilid, mis on spetsiaalne leht iga teie konto kontakti jaoks. Parema turunduskommunikatsiooni tagamiseks saate oma ettevõtte CRM-i tööriistadega ühendada nii Sendinblue kui ka Mailchimp.

Jaotise ülevaade

 • Mailchimp käsitleb e-posti loendeid vaatajaskonnana ja on piiratud 1, 3, 5 või piiramatu vaatajaskonnaga.
 • Mailchimp arvestab kogu (mitte unikaalse) kontaktide arvuga, samas kui Sendinblue arvestab unikaalsete kontaktide arvuga.
 • Mailchimp pakub veidi paremaid segmenteerimisvõimalusi, näiteks ennustatud demograafiline teave kõrgema tasuga plaanides.

Turunduse automatiseerimine

Isikupärastatud sõnumite ja käitumisele suunatud turunduse automatiseerimine võib ettevõtte jaoks imesid teha. Nii Sendinblue kui ka Mailchimp toetavad isikupärastamist liitmissiltide ja täpsema käitumispõhise sihtimise abil. Vaatame:

Mailchimpi turunduse automatiseerimine

mailchimp automaatika

Mailchimpi automatiseerimisvõimalused võib jagada nelja suurde kategooriasse:

 1. Põhiautomaatika: Tervitusmeil, andmepõhine automatiseerimine, näiteks sünnipäevad või tähtpäevad.
 2. RSS-to-email automatiseerimine millest saate RSS-voogude kaudu luua automatiseeritud uudiskirju.
 3. E-kaubanduse automatiseerimine nagu hüljatud ostukorvimeilid, tootesoovitused, tellimusteatised, esimese ostu- ja kaasamismeilid nii püsiklientidele kui passiivsetele klientidele (märkus. see on saadaval ainult tellijatele ja mõnel juhul võib nende lisatasu tehinguline e-posti aadress).
 4. Sündmustepõhine automatiseerimine: Saate saata veebisaitide ja rakenduste interaktsiooni andmeid (nt Sisse logitud või Lõpetatud tase) Mailchimpile ja saadab automatiseeritud e-kirju vastavalt kasutaja käitumisele.

Sendinblue turunduse automatiseerimine

Samuti toetab Sendinblue e-posti turunduse automatiseerimine nagu Mailchimp, näiteks tervitussõnumid, e-kaubandustegevus, tehingutegevus jne. Kuid peamine erinevus on see, et selle funktsiooni kasutamiseks Sendinblue’is ei pea te lisamakse maksma – see on juba lisatud.

sendinblue turunduse automatiseerimine

See, mis Sendinblue’i lahutab, on tema kohandatud töövoogude koostaja. Sendinblue’i kohandatud töövoogude koostaja aitab teil e-kirju saata kasutajatele, kes teostavad eelnevalt määratletud tegevuste jada. Näiteks saate luua töövoo, milles kasutaja (kes on teie kontaktide nimekirjas) külastab SaaS-i toote veebisaiti, vaatab hinnakujunduslehte ja väljub seejärel veebisaidilt. Töövoo lõpus saadetakse kasutajale kaasamismeil (nt veebiseminari video või toote tutvustus).

sendinblue leadcore töövoog

Samuti toetab Sendinblue plii punktiarvestus mis on viis müügivihjete kvaliteedi dünaamiliseks värskendamiseks vastavalt nende käitumisele. Näiteks kui mõni kontakt avab tervitusmeili, saate sellele kontaktile määrata +10 punkti. Kui kontakt sooritab ostu, määrake +50 punkti, kuna tõenäoliselt ostab ta uuesti.

Jaotise ülevaade

 • Mailchimp toetab rakendussündmusi, mida Sendinblue ei paku.
 • Sendinblue’il on kohandatud töövoogude ehitaja ja see pakub müügivihjeid, mida Mailchimpil pole.
 • Mõlemad platvormid pakuvad ka saatmisaja optimeerimist, mille käigus e-kirjad edastatakse kasutaja postkasti vastavalt sellele, millal ta meili kõige tõenäolisemalt avab.

Turunduskanalid

Tänapäeva kõigi kanalite maailmas pääseb klientideni e-posti, SMS-i, Facebook Messengeri, WhatsApp, Instagrami, push-märguannete (mobiil- ja veeb) ning sihitud reklaamide kaudu. (Kas ma olen ühtegi vahele jätnud?)

Kliendisuhtlus ei piirdu enam e-postiga ja siin on nii, kuidas Sendinblue ja Mailchimp vastu võtavad.

mailchimp kampaaniatüübid

Mailchimpis saate oma klientidega ühendust võtta järgmistel viisidel:

 • E-post
 • Maandumislehed
 • Füüsilised postkaardid
 • Sotsiaalmeedia reklaamid Facebookis ja Instagramis
 • Kuulutuste ümbermärgistamine Google’is, Facebookis ja Instagramis

Vaatajaskonna vaatajaskonnad: Mailchimp võimaldab teil luua samasuguseid vaatajaskondi oma sotsiaalsete reklaamide ja postkaardikampaaniate jaoks. Näiteks kui teil pole kliendi füüsilist aadressi, viitab Mailchimp sellele profiilile oma andmebaasiga ja postitab kaardi teie nimel. Sihtkampaaniate loomiseks saate kasutada sarnaseid vaatajaskondi.

sendinblue kampaaniatüübid

Võrdluseks võimaldab Sendinblue jõuda oma klientideni järgmistel viisidel:

Sendinblue annab teile ühtse armatuurlaua, kust saate hallata kogu suhtlust oma klientidega.

Jaotise ülevaade

 • Sendinblue pakub SMS-i ja veebivestlust täiendava turunduskanalina, samal ajal kui Mailchimp pakub füüsilisi postkaarte.
 • Mailchimp pakub veidi paremaid reklaamiplatvorme ja samasugust vaatajaskonda.
 • Juhul kui tehingute e-kirjad, Sendinblue pakub seda samas plaanis, samas kui Mailchimp nõuab teil lisateenuse Mandrill ostmist.

Aruandlus, Analytics ja teadmised

sendinblue kampaania aruanne

Aruandluse ja analüütika osas pakuvad nii Sendinblue kui ka Mailchimp olulisi mõõdikuid, nagu e-posti avatud määr, CTR (läbiklõpsamissagedus), loendite loenduse määr (tellimuste arv) ja edastusaruanded, mis aitavad teil mõõta kampaania toimivust. Tasuliste plaanide kohta saate ka lisateavet, näiteks populaarseimad asukohad, kasvuallikad ja palju muud.

mailchimp kampaania võrdlusuuringud

Mailchimp pakub ka kampaania võrdlusuuringuid, mis võimaldavad teil oma kampaania toimivust võrrelda valdkonna võrdlusalustega. Arvestades Mailchimpi laia klientuuri, on see usaldusväärne andmeallikas, mis osutab sellele, kas teie kampaaniate toimivus on liiga madal või.

Kui ühendate oma veebipoe Mailchimpiga, omistatakse igale kontaktile atribuut nimega Kliendi eluaegne väärtus (CLV). Selle teabe abil saate luua sihitud uuesti kaasamiskampaaniaid.

Lisatööriistad

Järgnevalt on toodud mõned täiendavad e-posti turunduse funktsioonid, mis võivad parandada kampaania toimivust ja mõõtmise täpsust.

 • Ametlik pistikprogramm: Saate installida ja kasutada ametlikku Sendinblue uudiskirja pistikprogramm oma WordPressi juhtpaneelilt. MailChimp ei paku oma ametlikku pistikprogrammi, nii et WordPressiga hõlpsaks integreerimiseks peate toetuma kolmandate osapoolte pistikprogrammide arendajatele.
 • E-posti mallid: Mõlemad platvormid pakuvad eelsalvestatud, konversioonide jaoks optimeeritud e-posti malle mitmesuguste kampaania eesmärkide saavutamiseks (näiteks harida, teavitada, rõõmu tunda jne)..
 • A / B testimine: Sendinblue pakub A / B testimist oma tasulises plaanis nagu ka Mailchimp.

Mailchimp pakub oma Premium-kavas ka mitme muutujaga testimist (midagi sellist, mida Sendinblue’il pole).

 • Kolmandate osapoolte integreerimine: Mailchimp toetab rohkem kolmandate osapoolte integratsioone kui Sendinblue, kuid kõige populaarsemaid tööriistu / sihtkohti toetavad mõlemad platvormid.

Järgmised tööriistad ei ole meiliturundusega otseselt seotud, kuid pakuvad palju kasu, kui kaalute mõlemat lahendust oma turuletoomise platvormiks.

 • Sihtlehed: Mailchimp pakub seda tasuta, Sendinblue pakub seda oma tasulises plaanis.
 • Veebisaidi koostaja: Pakub ainult Mailchimp tasuta, sealhulgas kohandatud domeeni tugi.
 • Sotsiaalmeedia juhtimine: Mailchimp pakub tasuta tööriistu sotsiaalmeedias postitamiseks ja postituse ajastamiseks (Facebook, Instagram ja Twitter) ning tasuliste reklaamide haldamine Facebooki ja Instagrami reklaamides.
 • Mailchimp pakub ka sisustuudio mis on sisuliselt teie saidi digitaalne varahaldusvahend. Koos sotsiaalmeedia tööriistaga saab sellest võimsa kombinatsiooni, et hallata oma sotsiaalmeedia olemasolu otse oma Mailchimpi armatuurlaual.

Sendinblue vs Mailchimp – hinnavõrdlus

Nüüd kõige olulisema aspekti jaoks – kahe platvormi pakutavad hinnamudelid. Siin on lühike kokkuvõte:

 • Mailchimp arvestab teile arve kontaktide koguarv ja saadetud e-kirjade arv.
 • Sendinblue arved põhinevad teil ainult saadetud e-kirjade arv. Teil võib olla piiramatu arv kontakte.

Mailchimpi hinnakujunduse ülevaade ja analüüs

mailchimp hinnakujundus jaan 2020

Mailchimpi tasuta plaan on selle põgenemise üks peamisi põhjuseid. Saate täiustatud e-posti turundustööriistu, nagu üheastmelised automatiseerimised (tervitatavad e-kirjad, hüljatud ostukorv), käitumise sihtimine, segmenteerimine ja sildid, tasuta e-posti mallid, sihtlehed, veebisaidi koostaja kohandatud domeeni toega, sotsiaalmeedia haldus (orgaanilised postitused ja reklaamid) ja sisustuudio. Teie arv on piiratud 2000 kontakti ja 10 000 e-kirjaga kuu kohta. Olete piiratud ka ühe vaatajaskonnaga, kuid saate luua mitu segmenti.

Mailchimpi kontaktarve vs hinnaalandus

mailchimp standardses hinnakujunduskavas põhinev hinnatõus kontaktide arvul

Vahetult pärast vabakava on siis, kui asjad hakkavad huvitavaks minema. Ülaltoodud ekraanipildil näidatud hind on 500 kontakti jaoks. Hind tõuseb, kuna kontaktide arv kasvab.

Näiteks Mailchimpi tavaplaan algab 500 krooniga kuus 50 000 kontaktisiku kohta maksimaalselt 14,99 dollarist kuus ja 18 000 dollarist kuus 20 000 kontakti jaoks, mille maksimaalne suurus on 240 000 e-posti kuus.

Võrdluseks – Sendinblue kõige kallim plaan kõik funktsioonid, piiramatud kontaktid ja 300 000 e-kirja / kuu maksab 173 dollarit kuus.

Siin on ülevaade Mailchimpi tasulistest plaanidest:

 1. Mailchimp Essentials: See plaan hõlmab kõiki 3 vaatajaskonda, e-posti mallid, toetab A / B testimist ja kohandatud brändimist, eemaldab Mailchimpi jaluse ning 24 × 7 e-posti ja vestluse toe. Kuus saadetavate e-kirjade koguarv on kümme korda suurem kui teie kontaktide arv, ülempiir on 500 000 e-kirja kuus.
 2. Mailchimp Standard: See plaan hõlmab 5 vaatajaskonda, täpsemat vaatajaskonna teavet, sealhulgas kliendi eluea väärtust (LTV), reklaamide uuesti sihtimist, kohandatud kodeerimisega e-posti malle, seeriaid, sotsiaalmeedia postituse ajastamist (nagu puhver), aja optimeerimist, ajatsooni järgi edastamist ja mitmeastmelist kohandatud töövood koos sündmuspõhise automatiseerimisega. Kuu e-posti saatmise limiit on 12-kordne teie kogu kontaktide arv, ülempiir on 1,2 miljonit e-posti kuus. Tugivõimalused on samad, mis Essentialsi plaanil.
 3. Mailchimp Premium: See plaan sisaldab täpsemat segmenteerimist, mitme muutujaga testimist, piiramatut vaatajaskonda ja telefoni tuge. Igakuine e-posti saatmise limiit on teie kontaktide koguarvust 15-kordne, ülempiir on 1,2 miljonit e-posti kuus.

Mailchimpi funktsioonide ja plaanide üksikasjaliku ülevaate saamiseks külastage nende veebisaiti.

Sendinblue’i hinnakujunduse ülevaade ja analüüs

sendinblue hinnakujundus jaan 2020

Selles jaotises on esitatud analüüs Sendinblue pakutavate erinevate e-posti teel pakutavate turundusplaanide kohta alates jaanuarist 2020. Olen püüdnud hoida seda jaotist võimalikult lühidalt, jätmata ilma olulist teavet. Iga kava sisaldab eelnevast eristavat tegurit. Mõelge sellele kui sellele, mida saate täiendava raha eest, mida maksate. Siin on kiire kokkuvõte kõigist praegustest Sendinblue hinnakujundusplaanid:

 • Sendinblue’s Tasuta plaan võimaldab teil saata kuni 300 e-kirja päevas. Juurdepääs on peaaegu kõigile e-posti turunduse funktsioonidele, sealhulgas e-posti mallid, veebisaidi vestlus, turunduse automatiseerimine (sealhulgas töövoogude koostaja) ja SMS-turundus. Funktsioonid, mis pole kaasatud, on reklaamid, sihtlehed ja veebisaidi vestlus.
 • Lite kava eemaldab lihtsalt igapäevase saatmise limiidi ja toetab iga kuu kuni 40 000 e-kirja. Muid lisafunktsioone ei pakuta.
 • Oluline plaan eemaldab Sendinblue logo, kuvab täpsema aruandlusstatistika ja hõlmab telefoni tuge. Muid lisafunktsioone ei pakuta.
 • Lisatasu plaan sisaldab kõiki funktsioone, mida Sendinblue pakub ning see võib saata kuni 300 000 e-kirja kuus. Lukustamata funktsioonide hulka kuuluvad reklaamid, sihtlehed, A / B testimine, saatmisaja optimeerimine ja mitme kasutaja tugi (kaasa arvatud kolm esimest ja 12 dollarit lisakasutaja kohta). Juhendis pakutavad tugivõimalused Oluline ja Lisatasu plaanid on samad.
 • Ettevõtlusplaan sisaldab spetsiaalset tuge koos kõigi muude funktsioonidega. Peaksite saama ka hulgimüügi allahindlust, kui teil on väga kõrge e-posti kohaletoimetamise nõue.

Ümberminek – millist platvormi valida

Turundusplatvormi valimine sõltub kasutusviisist ja muudest toetavatest teguritest. Järgnevalt on toodud kaks erinevat kasutusjuhtu:

Ajaveeb: Sendinblue oleks ajaveebi jaoks mõistlikum, kuna teil on tõenäoliselt suur e-posti aadresside loend ja peate võib-olla saatma palju e-kirju kuus. Sendinblue oleks tunduvalt odavam.

Hankige Sendinblue

Irooniline on see, et Mailchimpi tasuta paketi (10 000 e-posti kuus) e-posti limiit on pisut kõrgem kui Sendinblue tasuta paketi (9000 e-kirja kuus). Kuid Sendinblue pakub sisse piiramatuid kontakte kõik selle plaanid.

Online pood: Veebipoe jaoks on edu võti oma publikuga turgutamine ja kaasamine. Samuti on väiksema tõenäosusega loendi suurus väga suur (võrreldes ajaveebi infolehega). Sel juhul valiksin Mailchimimi, kuna see pakub oma tavapaketis paremaid tööriistu, näiteks reklaamide uuesti sihtimist, kliendi LTV-d ja muud.

Kuna minu pood kasvab (s.o loendi suurus kasvab), teeksin teenuse Mailchimp vs Sendinblue kulude-tulude analüüsi minu loendi suuruse, kuus saadetud e-kirjade arvu ja kasutatavate platvormipõhiste funktsioonide põhjal. Kui Sendinblue osutub märkimisväärselt odavamaks, siis ma vahetaksin.


Teile üle – mida arvate sellest võrdlevast postitusest? Kas on midagi, mida soovite lisada? Mis on teie valik turundusplatvormi jaoks? Sendinblue või Mailchimp? Andke meile allpool kommentaarides teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map