Raamatute loomine ja avaldamine WordPressi ja PressBooksi abil

Pange tähele, et Pressbooks lõpetas nende pistikprogrammi toetamise ega ühildu enam WordPressiga.


Kui otsite oma raamatute loomiseks, redigeerimiseks ja avaldamiseks lihtsat ja arusaadavat tööriista, ärge otsige kaugemale, kasutage rakendust PressBooks ja nautige oma raamatu loomist armastatud WordPressi abil.

PressBooks annab teile kõik olulised tööriistad e-raamatute ja isegi trükitud raamatute loomiseks. See võimaldab teil eksportida oma raamatuid kõigis suuremates andmevormingutes, nii et teie raamatuid saab hõlpsalt kasutada mis tahes e-raamatute vormingus Amazon Kindle, Apple iBooks, Nook, Kobo ja teiste jaoks. Saate oma raamatu paberkandjal printimiseks eksportida PDF-vormingus ja te saate WordPressis raamatuid luues saada ka tuttava XML-i eksportimise..

BookPress on tegelikult WordPress MultiSite (WPMS); Kasutajad saavad võrgus registreeruda piiramatu arvu raamatute loomiseks ja iga raamat on WPMS-võrgu sait.

PressBooks WordPressi pistikprogramm

BookPress MultiSite’i toidab PressBooks avatud lähtekoodiga pistikprogramm. Igaüks saab pistikprogrammi Githubist alla laadida ja aktiveerida värskes mitme saidiga WordPressi installimisel, et muuta see raamatute kirjastamise platvormiks.

Arendaja soovitab kasutada PressBook.com valmis ja hallatava platvormina. Pean ütlema, et nõustun temaga, kuna e-raamatute avaldamine ei loo ainult ekspordifaili loomist – seal on oodata keerukate tööde uut etappi, kus autorid ootavad oma raamatu levitamist mitmele suuremale turule, näiteks Amazon või iBook. Vaatame nüüd, mis PressBooks tegelikult on.

Mis on PressBooks?

PressBooksi peatükk sarnaneb WP standardsete postitusvormingutega ja sisaldab

PressBooksi peatükk sarnaneb väga palju WP standardsete postitusvormingutega ja sisaldab peatüki metaandmeid ilma taksonoomiateta

PressBooks pakub raamatu kõiki olulisi funktsioone, sealhulgas:

Esiküljed, tagumised asjad, osad ja peatükid ning standardsed raamatud ja peatükkide metaandmed. Seejärel saavad autorid oma raamatuid korraldada ja viimistleda.

Autoritel on lubatud oma raamatuid privaatselt luua ja eksportida, kuid neil on ka võimalus avaldada oma raamatud avalikult ja kasutajad saavad raamatuid lugeda WordPressi saidil, mis on installitud PressBooksi alamdomeenile. Raamatute lõuendiks saab valida kolm teemat, kõik teemad on minimaalsed ja inspireeritud trükistest:

PressBooksi teemavalikud

PressBooksi teemavalikud

PressBooks näeb esiküljest väga välja nagu paberraamat:

Pressiraamatu esikülg

Pressiraamatu esikülg

PressBooks plussid ja miinused

PressBooks on usaldusväärne, kiire ja kindel. Ta teeb seda, mida ütleb, ja teeb seda sujuvalt, kuid teeb võimaluste ja ootustega võrreldes liiga vähe. Ma saan aru, et vundamendil olevad PressBooksil on alumine rida. Põhiline on eksporditud failide ühilduvus lugupeetud levitamisplatvormidega. See on väga õigustatud eesmärk, kuid selle tulemusel jääb PressBooks kaugemale uusimatest sisu avaldamise trendidest ning raha teenimine ja väga kasumlik on väga keeruline. Vaatame, miks.

Lihtsad reageerivad kujundused

Vaatame klassikalist Kindle’i kui e-raamatute platvormide teerajajat. Amazon lõi Kindle’i ning uuele andmeanalüüsile ja tehnoloogiaalasele teadlikkusele pääsedes teadsid Amazoni nutikad poisid, et trükimeedia vanus on möödas. On vaid aja küsimus, kuni enamik lugejaid pöördub veebipõhiste väljaannete poole.

Noh, Amazon on teinud suurepärast tööd, muutes lugemistehnoloogiat ja veelgi tähtsamalt inimeste harjumusi. Vanade harjumuste muutmine on üks raskemaid töid.

PressBooks kasutab ära suundumust, millest Amazon alguse sai. Veebipõhiste e-raamatute loomine paberkandjal kujul muudab raamatud vanemate lugejate jaoks hõlpsasti loetavaks ja tuttavaks (kes ei pruugi olla nii avatud ega soovi tehnikat kasutada kui nooremad põlvkonnad).

PressBooksi teemad on reageerivad ja püsivad lihtsa üheveerulisel paigutusel vasakule / paremale noolega navigeerimisega. See on tõhus, kuid mitte tingimata kõige atraktiivsem paigutus, mida võiksite küsida. Kui teile meeldivad minimaalsed kujundused, peaksite olema komplekteeritud ühega kaasatud PressBooksi mallidest. Kuid kas soovite midagi pisut stiilsemat või välklampi, võiksite kaaluda ka veebiarendaja palkamist, et kohandada oma saidi välimust.

Ainult kohalikud video manused

PressBooks ei luba autoritel kolmandate osapoolte videoid oma sisusse manustada. See tähendab, et peate oma videoid hostima oma meediumikogu, kui soovite neid kasutada (Vimeo või YouTube’i iframe’id pole lubatud).

Mis juhtub aga PDF-eksperdis oleva videoga? Noh, selle käsitlemiseks on palju viise, ma arvan, et lihtsaim tava on asendada video lühikese URL-iga, mis on lingitud video YouTube’i või Vimeo versiooniga, PDF-vormingus. Igal juhul on kasutaja piiramine ise hostitud meediumitega pisut väljakutse, mille PressBooks on enda jaoks loonud, eriti ajastul, kus YouTube on video kuldne standard.

Mikrovorming

PressBooks on vastu võtnud raamatud ja peatükid metaandmete kohta, mis on vajalikud, kuid mitte piisavad. Erinevate andmete struktureerimise minimaalsed tavad peaksid olema sellised mikrovormingud nagu Schema.org.

Oletame, et kirjutan kokaraamatut PressBooks platvormil. Vajan raamatute metaandmeid, ka retseptide metaandmeid. Lisaks meeldib mulle oma koostisainete kohandatud taksonoomia koos hierarhiaga, esmataseme kategooriad võivad olla sellised: köögiviljad, vürtsid, liha jne ja kõik koostisosad võib jagada alamkategooriateks.

Seejärel võin lugejatele kuvada esiküljel olevate koostisosade loendi või lasta lugejatel otsida retsepte, mis on filtreeritud kohandatud väljade järgi, ja nad saavad valida, kas nad näevad kõiki roogasid, mis sisaldavad kala või Capsicumit. WordPressil on ulatuslikud tööriistad andmete struktureerimiseks kohandatud metaandmete, kohandatud välja, kohandatud taksonoomiate, postitusvormingute ja kohandatud postitüüpidega.

Samuti on funktsioone, näiteks geosildistamine, mis võivad muuta revolutsiooniliseks raamatud, mille on loonud PressBooks. Kujutage ette, kui loete tahvelarvutis raamatut lugedes, kui näete tekstis koha nime ja koputate seda, näete kohe selle koha Google Street View pilti valguskastis..

Praegu ei toeta PressBooks neid funktsioone, kuid see oleks suur eelis. See võimaldaks turule siseneda täiesti uuel sisuloojate rühmal. Loodetavasti on see midagi, mida nad kaaluvad lisamiseks, kuid kuni selle ajani peate konsulteerima veebiarendajaga, et teada saada, kas kohandatud teema võiks teie vajadustele mõeldud olla.

Võttes Evernote’i veel ühe näitena, on see rakendus populaarne, kuna see aitab kasutajatel kirjutada siltidega märkmeid, lisada pilte ja salvestada heli sama märkusega. Seda tüüpi sisu kasutajad ootavad. Evernote tegi seda märkmete korraldamiseks. Kujutage ette, kui hämmastav oleks, kui PressBooks lisaks oma raamatute rikastamiseks sarnaseid funktsioone.

Sotsiaalne jagamine

PressBooks toetab teie raamatute veebiversioonis Twitteri, Google+ ja Facebooki sotsiaalseid jagamisnuppe. See on suurepärane võimalus lugejatele jagada oma lemmikpeatükke ja pakkuda teile natuke lisavõimalusi. Kuid need on üsna lihtsad ja praegu on ainus võimalus teil jagada või keelata jagamine kõigil teie lehtedel tervikuna. Tore oleks näha nii stiilimisvõimalusi kui ka rohkem sotsiaalseid võrgustikke.

Monetiseerimine

Praegu võimaldab PressBooks luua veebipõhise e-raamatu, mida saab eksportida ka PDF-, MOBI- või EPUB-failidesse. Kuid ma pole teadlik teie loodud raamatute raha teenimise viisidest ilma täiendavat pistikprogrammi lisamata.

Üks võimalus oleks luua e-raamatu lisatasu liikmeks, kasutades rakendust Piira sisu Pro. Nii saaksite oma raamatute 1. peatüki lehed avalikuks teha ja kogu ülejäänud sisu liikmetele lukustada. Märkus. Ma ei ole nende kahe pistikprogrammi ühilduvust tegelikult testinud, kuid eeldan, et see toimiks just suurepäraselt.

Teise võimalusena saate oma raamatuid müüa veebisaidil Amazon, iBooks jne. PressBooksi vormingus õigesti, nii et teil peaks olema probleeme oma faili müümiseks üleslaadimisega. Või võite kasutada oma veebisaidil e-raamatute PDF-versioonide müümiseks WooCommerce’i või mõnda muud sarnast e-poe pistikprogrammi. Rakenduse monetiseerimiseks saab määratleda või kaaluda paljusid stsenaariume.

PressBooks Pro

Praegu on PressBooksi pistikprogramm täiesti tasuta, kuid nad pakuvad 3 premium-paketti, kui soovite lasta neil hallata teie veebipõhist raamatut või raamatuplatvormi. Kui soovite oma e-raamatu PDF-i ekspordist vesimärgid eemaldada, peate üle minema ühele neist plaanidest, mis algavad 19,99 dollarist (ühekordne tasu raamatu kohta).

PressBooks trükkimine

PressBooks pakub küll printimisteenuseid, kui soovite, et teie e-raamat oleks paberkandjal. Seadistasu on 50 dollarit ja minimaalne tellimus on 50 dollarit, kuid see selleks. Oluline on arvestada, et PressBooks’i isetrükitud raamatud ei sisalda ISBN-i, vaid üldist vöötkoodi. Nii et kui soovite jaemüüjatele või raamatukogudele levitada, peate enne printimist sorteerima oma ISBNi, et kood oleks kaanel.

Teise võimalusena saate oma raamatu printimiseks ja levitamiseks kasutada rakendust BookBaby. Nad pakuvad hulgaliselt valikuid, pakette ja lisandmooduleid nagu tellitavad trükised alates 199 dollarist, ISBN-teenused või isegi üksikute raamatute trükised hinnaga 19 dollarit. Vaadake lisateabe saamiseks nende hinnakujunduslehte.

BookBaby ei võta müügi pealt teenustasusid, kuid pakub autoritele funktsionaalset juhtpaneeli, et hallata oma müüki eri kanalite kaudu. Trükikirjade jaoks saavad autorid soovi korral tellida väikese koguse tiraažid, nii madal kui 25 köidet, ja see võib maksta ainult paar dollarit trükise kohta.

Mähkimine üles

PressBooks on suurepärane kontseptsioon ning võib olla juhtiv e-raamatute loomisel ja kirjastamisel. Oma veebisaidi reklaamimiseks või ajaveebi raha teenimiseks on palju tasuta ja esmaklassiliste e-raamatute loomise potentsiaali. Loodetavasti proovite seda, kuna PressBooks on üsna lihtne viis e-raamatute loomiseks WordPressiga (ja kui ühendate selle meie juhendiga e-raamatute müümiseks koos WordPressiga, olete te edu saavutamisel).

Mida arvate PressBooksist? Kas olete seda proovinud? Millised omadused sulle meeldivad? Või on mõni funktsioon, mida soovite, et PressBooks omaks? Andke meile teada ja alustame vestlust allolevates kommentaarides!

Artikli kirjutas Pooria Asteraky. Pooriat saate jälgida Twitter või LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map