Matomo Analytics: tasuta ise hostitud WordPress Analytics

Matomo Analytics: tasuta ise hostitud WordPress Analytics

Liiklus on eduka veebisaidi elujõud. Ilma liikluseta on teil veebisait, mille jaoks midagi head pole, hoolimata sellest, kui hea teie pakkumine või toode on. Ja see pole lihtsalt igasugune liiklus, vaid ka õige liiklus. Teisisõnu, teil on vaja sihitud liiklus oma veebisaidi laiendamiseks.


Kuid sihitud liikluse juhtimiseks peate oma kasutajaid mõistma. Ja oma kasutajate mõistmiseks vajate analüüsilahendust. Tavaliselt jookseme peamiselt Google Analyticsi poole, sest – rahva mentaliteet.

Kuid kas Google Analytics on seal parim analüüsiplatvorm? Mitte tingimata, eriti kuna tegemist on kolmanda osapoole teenusega, mille üle te kontrolli ei saa. Lisaks võib seda olla keeruline nii algajatele kui ka proffidele seadistada. Ja hiljuti hakkasid nad mõnda märksõna peitma.

Sisenema Matomo Analytics ja asjad hakkavad otsima WordPressi kasutajaid üldiselt. Matomo Analytics on tasuta analüütika plugin, mille installite ise hostitavale WordPressi saidile.

See tähendab, et te omate kõiki oma analüütilisi andmeid ja keegi ei varja teie eest märksõnu. Kogu asja seadistamine on ülimalt mugav; oled mõne minuti pärast valmis ja tööle.

Elektritarbija jaoks pakub Matomo Analytics teile suures valikus esmaklassilisi lisandmooduleid, et saaksite oma tarbijaid paremini mõista. Nüüd ei pea te lootma kolmanda osapoole analüüsiteenustele, nt. Google Analytics oma veebikülastajate mõistmiseks.

Tänases Matomo Analyticsi ülevaates teeme tavalisi asju, mida teeme ka kõigis teistes ülevaadetes. Katame oma töö (Matomo Analytics), funktsioonid (seal on tonn) ja lõpuks installime pistikprogrammi (tavaliselt lõbus osa). Loodetavasti on teil tore aeg.

Mis on Matomo Analytics?

matomo wordpress analytics plugin

Matomo Analytics on tasuta WordPressi pistikprogramm, mis aitab teil veebisaidi liiklust kiiresti jälgida. Arendajate sõnul on Matomo Analytics „… kõige populaarsem Google Analyticsi alternatiiv, mis pakub võimsat valikut funktsioone, turvalisust ja kaitseb teie kasutajate privaatsust“.

See on geniaalne WordPressi analüüsilahendus, mis annab teile täieliku kontrolli oma analüüsiandmete üle. “Hostides veebianalüütikat oma serverites, ei ole ühtegi kolmandat osapoolt, kes võtaks omandiõiguse, ei müüks andmeid edasi ega vaataks kedagi.”

See on suurepärane, eks?

See pole veel kõik, Matomo Analyticsit on lihtne konfigureerida (erinevalt Google Analyticsist) ja see pakub suurepärase funktsioonide komplekti. Ajasäästliku kasutajaliidese abil saate oma külastajatest paremini aru ja saate teada, kuidas oma saiti kiiresti parandada.

Peamise pistikprogrammi saab tasuta alla laadida ja kasutada, kuid arendajad pakuvad teile valikut esmaklassilisi lisandmooduleid, mis laiendavad juba võimast analüüsi pluginat. Matomo Analytics on sobiv analüüsiplatvorm igat tüüpi WordPressi veebisaitidele, muu hulgas alates e-kaubandusest kuni isiklike ajaveebide ja ettevõtte veebisaitide ning lõpetades sotsiaalsete võrgustikega.

Nüüd, kui teate, millega me koostööd teeme, käsitleme mõnda funktsiooni, mida Matomo Analytics pakub.

Matomo Analyticsi funktsioonid

matomoanalüütika funktsioonid

Matomo Analytics on pakitud ääreni koos kõigi funktsioonidega, mida vajate liikluse jälgimiseks, klientide vajaduste mõistmiseks ja teie saidi täiustamiseks. Üle miljoni veebisaidi tugineb liikluse jälgimiseks Matomo Analyticsi platvormile, mis tähendab, et olete kindlates kätes.

Kui olete Matomo Analyticsi installinud, oodake järgmisi funktsioone:

 • Poodide analüüs – Saate hõlpsasti mõista oma klientide ostukäitumist, et saaksite oma müüki ja tulusid tõhusalt suurendada. Saate kiiresti teada saada populaarsetest asukohtadest, kõige paremini töötavatest kanalitest, kasutajate kasutatavatest seadmetest, sellest, kui huvitatud on kliendid ja palju muud. Vaadake hõlpsalt kogutulu, tellimuste arvu, konversioonimäära, kampaania märksõnu, hüljatud kärusid ja palju muud.
 • Kampaania jälgimine – Saate oma kampaaniate tulemusi hõlpsalt jälgida, kuna tänu Matomo Analyticsi URL-i koostaja tööriistale saate kiiresti jälgitavaid URL-e luua. URL-id sisaldavad parameetreid, mis on kasulikud e-kaubanduse ja eesmärgi konversioonide jaoks. Nüüd saate kohe öelda, milline omandamisviis toob teile kõige rohkem liiklust. Kas see on Google AdWords? Facebook? E-posti teel turundamine? Matomo Analyticsil on vastused.
 • Külastajate profiilid – Matomo Analytics pakub vahekaarti Külastajad, mis annab teile palju teavet külastajate kohta. Saate kindlaks teha oma ettevõtte sihtrühma ja suure jõudlusega piirkonnad, kus saate oma kliente konverteerida. Matomo Analytics võimaldab teil vaadata iga külastaja elukestvat teekonda. Samuti näete toiminguid, mille kasutajad teie veebisaidil viibivad.
 • Sildihaldur – Pistikprogrammil on võimas sildihaldur, mis võimaldab teil suhteliselt hõlpsalt juurutada erinevaid jälgimiskoode. Tänu Matomo tsentraliseeritud platvormile saate silte lisada ilma oma saidile koodi lisamata.

Seal on veel …

 • Intuitiivne armatuurlaud – Matomo Analyticsi kasutamine on imelihtne tänu intuitiivsetele armatuurlaudadele, mis pakuvad teile korraga palju teavet. Saate kiiresti leida põhjalikke teadmisi selle kohta, kuidas kasutajad teie ettevõttega tegelevad.
 • Segmenteerimine – Matomo Analyticsi abil on uskumatult lihtne jagada teie suur vaatajaskond väiksemateks rühmadeks laser-terava sihtimise jaoks.
 • Reaalajas liiklusaruanded – Matomo Analytics näitab teile reaalajas, kes on teie veebisaidil. Funktsioon on märkimisväärselt kasulik, kui teil on ajatundlikke pakkumisi ja peate oma liiklust reaalajas jälgima. Uue toote või funktsiooni kasutusele võtmisel saate kiiresti teada saada, kuidas kasutajad uudiseid saavad.
 • Ulatuslikud geograafilise asukoha andmed – Tänu üksikasjalikele aruannetele, mis on koos kaartidega, saate kiiresti kindlaks teha, kus teie külastajad asuvad. Saate ühe klõpsuga näha populaarseid mandreid, riike, linnu, piirkondi, brauseri keelt ja Interneti-pakkujaid.

Muud funktsioonid hõlmavad:

 • Impordi / ekspordi funktsioonid – Matomo Analytics pakub teile võimalust oma Google Analyticsi aruandeid importida. Lisaks saate Matomo Analyticsi aruandeid ühe klõpsuga eksportida.
 • Teatage võrdlustest
 • WP REST API ja muude API-de tugi
 • Kaasake hõlpsasti jälgitavaid konkreetseid kasutajarolle, külastajaid ja lehti
 • Andke kolleegidele juurdepääs teie aruannetele
 • WP Multisite tugi

Tasulised omadused:

 • Kuumakaardid ja sessioonide salvestused
 • Vormianalüüs
 • Meedianalüütika
 • Lehtrid
 • SEO funktsioonid
 • Kohandatud aruandlus
 • Kohortid
 • Kasutajate voog

Ülaltoodud on vaid väike näide funktsioonidest. Matomo Analytics pakub sadu muid funktsioone, mida vajaksime kõigi ajaveebi katmiseks terve ajaveebi postitus.

Kui meil pole funktsioone, laseme meil installida Matomo Analyticsi.

Kuidas installida Matomo Analytics WordPressi

Matomo Analyticsi installimine ja konfigureerimine on sama lihtne kui A, B, C. See on palju lihtsam kui Google Analyticsi konfigureerimine. Kuid enne midagi on Matomo Analyticsil sujuvaks toimimiseks mõned minimaalsed süsteeminõuded:

 • PHP mälupiirang = 128 MB, soovitatav on 256 MB
 • PHP 7.2 ja uuemad
 • Kui teil on tiheda liiklusega veebisaiti või käitate paljusid veebisaite WordPressi mitme saidiga, soovitavad arendajad Matomo eeldus või Matomo pilv ja WP-Matomo pistikprogramm selle asemel

Paigaldame siis Matomo Analyticsi. See on tasuta pistikprogramm, mis on saadaval saidil WordPress.org, nii et teate, et see saab olema lihtne.

Liikuge lehele Pistikprogrammid> Lisa uus:

kuidas installida uus WordPressi pistikprogramm

Järgmisena sisestage märksõna otsinguväljale Matomo Analytics ja klõpsake pärast pistikprogrammi leidmist nuppu Installeeri nüüd nuppu, nagu allpool näidatud.

matomo analytics plugina installimine

Pärast seda aktiveerige pistikprogramm:

Matomo analytics WordPressi plugina aktiveerimine

Pistikprogrammi lubamine lisab teie WordPressi administraatori armatuurlauale Matomo Analyticsi üksuse. Järgmisena minge aadressile Matomo Analytics> Alustage, nagu rõhutame allpool.

matomo analytics wordpress plugin

Sisse Alustama ekraanil, saate palju teavet. Järgmisena klõpsake nuppu Luba jälgimine kohe nuppu, nagu allpool näidatud.

matomoanalüütika

Nagu ülaltoodud lehel näha, saate selle lisada [matomo_opt_out] oma privaatsuseeskirjade lehele otsekoda, et kasutajad saaksid jälgimisest loobuda.

Peale selle võite valida, et kunagi ei kuvata Alustama lehel ja lisateavet Matomo Analyticsi kohta. Samal lehel saate hõlpsalt abi leida ka kaudu kasutusjuhendid, foorumid, mitmesugused lisatasud tugiplaanid ja veel.

Liigume edasi.

Pärast nupul klõpsamist Luba jälgimine kohe nuppu, on Matomo Analytics valmis minema. Nüüd käsitleme mõnda olemasolevat võimalust.

Ma läksin edasi ja saatsin boti abil oma testimissaidile modelleeritud liikluse, teate, lihtsalt selleks, et kontrollida, kas pistikprogramm töötab reklaamitud viisil, ja arvate, mida? See töötab! See salvestas nii bot-liikluse kui ka minu juhtumid, kui proovisaidile pääsesin. Siin on ekraanipilt:

matomoanalüütika

Ülaltoodud lehele pääsemiseks liikuge lehele Matomo Analytics> Aruandlus, nagu allpool näidatud.

matomo analytics aruandlus

Matomo Analyticsi sildihalduri juurde pääsemiseks (et saaksite lisada kolmanda osapoole jälgimiskoode) liikuge aadressile Mamoto Analytics> sildihaldur, nagu rõhutame allpool.

matomo analytics sildihaldur

See viib teid järgmisele lehele:

matomo analytics sildihaldur

Ülaltoodud lehel saate luua sildi, nagu tegime eelmises artiklis. Protseduur jääb samaks.

Matomo Analyticsi seadetele juurdepääsemiseks liikuge aadressile Matomo Analytics> Seaded, nagu allpool üksikasjalikumalt kirjeldame.

matomo analytics seaded

Matomo Analyticsi tasuta ja lisandmoodulid

Matomo Marketplace võimaldab teil installida palju tasuta ja esmaklassilisi lisandmooduleid, et saaksite viia oma Matomo järgmisele tasemele:

matomoanalüütika turg

Matomo lisandmoodulite installimiseks oma WordPressi administraatorisse peate esmalt installima WordPressi pistikprogrammi Matomo Marketplace.

Kuidas? Liikuge lehele Matomo Analytics> Turuplats, ja klõpsake nuppu Laadi alla WordPressi jaoks Matomo Marketplace, nagu allpool näidatud.

Matomo turg WordPressi jaoks

Salvestage oma arvutisse Matomo Marketplace’i pistikprogramm.

Järgmisena liikuge lehele Pistikprogrammid> Lisa uus:

kuidas installida uus WordPressi pistikprogramm

Järgmisena klõpsake pistikprogrammi Laadi üles, valige allalaaditud pistikprogramm Matomo Marketplace ja klõpsake nuppu Installi kohe:

matomo turuplatsi paigaldamine

Pärast seda klõpsake Matomo Marketplace’i aktiveerimiseks. Kui WordPressi pistikprogrammi Matomo Marketplace on aktiivne, olete valmis pidu raputama. Alustame tasuta pistikprogrammidega.

Tasuta Matomo Analyticsi lisandmoodulite installimine

Matomo Analyticsi tasuta lisandmoodulite installimine on lihtne. Liikuge lehele Matomo Analytics> Turuplats ja klõpsake vahekaarti Installi pistikprogrammid:

tasuta matomo-lisandmoodulite installimine

Vajutage lihtsalt vastava pistikprogrammi kõrval asuvale lingile Install (vt ülaltoodud pilti). Matomo Analytics pakub kirjutamise ajal kokku 66 tasuta lisandmoodulit.

Matomo Analytics Premium lisandmoodulite installimine

Kvaliteetsete lisandmoodulite installimiseks peate esmalt aktiveerima oma Matomo Analyticsi litsentsi. Esimene sisselogimine oma Matomo Analyticsi konto, ja klõpsake nuppu Allalaadimised:

matomo analüütika konto

Kerige ekraani alaossa ja valige Klõpsake litsentsi kuvamiseks link:

matomo analüütika litsents

Ärge unustage oma litsentsivõtit kopeerida, kuna vajame seda järgmiseks osaks.

Minge tagasi oma WordPressi administraatori juhtpaneeli. Liikuge lehele Matomo Analytics> Turuplats, ja klõpsake nuppu Tellimused sakk. Pärast seda kleepige oma litsents ja klõpsake nuppu Salvesta litsentsivõti nupp:

matomo litsentsi aktiveerimine

Pärast litsentsi edukat aktiveerimist suunab Matomo Analytics teid vahekaardile Installi pistikprogrammid, kust leiate nii tasuta kui ka lisatasu lisandmooduleid.

Järgmisena klõpsake lihtsalt lingil Installi lisatasu lisandmooduli all, mida soovite installida. Sellel istungil pakub Matomo üheksat lisandmoodulit.

Läksin edasi ja proovisin premium-lisandmooduleid. Allpool leiate lühikirjeldused selle kohta, mida iga lisandmoodul teeb.

Kohortid

Soovite alati, et külastajad naaseksid teie veebisaidile, et saada rohkem teie vinge sisu ja tooteid. Veelgi olulisem on, kui soovite, et külastajad jääksid ringi, sest mida kauem nad seda teevad, seda suurem on teie mõju ja seda rohkem raha teenite..

Matomo Analyticsi gruppide lisandmoodul aitab teil oma külastajatele kinnipidamise jõupingutusi aja jooksul jälgida, et saaksite neid edaspidi haarata ja tulla veel rohkemaks. See võimaldab teil näha, kuidas teie veebikülastajad käituvad omandamiskuupäeval ja pärast seda. Teisisõnu aitab kohordid teil:

 • Vaadake, kui kaua uued külastajad enne teie saidilt väljumist ringi käivad.
 • Vaadake konkreetseid perioode, kus seotus väheneb
 • Saage aru, miks mõned teie estouri külastajad ei osta isegi pärast mitu korda külastamist
 • Määrake oma rakenduse kasutamine ja
 • Üldiselt jälgige oma kinnipidamise jõupingutusi

Kohandatud aruanded

kohandatud aruanded

Teil on ettevõtte vajadused ja eesmärgid, st jälitate oma liiklust. Alustasime öeldes õigus liiklus on mis tahes veebisaidi elujõud ja teie sihtrühma täpsustamiseks on oluline saada toimivaid teadmisi ja mõõdikuid. Õige teabe abil saate hõõrdumise ostuprotsessis kõrvaldada, viies oma rakendust või veebisaiti läbi.

Nüüd on Matomo Analytics jõuline tööriist, mis pakub teile fantastilisi standardsete aruannete komplekti. Nagu iga teisegi tööriista puhul, võite siiski puududa elutähtis teave. Varem pidite kas teabe loobuma või looma arvutustabeleid käsitsi, mis on aeganõudev ja vigu tekitav.

Kuid Matomo muudab seda kõike kohandatud aruannete abil – esmaklassiline lisandmoodul, mis võimaldab teil oma liiklusest saada nii palju teavet, kui soovite. Teil on üle 200 erineva mõõdiku, et saada täpselt vajalikke teadmisi. Jah, 200, pluss saate aruandeid ulatuslikult kohandada visualiseerimiste ja filtritega.

Vormianalüüs

vormi analüütika

Vean kihla, et teil on vähemalt üks vorm kuskil teie veebisaidil või veebirakenduses. Vormid võivad ulatuda kommentaaride, tellimisvormide, uudiskirja tellimise, kontaktvormide, rendilehtede jms. Ja miks on vormid jälle olulised? Jah, see on õige, see on oluline kokkupuutepunkt külastajate ja potentsiaalsete klientidega.

Kas te ei tahaks nüüd paremat pilti sellest, kuidas kliendid ja lugejad teie vormidega suhtlevad? Mõelge, mida saate kõigi nende andmetega saavutada. Teaksite oma kliendi valupunkte ja seda, kuidas nad teie veebivormidega suhtlevad. Saate isegi vormivõtteid jälgida ja teha palju muud. Kõik tänu Forms Analyticsile.

Lehtrid

lehtrid

Oletagem, et soovite potentsiaalset juurdepääsu oma kodulehele, klõpsake nuppu „Võtke meiega ühendust”, täitke oma kontaktvorm ja klõpsake nuppu Saada. Pärast seda võiksite suunata väljavaate tänulehele, ajaveebile või muule. Iga toiming, mida väljavaade teie poole pöördub, on osa lehtrist.

Teiega äri tegemiseks vajate, et külastajad järgiksid teie veebisaidil või rakenduses eelnevalt määratletud marsruuti. Teie ülesanne on suunata külastajaid sisenemispunktist eesmärgini. Ja et seda „marsruuti” maksimaalselt kasutada, peate täielikult aru saama, kuidas külastajad teie kanalist mööda liiguvad.

Siin on suurepärane Matomo video, milles kirjeldatakse, kuidas lehter töötab:

Naudi ��

Kuumikaart ja seansi salvestamine

Matomo Analytics on kingitus, mille andmine ei lõpe kunagi. Premium-lisandmooduli Heatmap ja sessioonide salvestamine abil saate oma külastajaid tõeliselt mõista, nähes, kus nad klõpsavad, hõljuvad ja kerivad. See on nagu silma jälgimine, kuid odavam ja hõlpsamini paigaldatav.

Kuumikaardid näitavad teile, kus veebikülastajad klõpsasid, kui kaugele nad kerisid ja kus hiirt liigutasid. Kõik need andmed aitavad teada saada, kas teie sisu köidab, ja tuvastada, kuhu kasutajad tähelepanu pööravad.

Sessioonisalvestused lubavad teisest küljest salvestada kerimisi, hiire liikumisi, klõpse, vormida interaktsioone jne. Hiljem korrake videot uuesti, et näha, mida külastajad teie veebisaidil teevad. Kui armas?

Meediumianalüüs

matomo meedianalüütika

Videokasutus on tohutult kasvanud, sest rohkem turundajaid soovib suurendada liiklust, lehevaatamisi, konversioone ja lõppkokkuvõttes müüki. Sama kehtib ka selliste heli kohta nagu taskuhäälingusaated, heliraamatud ja nii edasi. Ja multimeedia ei lähe kuhugi.

Aga kas sa tead, kuidas publik su videosid vaatab? Kuidas nad heli kuulavad? Kas saate selgelt seostada meediumikasutuse ja muud liikluse mõõdikud? Kes teie videoid vaatab? Kui kauaks? Need on vaid mõned küsimused, millele Media Analyticsi lisandmoodul aitab teil vastata.

Mitme kanaliga konversioonide omistamine

mitme kanaliga omistamine

Veebisaidi või rakenduse liiklus võib pärineda paljudest erinevatest allikatest. Võib-olla juhite liiklust Google’i reklaamide, Facebooki reklaamide, orgaanilise otsingu ja sotsiaalsete soovituste kaudu. Kuidas sa tead, milline liikluse allikas toob muude mõõdikute hulgas kõige rohkem tulemusi konversioonide osas?

On ülioluline, et teate, kuhu oma turunduseelarvet suunata. Kui orgaaniline otsing toob teile kvaliteetset liiklust, on parem suunata ressursid toimivale, näiteks SEO-le. Nüüd ei pea te mõtlema, milline liikluse allikas on kõige parem konversioon. Teie ees on ja tahetakse kasutada Matomo mitme kanaliga konversioonide omistamist.

Otsingumootori märksõnade jõudlus

otsingumootori märksõnade jõudlus

Märksõna – otsimootorite liikluse püha graal. Mida sa ei teeks, kui paneksite kätt kõigile märksõnadele, mida teie kliendid muu hulgas kasutavad Google’is ja Bingis? Kui teate oma märksõnu, saate luua sihitud ja asjakohase sisu ja pakkumisi, mis toimivad nagu võlujõud. Seda on varem mitu korda tehtud ja ka seda saate teha.

Lisandmoodul Otsingumootori märksõnade jõudlus näitab kõiki märksõnu, mida teie potentsiaalsed kasutajad kasutavad. Saate vaadata populaarseid otsingumootoreid, teksti märksõnu, kombineeritud märksõnu, piltsõnade ja video märksõnu. Lisandmoodul võimaldab teil ühes kohas vaadata oma sihtrühma vajadusi.

Kasutajate voog

matomo analytics kasutajate voog

Ja last but not least, meil on lisandmoodul Kasutajate voog. Lisandmoodul on visuaalne kirjeldus nende teede kohta, mida kasutajad teie veebisaidi või rakenduse kaudu läbivad. Kasutajate voog võimaldab teil kiiresti kindlaks määrata kasutajate vajadused, kuna näete, kuidas kasutajad teie veebisaidil navigeerivad.

Lühidalt näete, kust kasutajad väljuvad, ja muid tegureid, mis võivad teie konversioonimäärasid kahjustada. Kasutajavoogudelt saadud aruanded võivad teid aidata oma veebisaidi, rakenduse või toote optimeerimisel. Lisandmoodul võimaldab teil hoolikalt uurida liiklust, mis läbis konkreetse lehe.

Ja see ongi kõik. Mis nüüd?

Matomo Analyticsi menüüs on teil lehed Diagnostika ja Teave, mida me ei pea katma. Matomo Analyticsi pistikprogrammi on lihtne seadistada ja kasutada.

Matomo Analyticsi installimine WordPressi saitidele on äärmiselt lihtne (ja see ei hõlma teie teemafailide redigeerimist), rääkimata pistikprogrammist, mis on integreeritud enam kui 100 teie lemmiktööriistaga.

Mul on tunne, et te ei jäta Google Analyticsit kasutamata, kuna Matomo Analytics pakub rohkem funktsioone ja sujuvamat viisi liiklusandmetele juurdepääsu saamiseks, mida saate ka hoida.


Kuidas teie WordPressi saidi liiklust jälgida? Mida teil öelda Matomo Analyticsi WordPressi pistikprogrammi kohta? Kas olete seda varem kasutanud? Kas jätsime midagi välja? Kui installite ja proovite pistikprogrammi nüüd, siis millised on teie vaated?

Palun andke meile kommentaarides teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map