Koostage kohandatud sõnastik CM Tooltipi sõnastiku WordPressi pistikprogrammi abil

Kas kipute oma blogis palju nišiteema kirjutama? Kas leiate, et peate oma postituste konteksti andmiseks ikka ja jälle mõisteid määratlema? Kui jah, siis võiksite sagedamini kasutatavate mõistete ja nende määratluste korraldamiseks ja kättesaadavaks tegemiseks kasutada sõnastikku.


Nüüd on nullist sõnastiku loomise idee hirmutav, rääkimata määratluslehtede linkide seadistamisest iga kord, kui igas postituses ilmub termin. Seal tuleb sisse plugin CM Tooltipi sõnastiku juurde.

Mida teeb CM-sõnastiku tööriistavihje plugin??

Selle vahva pistikprogrammi abil on ülimalt lihtne spetsiaalsete lehtede loomine sõnastiku terminitele ja nende määratlustele ning genereerib nendele lehtedele linke alati, kui terminid teie ajaveebi postitustes või lehtedel ilmuvad. Samuti võib see näidata tööriistavihjeid iga kord, kui külastaja hõljub termini kohal, nagu näiteks JumpStartCTO allpool toodud näites (sait Creative Minds tutvustab demonstreerimise eesmärgil):

tööriistavihje sõnastik

Nagu näete, kui hõljutate kursorit termini „Minimaalne elujõuline toode” kohal, kuvatakse tööriistavihje, mis sisaldab määratlust, nii et te ei pea lehelt lahkuma. Kui peaksite terminil klõpsama, suunatakse teid lehele, millel on sellel olev määratlus ja muu teave. Kuid jõuame hetkega sellesse rohkem.

Creative Mindsi (kes teeb ka selliseid pistikprogramme nagu CM Ad Changer ja CM Answers) arendatud CM Glossary Tooltip on saadaval kolmes erinevas versioonis: Free, Pro ja Pro +. Iga versiooniga seotud funktsioonide ülevaatamiseks kulub natuke aega.

Tasuta

Selle pistikprogrammi tasuta versioon annab teile kõik, mida võite oodata: põhitõed. See võimaldab teil luua sõnastikus iga termini jaoks ainulaadseid postitusi, kuvada kursori näpunäidet hiirekursori kohal oleva määratluse kuvamiseks ja linkida terminite lehtedele automaatselt. See loob teile sõnastiku indeksi, mis võib termineid kuvada mõlemas loendis:

sõnastiku näpunäidete loetelu

Või plaatide vormingus:

sõnastiku näpunäited

See tagab ka korraliku taseme juhtimise terminite kuvamise üle. Näiteks saate seadistada filtreid tagamaks, et nõuannete määratlused ei ületaks teatud pikkust. Ja saate seadistada, kus kuvatakse tööriistavihje, sealhulgas samal lehel olevad duplikaadid. Lõpuks pakub see UTF-8 kodeerimise tuge.

Hankige tasuta CM Tooltipi sõnastiku pistikprogramm

Pro

Pro versioon maksab teile raha, kuid see pakub tervet hulka laiendatud funktsioone. Saate muidugi kõik tasuta versiooniga kaasneva, lisaks võimaluse lisada igale ainulaadsele sõnastiku terminilehele terve hulk lisateavet, näiteks:

 • Sisemised lingid
 • Sünonüümid
 • Seonduvad postitused
 • Seotud terminid
 • Toetus ainsuses ja terminite mitmuse vormid

Pro versioon annab teile ka suurema kontrolli sõnastiku toimimise ja väljanägemise üle. Näiteks saate seada suures osas asuva sõnastiku lehekülje või kohandada, kuidas termini lingid ja nõuanded kulusid:

tööriistavihje kohandamine

Muutke püsilinke, lisage ankrud tööriistavihjete juurde ja visake kohandatud märke. CMinds tänutunne ei tee ilmuvad selle versiooni jalusesse ja saate häälestada vidina, mis kuvab teie külgribal juhuslikke termineid, näiteks:

sõnastiku tööriistavihje vidin

Täiendavate Pro funktsioonide hulka kuulub mitme saidi ja mobiilne tugi, võimalus lisada mõisteid otse sõnastiku registrilehele ja kiiruse optimeerimine, et kõik teie SEO-d oleksid õnnelikud.

Lisaks, kui teil on kõvakettale koostatud terminite sõnastik, mida saate hõlpsasti kasutada, saate selle hõlpsalt importida .csv-vormingus. Või eksportige sõnastik, kui olete selle loonud, et see oleks dokumenteeritud:

impordi ekspordi tööriistavihje sõnastik

Pro +

Nagu arvata võis, sisaldab Pro + versioon kõiki tasuta ja Pro versioonide funktsioone, millele on virnastatud veelgi rohkem funktsioone. See on versioon, mille ma kätte sain, ja see on kindel samm kahest teisest versioonist kõrgemal. Selles asjas on kõike alates Google’i tõlke integreerimisest:

tööriistavihje sõnastik Google Translate

Merriam-Websteri sõnastiku ja tesauruse integreerimiseks:

tööriistavihje sõnastik Merriam Websteri sõnaraamat

Võimalus seadistada sõnastikuotsing ja kategooriad. Lisaks võite lühikoodi abil sisestada terminite kategooria kuhu iganes soovite, otsingu- ja asendamisriista, et teha kiireid ja laiahaardelisi värskendusi, terminite välistamist ja kohandatud linke. Funktsioonide komplekti ümardavad rohked lühikoodide valikud ning osaliste sõnaterminite ja lühendite tugi.

Sõnastiku seadistamine

Pärast installimist ja aktiveerimist pistikprogrammile esimest korda pilku tehes pidin hetkeks pausi tegema. Valikuid on palju ja kuigi rohkem võimalusi tähendab suuremat paindlikkust, tähendab see ka suuremat tööd administraatori poolt. Õnneks lakkusid mu hirmud seadistamisprotsessi kaasaaitamise osas kiiresti puhata. Pistikprogrammi kasutajaliides on intuitiivne ja hõlpsasti jälgitav. Põhiekraanil kuvatakse teile sõnastiku praegune terminite loend:

tööriistavihje sõnastiku peamine kasutajaliides

Teil on vaja vaid klõpsata Lisa uus ja teid suunatakse uude postitusse, kus saate välja kirjutada mõiste määratluse:

redigeeri sõnastiku näpunäidet

Seejärel leiab pistikprogramm teie saidilt kõik selle termini eksemplarid ja muudab need klõpsatavaks. Klõpsamisel suunatakse külastajad spetsiaalsele lehele termini määratlemiseks. See peaks välja nägema umbes selline:

tööriistavihje sõnastiku näidisleht

Nagu näete, on sellel sõnastiku terminilehel termini määratlus, termini sünonüümid ja kuvatavad seotud artiklid. Tasub kulutada aega seadete suvandite sirvimiseks. Jällegi on teil siin palju mänguruumi, kuid ärge laske sellel end üle koormata. Seadete jaotise iga vahekaart käsitleb kohandamise erinevat aspekti. Kui te ei soovi näiteks sünonüümidega tegeleda, ei pea te isegi sellel vahekaardil klõpsama. Püüan öelda, et kasutage funktsioone, millest teie sait kasu saab (ja mis on sellel mõistlik); ära tunne kohustust neid kõiki kasutada.

tööriistavihje sõnastiku üldsätted

Tööriistavihje hõljumisefekti aktiveerimiseks klõpsake nuppu Seadistused siis vahekaardil Tööriistavihje sisu. Märkige ruut valiku kõrval Näita tööriistavihjeid, kui kasutaja hõljub nende kohal?

Kui soovite, et seotud artiklite loend kuvataks spetsiaalse terminilehe määratluse all – põhimõtteliselt artiklite loend, milles see termin ilmub – klõpsake nuppu seotud artiklid ja veenduge, et ruut on märgitud ruudu kõrval Kuva seotud artikleid:

seotud artiklid tööriistavihje sõnastik

Klõpsake igal vahekaardil valikuid tehes. Tõesti, see on kõik, mida peate selle pistikprogrammi kasutamiseks teadma. Järgige antud juhiseid ja saate oma veebisaidi jaoks jõulise sõnastiku koostamisel hästi edasi minna. Ja kui tegelete nišiteemaga, kus on palju tööstusega seotud kõnepruuki, on see lisa, mida teie külastajad armastavad ja kasutavad regulaarselt..

Järeldus

Mõnikord teevad veebimeistrid pistikprogrammi õnnelikuks, installeerides kõik, mis neile kätte saab. Kui teile meeldib, et teie kujundus on lihtne ja sujuv, peaks CM Tooltipi sõnastiku pistikprogramm ikkagi teile meeldima. Eelkõige on Pro + versioon piisavalt täisfunktsionaalne, et rahuldada kõiki mõeldava sõnastikega seotud vajadusi, olles samas piisavalt lihtne, et pöörduda WordPressi kasutajate poole, kellele meeldib põhilistest põhiosadest kinni pidada..

Kas olete seda pistikprogrammi kasutanud? Mida sa arvasid? Kas leiate, et sõnastiku lisamine on kasulik või pealetükkiv?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map