Jetpack WordPressi jaoks: vapustav pistikprogramm saidi ülelaadimiseks

Kui kasutate WordPressi, olete arvatavasti Jetpackist kuulnud. See pistikprogramm on viimastel aastatel palju populaarsust kogunud ja tänapäeval kasutavad seda paljud WordPressi kasutajad. Kasvava populaarsuse ja suure kasutajaskonna tõttu oleme välja töötanud selle uskumatu pistikprogrammi üksikasjaliku õpetuse, mille abil saate selgelt teada, mis on Jetpack, mida selle installimiseks vaja on, mis funktsioonid sellel on ja kuidas seda kasutada? Loodetavasti ei aita see õpetus mitte ainult oluliselt parandada teie saidi kasutajakogemust, vaid muudab teie WordPressi elu palju lihtsamaks. Alustagem!


Mis on Jetpack?

Jetpack, mille on välja töötanud lahedad poisid kell Automattic (WordPressi emaettevõte) on võimas ja mitmeotstarbeline pistikprogramm. See pistikprogramm lisab teie enda hostitavale WordPress.org saidile hulgaliselt kasulikke funktsioone, mis olid kunagi saadaval ainult WordPress.com kasutajatele. Kasutades WordPress.com vinge pilveinfrastruktuuri võimsust, pakub Jetpack teile kümneid hämmastavaid funktsioone, mille jaoks peate tavaliselt installima kümneid individuaalseid pistikprogramme: kontaktvormid, pildigaleriid ja karussellid, korrektuuri tööriistad, sotsiaalne jagamine, täiendavad külgriba vidinad, kindel statistika, pildi optimeerimine ja palju muud.

Mida on vaja Jetpacki installimiseks?

Jetpacki kasutamise alustamiseks vajate järgmist:

 • Tasuta WordPress.com konto.
 • Igasugune hostitud veebisait, kus töötab uusim WordPressi versioon (soovitatav 3.1 või uuem).
 • Veebimajutaja, mis kasutab PHP v5.2.4 või uuemat.
 • Avalikult juurdepääsetav ja XML-RPC toega veebisait.

Probleemide säästmiseks installivad mõned hostimisteenuse pakkujad teie jaoks automaatselt Jetpacki. Mõnda selle funktsiooni (mis ei vaja ühenduse loomist WordPress.com-iga) saab testimiseks kasutada ka kohaliku hostis WordPressi installimisel, lubades arendusrežiimi.

Mis funktsioonid sellel on??

Kuigi Jetpackil on praegu rohkem kui 30 vaimustavat funktsiooni, teevad Automattici inimesed tõesti kõvasti tööd, et sellele muljetavaldavale pistikprogrammile veelgi uskumatumat funktsiooni lisada. Selles jaotises tutvustame teile Jetpacki kõige populaarsemaid funktsioone. Loodetavasti leiate kindlasti midagi kasulikku, mida soovite oma WordPressi saidile lisada.

Tasuta funktsioonid

jetpack-for-wordpress-wordpress-options-wpexplorer

Avalda: See armas moodul võimaldab teil oma veebisaidi ühendada populaarsete sotsiaalmeedia võrkudega ja jagada uut sisu automaatselt oma sõpradega. See sobib ideaalselt tavablogijatele.

Sotsiaalsed lingid: See moodul on avaldamisel põhinev kanooniline allikas, mis võimaldab teil täpsustada, kuhu teie sotsiaalmeedia ikoonid peaksid linkima.

WordPress.com statistika: See mugav funktsioon annab teile selge ja atraktiivse liidese kaudu kena ülevaate oma saidi liiklusest. Saate hõlpsalt teada, kui palju inimesi teie saiti külastas ja millised lehed ja postitused on kõige populaarsemad. See on üks parimaid Google Analyticsi alternatiive.

Ilus matemaatika: Kombineerides WordPressi lihtsust ja LaTeX-i märgistuskeele tugevust, aitab see moodul teil matemaatikablogimise platvormidest maksimaalselt kasu saada. See on suurepärane matemaatikale orienteeritud ajaveebide jaoks.

Karussell: Carouseli abil saate muuta mis tahes tavalise WordPressi galerii uhkeks täisekraani piltide vaatamise kogemuseks koos fotode metaandmetega (Exif).

Kommentaarid: Asendades WordPressi vaikimisi kommentaarivormi mõne muu kommentaarisüsteemiga, võimaldab Jetpack Comments teie lugejatel teie postitusi kommenteerida, kasutades nende Facebooki, Twitteri, Google+ või WordPress.com kontosid..

Kontaktvorm: Suurepärane viis kontaktivormi lisamiseks ükskõik kuhu oma WordPressi saidile.

Kohandatud CSS: Kohandatud CSS-i redigeerija võimaldab teil kohandada oma teema välimust ilma alamteemat loomata ja muretsemata selle pärast, et teema värskenduste tõttu kaotavad oma kohandamised.

Täiustatud levitamine: Seda uskumatut funktsiooni kasutades saate oma ajaveebi avalikku sisu reaalajas jagada otsingumootoritele, turuteabe pakkujatele ja teistele teenustele..

Täiendavad külgriba vidinad: See moodul koosneb kaheksast vidinast, mida saate oma WordPressi saidile lisada. Allpool on loetelu kõigist vidinatest, mida saab lisada:

 • Facebook Like Box
 • Galerii vidin
 • Kujutise vidin
 • Kuva WordPressi postitused
 • Saada Readmillile
 • Twitteri ajatelg
 • RSS-lingid
 • Gravaatori profiil

Esiletõstetud sisu: Selle mooduli abil saate oma saidi kõige olulisemat sisu näidata saidi avalehe esiletõstetud piirkonnas, et anda oma lugejatele usaldusväärse sisuga sisu kogemus.

Gravaatori hõljukkaardid: Selle funktsiooni lubamisel saate kommentaaride jaotises kuvada oma lugejate Gravatar-profiilide hüpikakende visiitkaardi.

Lõpmatu kerimine: Üksikasjalikud juhised lõpmatu kerimistoe lisamiseks oma teemale ja CSS-i kasutamiseks, et lõpmatu kerimine sulanduks ideaalselt teie saidi kujundusega.

JSON API: See funktsioon võimaldab teil lubada rakendustel ja teenustel turvaliselt ühenduse luua oma ajaveebiga ja võimaldada neil teie sisu uutel viisidel kasutada..

Meeldib: Nupp Meeldib võimaldab teie ajaveebi lugejatel näidata üles teie kirjutatud postituste hindamist. Samuti on see võimalus autoritele näidata oma sisu populaarsust inimestele kogu maailmas.

Markdown: Markdowniga saate Markdownis kirjutada postitusi, lehti ja kommentaare ning avaldada need kõik HTML-vormingus.

Mobiiltelefoni teavitused: See funktsioon võimaldab teil saada oma Android- või Apple’i seadmetes hiljutiste kommentaaride tõukemärguandeid ja modelleerida neid liikvel olles.

Mobiilne teema: Aktiveerides mobiilteema mooduli, saate oma WordPressi saiti mobiilseadmete jaoks optimeerida. Nii et teie mobiilikülastajad saaksid hõlpsalt teie saiti skannida.

Ekraan: Kui olete selle funktsiooni lubanud, saadab Jetpack teie WordPress.com-i kontole meili, kui teie sait läheb võrguühenduseta ja kui see on uuesti varundatud.

Omnisearch: Selle ühe otsingukasti abil saate otsida arvukalt erinevaid asju nii oma saidil kui ka valitud pakkujatelt.

Foton: Suurepärane viis saidi kiiruse suurendamiseks, laadides pilte WordPress.com-i ülikiirest sisuedastusvõrgust (CDN).

Postitamine e-postiga: Seda suurepärast funktsiooni ära kasutades saate oma blogis sisu kiiresti ja hõlpsalt meili teel avaldada, kasutades selleks mis tahes e-posti klienti.

Jagamine: Jetpack Sharing annab lugejatele volituse jagada oma sisu oma lemmikvõrkudes mõne lihtsa klõpsuga hõlpsalt.

Lühikoodi manused: See funktsioon võimaldab teil manustada veebisaidile eri tüüpi meediumid ilma kodeerimiseta. Näiteks saate manustada videoid YouTube’ist ja Vimeost, esitlusi SlideShare’ist ja säutsu Twitterist.

WP.me ​​lingid: Seda funktsiooni kasutades saate oma postituste ja lehtede jaoks domeeni toega saidil wp.me otsetee. Nii on teil rohkem ruumi sotsiaalsete võrgustike saitidel kirjutada.

Õigekiri ja grammatika: Selle mooduli lubamine parandab teie kirjutamist. Jetpack kasutab korrektuuriteenust pärast tähtaega teie õigekirja, grammatika, valesti kasutatud sõnade ja stiili kontrollimiseks.

Tellimused: See moodul võimaldab külastajatel tellida teie uusimaid blogipostitusi ja kommentaare, et saada neist meilisõnumeid.

Plaaditud galeriid: Plaaditud galeriide abil saate oma pildigaleriid kuvada kolmes erinevas stiilis: ümmargune ruudustik, ruudukujuline mosaiik ja ristkülikukujuline mosaiik.

Tööriistariba teatised: Suurepärane tööriistariba, mis teavitab teid kõigist teie saidi toimingutest otse administraatori ribalt ja teie mobiilseadmes.

Jetpacki ühekordne sisselogimine: Selle mooduli aktiveerimine võimaldab teil registreeruda omaenda hostitud WordPress.org saidile ja sisse logida, kasutades samu WordPress.com sisselogimismandaate.

Vidina nähtavus: See moodul võimaldab teil kontrollida, millistel lehtedel teie vidinad peaksid ilmuma ja millistel lehtedel neid peita.

Google’i integratsioon: Parim viis Google’i teenuste – nagu Google+ profiil, Google Docs, Google Maps, Google Calendars jt – integreerimiseks oma Jetpacki aktiveeritud WordPressi saidile.

Seonduvad postitused: Selle funktsiooni aktiveerimisel kuvatakse teie postituste allosas osa seotud postitustest.

Tellimuspõhised funktsioonid

Jetpacki tellimused

VaultPress: Seda funktsiooni kasutades saate oma WordPressi saidi jaoks varukoopiaid ja turvateenuseid reaalajas.

VideoPress: See moodul võimaldab teil oma videotele videoid oma saidile üles laadida ja sisestada.

Kuidas Jetpacki kasutada??

Selle võimsa pistikprogrammi fantastiliste funktsioonide kasutamiseks peate järgima nelja lihtsat sammu. Kinnitame, et kõiki neid samme on üsna lihtne käsitseda ega nõua, et teil oleks teadmisi kodeerimise kohta. See tähendab, et isegi algaja, kes kasutab WordPressi esimest korda, saab Jetpacki probleemideta installida ja hallata. Lähme edasi ja alustame.

Esimene samm: registreeruge saidil WordPress.com

Esimene ja peamine samm WordPress.com võimsate funktsioonide integreerimiseks oma veebisaidiga on sellel platvormil registreerumine. Kui teil on juba WordPress.com-i konto, kuna olete seal blogi loonud või oma saidi jaoks Akismeti seadistanud, saate selle sammu vahele jätta. Kui te seda ei tee, logige sisse WordPress.com-i.

Pärast sisselogimist leiate WordPress.comi kodulehelt oranži värvi nupu “Alusta”, nagu on näidatud alloleval ekraanipildil.

Jetpacki alustamine

Klõpsake sellel nupul, teid suunatakse registreerumislehele, kus peate täitma oma e-posti aadressi, kasutajanime, parooli ja ajaveebi aadressi. Sisestage ajaveebi aadress koos muu teabega ainult siis, kui soovite ajaveebi luua WordPress.com-is. Vastasel juhul soovitame teil registreeruda ainult kasutajanime saamiseks.

WordPressi kasutajanimi

Kui olete registreerumislehel kogu vajaliku teabe täitnud, saate oma WordPress.com-i konto hõlpsalt aktiveerida, klõpsates „Loo ajaveeb” (kui olete sisestanud ajaveebi aadressi) või Registreeru (kui olete valinud registreerumise üles ainult kasutajanime valiku jaoks). Pidage meeles, et siin sisestatud kasutajanimi ja parool on viimastes etappides nõutavad.

Teine samm: installige ja aktiveerige Jetpack

Kuid saate seda teha, laadides Jetpacki ametlikust veebisaidilt alla Jetpacki ZIP-faili ja laadides selle oma veebisaidile. Kuid Jetpacki installimine WordPressi juhtpaneeli sisseehitatud pistikprogrammi installija abil on palju lihtsam.

Jetpacki installimiseks teisel meetodil peate sisse logima oma WordPressi saidi armatuurlauale. Pärast seda minge jaotisse Pistikprogrammid -> Lisa uus. Otsige “Jetpack” ja tulemuste loendi ülaosas leiate Jetpacki uusima versiooni. Installige pistikprogramm, klõpsates linki „Installi kohe”.

Installige Jetpack

Kui installimine õnnestub, klõpsake pistikprogrammi aktiveerimiseks linki „Aktiveeri pistikprogramm“.

Aktiveerige Jetpack

Kolmas samm: volitage WordPress.com

Kui Jetpack on aktiveeritud, näete lehe ülaservas sinist riba, mille paremas servas on roheline nupp, mis palub teil luua ühenduse WordPress.com-iga..

Ühendage WordPressiga

Klõpsake rohelist nuppu ja teid suunatakse uuele ekraanile, mis palub teil Jetpacki ühenduse volitamiseks sisestada oma WordPress.com kasutajanimi ja parool. Lisaks annab see ekraan teile ka võimaluse WordPress.com-i konto kiiresti luua, kasutades nuppu Kas vajate kontot? link, kui te pole seda veel loonud.

Jetpacki sisselogimine

Sisestage siin oma kasutajanimi ja parool ning klõpsake siis nuppu “Autoriseeri Jetpack”.

Neljas samm: õppige ja seadistage mooduleid

Kui autoriseerimine õnnestub, suunatakse teid ümber Jetpacki seadete lehele, kuvades lehe ülaosas ribareklaami, nagu on näidatud allpool toodud ekraanipildil.

Jetpacki koduleht

Seadete leht võib teile tunduda „pistikprogrammide kogum”, kuid tegelikult pole see nii. Iga “kaart” sellel lehel tähistab moodulit. Iga mooduli kohta saate rohkem teada, klõpsates igal kaardil oleval nupul „Lisateave“.

Enamikku moodulitest aktiveerib Jetpack siiski automaatselt, kuid osa neist ei aktiveerita vaikimisi. Saate neid käsitsi aktiveerida seadete lehelt. Pärast aktiveerimist kuvatakse kaardil nupp Seadista, mille abil saate hallata kõiki aktiveeritud mooduli sätteid.

Järeldus

Palju õnne! Nüüd on Jetpack installitud ja kui olete kõik võimalused konfigureerinud, olete valmis minema! Milliseid funktsioone olete kõige põnevam proovida? Või kui kasutate juba Jetpacki, siis andke meile teada, mida arvate sellest kõik-ühes WordPressi pistikprogrammist!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map