GoDaddy WordPress Hosting ülevaade ja juhend

GoDaddy WordPressi hallatava hostingu ülevaade

Viimati tegin Cloudwaysil süvaanalüüsi, nüüd on see GoDaddy WordPress Haldatud hostimisteenuse jaoks ja kuidas see konkurentsiga konkureerib. Selles artiklis näitan teile GoDaddy teenuse üksikasju, sealhulgas häid ja halbu.


GoDaddy pakub teenust kõigile, olgu tegemist ühe ajaveebikasutaja, arendajaagentuuri, ajakirja või rakenduse loojaga, tundub, et neil on kõik kaetud, kuid ärge laske sellel end rügada, et arvate, et kõik on päikesepaisteline. See ei ole. Täna näitan teile nende pakkumise plusse ja miinuseid WordPressi turule.

GoDaddy WordPressi hostimiskavad

WordPressi plaanid on jagatud 4 tüüpi, Basic, Deluxe, Ultimate ja Developer kusjuures arendaja plaan on ainus, millel on 5 domeeni limiit. Esmapilgul tunduvad kõik plaanid ülimalt taskukohased ja sellised nad tegelikult on – eriti meie erilisega $ 1 WordPressi hostimine promo. Pidage ainult meeles, et arvestage, et soodushind kehtib ainult 36-kuulistele lepingutele. Mida lühemaks tähtajaks valite, seda väiksemat allahindlust saate.

Plaanid tunduvad üsna sirged, kuid kavatsen hiljem üksikasjadesse põhjalikumalt tutvuda. Plaan, mille sain ülevaatamiseks, on Deluxe, mis võimaldab teil seda teha Ühe klõpsuga lavastussait kena boonusena ja sellel on piisav salvestusruum selle jaoks, mis see maksab. Märgin, et e-posti kontosid WordPressi plaanid ei sisalda (üldse), kuid saate lisada GoDaddy professionaalsed e-posti kontod lisatasu eest (plaanid algavad 2,99 dollarist kuus).

Esiteks – ma proovin importida oma võrdlussaidi, seda, mida nägite eelmises Cloudwaysi hostimise ülevaates.

Liides on sama lihtne kui pirukas. Nii lihtne on raske viga teha.

Kui olete saidile sisselogimisandmed edastanud, astub GoDaddy tööle ja installib spetsiaalse pistikprogrammi, mis hoolitseb tegeliku migratsiooni eest, protsess voolab nii hõlpsalt, et mul on kiusatus soovitada seda teenust kõigile, kes asjast aru ei saa majutamise kohta ja soovite lihtsalt rändama saidil ilma ühe tunni tehnilise toe maksmiseta.

Kui migratsioon on lõpule jõudnud, tervitatakse teid selle kauni ehitatud paneeliga.

GoDaddy WordPressi paneel on ilus. Ma annan neile, et seda ei saa eitada, seda on lihtne lugeda, seda on lihtne töötada ja äärmiselt kasutajasõbralik. Veebisaidi peamine toimivus on teie saidi oleku reaalajas tore analüüs. See voolab ja seda on lihtne mõista, plaani üksikasjad on hõlpsalt näha paremas ülanurgas ja seal on kena ülemine aken, mis näitab praeguste värskenduste olekut.

Lisatud GoDaddy hostimisfunktsioonid

Kui sa just oma saidi importisite, saate selle kloonida või kopeerida, et see töötaks mugava kloonifunktsionaalsusega teisele.

Samuti saate lisatud saidiga oma saidi kaitsta GoDaddy SSL võimalusi.

GoDaddy ei paistnud praegusele lainele järele jõudvat tasuta sertifikaadid mida pakutakse Comodo ja Let’s Encrypt kaudu mitmetes hostimisteenustes. Selle asemel eelistab GoDaddy reklaamida oma premium-SSL-valikuid, ehkki võite ka ise tasuta SSL-i sertifikaadi käsitsi lisada. Pärast väikest uurimistööd leidsin see foorumipostitus kus kasutajad leidsid, et GoDaddy hallatava WordPressi hostimisega on võimalik kasutada Let’s Encrypt, kuid ainult plaanides, mis sisaldavad SSH-juurdepääsu (nii et tavakasutajatel pole õnne).

See on halb asi, kuna GoDaddy juhtpaneel ei lase teil oma domeeni kontrollida, osta oma sertifikaati ega importida seda, mis teil on. Sertifikaate tuleb käidelda nende liidese kaudu, nende hinnaga, mis on piisav, kui öelda, et liiga kõrge, et olla hea valik enamikule uutele WordPressi kasutajatele.

Ehkki lisaks sellele, et peate ostma väga kalli sertifikaadi SSL-i jaoks, on teenus enamasti hallatav, eks? Noh, jaoks uued WordPressi kasutajad jah. Kuid kogenumate kasutajate puhul eksiksite, kuna pärast veebisaidi importimist pole praegust domeeni võimalik muuta, välja arvatud juhul, kui ostate GoDaddylt kohandatud domeeni!

Nagu ekraanipiltidelt näete, kasutab GoDaddy pärast saidi migreerimist selle säilitamiseks kohandatud pistikprogramme ja saiti muudetakse domeeni hallikas välja takistada teil seda WordPressist haldamast.

Nagu näete, võib see tekitada tõelise probleemi, kuna teenus on väga taskukohane, kuid siiski teie veebisait on seotud GoDaddy teenustega nagu domeeni ja SSL-sertifikaadid. Sel hetkel tahtsin lihtsalt luua oma kohandatud domeeniga uue veebisaidi ja seejärel oma varukoopia üles laadida, kuna impordifunktsioon blokeerib minu veebisaidi edasise muutmise, kui ma ei maksa rohkem.

WordPressi veebisaidi installimine Scratchist

Veebisaidi installimine nullist on väga lihtne ja GoDaddy annab teile teada, et peate oma DNS-i käsitsi värskendama. See on suurepärane, välja arvatud asjaolu, et teatatud IP on vale. Kui sait on installitud, on teatatud IP põhipaneelil erinev, järgige seda IP-d.

Teile pakutakse valikut veebisaidi installimiseks Põhja-Ameerika andmekeskusesse või Euroopa veebikeskkonda.

Enne veebisaidi loomist küsib GoDaddy teie uusi mandaate.

See oli tõesti paljulubav. Kogu protsess oli ülilihtne ja uskusin, et veebisaidi nullist installimine võib tühistada selle, mis impordifunktsioonil puudu on, kuid kahjuks… eksisin jälle.

Kui sait on loodud, oleme tagasi algusesse. Peapaneel.

Esimene asi, mida märkate, pole mitte ühtegi märki selle kohta, et saaksite oma vastloodud WordPressis olevaid faile muuta. Puudub impordifunktsioon, taastamisfunktsioon ja mis kõige tähtsam failihaldurit pole.

Kuigi see on uute WordPressi kasutajate või ajaveebide jaoks täiesti sobilik, võib see olla halb uudis edasijõudnutele WordPressi kasutajatele, kes soovivad oma WordPressi installimist kohandada. Proovisin FTP kaudu käsitsi ühendust luua, kuid seda pole – GoDaddy WordPress hosting toetab ainult SFTP funktsioone teie enda failide üleslaadimiseks. Ehkki see võib alguses tunduda pisut ebamugav, kuna SFTP võib olla tavalisest FTP-st aeglasem, on see WordPressi saidiga ühenduse loomiseks turvalisem (WPExploreri arvates parem).

Andmebaasi taastamine polnud keeruline, kuna mul oli juurdepääs phpmyadminile ja impordifunktsioon töötas suurepäraselt. Kuid niipea, kui ma proovisin omaenda WordPressi faile kustutada ja üles laadida, sain järgmise tõrke.

WP Core’is on mõned failid, mille kustutamine on lukustatud – see on suurepärane uutele WordPressi kasutajatele. See on sisseehitatud funktsioon, et olla kindel, et te ei sega oma WordPressi veebisaiti õnnetuse korral. Kuid tahaksin teile meelde tuletada, et see on meie WordPressi konto ja ma olen SFTP-le juurde pääsenud paneeli sees juba esitatud mandaatide kaudu. Tõsiasi, et GoDaddy lukustab kasutajate teatud WordPressi failid, võib olla tõsistele arendajatele tülikas.

See tähendab, et te ei saa taastada oma WordPressi installimise isiklikke varukoopiaid (koos oma domeenide ja sertifikaatide juhtimisega) ja see on kurb uudis.

Kogu GoDaddy võrdlusuuringute protsessi jaoks pidin impordi minu etalonsait ja kasutage lihtsalt seda temp-aadressi, mida GoDaddy pakub. Miks? Kuna pole mingit võimalust oma veebisaiti oma domeeni kasutades importida, peale selle teisest hostist importimise ja oma domeenikontrolli loovutamise GoDaddyle.

GoDaddy majutuse jõudlus

Räägime jõudlusest. 10 testi pikkune voor näitab, et esinemine on Dallasest aus, kael ja kael sellega, mis mul Cloudlassi võrdlusuuringutes Dallases on olnud..

Austraaliast on ka etendus väga hea.

Terviklik test GTMetrixis näitab, et jõudlus võiks olla parem, kui vahemällu paigutatud.

Siinkohal tuleb arvestada sellega, et GoDaddy kasutab juba vahemälumehhanismi, mille pakuvad nende enda pistikprogrammid, mis on installitud aadressile impordi aeg nii, tulemused on juba vahemällu salvestatud. Piisab, kui öelda, et vahemällu salvestamine pole nii hea, kui see on tulemus.

Mis mulle meeldis

Mulle meeldis juhtpaneel, mulle meeldis, kuidas see voolab ja kuidas liides on kujundatud. See on ülimalt intuitiivne ja seda on lihtne jälgida ning see on ka kindlasti tagatud sobib ideaalselt WordPressi algajale. Vahekaart Toimivus on kena lisand ja impordiprotsess on nii lihtne, et soovin, et ka teised teenused teeksid sama. Varundamise ja lavastamise funktsioon on ka tore boonus.

Mis mulle ei meeldinud

GoDaddy ei luba teil WordPressi põhifaile muuta, see tähendab, et teie saidil pole mingit kohandatud installimist ega kohandatud üleslaadimisi. Kohandatud domeeni seadistamiseks ja seejärel varukoopia üleslaadimiseks pole seda võimalust – see pole lihtsalt võimalik. Samuti pole meil e-posti kontosid, nii et selle lisamiseks peate kulutama natuke lisaraha. Näete, et teenus on taskukohane, kuid kogumaksumus, kui arvestate lisatud e-posti teenusega, tõstab koguhinna GoDaddy konkurentide omaga võrreldes.

Tegelikult ei saa ma aga tõdeda, et te ei saa oma faile modifitseerida, kui need on GoDaddy importimise käigus üles laaditud, ega ka oma installi üles laadida. See teeb GoDaddyst kehv sobivus arendajatele või WordPressi edasijõudnutele.

Ainus viis saidi importimiseks on impordi suvand, mis lukustab domeeni automaatselt. Pärast saidi importimist olete sunnitud GoDaddy kaudu domeeni ostma.

Viimane, kuid mitte vähem tähtis, pole teil võimalik GoDaddy kaudu hõlpsasti SSL-funktsioone kasutada. See teeb tasuta või kohandatud sertifikaatide kasutamise keeruliseks, kui mitte võimatuks. Kui kasutate GoDaddy-d, on kõige parem panustada lihtsalt täpp ja investeerida otse GoDaddylt premium-SSL-sertifikaati või hoiduda SSL-i kasutamisest.

See on lihtsalt liiga palju piiranguid toimub selleks, et GoDaddy saaks kindel olla nende lisateenuste eest tasumine, mis on ausalt öeldes tänapäeval üsna lame. GoDaddy teenusesse minnes kaotate oma projekti üle liiga palju kontrolli ja see pole lihtsalt vastuvõetav.

Mähkimine üles

Üldiselt oli GoDaddy WordPressi teenus üllatav ja ma annaksin sellele vaid a 2 viiest. Minu arvates ei saa lihtne ja intuitiivne paneel ja kena jõudluse vahekaart tasakaalustada tõsiasja, et see ei võimalda teil oma varukoopiaid importida (või isegi WordPressi põhifailidele juurde pääseda), asjaolu, et olete sunnitud üle minema või ostke oma saidi kasutamiseks domeen GoDaddy’lt, puuduvad failihaldurid, puuduvad e-posti funktsioonid ja pole võimalust tasuta sertifikaatide saamiseks.

Kogu teenus tundub natuke keeruline, kuna see tundub taskukohane, kuid tegelikult peate kõigi vajalike funktsioonide saamiseks investeerima rohkem raha. Arvestades, et see on kindlasti samm edasi põhilise jagatud hostimiskava suhtes, Enamasti soovitaksin GoDaddy WordPressi teenust uutele WordPressi kasutajatele, kes ei huvitu oma veebisaidi tehnilisest küljest ja oleme nõus lisateenuste eest lisatasu maksma.

Aga mis sa arvad? Kas olete proovinud GoDaddy WordPressi hostimist? Või äkki soovite rohkem teada saada, mida me konkreetsest funktsioonist arvasime? Jäta oma mõtted, kommentaarid ja küsimused allpool.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map