WordPressi turvalisus: kas turvaninja võib teie saiti turvalisena hoida?

WordPressi kasutajaid pole palju ära tee mõista turvalisuse tähtsust.


See mõistmine ei vii aga alati tegudeni. Liiga sageli, inimesed astuvad samme ainult oma WordPressi saidi turvalisuse suurendamiseks pärast nad on olnud rikkumise ohvrid – millisel hetkel on kahju juba tehtud.

Seda silmas pidades tervitan kõiki pistikprogramme, mis võivad teie WordPressi veebisaidi turvamise protsessi lihtsamaks muuta. Turva-ninja on üks selline pistikprogramm ja selles artiklis tahan näidata, kuidas saate seda kasutada oma saidi muutmiseks palju turvalisemaks kui enamikul.

Mida WordPressi turvalisus teie jaoks tähendab

WordPress on tõeliselt vinge sisuhaldussüsteem. Kuid, selle tohutu populaarsus muudab selle häkkerite peamiseks sihtmärgiks. Kõiki põhifailides leiduvaid nõrkusi saab kasutada hämmastava arvu saitide potentsiaalseks kasutamiseks. Seda näitasid võib-olla kõige kurikuulsamalt TimThumbi hädaldamine eelmisel aastal.

Täna võite endiselt leida palju WordPressi saite, mis on tundlikud kasutamiseks vananenud teemade kaudu, mis sisaldavad endiselt TimThumbi turvavead. See iseenesest tõstab esile WordPressi saitide turvarikkumiste ühe peamise põhjuse – aegunud koodi.

Fakt on see, et WordPressi arendusmeeskond teeb head tööd põhikoodi vastupidavuse hoidmisel. Kui hoiate WordPressi tuuma, teemasid ja pistikprogramme ajakohasena ning kasutate ainult mainekate arendajate välja töötatud tooteid, olete oma saidi turvalisuse tagamiseks teinud enamat kui enamus.

Lisaks, kui teie saidi turvalisemaks muutmiseks kulub suhteliselt vähe aega, kui valdaval enamikul, ei klassifitseerita teid enam häkkerite poolt „madala rippuvusega puuviljadeks”. Pealegi, miks peaksid nad häirima teie saidi häkkimist, kui saadaval on nii palju haavatavamaid ohvreid?

Ja just seal tuleb turbe Ninja sisse. Selles tuuakse välja kõige olulisemad sammud, mida peaksite oma WordPressi saidi turvalisuse tagamiseks tegema, ja selgitatakse täpselt, mida peate tegema. Inimestele, kes soovivad oma WordPressi saiti turvalisemaks muuta, on see ideaalne lahendus.

Turva-ninja kasutamine

Kui olete pistikprogrammi installinud, pääsete sellele juurde oma külgriba lingi Tööriistad kaudu:

Turva-ninja

Pistikprogrammile esmakordselt juurde pääsedes peate läbi viima turvatesti, et plugin saaks teie saidi tugevusi ja nõrkusi analüüsida:

Turva-ninja

See protsess ei tohiks kesta kauem kui minut. Kui testid on lõpule viidud, tutvustatakse teile selle tulemusi – tuginedes 27 erinevat turvalisuse kaalutlust.

Siin on näide mõne minu blogis tehtud testi tulemuse kohta:

Turva-ninja

Nagu näete, on iga testi olek tähistatud. Probleemid algavad absoluutselt põhilistest (hoidke oma teemasid ja pistikprogramme ajakohasena) kuni keerukamateni (kontrollige, kas failile upgrade.php on vaikeasukohas juurdepääs HTTP kaudu).

Iga halva tulemuse korral peaksite klõpsama paremal asuvat nuppu „Üksikasjad, näpunäited ja abi”. See suunab teid konkreetse teemaga seotud nõuanneteni:

Turva-ninja analüüs

Muudatuste tegemine nõuab piiratud tehnilisi teadmisi – enamasti peate oma funktsioonid.php-failidele lisama ainult koodilõike, muutma teemafaile (mida peaksite tegema alateema kaudu) või tegema muudatusi FTP kaudu. WordPressi blogijana on need lihtsad ülesanded, mida peaksite igal juhul saama täita.

Turvalisuse Ninja juures meeldib mulle see, et see ei ürita liiga teha. Selle keskmes on haavatavuste otsimine ja lahenduste tutvustamine – see ei sisalda turvaelementide ülespuhutud segadust. See jätab teile valiku, millised turvaelemendid panite paika. Ja kuna teete seda pisikeste koodilõikude ja muude sarnaselt peenete muudatuste kaudu, ei avalda teie tehtud turbearendused tõenäoliselt märgatavat mõju teie saidi laadimisajale..

Lühidalt öeldes on Turva-ninjal justkui käsutuses hindamatu arv WordPressi turvaõpetusi, mis on konkreetsed teie saidi ainulaadsete nõrkuste kohta..

Milline turvalisuse ninja Ei saa Tehke

Mis tahes turbe pluginaga tegelemisel on üks oluline punkt – Turvalisus Ninja ei saa teie saidi turvalisust tagada. See saab muuta oma saidi häkkimise palju raskemaks, kuid sellist asja nagu immutamatu veebisait pole olemas. Teoreetiliselt saab häkkida ka mis tahes koodi, millele on seaduslikult ligipääsetav kaugemast asukohast. Ausalt öeldes Turvalisuse Ninja arendajate suhtes lähevad nad endast välja, tehes seda katseekraanilises lahtiütlemises täiesti selgeks.

Olles seda öelnud, oma saidi skannimine rakendusega Security Ninja ja soovitatud paranduste tegemine tahe suurendage oma saidi turvalisust tohutu varu võrra. Sellisena väheneb pahatahtliku rünnaku ohvriks langemise tõenäosus märkimisväärselt.

Ostu turvalisuse ninja

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector