Ülim juhend WordPressi soolade ja turvavõtmete jaoks

Ülim juhend WordPressi soolade ja turvavõtmete jaoks

WordPress on üks populaarseimaid ja populaarsemaid sisuhaldussüsteeme maailmas. Järelikult on WordPress sagedane turvaekspluatatsioonide sihtmärk, näiteks julma jõu rünnakud, SQL-i süstimine, pahavara, saitideülene skriptimine ja DDoS-i rünnakud. Tegelikult kutsus hiljuti uus pahavara tüvi Clipsa käivitab WordPressi saitidel julma jõu rünnakuid, varastades krüptovaluuta lõikelaua kaaperdamise kaudu.


WordPress on sama turvaline kui teie saidi turvalisuse parandamiseks tehtud pingutused. Veebisaidi omanikuna on teie kohustus olla valvas ja rakendada ennetavat turbestrateegiat pahatahtlike rünnakute ärahoidmiseks. Nõrkade paroolide ja kasutajanimede kasutamine, WordPressi südamiku ja pistikprogrammide värskendamata jätmine ning halva kvaliteediga hostimine on tavalised turvavead, mida veebisaitide omanikud teevad, võimaldades pahatahtlikele häkkeritele lihtsat juurdepääsu.

WordPress on omal moel ülimalt turvaline CMS. Kuid selleks, et oma WordPressi toega saiti küberkurjategijate eest kaitsta, peate parandama oma turvaasendit ja parandama veebipõhist usaldusväärsust. Lihtsad sammud, näiteks WordPressi tuuma värskendamine, turvalise WordPressi hostiteenuse pakkuja valimine ja tähelepanu pööramine domeeninimi turvalisus ja turvalise parooli kasutamine aitab pahatahtlikke roboteid ja ründajaid blokeerida.

Selles postituses keskendume WordPressi sooladele ja turvavõtmetele ning nende rollile tagamisel, et te ei peaks tegelema pahavara rünnakute tagajärgedega.

Mis on WordPressi turvavõtmed ja soolad?

Kui kasutaja logib sisse WordPressi saidile, luuakse arvutis arv küpsiseid. Neid kasutatakse sisselogitud kasutajate identiteedi kontrollimiseks. Kui häkker satub teie andmebaasi või leiab teie küpsised, võib ta lugeda teie parooli, muutes teie saidi rünnakute jaoks haavatavaks.

WordPress kasutab turvavõtmeid ja sooli, et anda teile krüptiline väljund, mis on salvestatud andmebaasi või küpsisse, lisades teie veebisaidile turvalisuse kihi.

Kaks neist küpsistest on:

 • WordPress_ [räsi] kasutatakse ainult administraatori lehel või WordPressi juhtpaneelil.
 • WordPress_logged_in_ [räsi] kasutatakse kogu WordPressis, et teha kindlaks, kas olete WordPressisse sisse logitud või mitte.

Nendes küpsistes WordPressi salvestatud autentimisdetailid on räsitud (neile on määratud krüptilised väärtused), kasutades juhuslikke mustreid, mis on täpsustatud WordPressi turvavõtmetes.

WordPressi turvavõti

WordPressi turvavõti on parool, mis sisaldab juhuslikku, pikka ja keerulist muutujate kogumit, mis parandavad krüptimist, muutes oma parooli mõrandamise peaaegu võimatuks. WordPressi uusim versioon kasutab nelja turvavõtit, millest igaühel on vastav sool, mis võib teie WordPressiga töötava veebisaidi turvalisust tõsta..

Need on:

 1. AUTH_KEY saab saidil muudatusi teha. See aitab teil mitte-SSL-i jaoks volitavat küpsist allkirjastada.
 2. SECURE_AUTH_KEY kasutatakse SSL-i administraatori autoriseeriva küpsise allkirjastamiseks ja seda kasutatakse veebisaidil muudatuste tegemiseks.
 3. LOGGED_IN_KEY kasutatakse küpsise loomiseks sisselogitud kasutajale. Seda ei saa kasutada saidil muudatuste tegemiseks.
 4. MITTE_KEY kasutatakse allkirja andmiseks nonce võti. See võti kaitseb nobeleid tekke eest, kaitstes sellega teie saiti rünnaku eest.

Need autentimisvõtmed ja soolad leiate kataloogist fail wp-config.php, asub WordPressi juurkataloogis.

WordPressi soolad on juhuslikud andmestringid, mis räsivad turvavõtmeid ja lisavad saidile ja teie mandaadile täiendava kaitsekihi.

WordPressi soolad

Nagu sellel pildil näete, on igal turvavõtmel vastav sool, nimelt AUTH_SALT, SECURE_AUTH_SALT, LOGGED_IN_SALT ja NONCE_SALT.

Miks kasutada WordPressi turvavõtmeid ja -soolasid??

WordPress kasutab küpsiseid teie veebisaidile sisse logitud kasutajate identiteedi jälgimiseks. Need küpsised salvestatakse teie saidi juhtpaneeli kontole, see tähendab kliendi poolele. Parema krüptimise huvides on autentimise üksikasjad (nii kasutajanimi kui ka parool) räsitud, kasutades suvaliste väärtuste komplekti, mis on määratletud WordPressi turvavõtmetes.

Niisiis on juhuslikult loodud krüptitud parooli, näiteks „65a3ds2873ba27us36sd89s0fc”, eriti krüptimata parooliga, väga keeruline lahti saada. Seetõttu peaksid veebisaidi omanikud kasutama oma saidi küpsiste turvamiseks WordPressi turvavõtmeid ja takistama pahatahtlikel häkkeritel sellele saidile juurdepääsu.

Kuidas WordPRess-klahve ja -soolasid käsitsi muuta

Salajaseid võtmeid ja soolasid saate konfigureerida käsitsi või WordPressi turvalisuse pistikprogrammi abil. Kui teil on ise hostitud WordPressi sait, peate turvavõtmed ise lisama.

Pange tähele: soovitame WordPressi faile käsitsi redigeerida ainult siis, kui olete arendaja või tunnete mugavat tööd koodiga keskmisel või kõrgemal tasemel. Kui olete algaja, liikuge palun allpool olevate soovitatud pistikprogrammide juurde.

Esiteks kasutage WordPressis juhuslikku generaatorit unikaalse salajase võtme hankimiseks.

Genereerige võtmed

Järgmisena logige sisse oma juhtpaneeli failihaldurisse või FTP kaudu. Siit leiate faili wp-config.php, et seda muuta.

Leidke WP-Config-fail

Avage fail ja kerige alla jaotiseni „Ainulaadsete võtmete ja soolade autentimine“. Siin saate lisada oma salajaseid võtmeid, mille olete varem genereerinud.

Ainulaadsete klahvide ja soolade autentimine

Pärast faili salvestamist peate uuesti sisse logima.

Kasutage võtmete ja soolade värskendamiseks pistikprogrammi

Nagu enamik WordPressi asju, ei pea te seda käsitsi tegema. Protsessi automatiseerimiseks teie nimel saab kasutada mitut WordPressi pistikprogrammi. Need on kiire ja lihtne viis WordPressi võtmete ja soolade muutmiseks. Siin on kaks soovitust.

iThemes Security

BuddyPress Freemium WordPressi pistikprogrammi iThemes turvalisus

Info ja allalaadimine

IThemes Security praegune versioon (tasuta v4.6 + või iThemes Security Pro v1.14 +) on varustatud aja säästmise turvafunktsiooniga, mis värskendab hõlpsalt WordPressi turvavõtmeid ja soolasid. See pakub värskendusmeeldetuletust iga kuu ja välistab vajaduse uue võtmekomplekti käsitsi genereerida või faili wp-config.php redigeerida..

Võtmete ja soolade värskendamiseks minge vahekaardi “Täpsemad” jaotisse “WordPressi soolad”, klõpsake märkeruudu valiku “Muuda WordPressi soola” muutmiseks ja lõpuks klõpsake nuppu “Muuda WordPressi soolasid”..

iThemes WordPress Salts

IThemes Security Pro pakub täiendavaid funktsioone, nagu kahefaktoriline autentimine, ajastatud pahavara skannimine ja reCAPTCHA, et tuvastada pahatahtlik tarkvara ja lisada oma WordPressi sisselogimislehtedele täiendav turvakiht.

Soolatops

Salt Shakeri pistikprogramm

Sarnaselt pakub Salt Shaker muljetavaldavaid funktsioone ja sätteid, nagu käsitsi ja viivitamatult kasutatavad WP turvavõtmed ja soolad, mis muudavad teie WordPressi turvalisust.

Sooleloksutaja WordPressi võtmed ja soolad

Lisaks saate pärast Salt Shakeri pistikprogrammi installimist seada automaatse soolavahetuse ajastatud töö. Kõik, mida peate tegema, on märkeruut ja valige päeva, nädala või kuu seade.

Mõlemal juhul on pistikprogramm programmeeritud saatma automaatseid meeldetuletusi WordPressi võtmete värskendamiseks. Selle tulemusel sunnib see ka kõiki sisse loginud kasutajaid uuesti sisselogimisprotsessi läbima. Kõik need funktsioonid aitavad kaitsta veebisaiti julma jõu rünnakute ja muude häkkimiskatsete eest.


WordPressi saidi turvamiseks on vaja ennetada. WordPressi turvavõtmete ja soolade raskekujuline kombinatsioon muudab häkkerite veebisaitide paroolide purustamiseks raskeks. Nii pakub WordPress kasutaja seanssidele paremat turvalisust ja turvab andmeid.

Kokkuvõtteks võib öelda, et WordPressi turvavõtmete ja soolade värskendamisel tuleb silmas pidada mõnda asja.

 • Pärast oma WordPressi saidi käivitamist muutke turvavõtmeid ja soolasid.
 • Turvavõtmete loomiseks kasutage alati WordPressi soolavõtmete generaatorit. Ärge tehke seda ise. Teise võimalusena võite protsessi automatiseerida või kasutada WordPressi pistikprogrammi abil.
 • WordPressi turvavõtmete ja soolade värskendamine muudab kõik olemasolevad küpsised kehtetuks, põhjustades kõigi kasutajate kohese väljalogimise. Seega pidage nende muutmisel meeles, et mõned kasutajad võivad olla võrgus.
 • Kui näete oma saidi ründamise märke, värskendage WordPressi turvavõtmeid ja julgustage oma kasutajaid parooli vahetama.

Kas teil on küsimusi soolade ja turvavõtmete kohta? Või näpunäited, mida soovite lisada? Andke meile kommentaarides teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector