Tavalised WordPressi turvevead, mida paljud veebisaidid teevad

Tavalised WordPressi turvavead

Kui teie veebisaiti on kunagi rünnanud robotid, häkkerid või muud petturid, siis teate, et selle õigeks seadistamine võib muutuda õudusunenäoks. WordPressi populaarsuse kasvades on see häkkerite jaoks rohkem sihtmärgiks muutunud, kuna väljamaksed võivad olla suuremad. Ehkki sellist asja nagu lollikindel turvatunne pole, on palju, et ära teha mõned tavalised WordPressi turvavead ja raskendada robotite sisenemist meie veebisaitidele ja laastamistööd, mida teha, ja nii palju kui võimalik..


Vaatame selles postituses WordPressi veebisaitide levinumaid turvavigu. Samuti saame teada, mida saaksime teha oma turvaaukude haavatavuse vähendamiseks.

Viga nr 1: WordPressi ei värskendata

WordPressil on suurepärane kogukond, kes on turvaalaste probleemidega kursis ja WordPressi meeskond värskendab regulaarselt turvaohtude parandamiseks. Kuid meie ülesanne on need värskendused meie WordPressi installimisel läbi viia ja kõik turvaaugud lappida. WordPressi tuuma olulised värskendused toimuvad automaatselt, kuid väiksemate värskenduste ning teemade ja pistikprogrammide värskenduste jaoks peate tähelepanu pöörama juhtpaneelil kuvatavatele teatistele..

WordPressi värskendamine on sageli sujuv protsess, mis nõuab vaid klõpsu, kuid mõnikord võib teie veebisaidi rikkuda ühilduvusprobleeme. WordPressi värskendamise kohta on selles lühijuhendis rohkem teavet WordPressi värskendamise kohta.

Viga nr 2: kvaliteediteemade ja pistikprogrammide ostmata jätmine

Halvasti kodeeritud teemad ja pistikprogrammid on teie veebisaidi turvalisuse oht. Need ei saa ainult teie veebisaiti aeglustada, vaid võivad olla ühildamatud ka teie kasutatava WordPressi versiooniga või üksteisega. Lisage sellele, et neid saab kasutada pahatahtliku tarkvara sisenemispunktina.

Siinkohal on ilmne ettevaatusabinõu teemade ja pistikprogrammide ostmine ainult kvaliteetsetest allikatest. WordPressis on tasuta saadaval palju häid teemasid ja pluginaid. Kui olete valinud premium-teema või pistikprogrammi, otsige üles Themeforest või CodeCanyon ja muud tuntud teemamajad, näiteks WPExplorer.

Valige need, millel on parem hinnang, ja nautige suuremat arvu allalaadimisi. Lugege läbi teemade ja pistikprogrammide ülevaated ning vaadake, mida teised pikaajalised ehtsad kasutajad nende kohta ütlevad. Tutvuge muudatuste logiga, kas regulaarselt värskendusi on. Kirjutage autoritele enne ostu sooritamist, et mõista, kas see teema või pistikprogramm sobib teile. Mis tahes praktiliste probleemide lahendamiseks saate seda võimaluse korral ka testplatsil käitada.

Viga nr 3: teemade ja pistikprogrammide värskendamata jätmine

Nii nagu WordPressil, peaks ka teie teemadel ja pistikprogrammidel olema veaparanduste ja turvapaikade regulaarsed värskendused. Teie ülesanne on neid värskendusi testida ja seejärel installida, et oma WordPressi veebisait turvalisena püsiks.

Märge: Üks levinumaid põhjuseid, miks inimesed lasevad oma teemadel dateerida, on kohandatud koodi tõttu. Seetõttu on lapseteemade kasutamine oluline. Kui plaanite oma teemafailides muudatusi teha, pidage meeles lapseteema kasutamist, et saaksite edaspidi oma põhiteema turvaliselt värskendada.

Viga nr 4: sisselogimislehe turvalisuse puudumine

Sisselogimisleht on koht, kust volitatud kasutajad veebisaidile sisenevad. Kuid paljud soovimatud petturid leiavad sisselogimislehelt ka nutikalt tee meie veebisaitidele ja saavad isegi administraatori tasemel õigusi. Selle vältimiseks peame parandama sisselogimislehe turvalisust. Tõesti, seda pole raske teha ja on palju lihtsaid näpunäiteid, mida saate teha, et pahandused peatada teie koduuksel.

Kasutajanime saate muuta tavaliselt kasutatavast administraatorist ja jõustada tugevaid paroole. Või piirake sisselogimiskatsete arvu – see on eriti tõhus julma jõu rünnakute peatamiseks. Teine kaitsemeetod, mida on lihtne kasutada, on kahefaktoriline autentimine. Ja koos Google pooldab SSL-i kasutamist, võite soovida sammu edasi liikuda ja rakendada seda oma veebisaidil varem kui hiljem. Nii et näete, on sisselogimisleht hea koht oma veebisaidi turvalisuse parandamiseks.

Viga nr 5: kasutajarollide ebaõige kasutamine

WordPressil on palju kasutajarolle – administraator, toimetaja, autor, kaastöötaja ja tellija. Kõigil neil ei pea teie veebisaidil olema samad õigused. Kui lisate oma saidile kasutajaid, olge ettevaatlik nende privileegidega, mille tagate neile taustaprogrammis. Andke neile ainult nii palju privileege, kui on vaja veebis oma rollide täitmiseks.

Kõigile kasutajatele piiramatu juurdepääsu andmine võib häkkerite sissetungimise lihtsamaks muuta.

Ainuüksi abonentidele pole vaja tagapõhjale juurdepääsu anda, kui nad peavad ainult sisu lugema. Juurdepääs toimetajatasandile tuleks anda ainult usaldusväärsetele kasutajatele ja administraatoritasandile juurdepääsu saab anda väga säästlikult. Piiratud privileegide lubamine kasutajatele ja tugevate paroolide kasutamise sundimine võivad suures osas kontrollida taustaprogrammile juurdepääsu.

Viga nr 6: kasutamata teemade ja pistikprogrammide kustutamata jätmine

Aja jooksul lisame oma WordPressile pistikprogramme ja teemasid vastavalt vajadusele. Kuid kui meil pole neist enam mingit kasu, unustame need oma saidilt kustutada. Teemade ja pistikprogrammide desaktiveerimiseks ei piisa, peate kustutama need, mida te ei kavatse kasutada. See lihtne samm võib vähendada teie kokkupuudet pahavaraga. Passiivsed pistikprogrammid ei tarbi RAM-i, ribalaiust ega PHP-d, kuid võtavad serveriruumi. See ei saa mitte ainult teie saiti aeglustada, vaid neid saab kasutada ka teie veebisaidil pahatahtliku koodi käitamiseks.

Enne oma veebisaidile pistikprogrammi lisamist kontrollige, kas WordPress saab konkreetse funktsiooniga loomulikult hakkama. Või teie kasutatav teema või võõrustaja võib hõlmata vajalikke funktsioone. Nii et kui teie veebisaidil on plugin nende samade funktsioonide jaoks, võiksite need kustutada.

Nüüd, kui puhastate kasutamata pistikprogramme, võite ka kogu tee läbida ja puhastada meediumiteegi, üleslaadimiste kausta ja kausta Sisaldab. Need on õelvara alternatiivsed sisenemispunktid, mis sisenevad teie saidile ainult selleks, et ennast hiljem ise käivitada. Neid kaustu salendades vähendate õelvara ja häkkerite pääsupunkte.

Viga nr 7: turvalise hosti valimata jätmine

Sageli ei suuna häkkerid teie saiti, vaid nad võivad sihtida mõnda muud veebisaiti, mis jagab teiega serveriruumi. Oled lihtsalt juhuslik ohver. Jagatud hostimise stsenaariumi korral võib üks ohustatud veebisait tuua alla kõik serveri veebisaidid. Seetõttu on oluline valida oma veebimajutaja väga hoolikalt. Nagu oleme oma ajaveebilehtedel korduvalt öelnud, saate majutamise eest ainult seda, mille eest maksate. Odavad hostimisvõimalused seavad turvalisuse peaaegu alati ohtu ja nende serverid on turvarünnakute suhtes altid. Ja mitte ainult, leiate sageli vähem kui rahuldavat tuge, kui teie veebisait on rünnaku all.

Kvaliteetse majutuse jaoks hea raha maha panemine on tõesti investeeringut väärt. See aitab teil kokku hoida peavalu, eriti kui teie ettevõte on teie veebisaidiga tihedalt seotud. Kas vajate abi peremehe valimisel? Minge meie soovituslike hostimisvõimaluste loendisse.

Viga nr 8: pahavara pole kontrollitud

Pahavara võib teie veebisaidile siseneda, ilma et te oleks sellest isegi teadlik. See võib jääda varjatuks ja teha ilma teie teadmata paljusid asju, näiteks jälgida külastajaid, pääseda juurde tundlikule teabele, näiteks krediitkaardiandmetele või lisada lingid teistele veebisaitidele. Kui teie veebisaidil varitseb pahavara, hakkab Google otsimootoreid eemaldama, et takistada teiste veebisaitide nakatumist. See võib põhjustada teie veebisaidi liikluse vähenemist.

Saadaval on palju pistikprogramme ja teenuseid, mis võimaldavad teie veebisaidil pahavara skannida ja paljud neist eemaldada. Peate lihtsalt külastama selliste teenuste veebisaite nagu Sucuri SiteChecki skanner ja sisestage oma veebisaidi URL. Koostatakse aruanne, mis kuvab tuvastatud õelvara ja soovitused selle kohta, kuidas seda käsitseda. Võite ka lisada pistikprogrammi ja käivitada skannimise. Kui soovite, saate plugina pärast kasutamist kustutada ja uuesti installida, kui soovite uuesti skannida.

Viga nr 9: turbe plugina installimata jätmine

Üks lihtsamaid viise oma veebisaidi turvalisuse suurendamiseks on turbe plugina lisamine. Need pistikprogrammid saavad hakkama paljude turvaprobleemidega, näiteks jõuliste paroolide jõustamine, tulemüüride seadistamine, julma jõu rünnakute eest kaitsmine ja palju muud. Saadaval on palju tasuta pistikprogramme, nagu iThemes Security, ja ka palju lisatasu turbe pluginaid. Parim on installida ja aktiveerida see kõige varem. Samuti on palju veebisaidi turvateenuseid, näiteks Sucuri, mis pakuvad teie WordPressi veebisaidi turvalisuse haldamiseks.

Viga nr 10: veebisaidi varukoopiate mitte hoidmine

Arvate, et nüüd, kui olete kõik ülaltoodu teinud, on teie veebisait pahade kuttide eest kaitstud. Kahju, et pettumust valmistavad, kuid häkkerid viimistlevad oma meetodeid ja uusi ohte kerkib pidevalt juurde. Seetõttu võite turvavõrguna kasutada varundamiseks pistikprogrammi ja võtta regulaarselt oma saidilt turvalise varukoopia ning hoida neid turvalises kohas.

Ainult andmebaasi varundamisest ei piisa, vajalik on täielik veebisaidi varundamine. See hõlmab teemasid, pistikprogramme, wp-sisu kausta, samuti olulisi WordPressi konfiguratsioonifaile nagu wp-config.php ja .htaccess. Kasutage kvaliteetseid pistikprogramme, nagu BackupBuddy või VaultPress ja värskendage neid regulaarselt. Hooldage ka mitut varukoopiat, millele saate tagasi jõuda erinevates asukohtades väljaspool ja väljaspool.

Lühidalt

Veebisaidi turvalisus ei tähenda alati kõrgeid seinu ja piirdeid ega ka ühekordset parandamist. See seisneb rohkem pahanduste tegijate ees püsimises. Veebisaidi turvalisuse tagamiseks võite kasutada palju väikeseid ja lihtsaid samme. Oluline on oma kaitsemehhanismid üle vaadata, veendumaks, et need vastavad teie veebisaidi vajadustele, ja välja töötada turvameetmed, mis võimaldavad seda kaitsta.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map