Sissejuhatus WordPressi HTTP / 2-sse

Sissejuhatus WordPressi HTTP / 2-sse

HTTP / 2 on üks olulisemaid verstaposte, mis tuleb kaasaegses veebis kasutusele võtta. Selles artiklis tuuakse välja HTTP praegune olukord ja tutvustatakse HTTP / 2 peamisi eeliseid (ja mõnda mittetehnilist mõistet). Samuti õpime, kuidas WordPressi HTTP / 2 2018. aastal rakendada.


HTTP lühiajalugu

HTTP tähistab hüperteksti edastusprotokolli, mille lõi Tim Berners Lee aastal 1991. Tim on mees, keda peame tänama veebis. HTTP on üks kõige levinumaid ja laialdasemalt kasutatavaid rakendusprotokollid internetis. Kuid see pole ainus.

Hoidke sekundit. Olen fraasi esile toonud rakendusprotokollid. Miks nii? Näete, Internet on tegelikult protokollide nelja hierarhilise kihi koostis. Iga kiht koosneb mitmest protokollist ja vastutab a põhifunktsioon.

Veidi järele vaadates on Interneti-protokolli (IP) komplektis neli kihti:

 1. Rakenduskiht
 2. Transpordikiht
 3. Interneti-kiht
 4. Lingikiht
Interneti-rakenduste kihi protokollid

Interneti-protokolli kihid. Allikas: Vikipeedia

Liiga üksikasjadesse laskumata vastutavad kolm viimast kihti (st transpordi-, Interneti- ja lingikihid) usaldusväärse ühenduse loomise eest vahetatavate andmete jaoks.

Ülemist kihti nimetatakse Rakenduskiht, mis teenib kõiki rakendused Internetis.

 • Veebilehtede vaatamine on Interneti rakendus, mille on võimaldanud HTTP-protokoll.
 • E-post on veel üks Interneti rakendus, mille on võimaldanud POP- või IMAP-protokoll.

Seal on mitu kihti rakendusprotokollis Internetis, mis teeb selliseid asju nagu YouTube’i reaalajas videod ja Klannide kokkupõrge võimalik.

HTTP / 2 sünd

HTTP / 2 WordPressi alguse jaoks

HTTP on klientide ja serverite vahel levinud keel, mis võimaldab moodsa veebi. Alates lihtsast algusest kui ühest märksõnast ja dokumendist, on see muutunud valitud protokolliks mitte ainult brauseritele, vaid ka praktiliselt igale Interneti-ühendusega tarkvarale ja riistvararakendusele.

See tekitab küsimuse – kui sageli me seda olulist tarkvara värskendame? Noh, nagu selgub – mitte eriti sageli

Viimane kord, kui HTTP-protokolli värskendus sai, oli 1997. aastal – kümme aastat enne esimese iPhone’i käivitamist! See oli HTTP versioon 1.1 ja 20 aastat hiljem, see on tänapäeval endiselt kõige laialdasemalt kasutatav HTTP versioon!

Kõik, mis juhtub Internetis – alates kasside videote voogesitamisest kuni rahvusvahelisest kosmosejaamast edastatavate reaalajas videovestluste ja triljonite võrgutehingutega – toimub tehnoloogia abil, mida pole värskendatud kaks aastakümmet. Aastate jooksul oleme teinud suuri edusamme uute Interneti-rakenduste loomisel. Siiski tegime seda kõike luues ümbersuunamised alates HTTP / 1.1 piirangutest

Ma ei taha öelda, et HTTP / 1.1 on kõik halb. Aga saab küll kasutage kindlasti värskendust. Ja sellepärast 2015. aastal Interneti-tehnika töörühm parema protokolli loomisel topelt-alla.

Tulemuseks oli uus protokoll, mis töötas sujuvalt kogu HTTP / 1.1-ga töötava kraamiga, tehes samal ajal ka selle tehnoloogia aluseks olevaid tehnoloogiaid. Selle uue protokolli nimi oli HTTP / 2.

Mis muutus HTTP / 2-s?

Paljud asjad tegelikult. Kuid me ei kavatse neid kõiki siin katta. Päris kindel, et selleks ajaks on teil igav, ja mis on veelgi kindlam, et ma ei suuda neid asju mitte geidiliselt selgitada. Kuid kui rääkida WordPressi HTTP / 2-st, siis siin on mõned põhipunktid.

Mitmekordistamine

HTTP / 1.1 versioonis pidid server ja klient ressursside taotlemiseks looma individuaalsed ühendused. Selgitan selle ilusa UpWorki illustratsiooni abil:

HTTP / 2 WordPressile: multipleksimine

Mitmekordistamise illustratsioon ÜlesTöö

Veebisait koosneb HTML-ist, CSS-ist, JavaScriptist, piltidest ja muudest failidest. Neid faile nimetatakse ühiselt ressurssideks. Selles näites on veebisait, mis koosneb kolmest ressursist – JavaScripti failist, CSS failist ja pildifailist.

Näeme, et HTTP / 1.1-s nõuab brauser nende ressursside taotlemiseks kolme TCP-ühendust serveriga. Miks? Kuna HTTP / 1.1-s saab iga ühendus taotleda ainult ühte päringut. Suurema arvu ühenduste tulemus on tavaliselt ressursside liiklusummikud – mida lõppkokkuvõttes põhjustab aeglane veebisaidi kasutamine.

HTTP / 2 toetab multipleksimist

Multipleksimine on tehnoloogia, mis võimaldab serveritel saata mitu ühendust ühe ühenduse kaudu. Selle tulemusel, kui sama veebisait kasutab HTTP / 2, saab kõik kolm ressurssi saata ühe ühenduse kaudu. Järelikult väheneksid laadimisajad ja võrguressursside tarbimine märkimisväärselt. Lihtsamalt öeldes saaksite vähemaga rohkem ära teha. Seega on WordPressi jaoks mõeldud HTTP / 2 suurepärane võimalus WordPressi saidi (potentsiaalselt) kiirendamiseks.

Domeenide varjestus ja muud täiustused

Pidage meeles, kuidas uuemad rakendused vajavad HTTP / 1.1 teatud piirangutest ülesaamiseks nn ümberasustamist? Domeenide varjutamine on üks selline lahendus. Vaatame lähemalt, miks on domeeni varjundamine vajalik.

Tavaliselt piirab HTTP / 1.1 serveri (domeeni) ja kliendi vahel avatud ühenduste maksimaalset arvu. Enamikul veebisaitidel on paralleelselt laadimiseks mitu ressurssi. Püüdes saite kiiremini laadida, hakkasid veebisaidid oma ressursse pakkuma mitmest alamdomeenist. Seda nimetatakse domeeni varjundamiseks.

HTTP / 2 WordPressile: domeeni jagamine

UpWorki illustratsioon domeeni varjestusest

Nüüd koos HTTP / 2-ga pole domeeni jagamist vaja. Mitte sellepärast, et HTTP / 2 ei seaks avatud ühenduste maksimaalset arvu. Kuid kuna HTTP / 2 toetab multipleksimist. Kõiki ressursse saab saata otse ühe ühenduse kaudu!

Tänu multipleksimisele HTTP / 2-s ei ole enam neid „ümbersuunamisi” enam vaja. Need sisaldavad CSS spritiseerib, tekstisiseseid pilte CSS-is kasutades andmete URI-d, ning CSS ja JavaScripti liitmine. Panna see sisse Smashing MagazineSõnad:

HTTP / 2 taotlused on HTTP / 2 maailmas odavad. Oma varade arenduse ajal korraldamine vastavalt lehtedele, millel neid kasutatakse, on palju parem. Seejärel saate esitada ainult seda koodi, mida külastaja vajab. Paljude pisikeste stiililehtede allalaadimine pole oluline. Võite ka korraldada vastavalt sellele, kui sageli asjad muutuvad; pikaealisest varadest saaks siis kauem hoolitseda.

Binaarsete protokollide tugi

Me teame, et arvutid räägivad 0s ja 1s, eks? Noh, nii ei olnud HTTP / 1.x-ga juttu olnud. HTTP1.x, mida kasutatakse teksti käskude töötlemiseks päringu-vastuse tsüklite lõpuleviimiseks.

HTTP / 2 toetab teisendamist tekstiprotokollist binaarprotokolliks. See võimaldab serveril ja kliendil rääkida tegeliku teksti asemel 0-s ja 1-s – vähendades seeläbi oluliselt sama nõudmise-vastuse tsüklite täitmiseks kuluvat aega ja energiat..

HTTP / 2 serveri push

Selle funktsiooni selgitamine võib olla pisut keeruline, kuid püüan seda lihtsana hoida. Klassikalise HTTP / 1.1 stsenaariumi korral saadab server (või veebisait) ressursse kliendile (brauserile) ainult siis, kui klient ressurssi taotleb. See on tüüpiline päringutele reageerimise stsenaarium.

Kuid HTTP / 2 tutvustab serveri tõuke kontseptsiooni, kus server saab esimest korda saata kliendile ressursse (või teavet), ilma et klient peaks ressurssi selgesõnaliselt taotlema. See mehhanism salvestab päringule vastamise edasi-tagasi reisi ja vähendab võrgu latentsust.

Veebiarendajad saavad luua rakendusi, mis võimendavad Serveri tõuget, ja saata taotlustele ette lisaressursse / teavet kliendile. Lõpptulemus? Kiiremad ja sujuvamad rakendused.

Päise tihendamine

HTTP / 2 kasutab kliendi ja serveri vahel andmete vahetamisel nn HPACK-päise tihendamist. Enne kui uurime, miks see on oluline, on aeg protokollide kohta natuke rohkem teada saada.

Mis tahes protokolli (sealhulgas HTTP) andmeüksus koosneb kolmest põhikomponendist – päisest, kasulikust koormusest ja jalus.

 1. Päis: Päis sisaldab teavet andmeüksuse kohta
 2. Kasulik koormus: see on tegelik teave, mida serverilt kliendile edastatakse
 3. Jalus: see on omamoodi kontrollnimekiri, mis tagab andmeüksuse eduka kohaletoimetamise ilma vigadeta.

Päise tihendamine on üsna lihtne viis – server tihendab päise teabe enne selle kliendile ülekandmine. Andmeühiku (või paketi) vastuvõtmisel dekompresseerib klient päise ja kuvab (või kasutab) seda kasutajale (või kasutaja jaoks).

Kuna meediarikkad veebisaidid (nt Netflix või New York Times) muutuvad tänapäeval normiks, võib HTTP / 2 HPACK-päise tihendamine säästa palju ribalaiust, kui edastada andmeid serverist kliendile.

Täiustatud TLS

TLS tähistab transpordikihi turvalisust, mis on tehnoloogia, mis krüpteerib serveri ja kliendi vahelised ühendused. Me teame, et sellel on HTTPS. See on tehnoloogia, mis aitab takistada häkkeritel online-tehingute ajal meie krediitkaarditeabe ja muude isikuandmete varastamast.

HTTP / 2 töötab veatult olemasoleva TLS-tehnoloogiaga ja toob sisse hulgaliselt täiustatud funktsioone, näiteks vähem TLS-i käepigistusi, madal ressursitarbimine nii kliendi kui serveri poolel ning täiustatud võimalused olemasolevate veebiseansside taaskasutamiseks, kõrvaldades samal ajal HTTP / 1-ga seotud teatavad haavatavused. .x.

Kas maailm on HTTP / 2 jaoks valmis??

No see sõltub. Enamik kaasaegseid brausereid, sealhulgas Chrome ja Firefox, toetavad HTTP / 2 protokolli. Kui teil on ressursse HTTP / 2 protokolli rakendamiseks – peaksite seda tegema.

Suuremate veebibrauserite ühilduvuse kontrollimine HTTP / 2 suhtes.

CanIUse.com pakub ajakohastatud HTTP / 2 ühilduvuse kontrolli peamiste veebibrauserite seas

Kuidas alustada WordPressi HTTP / 2-ga??

HTTP / 2 WordPressile

HTTP / 2 juurutamine oma WordPressi hostis nõuab palju tehnilisi teadmisi. Kui olete arendaja või võrgud ja serverite haldamine on teie asi – minge ise järele.

Hea uudis on see, et HTTP / 2 rakendamine WordPressi jaoks on tänu headele WordPressi hostimise pakkujatele lihtsaks tehtud. Vaenlase näide, nii WPEngine kui ka Kinsta toetavad HTTP / 2 ja neil on kõik vajalikud varuvariandid, et tagada saidi külastajatele, kes uut protokolli ei toeta, saada usaldusväärne / täielikult optimeeritud versioon HTTP / 1.1 kogemusest.

Interneti-kasutaja vaatenurgast ei pea te tegema midagi muud kui brauseri uusima versiooni allalaadimist. Kui veebisait ühildub HTTP / 2-ga, suhtleb teie brauser sellega uue protokolli abil automaatselt. Kuid HTTP / 2 ühildub täielikult tagurpidi, seega ei mõjuta see veebisaite, mis endiselt kasutavad vana HTTP-d. See tähendab, et saate lihtsalt istuda ja nautida veebisaitide kiiremat laadimist.

WordPressi HTTP / 2 pakkimine

WordPressi HTTP / 2 on hädavajalik, revolutsiooniline värskendus ühe maailma tähtsaima tehnoloogia jaoks. Siiski kuluks a palju aega, et HTTP / 2 saaks peavoolu minna – nagu HTTPS-i veebisaidid. Sellegipoolest on selle artikli eesmärk tutvustada oma lugejatele seda imelist tehnoloogiat, mis võib potentsiaalselt muuta veebi nägu.

Mõtted WordPressi HTTP / 2 kohta? Küsimused? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map