Nõuanded WordPressi elutähtsate turbemeetmete jaoks ohutuse suurendamiseks

Nõuanded WordPressi jaoks elutähtsate turvameetmete jaoks ohutuse suurendamiseks

Kui soovite luua veebisaidi, mis hoiab külastajaid tagasi, peate selleks pühendama palju aega ja võimalusel raha. Lõppude lõpuks on viimane asi, mida soovite, et teie sait oleks ohustatud või häkkinud. Lihtsamalt öeldes peaks teie saidi turvalisuse tagamine olema esmatähtis – nii selle arendamise ajal kui ka pärast seda.


Õnneks muudab WordPress teie saidi turvamise suhteliselt lihtsaks. Võite kasutada mitmeid lihtsaid samme koos hulgaliselt usaldusväärsete pistikprogrammidega, mida saate kasutada ja mis pakuvad täiustatud turvafunktsioone. Üldiselt nõuab saidi toetamine üllatavalt vähe jõupingutusi ja tõenäoliselt saate sellest kasu pikas perspektiivis.

Alustamiseks selgitame viit olulist näpunäidet oma WordPressi saidi turvalisuse tugevdamiseks. Alustame põhitõdedest!

1. Varundage regulaarselt oma saiti

UpdraftPlus plugin.

Saidi varundamine on plugina (nt.) Abil lihtne UpdraftPlus.

Oluline on kõigepealt tõdeda, et hoolimata sellest, mida teete oma saidi kaitsmiseks, on alati võimalus, et midagi võib valesti minna. Lühidalt öeldes ei saa ükski turvameede 100% -list kaitset pakkuda, seega on oluline oma saiti varundada. Nii on teil katastroofi korral võimalus toibuda.

Samuti on äärmiselt soovitatav enne suuremate muudatuste tegemist oma saidile varundada, mistõttu käsitleme selle näpunäite kõigepealt. Enamik allpool toodud soovitusi hõlmab pistikprogrammide installimist ja kasutajateabe muutmist ning enne mõne neist rakendamist peaksite looma varukoopia..

Alustamiseks pöörduge oma hostiteenuse pakkuja poole, kuna nad võivad juba teile varukoopiaid luua. Kui ei – või turvalisuse suurendamiseks – kaaluge sobiva turbe plugina installimist. Me soovitame UpdraftPlus kasutusmugavuse ja töökindluse jaoks. Ükskõik, millise lahenduse valite, pange oma saidi varukoopiaid regulaarsele ajakavale ja hoidke neid kuskil turvaliselt.

2. Hoidke WordPressi tuum, teemad ja pistikprogrammid ajakohasena

Pistikprogramm, mida tuleb värskendada.

Juhtpaneel annab teile märku, kui olulised värskendused on saadaval.

Nagu varukoopiate puhul, on ka teie saidi korrapärane värskendamine kohustuslik. WordPress on häkkerite peamine sihtmärk, arvestades selle populaarsust, ning sageli ilmnevad uued turvaohud. Õnneks võtab WordPress neid ohte väga tõsiselt, vabastades ja automaatselt installides sagedased turvavärskendused.

Kui valite oma platvormiks WordPressi, tähendab see, et alustate juba parema jalaga. Siiski on endiselt oluline veenduda, et teie saidi kõik osad on ajakohased. Suuremad WordPressi värskendused vajavad käsitsi sekkumist, kuna need teevad sageli olulisi muudatusi – ja sama kehtib kõigi installitud pistikprogrammide ja teemade kohta. Õnneks on nende värskenduste tegemine lihtne protsess – ärge unustage kõigepealt oma saidilt varundada!

3. Valige tugev kasutajanimi ja parool

WordPressi parooligeneraator.

WordPress aitab teil luua tugevaid, raskesti häkitatavaid paroole.

Kui loote olulisesse teenusesse sisselogimiseks kasutajanime ja parooli, peate valima raskesti arvatavad mandaadid. Sama põhimõte kehtib ka teie WordPressi veebisaidi kohta. Kui inimesel (või robotil) on juurdepääs teie kontole, on neil teie saidi ja selle andmete vaba valitsemine..

Samuti on ahvatlev jääda vaikimisi kinni administraator kasutajanimi, kuid soovitame tungivalt seda mitte kasutada. Lõppude lõpuks on see esimene asi, mida häkkerid arvavad, kas nad soovivad teie parooli hävitada. Selle asemel minge kasutajanimega, mida on raske ennustada, või kasuta selle asemel e-posti aadressi. Parooli osas on lihtsaim lahendus kasutada WordPressi sisseehitatud parooligeneraatorit – see pakub teile midagi juhuslikku ja turvalist.

Kui te pole oma WordPressi saiti veel loonud, saate installimise ajal need soovitused lihtsalt rakendada. Kui teil aga juba on sait ja kahetsete valitud mandaati, siis ärge muretsege. Sa saad Taasta oma salasõna ja muutke oma kasutajanime igal ajal.

4. Piirake kolmanda osapoole juurdepääsu oma veebisaidile

WordPressi kasutajate rollide ekraan.

Oluline on hoolikalt kaaluda luba, mille te teistele kasutajatele annate.

Seal on infoturbe kontseptsioon nimega „vähima privileegi põhimõte”, Mis ütleb, et te ei tohiks kunagi anda kasutajale või programmile vajalikku juurdepääsu suuremale hulgale. See on põhiline, kuid ülioluline kaalutlus, sest see on parim viis turvarikkumiste ja teabe kuritarvitamise võimaluste piiramiseks.

Juurdepääsu piiramine on ülioluline, kui teie saidile pääseb palju erinevaid kasutajaid. Sellegipoolest mängib see rolli isegi siis, kui olete ainus, kes saateid juhib, kuna see kehtib ka pistikprogrammide juurdepääsu kohta. Õnneks on kolmanda osapoole juurdepääsu piiramiseks olemas mõned lihtsad meetmed:

 • Andke kasutajatele ainult vajalikud õigused. Näiteks ärge andke administraatori juurdepääsu kellelegi, kellel on vaja ainult postitusi kirjutada.
 • Samamoodi andke pistikprogrammidele ja teemadele juurdepääs oma saidile ainult siis, kui teil neid tegelikult vaja on, ja veenduge, et need on usaldusväärsed ja turvalised.
 • Eemaldage kasutaja juurdepääs neile, kes seda enam ei vaja, ja kustutage teemad ja pistikprogrammid, kui olete nende kasutamise lõpetanud.
 • Seadistage oma kausta ja failide õigused hoolikalt.

Pistikprogrammid ja teemad on tohutult kasulikud tööriistad ja võib olla tore, kui teil on meeskond, kes aitab teid teie saidil. Lihtsalt veenduge, et lõppkokkuvõttes saate kontrollida, kellel on teie saidile ja selle andmetele juurdepääs ja juurdepääs.

5. Installige põhjalik turvapistik

Wordfence'i turvalisuse pistikprogramm.

Pluginad nagu Wordfence’i turvalisus võib pakkuda teile hulgaliselt elulisi funktsioone.

Oleme juba maininud paari pistikprogrammi, mis täidavad konkreetseid turvalisusega seotud ülesandeid. Saadaval on ka muid kõikehõlmavaid võimalusi, mis tagavad suurema osa teie saidi turvalisuse vajadustest. Need võivad olla reaalajasäästjad ja kui valite mõne hästi toetatud, värskendatakse seda regulaarselt uute ohtude ja probleemide käsitlemiseks.

Muidugi, kui otsite turbe pluginat, on ülioluline valida usaldusväärne, mis on usaldusväärne. Otsige välja selline, millel on suurepärased kasutajahinnangud ja positiivsed arvustused, vaadake, kui sageli seda värskendatakse, ja mõelge, kui palju tuge arendaja pakub.

Veebisaidilt otsides leiate palju turbe pluginaid WordPressi pluginate kataloog. Kui te pole siiski kindel, kuhu minna, soovitame seda teha Wordfence’i turvalisus. See on vaieldamatult kõige populaarsem WordPressi turbe plugin ja pakub põhilisi turbevalikuid, tulemüüri ja muid blokeerimisfunktsioone. See võimaldab ka kahefaktorilist autentimist, samuti teie saidi, andmete ja liikluse regulaarset skannimist ja jälgimist.

Kui Wordfence’il pole kõike, mida otsite, võite kasutada ka muid võimalusi, näiteks iThemes Security (mis loob ka regulaarselt varukoopiaid) ja Sucuri turvalisus (mis jälgib ja logib kõike, mis teie saidil toimub). Ükskõik, millise pistikprogrammi valite, peaks kiire Google’i otsing pakkuma alustamiseks mitmeid õpetusi.


Turvalisuse tagamine pole WordPressi veebisaidi loomise kõige põnevam osa, kuid selle olulisust ei tohiks alahinnata. Mida rohkem mõtlete ja pingutate oma saidi turvalisusesse, seda väiksem on katastroofi tõenäosus. Kui teete oma saidi kaitsmiseks nüüd mõned põhisammud, saate hiljem hästi teenitud meelerahu.

Kas teil on küsimusi selle kohta, kuidas oma WordPressi saiti turvalisena hoida? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map