Lihtsad WordPressi veebivälised turvanõuanded

Lihtsad WordPressi veebivälised turvanõuanded

Digitaalse brändingu ajastul tekitab WordPress suurenenud nõudlust oma kasutajasõbraliku platvormi järele, mis toetab mitmesuguseid veebisaite alates e-kaubandusest ja lõpetades isikliku kaubamärgi loomisega..


WordPressil on mitmekesine kliendibaas individuaalse veebiarenduse nomadilt, kes soovivad kasutada digitaalset ruumi oma ainulaadsete oskuste turustamiseks ettevõtetele, kes haldavad mõnda veebis kõige populaarsemat ajaveebi..

Veebisaidi loomise otsus on nii põnev kui ka hirmuäratav. Seal on naerda, pisaraid ja palju Google’i näpunäiteid. Kuid ei lähe kaua, kui uute veebisaitide vanemad satuvad eufooriasse, mis kaasneb uue lapse kohandamisega oma nägemusega.

Kuid enamik WordPressi kasutajaid ei keskendu kõige turvalisema saidi loomisele. Selle asemel on nad haaratud teemadest, et muuta oma ajaveeb avangardseks, või mõtlevad SEO-le optimeeritud sisu üle, et juhtida orgaanilisi otsingutulemusi.

Mõlemad asjad on kindlasti olulised, kuid tõsi on see, et kasutajad ei tohiks turbevajadust leevendada. Kuigi WordPress moodustab ainult kolmandiku kõigist veebisaitide omanikest, on selle allikas üle 90% kõigist häkkimisjuhtumitest veebis, kuna kasutajad seavad turbeelemendile madala prioriteetsuse taseme.

WordPressi kasutajatele suunatud tavalised turvahaavatavused

SQL Injection on üks enimkasutatud ja levinumaid WordPressi küberrünnakuid, mis ei säästa kedagi. Üks irooniline SQL-rünnaku juhtum hõlmas võrguturbeettevõtet Barracuda Networks, kes pääses süstimisega, mis oli suunatud nende koodi haavatavusele. Häkkerid suutsid leida haavatava lehe, mis viis nad ettevõtte põhiandmebaasi.

Mõelge SQL-i süstimisele kui agressiivsele tõeseerumile. Häkkerid sihivad servereid, mis kasutavad SQL-i (struktureeritud päringute keel) ja hoiavad mööda rakenduste turvameetmeid. See võimaldab neil SQL-andmebaasist kirjeid hankida või olemasolevaid kirjeid muul viisil muuta või kustutada.

Saidideülene skriptimine XSS-rünnakud

Skriptisüsteemidevaheline rünnak (XSS-rünnak) on tavaline WordPressi saitidel, mis ei kasuta vajalikke turvameetmeid. Idee on varastada kasutajalt andmeid, peamiselt küpsiseid. See on üks pahatahtlikest rünnakutest pahaaimamatute kasutajate jaoks, kuna see satub kasutaja identiteeti.

Kuid kasutajad pole tingimata ainsad ohvrid selles rünnakus. Saidi administraator võtab kõvasti alla ka võimalike majanduslike kahjude ja kasutajate usalduse kaotamise tõttu. Ristskriptsioonirünnakutel on enam kui kolmekordistunud vahemikus 2016 kuni 2017.

Muud levinud rünnakud hõlmavad käskude süstimist ja failide kaasamist, kus pahatahtlik teave koos haavatavate serveritega viib ohustatud saitidele. See teeb saidi hajutatud omaniku hukule ja tekitab umbusku selle kasutaja vastu, kes ei suuda tundlikke andmeid pakkuda..

Lõpetage pistikprogrammide idealiseerimine

Üks komponente, mis muudab WordPressi nii kasutajasõbralikuks, on pluginate lai kättesaadavus. Sisseostude tegemine lahedaima pistikprogrammi lisamiseks oma saidil on sama põnev kui nutitelefoni jaoks uue rakenduse avastamine, mis lubab (ehkki täiesti ebaõnnestub) saada teie elu korda.

Ehkki neid on kümmekond peenraha ja neid on paari nupuvajutusega lihtne kasutusele võtta, pakuvad need vale turvatunnet. Praegu on saadaval kümneid tuhandeid pistikprogramme, kuid neist ainult umbes 2000 on lisatud viimase kahe aasta jooksul, mis tähendab, et paljud on haavatavuste suhtes väga tundlikud.

Aegunud pistikprogrammid muutuvad sageli failide kaasamise ohvriteks, kus häkkerid pääsevad hõlpsalt juurde teie andmebaasidele, ja seda kõike saab vältida WordPressi vastutustundlike turbetoimingute (nt pistikprogrammi hooldus) abil. Kuid värskendused ja tugevad paroolid on kohapealne turvalisus – uurime, kuidas saate WordPressi välises asukohas kaitsta.

1. Valige Quality Web Host

Valige Kvaliteetne majutamine

Väljaspool asuva WordPressi turvalisuse kõige ilmsem parandus on hea WordPressi hostimise valimine, mis tähtsustab küberturvalisust. Veebimajutus ei pruugi olla nii põnev kui teema kujundus või algupärane sisu, kuid ärge liiga kiiresti seda maha kirjutage.

Ehkki saidiaadressi otsustamine on loomeprotsessi üks komponentidest kõige suurem rõhk, ei tunne enamik kasutajaid muret „http” või „https” pärast, mis lähtub nende loomingulise mõistuse hinnalisest lapsest. Uskuge või mitte, s-tähe lihtne olemasolu muudab kõik oluliseks; välistage see omal vastutusel.

“S” tähistab turvalist saiti, mis kasutab turvalisi pistikupesa kihte ehk SSL. See ütleb kasutajale, et veebisaiti saab usaldada ja kõiki andmeid, mida nad valivad jagada, jagatakse ohutult. Tegelikult, rohkem kui kaks kolmandikku kasutajatest teatasid, et see lukk on oluline nende otsuses jätkata saidi sirvimist ilma varukoopiata. Veebihostid pakuvad sageli SSL-valikuid kas lisatasu lisandmoodulitega või tasuta funktsioonina.

WordPressi arendajad peaksid populaarsetest turvarakendustest loobuma, kuna neil puuduvad tavaliselt sellised funktsioonid nagu turvalised küpsiseseaded ja HTTP range transporditurvalisus. Kasutajatel võib tekkida kiusatus lahendada see probleem, laadides oma saidi üles turbepistikutele, kuid sel juhul pole rohkematega tegemist. Liigsed pistikprogrammid võivad põhjustada ebamugavat saidi mahajäämust ja mõjutada silumiskatseid.

Teie host ei paku mitte ainult SSL-sertifikaate (kui olete kodutööd teinud ja teadliku otsuse teinud), vaid pakuvad nad ka juurdepääsu muudele hindamatutele turvafunktsioonidele, näiteks rutiinsed skannimised haavatavuste kontrollimiseks, saidi varukoopiad katastroofilise andmekao vältimiseks, ja veebirakenduse tulemüürid täiendava turvataseme lisamiseks.

Uute veebisaitide arendajad peaksid olema ka ettevaatlikud tasuta hostimisvõimaluste kiusatuse suhtes. Ka vana kõnekäänd „saate selle, mille eest maksate” kehtib ka siin. Tasuta veebimajutajad pakuvad minimaalselt elujõulist toodet, see tähendab, et turvameetmeid võetakse sageli üle ja see jätab teie saidi viiruste ja nuhkvara vastu haavatavaks.

Lõpptulemus: teie valitud veebimajutaja ennustab teie saidi edu. Ärge laske sellel otsusel olla kõige teadmatum.

Kuigi kihilised pistikprogrammid ei anna teile otsitavat turvalisust, võivad välised kombinatsioonid anda teenitud turvatunde. Kombineerige oma haritud veebimajutaja otsus virtuaalse privaatvõrguga ja võib öelda, et küberturve on nüüd teie CV-de anekdoot.

2. Investeerige VPN-i

Virtuaalsed privaatvõrgud teenindavad igasuguse kuju ja suurusega veebisaite olenemata sellest, kas nende eesmärk on luua ainulaadne P2P-i ostja / müüja sait või olla veebis kõige otsitavama mõttelise sisu keskpunkt..

Investeerige VPN-i

VPN toimib virtuaalse tunnelina, mis on häkkeritele ja muudele pahatahtlikele katsetele läbimatu nii teie sisestatud tundliku teabe kui ka teie saidi külastajate turvamiseks..

Lisatud VPN-turbekiht pakub teile funktsioonide rünnaku, mis peaaegu kõlab liiga hea, et tõsi olla, näiteks identiteedi peitmine, asukoha varjamine ja logide käsutamine.

Pärast installimist maskeerib VPN asukoha ja võrgutegevuse ning ei pea logisid, et tagada nõuetekohane pärast kasutamist ohutus. Võtke arvesse, et peaaegu kõigil saadaval olevatel VPN-teenustel pole selliseid funktsioone.

Harjutage ettevõtteväliseid lahendusi kohapealse edu saavutamiseks

Ehkki küberrünnakud on tavalised, on lugematu arv abinõusid, mida saavad rakendada ka kõige kogenematumad veebidisainerid. Need on lihtsad sammud, et olla kindel, et nad toovad välja ohutu toote, mis tagab nende endi ja oma kasutajate turvalisuse.

Unustage URL. Veebivaliku valik on lõppkokkuvõttes üks olulisemaid otsuseid, mida oma saidi ehitamisel teete. Kuna see on üks esimesi samme, siis vali hoolikalt ja ära tee end algusest peale hukka. Pärast seda püsige teema ja pistikprogrammi värskenduste peal ning kaaluge VPN-i edasist kaitset.

WordPressi arendajatel on aeg seada turvalisus oma arendusprotsessi esiplaanile. Tehke sellest ennetav otsus versus tagasiulatuv kahetsus.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map