Kuidas testida WordPressi saidi varukoopiaid

Kuidas testida WordPressi saidi varukoopiaid

Kui haldate WordPressi veebisaite pikka aega, olete teadlik regulaarsete varukoopiate tegemise olulisusest. Varukoopiad säästavad teid ettenägematu katastroofi korral paljudest probleemidest.


Lisaks regulaarsete varukoopiate tegemisele on oluline ka oma varukoopiate turvaline käitlemine. Miks? Kuna paljud asjad võivad valesti minna, näiteks –

 • Serveril on salvestusruum otsa saanud
 • Varundamised võivad muutuda ligipääsmatuks
 • Varukoopiad võivad olla rikutud, pahavaraga nakatunud
 • Varundamine võib olla puudulik jne

Kõik need probleemid muudavad varukoopiad kasutuks.

Kujutage ette, et teie sait läheb alla ja siis on ainukesed varukoopiad rikutud või puudulikud. Kõlab pettumusega, eks? Lõppude lõpuks on varukoopiate tegemise mõte vaid see, et oleks võimalik neid vajaduse korral taastada.

Seal on varukoopiate testimine kasulik. Varundamiste testimine enne taastamist võib tulevikus päästa teid paljudest raskustest. Soovitatav on muuta testimine oma üldise varundusstrateegia lahutamatuks osaks. Oma veebisaidi varundamist tuleks aeg-ajalt testida, selle asemel, et seda katastroofi korral salvestada. Nii olete valmis ja saate kiiresti taastada toimiva varukoopia, et oma sait üles töötada ja töötada.

Kuidas WordPressi varukoopiate testimine aitab?

WordPress on keeruline ökosüsteem, mis koosneb paljudest põhifailidest koos pluginate ja teemadega. Kui teie sait töötab korralikult, on elu hea. Kuid kui tekib küsimus, võib algpõhjuse välja selgitamine olla tohutu valu. Kõik, mida soovite teha, on taastada oma sait nii kiiresti kui võimalik normaalseks. Kiire parandus nagu saidi taastamine tundub ahvatlev. Varukoopia taastamine ilma seda esmalt testimata võib aga hullemaks minna, kui varukoopia on rikutud või puudulik.

Kui pühendate aega kõigepealt varukoopiate testimisele, saavutate järgmise:

 • Diagnoosige, miks teie veebisait alla läks (kasutades varukoopiat, mis tehti vahetult enne selle saidi allakäiku).
 • Kui leiate varundamisel tõrke, võite selle koopia vahele jätta ja otsida paremat koopiat.
 • Varukoopiad võimaldavad kasutajatel ka muudatusi testida, ilma et see mõjutaks reaalainet.
 • Võite kontrollida kokkusobimatuse probleeme jne.

Varundamiste testimisel on palju palju eeliseid, kuid protsess võib olla aeganõudev ja keerukas. Hinnakem peamisi väljakutseid, mis on seotud varundatud testimisega.

WordPressi varundamise testimise väljakutsed

Kõigepealt peate looma testimiskeskkonna. See võib olla üsna tehniline, eriti kui teil on mitu varundusversiooni, mida tuleb testida. Võimalik, et peate looma erinevad testimiskeskkonnad. Sellised tööriistad nagu WampServer või DesktopServer aitavad teil oma süsteemis kohaliku keskkonna luua. Või kui kasutate hästi hallatud WordPressi hostimisplaani, võite olla võimeline looma testimiseks lavastussaidid.

Kuid kui teil on testkeskkonna seadistamine, peate oma varukoopiaid tegelikult testima. Saate seda teha käsitsi või pistikprogrammiga. Vaatame mõlemat!

Kuidas varundamist käsitsi testida

Esimene võimalus on WordPressi saidi varukoopiaid käsitsi testida. Teil on vaja teha kaks peamist sammu.

1. Looge ja laadige oma saidilt varukoopia alla.

WordPressi saidi varundamiseks peate sisuliselt tegema kõikidest failidest koopia. Saate oma saidi käsitsi varundada, kasutades selleks WordPressi kausta allalaadimiseks cPaneli failihaldurit või failide vaatamiseks ja allalaadimiseks SFTP kaudu. See juhend WordPressi varundamiseks sisaldab kõiki toimingu tegemise juhiseid ja tööriistu.

2. Laadige varukoopia üles oma kohalikule saidile.

Nüüd peate oma kohalikus süsteemis looma varukoopia üleslaadimiseks ja testimiseks ajutise WordPressi veebisaidi.

WordPressi veebisaidi loomiseks kasutage Desktopserverit või muud sarnast tarkvara. Kui olete valmis, laadige varukoopia kohalikule saidile üles, kasutades suvandit „Veebisaidi eksportimine või importimine”. (Pange tähele, et see funktsioon on saadaval ainult DesktopServer Premium kasutajatele.)

DesktopServeri varukoopiad

Kui olete varukoopia üles laadinud ja veebisait on valmis, võite alustada kohaliku saidi testimist.

Lisateave DesktopServeri kohta

Nagu näete, pole käsitsi kontrollimine täpselt lihtne ja nõuab tööriistade kasutamist. Kõigil neil lisaks peavad teil olema tehnilised teadmised kõigi testimisel tekkivate probleemide lahendamiseks. Pistikprogrammi kasutamine on palju lihtsam.

Kuidas testida varukoopiaid pistikprogrammiga

Varundamine käsitsi võib olla keeruline. Seetõttu eelistavad paljud kasutajad varunduste testimiseks kasutada tööriista või pistikprogrammi. Pistikprogrammide abil saate ühe nupuvajutusega luua testimiskeskkonna. Kui teie WordPressi varunduspistikprogramm pakub veelgi paremat testimiskeskkonda, kuna siis ei pea te uuesti ja uuesti oma varukoopiaid oma testimiskeskkonda alla laadima ja siis üles laadima.

Selles jaotises näitame, kuidas varundamist testida kasutades BlogVault varundusteenused.

Hankige BlogVault

Kuigi varundusteenuste vahel on palju, on BlogVault ainus, mis loob testimiskeskkonna oma serveris. Protsesside käitamise koormust kannavad BlogVault serverid ja mitte teie, mis tähendab, et teie aktiivne sait jääb muutumatuks. Ja koos sellega Testi taastamine funktsionaalsuse korral taastab BlogVault automaatselt varundamise testkeskkonnas (tavaliselt nimetatakse seda lavastuseks). Testi keskkond aegub ühe nädala jooksul, mille jooksul saate varukoopiaid uurida ja kui olete rahul, saate oma valitud varukoopia taastada ilma higi purustamata..

Proovime siis!

1. Looge ja seadistage oma Blogvault konto.

Kontot looma ja lisage oma veebisait juhtpaneelile.

Looge BlogVault konto

Kui olete veebisaidi BlogVault armatuurlauale lisanud, võtab pistikprogramm teie veebisaidi varukoopia. See võib võtta natuke aega ja teid teavitatakse sellest, kui see on tehtud.

2. Valige testimiseks varukoopia.

Järgmisena valige enda valitud veebisait (juhuks, kui olete lisanud mitu veebisaiti) ja klõpsake juhtpaneelil nuppu Varukoopiad sektsiooni.

Blogvault varukoopiad

Seejärel klõpsake järgmisel lehel valikul, mis näeb välja nagu pilv. See on see Testi taastamine nuppu.

Blogvault Test Restore

Peate valima ka Varundusversioon ja PHP versioon soovite testida. Ärge unustage vajutada nuppu Esita.

Blogvault varundamise ja PHP versioon

Testi varundamine taastatakse mõne minuti jooksul ja nüüd on aeg kontrollida, kas see on töökorras.

Blogvault taastatud varundus

3. Mine testimisele!

Klõpsake nuppu Külastage testi taastamist nuppu.

Blogvault Külastage testi taastamist

Teil palutakse sisestada oma mandaat eelmiselt lehelt.

Blogvault Volikirjad

Pärast sisselogimist peaksite nägema oma veebisaidil taastatud varukoopiaid.

Kui soovite testida teist varundamist, siis lihtsalt kustutage testisait ja looge uus. Alustage algusest ja valige testimiseks lihtsalt mõni teine ​​varundusversioon.

Kui leiate otsitava varukoopia, klõpsake selle konkreetse versiooni aktiveerimiseks ja taastamiseks.

Automatiseeritud tööriistad, näiteks BlogVault, kõrvaldavad käsitsi varundamisega seotud probleemid ja riskid. See on sama lihtne kui mõne nupu klõpsamine! Ja nagu varem mainitud, pole teie serveril mingit stressi (kuna kõik tehakse Blogvault’i otsas).

LOE ROHKEM BlogVault


Katastroof tabab siis, kui seda kõige vähem oodata on. Parem olge turvaline kui kahetsege, eks!

Varundamiste aeg-ajalt testimine on väga soovitatav. Kui asjad lähevad lõunasse, siis teate, et teil on turvavõrk, mille peale tagasi kukkuda. Ja võite olla kindel, et see on aukudeta.

Kas teil on veel näpunäiteid saidi varukoopiate testimiseks? Või muid tööriistu, mida soovitate? Andke meile kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map