Kuidas häkitud WordPressi saiti puhastada ja taastada

Paar päeva tagasi tegin midagi sellist, mida tavaliselt üritan vältida; Võtsin sotsiaalmeedias kähmlust. See oli pärast seda, kui sain e-posti teel halvustava sõnumi, mis ajendas mind võtma ühendust oma veebiga, kuid tehniline tugi tegi kõik, kuid aitas asja, seega tuli räpane linad Twitterisse õhutada..


Olles see, kes ma olen, oleksin otsustanud selle asja libiseda, kuid sedalaadset tuge sain oma veebimajutajalt, kui vajasin abi kõige imemiseks võetud suurel ajal. See oli nii šokeerija kui ka silmade avaja. Nüüd olen rahulolematu klient, kes ostab uut veebimajutajat.

Ma mõtlesin, mida nad pärast nii kehva klienditugi ootasid? Ühel esindajal oli julgust paluda mul oma saiti mujale viia, kui ma pole rahul. Närv. Palun soovitage kommentaarides suurepärast peremeest ja pange mulle naeratus näole. Apart Mis peale muheda klienditeeninduse oli minu hädade põhjustaja? Selle ebameeldiva e-posti taga on lugu:

kuidas -taastada-häkitud-WordPress-sait-hädas-teade-email

Hiljuti sattusin tõeliselt kindlameelse häkkerina, kes pääses mu WordPressi saidile, võttes lõpuks üle kogu minu public_html kataloogi. Või vastupidi – ma tõesti ei tea, kuidas mind häkkiti, kuna minu veebimajutaja ei suutnud seda teavet esitada isegi pärast paar korda küsimist.

Nüüd elas mul sellel kontol kuus WordPressi saiti. Häkkimise tulemusel võeti nad turvameetmena kõik maha, mis on täiesti mõistetav. Kuid kuna olukord läks täielikult kontrolli alt välja, kahanes liiklus ja ma ei saanud 72 tunni jooksul kordagi ühtegi päringut, kuna olin oma ettevõttest suletud..

Nii et ma läksin Twitterisse ja tegin palju lärmi, mille järel mulle appi tuli pealtnäha tore kaaslane nimega Matthew (aitäh, kui lugesite). Pärast Matt’i sekkumist suutsin oma peamise saidi taastada, ehkki see oli põhifunktsioonide osas läbi elanud suuri lööke. Ülejäänud viiel veebisaidil polnud nii palju õnne, et nad pidid tolmu pista, jättes mulle halva maitse suhu.

See oli pettumust valmistav ja stressi tekitav kogemus, eriti väikese abiga, mida sain Bluehost’i tugiteenuste esindajatelt. Jah, ma lihtsalt hiilisin sinule Bluehost. Piisab, kui öelda, et see on teine ​​kord, kui mulle häkitakse nende jagatud veebimajutuspaketti. Ma peaksin õppima hakkama.

Kohustustest loobumine: Minu kogemus ei vähenda asjaolu, et võisite võõrustajaga lõbusalt aega veeta – see on lihtsalt minu eraldatud kogemus.

Mida tegi Matt teisiti? Ta tegi mulle faili malware.txt, mis sisaldab rikutud failide üksikasju. Enamiku neist failidest puhastamine oli lihtne, kuid see tähendas oluliste pistikprogrammide kustutamist ja põhifailide asendamist, mis jätsid mu põhisaiti tõsise töövõimetuse tõttu. See oli üleval, kuid polnud parem, kui mitte miski.

Kustutasin ülejäänud viis täielikult, kuna need olid rikutud ja ka tugiteenuste korduste kohaselt varukoopiad olid rikutud. Teate, nagu remondita. Häbi. Nüüd pean alustama tööd viiel erineval veebisaidil, mis on suurele ettevõttele, näiteks Bluehost, tõeliselt pettumus. Mõlemal juhul andsin Mattile suurepärase arvustuse, kuid ülejäänud kordused polnud nii õnnelikud. Kuid ma olen endiselt mures, et mind võidakse jälle häkkida ja see pole selline mõtteviis, mida vajate ettevõtte juhtimisel.

Kõrvale vaadates pole häkkimise saamine midagi sellist, mida peaksite kunagi kellelegi soovima, isegi teie halvim vaenlane. Isegi kui lõpuks oma saidi taastate, põhjustab see teile liigset stressi ja maksab teile väärtuslikku aega ja raha. Kui teie veebi imbub nagu minu oma, siis võib teist korda häkkida. Kaotad liikluse ja müügi ning mõru mälu võtab kaua aega. Ka teie usaldusväärsus on real, nii et jah, häkkida pole lõbus.

Mida sa siis teed, kui mõni jobu kustub teie WordPressi saidilt ja hävitab kõik jõupingutused; aega, raha ja ambitsioone, mille olete oma projekti pannud? Kas on mõni number, millele saab helistada? Internetipolitsei ehk? Kas on olemas kiirparandusnupp, millele saate klõpsata ja saidi taastada mõne päeva, mitte päevade jooksul?

Kas peate läbima ahistava kogemuse, nagu ma tegin, või mõistab teie valitud peremees, et olete juba oma digitaalse vara kaotamise tõttu stressis? Mida WordPressi kasutaja teha peab? Kas häkkereid tuleb karta või kas saate end kaitsta? Siin on mõned näpunäited, mida saate kasutada, et loodetavasti pole kunagi sellist kogemust nagu mul.

WordPressi turvalisus

Nad ütlevad, et ennetamine on parem kui ravi ja ma olen sellega nõus. WordPressi turvalisus on võti. Samal ajal, ükskõik kui palju te proovite, näivad pahad alati täpselt teadvat, kuhu teie rikastatud veebisaidile pääseda ja sisse tungida. Seda ütlen ma seetõttu, et kasutasin oma veebisaitidel tipptasemel turbe pluginaid, kuid mind häkiti ikkagi.

Ükskõik, kas olete WordPressi asjatundja või kogenud veebimeister, peaksite alati uurima oma WordPressi turvalisuse tugevdamist, mitte proovima oma saiti taastada, kui see juba laguneb tükkidena. Enne kui arutame, kuidas oma häkkinud WordPressi veebisaiti taastada, vaatame, mis seal ennetusmeetmete osas saadaval on. Kuidas saaksite oma võimalusi jääda raputamata, isegi kui / kui häkkerid viskavad kõik, mis nad said, teie WP-põhises veebiettevõttes? Siin on mahl.

Investeerige suurepärasesse veebimajja

veebimajutuse valimine

Mis teeb suurepärase WordPressi host? Oleme varem arutanud, kuidas valida parimat WordPressi hostit, nii et ma ei süvene peenematesse üksikasjadesse. Räägime siiski mõnest olulisest kaalutlusest, mida ideaalse veebi valimisel silmas pidada.

Hind vs väärtus

Esiteks ei peaks te oma hostimislahendusega uurima penne. Madalad hostimise kulud on peamiselt põhjuseks, miks valisin Bluehost’i ja jäin selle külge. Mul polnud aimugi, et see keerleb ja hammustab mind a **.

Mul on teile lihtne küsimus, mi amigo. Kas maksate pigem 4 dollarit kuus ja riskite häkkimisega (+ halb teenus) või 29 dollariga kuus ja saaksite stabiilse ja isikupärastatud teenuse, mis on teie ettevõttele kohandatud? Kui palju on teie meelerahu väärt?

Lähiminevikus olin nii kindel, et säästsin raha, makstes majutuse eest kuus 4 dollarit. Nüüd tean ma paremini ja kaalun haldamist WordPressi hallatavale hostimisele. Välja arvatud juhul, kui muidugi on Bluehost valmis masseerima minu ego tohutu sünnipäevakoogi või millegi muuga. Ma muidugi teen nalja, kuid nad peaksid uurima oma klienditeenindust. Samuti peaksite kaaluma hallatava WordPressi hostimist, kui te ei soovi oma ettevõtet hiljem kaotada.

Kuu 4-dollarise jagatud hostimisplaani probleem on see, et teie sait elab koos miljoni muu saidiga samas serveris, mis tähendab, et kui mõni neist muudest saitidest on ohus, pääseb teil rünnakust õnneks. Kui kogute / salvestate oma saidil kliendiandmeid, ei soovi te, et selline teave satuks valedesse kätesse. Kui olete investeerinud aega ja raha suurepärase sisu loomisesse, pole teil vaja häkkerit, et muuta see kõik Viagra-lehe avaleheks või mis veelgi hullem – tühiseks.

Peame kolima hallatavatesse WordPressi majutavatesse inimestesse. Paljud soodsamad võõrustajad pakuvad juba hallatud hostimiskavasid ja kui me nõudlust suurendame, siis ehk hinnad langevad selle tagajärjel. Kõlab nagu plaan, eks? Liigume edasi …

Kvaliteeditugi

Kas peame isegi rääkima sellest, miks teie veebimajutaja peaks suurt tuge pakkuma? Teadaolevalt kättesaadavus on suurepärane, kuid mul on tulnud oodata rohkem kui 20 minutit, et vestelda otseülekandega Bluehost’i tugiteenuse esindajaga. Ja kui nad kohale ilmuvad, ütlevad nad teile tabavalt, et nad käivad korraga mitme vestlusega, justkui peaksite katma nende vähese personali. Pole lahedad poisid, mitte lahedad.

Nii kulutate lõpuks veelgi rohkem aega triviaalsustele, kuna need viivad teiste vestluste teemad üle. Kas see võib olla põhjus, miks neil on kohati kohutav hoiak? Kuid näppude näitamise asemel ootan ma 4 dollarist kuus liiga palju? Võib-olla olen. Valige oma veebimajutaja hoolikalt, vastasel juhul võite maksta liikluse (või potentsiaalselt teie ettevõtte) kaotuse korral.

Peale selle, kas neil on turvalised serverid? Millised muud turvameetmed neil on? Kas saate oma WordPressi saidi taastada juhul, kui see on häkkinud, või ütlevad nad teile, et ka teie varukoopiaid on rikutud? Kas nad märkavad sissetungi juba ammu enne seda, kui ründaja tõsist kahju põhjustab, või panevad nad teie saidi kinni ja teatavad teile, kui on juba liiga hilja?

Kas peate selle jagatud veebimajutuse paketi kallal püsima? Kas teie veebimajutaja on turvaline või jätavad nad teid haavatavaks igasuguste rünnakute suhtes? Ainus viis küsimustele ja kõigile teistele küsimustele vastuste leidmiseks on loe arvustusi (ja seda postitust loetakse üheks) ja tehke vajalik uurimistöö. Ma mõtlen seda, tehke seda lihtsalt ja olete üllatunud, kui palju saate suure veebis asuva ettevõtte kohta õppida..

Hankige puhtad WordPressi teemad + pistikprogrammid

valides-WordPress-pluginad

Häkkerite lemmikmänguväli, teemad ja pistikprogrammid (eriti halvasti kodeeritud tüübid) pakuvad teie saidi administraatorile hõlpsat juurdepääsu. Just praegu üritab mõni häkker halvasti kodeeritud teema või pistikprogrammi abil pääseda juurde teie WordPressi saidile / ajaveebile. Kui häkker kasutab administraatori alale pääsemiseks tagaukse häkki (teema või pistikprogrammi peidetud), olete te hani. Nad võivad hävitada, kui tahavad.

Seetõttu on oluline alla laadida teemasid ja pistikprogramme usaldusväärsetelt saitidelt. Kas otsite puhast teemat? Soovitame WPExploreri professionaalseid teemasid, elegantseid teemasid, Genesist ja Themeforest. Kas vajate puhtaid pistikprogramme? Vaadake WordPress Repo ja CodeCanyon. Kas teate mõnda muud usaldusväärset saiti, kust saaksime teemasid ja pistikprogramme? Jagage palun kommentaarides.

Uuenda teemasid + pistikprogramme + WordPress

WordPress-värskendused

Vahel võib tore teema või pistikprogramm sisaldada turvavea. Tavaliselt vabastavad arendajad nende turvaaukude sulgemiseks värskendused. Kui te aga oma teemat või pistikprogramme ei värskenda, muutute häkkerite jaoks hõlpsaks sihtmärgiks, kes enamasti on turvalisuse puudusest teadlikud. Lõppude lõpuks on turvavea teave avalikus omandis saadaval, nii et jah, klõpsake seda värskendusnuppu juba.

Hoidke need teemad ja pistikprogrammid ajakohasena. Ärge unustage uuendada ka oma WordPressi installimist või vastasel juhul näete nuttu, kui põrgu lahti läheb.

Varundage oma WordPressi sait

Ärge olge üks, kes taastab oma WordPressi saidid nullist nagu teie oma. Täielike ja korrapäraste varukoopiate abil saate oma WordPressi saidi hõlpsalt taastada, isegi kui häkker inimene selle hingedest lahti rebis ja kogu Atlandi ookeani ümber viis.

Ja ärge tehke seda viga, kui eeldate, et teie veebimajutaja hoiab teie saidi turvalisi varukoopiaid, isegi kui nad seda oma turundusvoldikutes uhkusega teatavad. Ainus (ja parim) viis enda kaitsmiseks on investeerimine professionaalsesse ja hea mainega varunduslahendusse VaultPress. Muud võimalused hõlmavad BackWPup, blogVault, Sucuri.net ja paljud hallatavad hostid, nagu WPEngine, pakuvad erinevate plaanidega isegi oma varundusvõimalusi.

Kui teate oma veebiserveri ümber käimist, saate regulaarsete intervallide järel luua isegi käsitsi varukoopiaid (ja turvalisuse tagamiseks soovitame lisaks ühele ülalnimetatud pistikprogrammile võtta ka oma käsitsi tehtud varukoopiaid). Kaks korda nädalas on hea algusplaan. Tihendage lihtsalt oma WordPressi veebisait ja laadige see alla oma kohalikku arvutisse. Laadige alla ka WordPressi andmebaas ja salvestage mõlemad oma arvuti turvalisse kausta. Veenduge, et teie arvuti oleks puhas.

Pakkumise tegemiseks on palju ka WordPressi varunduspistikprogramme, nii et ärge muretsege, kui te ei leia oma veebiserverist oma teed. Lisateavet oma WordPressi veebisaidi turvamise kohta saate lugeda ja oma näpunäiteid jagada. Liigume edasi ja vaatame, kuidas saaksime teie häkkinud WordPressi saidi taastada.

Kas soovite lisateavet selle kohta, kuidas oma WordPressi turvalisust parandada? Tutvuge Sucuri WordPressi turvajuhendiga, mis sisaldab olulisi samme, mida peaksite oma veebisaidi turvalisuse tagamiseks tegema.

Kuidas taastada häkitud WordPressi sait

Noor häkker

Äsja ärkasite ja teie saiti pole seal. Poof, läinud tuulega niisama. Tõenäoliselt saite just teile e-kirja või tekstsõnumi vanasõna vihmane päev on käes olete kaotanud kontrolli maski all oleva maskeeritud mongreli üle. Mida teha?

Teie esimene reaktsioon oleks paanika, mis on täiesti korras, kuna see tähendab, et olete endiselt elus ja saate häkkeriga midagi ette võtta – või kui teil on tõesti vedanud -. Kuid te ei peaks muretsema vaimse lagunemise pärast, me vajame teid ikkagi. Lõppude lõpuks on kahju sageli kiiresti hüvitatav.

Saate endiselt sisse logida

Mõne häkkimisega võib teil ikkagi olla juurdepääs oma WordPressi administraatorialale. Kui see olete teie, saate oma saidi hõlpsalt taastada, kõrvaldades kahjustatud failid ja sulgedes sisenemispunkti. Tavaliselt annavad Google ja teie veebimajutaja teile teada, kui teid on häkitud. Nad võivad teile isegi häkitud faile ja URL-e näidata.

Kõik, mida peate tegema, on oma WordPressi saidile sisselogimine, mõjutatud failide eemaldamine või sisselogimisandmete muutmine ja kogu WordPressi installimise värskendamine. Installige lihtsalt WordPress uuesti oma administraatori alalt. Võimalik, et peate nakatunud teemad ja pistikprogrammid asendama ka uute värskete koopiatega.

Oh, sa oled lukus

Mõnikord võib häkker teid täielikult lukustada või olete oma WordPressi saitidest välja lukustanud. See juhtus minu puhul – ma ei saanud sisse logida ühelegi oma saidile. Kuidas saidi taastati? Tahaksin teile öelda, et see on lihtne, aga ma valetaksin läbi hammaste.

Esiteks, võtke ühendust oma veebiga, ja isegi kui nad ei tule selle teabe juurde, avaldage neile survet üksikasjalikult, sealhulgas nakatunud failide loendit. Kui elavad tugipoisid pakuvad teile rasket aega, siis andke neile sõrmus ja kui sellest ei piisa, võtke lihtsalt lahing neile järele sotsiaalmeedias. Paljud ettevõtted, mitte ainult veebimajutusettevõtted, mõtlevad ühe rahulolematu kliendi arvel kaks korda sotsiaalmeedias kaubamärgi maine kahjustamisele.. Ole viisakas Kuid; ärge ärge kiirustage prinditamatuid näiteid. Seda ma tegin ja piisavalt kindel, et Matthew salvestas minu serverisse pahaware.txt faili.

pistikprogrammi puhastamine

Kui selline fail on olemas, on WordPressi saidi puhastamine ja lõpuks taastamine iseasi mõjutatud failide kõrvaldamine ja asendamine. Sellest hoolimata võib see olla pikk protsess, eriti kui kahju on ulatuslik, kuna peate iga mõjutatud faili ükshaaval üles leidma.

Failiga, mis näitab nakatunud failide asukohta, peate vaid sisse logima oma cPaneli -> failihaldurisse ja kustutama / asendama ohvriks langenud faile. Pange tähele, see võib sundida teid kustutama terveid pistikprogramme ja isegi teemasid. Kui te ei kasuta lapseteemat ja kui teie vanemateema on nakatunud, kaotate oma kohandatud kujunduse, kuid hei, vähemalt on teie sait üleval! Pistikprogramme saate alati asendada, nii et see ei tohiks olla probleem.

Põhiliste WordPress-failide kustutamine muudab teie saidi võimetuks viisil, mida te kindlasti ei soovi. Parim viis, kui seda teha, on mõjutatud failide asendamine uutega. Lihtsalt veenduge, et asendusfailid oleksid samast WordPressi versioonist, mida kasutate. Muidu rikute oma saidi. Vaadake, miks on oluline oma WordPressi installimist kogu aeg värskendada?

Kui teil on olemas usaldusväärne varunduslahendus, suurenevad teie häkitud WordPressi saidi taastamise võimalused kümme korda. Teil jääb vaid üle minna saidi eelmisele versioonile ja lõõgastuda.

Pange tähele, et pärast saidi taastamist võib see vajada ümberehitust. Kui olete oma WordPressi saidi taastanud (mis tähendab, et saate sisse logida administraatori alale), kontrollige, kas kõik põhifunktsioonid töötavad. Otsitavad asjad on vidinad, kontaktvormid, sotsiaalmeedia pistikprogrammid ja kõik muu, mis on seotud mõjutatud pistikprogrammi või teemaga.

Näiteks pärast minu saidi taastamist ei töötanud ükski minu vorm, kuna pidin kustutama kontaktvormi 7, plugina, mis juhib kõiki minu vorme. Pidin kustutama ka Jetpacki, nii et kaotasin muude funktsioonide hulgas sotsiaalse jagamise, kommentaarid ja RSS-kanalid. Kustutasin ka kõik ühes Faviconi ja kaotasin oma kohandatud faviconi. Taastasin kõik need funktsioonid lihtsalt mõjutatud pistikprogrammide uuesti installimisega.

Pange tähele, et nende enda pistikprogrammidel polnud probleemi, kuid kuna häkkeril oli juurdepääs minu serverile ja administraatori juurdepääs mu WordPressi saitidele, said nad pahatahtliku koodi lisada kuhu iganes. Kustutasin WordPressi SEO ka Yoastist, mis tähendab, et minu SEO jõupingutused on pakendatud. Ma võtsin tabamuse nagu mees peaks, ja ma taastun endiselt.

Õnneks ei tundunud häkker minu sisu pärast vaevlevat. Nad / ta / see ei lisanud kohevust ja linke mõnedele võltssaitidele, nagu see varem juhtus. Ehitan oma saiti endiselt ümber ja kaalun saidi / sisu ümberkujundamist. Näete? Häkkimisse sattumine polnud ju sugugi nii hull. See avas mu silmad asjadele, mida tegin valesti, ja andis mulle vajaliku tõuke, et tegutseda paremuse poole. Tegelikult, kui Bluehost’i tugiteenuste esindajad poleks nii palju aega raisanud, oleksin oma saidi kohe taastanud ja neile selle üksikasjaliku ülevaate andnud..

Pärast oma saidi puhastamist pöörduge tagasi häkkimise juurde, mustast nimekirjast eemaldamiseks võtke ühendust oma veebihostiga. Samal ajal ei tähenda häkitud WordPressi saidi taastamine jacki, kui teist korda häkkitakse. Kui turvaaugud jäetakse pitseerimata, on kogu teie taastamistöö asjatu. Võtke ühendust oma veebimajutajaga ja laske tal nõu anda, kuidas seda teha pitseerige rikkumine. Vahel võib probleemiks olla teie jagatud hostikava teine ​​sait. Kuigi see võib anda teile teatud meelerahu, peaksite minema üle kindlamale plaanile või investeerima ülalmainitud turvavalikutesse.

kohandatud sisselogimisjuurdepääsuga WordPressi pistikprogramm pressapps codecanyon abil

Kõige olulisem asi, mida peate tegema pärast saidi selle taastamist muutke kõiki sisselogimismandaate, administraatori e-post lisatud. See tagab, et häkker ei pääse tagasi teie veebisaidile ega isegi teie teistele veebikontodele. Ettevaatust: Isegi kui muudate oma sisselogimisandmeid, võidakse häkker ikkagi teie saidile sisse logida, mis lükkab kogu uue sisselogimisandmete hankimise eesmärgi läbi. Mida teha? Esiteks, kui teie saidil on mitu kasutajat, veenduge, et ükski neist oleks sisenemispunkt. Saate luua uusi oma erinevatele kasutajatele; kirjanikud, veebidisainerid, toimetajad jne.

Teiseks peate turvavõtmete muutmine failist wp-config.php, et logida välja kõik volitamata kasutajad, sealhulgas häkker. Uute turvavõtmete loomine on lihtne töö. Mine lihtsalt uute turvavõtmete loomine, genereerige uued võtmed, logige sisse oma serverisse ja värskendage wp-config.php uute üksikasjadega. Protsess on üsna sirgjooneline ja me ei eelda, et teil tekivad probleemid.

Ümberminek

Mida ma veel unustan? Las ma vaatan; Lühidalt – kuidas ennast kaitsta ja WordPressi sait taastada, kui mõeldamatu juhtub:

 • Esiteks hankige parem veebimajutaja, eelistatavalt hallatava WordPressi hostimine nt. WPEngine
 • Investeerige WordPressi turvalahendustesse – tulemüüridesse, varukoopiatesse – töötab. Soovitame Sucuri.net, VaultPress, blogVault jne
 • Looge tugevad sisselogimisandmed ja hoidke neid privaatsena
 • Puhastage arvuti ja hoidke sellel olevat tarkvara värskendatud
 • Värskendage WordPressi, teemasid ja pistikprogramme
 • Hankige teemasid ja pistikprogramme usaldusväärsetest allikatest

Ja kas peaks juhtuma halvim:

 • Ärge kaotage oma meelt, alati on lahendus. Ka nullist ümberehitamine on võimalus täiustamiseks
 • Võtke ühendust oma veebimajutajaga ja ajage nad hulluks
 • Lahendage probleem või palgake spetsialist (need on hõlpsasti saadaval)
 • Tõuske tuhast ja tõuske veel kord taevasse
 • Olge fantastiline ja dokumenteerige oma kogemus mõne teise abistamiseks

Ressursid

Võib-olla jätsin mõned valdkonnad süütult välja või te ei saanud siin jagatud näpunäidete abil lihtsalt oma saiti taastada. Võib-olla soovite lihtsalt rohkem teada saada. Kes ma olen, et teie teel seista? Lõppude lõpuks tahame tõesti, et taastaksite oma häkkinud WordPressi saidi. Nii et siin on suurepärane loetelu ressurssidest, et oma tööd lihtsamaks muuta:

Päeva lõpuks…

Häkkimise saamine pole kunagi meeldiv kogemus ja maailm oleks kindlasti parem koht ilma ebaeetiliste häkkeriteta, kes naudivad pahatahtlikkust. Mul pole probleeme eetiliste häkkeritega, kes teevad oma töö meie kaitsmiseks.

Samamoodi ei tohiks te minna paanika režiimi ega kannatada ärevushoogude all, kui mõni tänamatu sodi ajab teie WordPressi saidi südame läbi raudvarda. Õige ettevalmistamise ja õigete sammude abil saate häkitud WordPressi saidi kiiresti taastada.

Kas olete kuulnud vastikut sissetungimist Interneti saastast? Kuidas sa taastusid? Jagage meiega ja aidake meil häkkerite ähvardustest lahti saada – üks kommentaar korraga.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map