5 asja, mida peate WordPressis vältima

WordPressi taustprogramm võib olla ohtlik pinnas, millele alustajaks astuda. Kõik, mis sellist võimu pakub, peab vastutuse jagama ka kasutajale – just seal võivad mõned inimesed alustades valesti minna.


Tahtmata teid liiga palju hirmutada, on WordPressis teatud asju, mida saate lihtsalt ära teha. Vähem murettekitaval (aga ka olulisel) teadmisel on ka muid asju, mida saate teha ja mida ma kindlasti ei soovitaks soovitada – olgu see siis potentsiaalne turvarisk või lihtsalt midagi, mis mõjutab kasutajakogemust negatiivselt.

Eelnevat silmas pidades tahan selles postituses käsitleda viit asja, mida peate WordPressis vältima. Järgmiste soovituste juurutamisel on teie veebisait külastajatele palju turvalisem, usaldusväärsem, funktsionaalsem ja nauditavam.

1. Ärge kasutage koodiredaktorit

WordPressi taustprogrammis on paar maamiini; pääsete neile juurde külgriba ilme> Redigeerija ja pluginad> redigeerija kaudu.

Esmapilgul on need toimetajad päris huvitavad – täielik juurdepääs oma veebisaidi tagumisele osale! Kujutage ette võimalusi.

Minu ajaveebi päisefailile pääses juurde teemaredaktori kaudu.

Minu ajaveebi päisefail, millele pääseb juurde teemaredaktori kaudu.

Kujutlege võimalusi tõepoolest – ühe vale klahvivajutusega leiate oma veebisaidi äkki hästi ja purunenud:

Töö maha jätmine

Pidin oma teema PHP-failidest eemaldama ainult kolm tähemärki, et täielikult muuta oma veebisaidi jume, nagu eespool näidatud.

Kuid see pole kõige hullem – on liiga lihtne kogemata keelata juurdepääs oma WordPressi saidi taustaprogrammile, mis ei võimalda teil viivitamatult oma saidile tellimusi taastada..

Seetõttu soovitan teil oma saidi PHP-failidele juurde pääseda ja neid redigeerida ainult FTP-rakendusega, näiteks Filezilla (minu isiklik lemmik ja WordPress.org’i soovitus). Enne alustamist peaksite tegema koopia igast PHP-failist, mida kavatsete redigeerida, et saaksite kiirelt tagasi töötavale versioonile tagasi lülituda, kui teie saidil kogemata laineid tekitab. Palju parem on olla ohutu kui kahetseda!

2. Ärge hoidke deaktiveeritud teemasid paigaldatuna

Minu kogemusel on WordPressi kasutajaid kolme tüüpi:

 1. Need, kes juhivad väga tihedat laeva
 2. Need, kes peavad asja mõistlikult kenasti ja korras
 3. Need, kes oma saidi taustal vähe arvestavad

Teise või kolmanda tüübi langemisel peaksite hoolikalt mõtlema teemadele, mille olete oma WordPressi saidile installinud. Ma ei räägi aktiivsest teemast, vaid neist, mille olete installinud ja deaktiveerinud.

Ehkki need teemad on desaktiveeritud, eksisteerivad need teie WordPressi installimisel endiselt ja kõiki turvavigu või turvaauke saab siiski ära kasutada. Näiteks WordPressi teema häkkidest kõige kuulsam on TimThumbi ärakasutamine, mis mõjutab teatud ajaveebid tänaseni.

Üldiselt, kui kasutate kvaliteetseid teemasid ja tagate nende ajakohasuse, siis ei tohiks teil tekkida probleeme. Kui teil on oma saidi taustal vanu teemasid kasutamata, soovitaksin need siiski kohe kustutada. Tänu tohutule kasutamisvõimalusele on WordPress häkkerite jaoks suur sihtmärk. Ära sea ennast kergeks sihtmärgiks.

3. Ärge kasutage oma teema SEO funktsionaalsust

See soovitus on vähem „sina peab tee seda ”ja rohkem soovitust, mida tungivalt soovitan teil järgida.

Sõltuvalt sellest, mis teema teil on, võite avastada, et sellel on sisseehitatud SEO funktsioonid. Soovitan vältida nende funktsioonide kasutamist kahel põhjusel:

 1. Kui otsustate kunagi teemasid vahetada, võivad teie teema SEO-andmed kaduda (või neid on keeruline eraldada).
 2. Tasuta Yoasti poolt loodud WordPress SEO pistikprogrammil on kõigi saadaolevate pistikprogrammide või teemade parim SEO funktsioon

See on julge väide, kuid see on mõne WordPressi kogukonna kõige austatud kasutaja ja arendaja poolt üldiselt aktsepteeritud. Näiteks 31. oktoobri 2012 seisuga on WooThemes aegunud SEO funktsionaalsuse vähendamiseks oma teemades, kuna Yoast on SEO SEO-st “kasulikum” WordPressi kasutajatele. WooThemes, kes annab SEO ohjad üle teisele arendajale, on julge märk nende usust Yoasti pistikprogrammi ja näitab, kui armastatud see on..

Kui soovite Yoasti SEO kohta rohkem teada saada, lugege meie juhendit tavalistest WordPressi SEO vigadest.

4. Ärge liigitage ja sildistage üldjoontes

Siin on vähe asju, mille üle ma kripeldan, rohkem kui kategooriate ja siltide halb kasutamine WordPressis.

Vaatame kohe ühte asja – kategooriad ja sildid võivad mõlemad teie veebisaidil mängida. Vastupidiselt mõne inimese arvamusele ei ole sildid vananenud taksonoomiatüüp, millel pole tänapäevasel ajaveebimise ajastul mingit tähtsust. Lisaks ei ole kategooriate kasutamist ja kuritarvitamist.

Minu lemmikkategooriate ja siltide määratlus pärineb Lorellelt:

Kategooriad on teie saidi sisukord [ja] sildid on teie saidi registrisõnad.

Mõelge nüüd sellele – kas sama raamatut kuvatakse erinevates peatükkides? Muidugi mitte. See vorming tuleks üle kanda teie ajaveebisse. Ma mõtlen selle all seda, et ametikoht tuleks harva jaotada mitmesse kategooriasse. Kui tunnete vajadust jagada see kahele või enamale, on teil tõenäoliselt liiga palju kattuvaid kategooriaid (optimaalse arvu jaoks on minu rusikareegel 7-10).

Kategooriad peaksid esindama teie ajaveebis käsitletavaid laiasid teemasid (nt „õhtusöögi retseptid“) ja sildid peaksid olema täpsemad (nt „kana“). Sisu tuleks sildistada ainult siis, kui kõnealused sildid on sisuga otseselt seotud ja asjakohased. Üldiselt ütleksin, et peaksite kasutama mitte rohkem kui 50 silti.

Minu mõte on järgmine: kasutajale kasu saamiseks tuleks kasutada nii kategooriaid kui silte. See on nende peamine eesmärk. Kui unustate selle, siis muutub teie saidil navigeerimine tülikaks. Veenduge vähemalt, et teie kategooriad oleksid selgelt määratletud ja hästi varustatud. Kui te pole kindel, kuidas sildistada, lugege sellel teemal rohkem või jätke nad rahule.

5. Ärge jätke kommentaaride modereerimist sisse

Ma lõpetan tõelise lemmiklooma vihaga. Blogi kommenteerides pole mulle midagi eriti pettumust valmistavat, kui puutun kokku järgmise sõnumiga:

Kujutise krediit: WPMU

Kui peate oma kommentaari modereerimist ootama enne selle ilmumist, kas tunnete julgustust kommenteerida? Kas tunnete end blogija poolt väärtustatuna? Ma arvan, et vastus mõlemale küsimusele on eitav.

Minu arvates tähendab kommentaaride modereerimine blogija austust puudumist kommentaatori aja suhtes ja seda tuleks iga hinna eest vältida. Naljakas on see, et leiate väiksemate ajaveebide puhul sageli kommentaaride modereerimist – harva kasutatakse seda suuremate ajaveebide puhul (mis võtavad tõenäoliselt rohkem rämpsposti). Ma spekuleeriksin, et selle põhjuseks on asjaolu, et suuremad blogijad teavad, et nad ei tohiks oma kõige lojaalsematele toetajatele (st neile, kes kommenteerivad) vaenu tekitada..

Tegelikkuses pole rämpspost nii suur probleem – pluginad nagu näiteks Akismet teete suure töö suurema osa rämpsposti peatamiseks. Kirjutasin siin artikli WPExplorer kohta rämpsposti ennetamise kohta. Ja kui ajaveeb suureneb ja saab palju kommentaare, muutub igaühe eraldi modereerimine tarbetult suureks ülesandeks. Lülitage kommentaaride modereerimine välja külgribalt juurdepääsetava menüü Seadistused> Arutelu ekraanil.

Mida Sina Soovitage vältida?

Ülalpool olen kirjeldanud viit asja, mida peaksite WordPressis vältima – tõsistest turvanõuetest lemmikloomade vihkamiseni. Muidugi on WordPressi kasutamise kohta veel palju hoiatusi ja soovitusi, mistõttu tahan selle teile avada.

Nii et öelge meile – mida soovitate meil vältida WordPressis, et hoida meie saite turvalisena, hõlpsalt ja mõnusalt kasutada? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map