Video SEO näpunäited, et saaksite oma WordPressi videotest 2020. aastal maksimaalselt kasu saada

Räägime video SEO-st, videote mõjust kasutajakogemusele ja otsingu paremusjärjestusele ning sellest, kuidas saate oma videoid optimeerida, et saada kõige rohkem SEO mahla.

Kiiresti loobun paarist videoturunduse statistikast – teate – mõne hoo sisse. Kas sa teadsid:


 • Kolmandik kogu veebitegevusest kulub video vaatamisele?
 • 90% kasutajatest väidab, et tootevideod on abiks otsustusprotsessis?
 • Videoreklaamide nautimine suurendab ostukavatsust 97% ja kaubamärgi seotust 139%
 • Video kaasamine sihtlehele võib konversiooni suurendada 80%?
 • Videotega artiklid saavad kolm korda rohkem linke kui lihttekstiga artiklid?

Allikad: Jaotuspunkt & Moz

Video SEO plussid ja küljed

Kuigi see statistika on muljetavaldav, on sellel pistmist video SEO-ga? Noh, SEO (või otsimootori optimeerimine tahtmatuks) on vaid üks paljudest digitaalse turunduse pusledest. Teine ja kõige olulisem tükk on teie meelitatud liikluse muutmine, et te tegelikult konverteerida.

Videod aitavad teil täita lõhet otsimootorite liikluse ja konversioonide vahel. Teisisõnu, videol on tohutu positiivne mõju teie otsingu paremusjärjestusele ja konversioonimääradele.

Video ei ole enam „tulevaste” turundustaktika – see on siin ja see on võimas viis oma brändiloo edastamiseks, oma väärtuspakkumise selgitamiseks ja suhete loomiseks klientide ja potentsiaalsete klientidega. – Lindsay Kolowich

Mitte nii kauges minevikus esitasime mitme WordPressi SEO näpunäite mitmetes postitustes, sealhulgas:

 • Parimad WordPressi SEO tööriistad
 • WordPressi SEO parimad tavad
 • WordPressi SEO algajate juhend [Postiseeria]
 • Yoast 10 WordPress SEO 10 kõige olulisemat funktsiooni
 • WordPress SEO: paremusjärjestus otsingumootorites

Ülaltoodud postituste võtmeks võtmine on SEO, mis ulatub lihtsast tekstist SEO kaugemale. Peaksite optimeerima oma teksti, pilte, videoid ja hoolitsema muude SEO tehniliste üksikasjade eest, et oma SEO pingutustest maksimumi saada. Kuid ärgem kaotagem end siin, keskendume video SEO-le ja ainult sellele ülejäänud postitusele.

Kuidas videotest SEO parimat kasu saada

Uurime nüüd sügavamale video SEO-d ja uurime toiminguid, mida peaksite tegema oma WordPressi videote parimate SEO võimaluste saavutamiseks (need näpunäited kehtivad tõesti iga video puhul).

Video SEO märksõnad

Otsimootorite optimeerimine algab märksõnade uurimisega, mis pole mõistlik. Näiteks kui müüte näiteks WordPressi teemasid, soovite ilmselgelt saada kõrged terminid „WordPressi teemad”, „premium WordPressi teemad” ja muud seotud terminid. See kehtib ka video SEO kohta.

Tänapäeval rikastab Google otsingutulemusi, kasutades rikasmeediat, näiteks videoid, kus üle 90% nimetatud videotest pärinevad YouTube’ist (kuulub ka Google’ile). Uuringud MarketingLand ja Otsingumõõdikud näitavad, et üle 50% Google’i universaalsetest otsingutest sisaldab videoid. See tähendab, et tohutu hulk otsijaid puutuvad YouTube’i videoga igal ajal kokku.

Videokirjastajatel, näiteks YouTube, on tohutud liikluseallikad, eriti kui arvestada järgmistega:

 • Videootsingu tulemuste klikkimise määr on 41% kõrgem kui lihtteksti tulemuste (Allikas aimClear) ja
 • Videod saavad 50 korda suurema tõenäosusega Google’i orgaanilise lehe auastmed kui lihtteksti tulemused (Forrester Research)

Kuid see kõik algab nutika video SEO märksõna uurimisega. Peate keskenduma nišispetsiifilistele märksõnadele, mille videotulemus on Google’i esimesel lehel.

Kõrvalt: Google’il on lihtne koht videote, ülevaadete, õpetuste ja naljakate videote jaoks. Videod, millel on pealkirjad nagu „Kuidas WordPressi häälestada”, „Loo WordPressi teema”, „WordPressi teema seadistamine” ja naljakad videod, näiteks „naljakad kassid”, pakuvad Google’i otsingutulemustes hämmastavaid kohti.

Kui optimeerite oma videot märksõnade ümber, mille videotulud on Google’i esimesel lehel, ja võõrustate videot YouTube’is, saate sihitud liiklust nii Google’ist kui ka YouTube’ist. Ja kui te ei teadnud, on YouTube suuruselt teine ​​otsimootor.

Kuidas leida video SEO märksõnu

Kuid kuidas saate oma niši jaoks asjakohaseid video SEO märksõnu? See on lihtne. Kui olete näiteks WordPressi teema nišis, otsite video SEO märksõnu, kasutades otsinguid, nagu „WordPressi teema loomine”, „WordPressi teemaõpetus” jne..

Raha sinna vahele panemiseks andsin sellele proovisõidu ja otsisin Google’ist „Loo WordPressi teema“. Märksõna avab Google’is YouTube’i tulemuse. Pole paha:

video seo märksõnade leidmine

Video SEO märksõnaga relvastatud peate vaid kontrollima, kas selle märksõna jaoks on piisav otsingumaht. Kasutage siin vabalt Google’i märksõnade plaanija tööriist (tasuta).

Brian Deani (Backlinko) sõnul veenduge, et teie märksõna saaks vähemalt 300 otsingut kuus. Meie Google’i märksõnade plaanijast näeme, et „WordPressi teema loomine” teeb iga kuu keskmiselt 1–10 000 otsingut. See on tõesti hea:

google-märksõna-planeerija

Boonus: Sellest väga armatuurlaualt saame seotud märksõnaideid ning iga seotud märksõna kuu keskmisi otsinguid ja konkurentsi:

google-märksõna-planeerija-seotud-video-seo-märksõnad

Miks see on oluline? Rohkem märksõnaideid tähendab rohkem ideid teie videote ja muu sisu jaoks. Kuni märksõnal on rohkem kui 300 otsingut kuus, on see suurepärane video, mille abil videot luua. Mida rohkem otsinguid, seda parem, lihtsalt veenduge, et konkreetne märksõna on madala või keskmise konkurentsiga.

Kui loote oma märksõna ümber video ja saate selle Google’is hästi järjestada, olete video SEO osas kuldne.

Nüüd, kui teil on märksõna (ja seotud märksõnad), on aeg oma video (d) luua.

Looge vingeid videoid

Nii nagu lihtteksti sisu, mida rohkem oma videot lisate, seda rohkem saate sellest välja. Meeletu töö ei vii sind kuhugi. Pidage meeles, et halb sisu ei ole sellel ajajärgul ja seetõttu ei loeta teie video paremusjärjestuseks, kui see pole huvitav, originaalne, ebaoluline ja / või ei anna üldse väärtust.

Kvaliteetse video loomine maksab vähem kui 200 dollarit, isegi kui palkate videograafi ja graafikatoimetaja. Kui tegutsete kingarihma eelarves, saate alglaadida ja kasutada paljusid saadaolevaid ekraanisalvestusriistu (meile meeldib Ekraanisaade-O-Matic).

Tegelikult ei pea te oma videote jaoks näitlejaid palkama. Animatsioon on üsna populaarne ja fotomontaažid aitavad teil lugu rääkida, eriti kui viskate segu parallaksi võlu, kuid abistava ja otsese sisu pakkumine on kõik, millele peate keskenduma.

Lisage väärtus, muutke oma video huvitavaks / naljakaks ja jääge sihtrühma jaoks asjakohaseks, et suurendada kasutajate seotust, mis on YouTube’i videote jaoks kõige olulisem signaal.

Rohkem vaateid = parem video SEO

Kui teie videoid vaatab, tellib, kommenteerib, meeldib ja jagab rohkem inimesi, tõusete Google’is järjest kõrgemale. Kui teie video imeb, ei saa see tähtsust, hoolimata sellest, kui palju SEO selle taha viskate.

Suurepärased videod pakuvad hämmastavaid tulemusi video SEO jaoks, linkide loomiseks ja bränditeadlikkuseks. Üks näide on Dollar Shave Clubi video, mis läks viiruslikuks mõni aeg tagasi ja teenib nüüd ettevõttele (dollarhaveclub.com) kümneid tuhandeid linke (mõned sellistest tohututest saitidest nagu Mashable, Forbes, BusinessWeek, The Next Web jne), palju brändiga tutvumist ja muid korduvaid SEO eeliseid just sel päeval.

Nimetatud videol on üle 23 miljoni vaatamise ja 2016. aasta juulis ostis Unilever miljardi dollari eest Dollar Shave Clubi. Cha-ching!

Video pikkuse osas ei muretseks ma ise. Mõned SEO eksperdid väidavad, et lühemad videod on paremad kui pikemad ja vastupidi, ja ma ütlen, et las nad vaidlevad. Kuni teie video on fantastiline, vaatavad inimesed seda vaatamata kestusele. Ma tean, et vaatan videomängude mänguplaate selja tagant ja enamik neist on rohkem kui tund pikad. Ka videod vaatavad sadu tuhandeid teisi inimesi, nii et tehke sellest kaks tundi või kaks minutit pikk – see ei oma tähtsust.

Optimeerige oma video SEO

Võite valida videote üleslaadimise oma domeenile, kuid ma pooldan üleslaadimist oma domeeni Youtube. Lubage mul selgitada. Allpool on toodud graafik, mis näitab kõige sagedamini videolõigu domeene. Tavakeelses keeles näitab see, milliseid saite Google eelistab SERP-de (otsingumootori tulemuste lehed) videutulemite osas.

youtube-saab-92 protsenti-google-video-tulemusi

Kus soovite ülaltoodud tabelist oma videoid hostida? YouTube või teie oma domeen? Hääletan YouTube’i igal päeval, sest numbrid ei valeta.

Teiseks, ja me mainisime seda varem, on YouTube suuruselt teine ​​otsingumootor, mis kuulub Google’ile. Kas inimesed leiavad teie videoid tõenäolisemalt teie domeenist või YouTubeist? Te ei pea vastama. Google soovib üha rohkem ettevõtteid ja mida rohkem inimesi YouTube’i videotele pääseb, seda suurem on kasumimarginaal.

Kolmandaks saate YouTube’ist luua lingid – ühe oma kanaliprofiilis ja ühe iga järgneva video kirjelduse kohta. Kunagi pole tagasilink olnud halb asi, eriti kui see pärineb suuruselt teisest otsingumootorist. Kokkupuude YouTube’is, mis käivitab teisese tegevuse (lugege inimesi, kes klõpsavad teie veebiatribuutidele), on parim väikeste ja suurte ettevõtete jaoks ajastul, kus domineerivad Google, see ja Google.

Viimane, kuid mitte vähem oluline, säästate oma saidile (ja oma serverile) lisakoormuse, mis kulmineerub lehe kiirema laadimiskiirusega, seega paremate SEO-tulemustega. Lõppude lõpuks on YouTube’i videoid lihtne manustada ja ühilduvad enamiku, kui mitte kõigi brauseritega. Ka teised inimesed saavad teie videoid manustada, teenides teile sissetulevaid linke ja järjest rohkem liiklust.

Video SEO mutrid ja poldid

Video põhiline SEO

Niisiis, kuidas optimeerida videoid SEO jaoks? See on suur küsimus, eks?

Tehke oma videod kergeks

Videote üleslaadimisel laadige ilmselgelt üles võimalikult hea kvaliteet. Ehkki paljud vlogijad võivad suunata 4k valdkonda, pole WordPressi õpetuste ja juhendite üleslaadimisel vaja nii kaugele minna.. Salvestage videoid 720p (kui võimalik) 16: 9 kuvasuhtega optimaalse vaatamise tagamiseks.

Kuid oma videote manustamisel kasutage kerget puudutust. Google rõhutab lehe laadimiskiirust kui mõõdikute mõõdikut, seega kasutage parem kõiki teie käsutuses olevaid tööriistu ja tehnikaid, et videod ei satuks teie saidile. Võite kasutada isegi video pisipilte, mis laadivad mängija ainult siis, kui kasutaja käivitab taasesitusnupu. Tehke, mida saate manustatud videote optimeerimine nii et nad laadivad kiiresti.

See sobib suurepäraselt ka kasutajakogemuse jaoks, eriti kui suureneb nende mobiilikasutajate arv, kes lahkuvad teie saidilt pärast neli sekundit ootamist. Kellelgi pole aega saidi jaoks, mille laadimine võtab vanuse ja päikseotsa.

Märgistage oma videod sobivalt

Vaadake, kuidas te kogu tekstis märksõnu piserdate? Ämblike otsimiseks peate andma lisateavet, et nad saaksid teie videoid tuvastada ja indekseerida. Lisage oma SEO märksõnad videofailide nimedesse, pealkirjadesse, siltidesse ja kirjeldustesse et saaksite konteksti ja asjakohasuse auastme.

Samuti videote üleslaadimisel valige mõttekas pisipilt. Kuni teie YouTube’i kanali kinnitamiseni peate leppima oma video kaadri eest, kuid pärast kinnitamist saate parema kirjelduse jaoks üles laadida kohandatud pisipildid koos lisatud teksti või ülekattega.

Lisage video ärakirju ja saidiplaane

Kui loote WordPressi teemade ümber keerleva video, siis mainite jälle WordPressi teemade näidet, kui mainite seal kusagil ilmselgelt „WordPressi teemasid”. Otsingumootori indekseerijad ei näe teie videoid nagu inimesed, mis viib meid ärakirjade ja saidiplaanideni.

Video heliosa ärakiri pakub teile märksõnade lisamiseks rohkem kinnisvara, mis parandab leidmisvõimet. Samuti pakuvad ärakirjad teie kasutajatele võimalust teie videot lugeda, kui nad ei saa seda mingil ajal kuulata. Lisaks võite isegi kasutada konkreetset ärakirja oma teise sisuga lingi postituse alusena. Kui kõik on öeldud ja tehtud, võimaldavad ärakirjad teil oma videote teksti sisu lahti keerata – sisu, millest otsimootorid aru saavad.

Video saidiplaanid on teie sisu saidikaardi laiendus, mis aitavad otsimootoritel teie videoid teie muu sisu kõrval leida ja indekseerida. Parim osa on see, et saate kohandada videosaidid nii, et need hõlmaksid ka metaandmeid, mis suurendab teie videote asjakohasust otsingupäringute osas. Pärm pakub suurepärast Video SEO pistikprogramm just selleks.

Tehke oma videod hõlpsalt leitavaks

Kõigepealt kasutage video YouTube’i üleslaadimisel kirjeldusvälja ja silte. Ole kindel kasutage märksõnu ja lisage asjakohaseid linke teie veebisaidile, kust vaatajad saavad teie käsitletava teema kohta rohkem teavet. Lisama asjakohased sildid nii et teie videot on YouTube’i kasutajatele ja otsimootoritele lihtne leida.

Leitavuse ja kasutajakogemuse seisukohast peate ka manustatud videod oma veebisaidil hõlpsalt leitavaks tegema. Manustage postituse / lehe kohta üks video ja järgige seda asjakohaste kategooriate ja siltidega. Nii on kasutajatel ja otsingumootoritel teie videote leidmine hõlbus.

Lisage oma videotele interaktiivsed elemendid

Ehkki aktsiad, meeldimised ja lemmikud on head indikaatorid, et teete midagi õigesti, ei tähenda need tingimata, et näete oma SEO eesmärke. Saate vaatajaid oma videote võtmehetkedel lüüa. Ma räägin sellistest interaktiivsetest elementidest nagu videosisesed vormid, lingid ja viktoriinid mis suunavad teie vaatajad järgmise loogilise sammu juurde juba ammu enne video lõppu.

Jagage oma videoid, et saada rohkem SEO SEO mahla

Videote loomisest ei piisa; see on lihtsalt võrrandi esimene ja lihtsam osa. Inimesed peavad teie videoid vaatama, kuna 1) see teeb teid suurepäraseks ja 2) rohkem vaatamisi tähendab paremat paremusjärjestust. Nii et ärge häbenege oma videot reklaamida jõuliselt või täpselt nii palju, kui reklaamite oma ajaveebi postitusi.

Jagage oma videoid sotsiaalmeedias kuna sotsiaalsed signaalid tähendavad Google’ile midagi. See on asjakohasuse ja väärtuse näitaja, kuna mida rohkem teil on, seda parem on teie video paremusjärjestus. Ühes reas reklaamige oma videoid kõikjal.

Lõppsõnad

Google jätkab videote tähtsuse suurendamist seni, kuni edetabel edeneb. Lisaks kasvab veebivideote tarbimine, kuna üha enam tarbijaid videot meeldib, kasutab ja mäletab. Tegelikult väidab YouTube, et mobiilsete videote tarbimine kasvab igal aastal 100%. [Allikas: Jaotuspunkt]

Lisaks on video muutunud väikeettevõtetele kättesaadavamaks ja taskukohasemaks. Mis tekitab küsimuse: miks te pole veel video SEO-d juurutanud??

Kas teil on küsimus või ettepanek? Me kuulame. Vabastage allolevates kommentaarides rida ja me võtame teiega kohe ühendust. Ette tänades!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector