Mobiil-esimene WordPressi indekseerimine – mis see on ja kuidas selleks valmistuda

Enamik meist teab, et otsingumootorid, nagu Yahoo ja Google, haldavad tohutut indeksit, mis ulatub miljonitele lehekülgedele. See võimaldab neil leida ja esitada sisu, mis on seotud otsingupäringuga. Ütlematagi selge, et kui soovite, et teie veebilehed leiaksid koha otsingutulemustes, peate esmalt veenduma, et need sisalduvad registris. Kuid edasi minnes peate kaaluma ka WordPressi jaoks kõigepealt mobiilseadmete indekseerimist.


Otsimootorid töötavad keerukate algoritmide abil, mis pidevalt arenevad. Google for one töötab pidevalt oma otsingu algoritmi täiustamise nimel, et pakkuda kasutajatele parimat võimalikku otsingukogemust. Selle protsessi osana liigub Google järk-järgult järk-järgult mobiili-esimese indeksi poole. Kuid ärge muretsege – on olemas mõned lihtsad toimingud, mida saate kasutada WordPressi jaoks kõigepealt mobiilseadmetele indekseerimise ettevalmistamiseks.

Mis on mobiilne esimene indekseerimine?

Mobiil-esimene WordPressi indekseerimine: mis see on?

Kuni viimase ajani otsis enamik inimesi oma töölaudadelt Internetis sisu. Nii olid Google’i otsingu algoritmid loomulikult suunatud (ja on siiani) nende otsingupäringute käsitlemisele lauaarvutitest. Seejärel kohandati töölauaindeksi otsingutulemid mobiilireitingu tegurite suhtes. Sõltumata sellest, kas otsing algab lauaarvutis või mobiilis, otsib Googlebot asjakohaste veebilehtede leidmiseks seda töölauaindeksit.

Google on nüüd nende lähenemise muutmine, hakkab see veebist otsima brauseri esimesest brauseri vaatest, mis tähendab, et peate mõtlema WordPressi jaoks kõigepealt mobiilseadmete indekseerimisele.

Google jätkab kõigi veebisaitide ühtse registri pidamist. Samal ajal jätkab ta oma algoritmide peenhäälestamist, et tugineda rohkem mobiilsele sisule

 • järjestage selle saidi lehed
 • mõista struktureeritud andmeid
 • selle lehe väljalõigete kuvamiseks tulemustes.

Seda otsingumeetodit kasutatakse otsinguteks, mis algatatakse isegi lauaarvutitest.

Google saab „klassifikaatorite” abil teada saada, kas sait on mobiili-esimesse registrisse lisamiseks valmis. Klassifikaatorid määravad, kui võrdsed või võrreldavad on mobiili- või töölaua sait sisu, linkide, skeemi, multimeedia jms osas.

Miks üleminek esimesele mobiilile?

Google’i lähenemisviisi muutus on vastus olulisele nihkele otsib mobiilseadmetest. Praegune otsingumeetod ei paku mobiilikasutajatele ideaalset kasutuskogemust. Peamiselt seetõttu, et paljude veebisaitide laua- ja mobiiliversioonidel pole sobivat sisu. Mobiilseadmes otsingutulemil klõpsamine võib suunata kasutajad lehele, mida mobiiliversioonil pole. Või ei pruugi sisu olla mobiiltelefonides vaadatav. Või kasutate võib-olla WordPressi teemat, mis pole reageeriv. Selle tulemuseks on halb kasutajakogemus, mille nimel Google pingutab, et seda vältida.

Google soovib muuta Interneti mobiilisõbralikuks kohaks ja esimene mobiiltelefoni indekseerimine on veel üks samm selles suunas. Tegelikult väidab Google, et mõned saidid on juba selles kataloogis, mida on veel jälgida.

Mobiil-esimese indekseerimise mõju

Mobiil-esimene WordPressi indekseerimine: mõju

Teeme ühe asja selgeks – Google indekseerib teie WordPressi lauaarvuti versiooni ka siis, kui teil pole mobiilsidesaiti. Pidev nihe tähendab lihtsalt seda, et Google vaatab tulevikus paremusjärjestuse määramiseks peamiselt mobiilsisu. Praktiliselt tähendab see WordPressi jaoks kõigepealt mobiilseadmetele indekseerimist:

 • Teie WordPressi saidi mobiiliversioon muutub teie saidi esmaseks versiooniks (vähemalt otsingumootorite jaoks). Google otsib kõigepealt mobiiliversiooni ja naaseb lauaarvuti versioonile alles siis, kui mobiiliversioon pole saadaval. Seetõttu ilmub parema mobiili asetusega sait kõrgem kui madalama mobiili asetusega sait, isegi kui otsingut alustatakse töölaual.
 • Teie WordPressi mobiiliversioon hakkab teie veebisaidi kaubamärgile suuremat mõju avaldama.
 • Veebimeistrid märkavad indekseerimise suurenemist Nutitelefon Googlebot. Järelikult pärinevad otsingutulemustes ilmuvad lõigud teie mobiililehtedelt. Sama juhtub ka Google’i vahemälu lehtede sisuga.
 • See ei jäta teile muud võimalust kui tagada, et teie WordPress oleks mobiilisõbralik. Tegelikult võib sõltuvalt teie vaatajaskonnast, kelle poole soovite, parem alternatiiv olla mobiilne lähenemine. Ärge unustage, Google peab teie veebisaidi mobiilisõbralikkust juba a pingetegur.

Oma WordPressi saidi ettevalmistamine mobiiliäpi jaoks

Üks asi, mis on Google’is tore, on see, et kui otsingu algoritmid on oluliselt muutunud, ütlevad nad teile sellest kuidas selleks valmistuda.

1. Vastuvõtlik disain

Kui kasutate juba tundlikku WordPressi teemat või kui teil on dünaamiline serveerimine saidil paigas, ei pea te tegelikult WordPressi mobiili-esimese indekseerimise selle osa jaoks midagi enamat tegema. Peate lihtsalt tagama, et teie WordPressi saidi mõlemas versioonis oleks sisu ja märgistus samad.

Vastuvõtlik veebidisain (RWD) on seadistus, kus server saadab alati kõigile HTML-idele sama HTML-koodi ja seadmel oleva lehe renderdamise muutmiseks kasutatakse CSS-i.

Dünaamiline esitamine on seadistamine, kus server vastab sama URL-i erineva HTML-i (ja CSS-iga) sõltuvalt lehe taotlevast kasutajaagendist.

Mobiili esimene indekseerimine WordPressile: rakendage mobiilisaidid

2. Vaadake oma sisu üle

Kui juhtub, et esmane sisu ja märgistus on erinevad, siis veenduge, et struktureeritud märgistused oleksid ühesugused nii laua- kui ka mobiiliversioonide puhul. Sageli eemaldavad veebimeistrid mobiili veebisaidilt suured struktureeritud andmete tükid. See ei kvalifitseeru enam heaks tavaks. Peate selle kõik tagasi lisama. Värskendage ka mobiililehtede struktureeritud andmete URL-e.

Et kontrollida, kas sisu on kõigis versioonides sama, saate kasutada nuppu Struktureeritud andmete testimise tööriist. Sisestage oma WordPressi mõlema versiooni URL ja võrrelge väljundit, et kontrollida, kas sisu on mõlemas versioonis sama. Google soovitab ka teil vahele jätta tohutu hulga juurdehindluste lisamine, mis pole dokumendi sisuga seotud.

Mobiil-esimene WordPressi indekseerimine: struktureeritud andmete testimise tööriist

Järgmisena külastage robots.txt.tester et kontrollida, kas fail robots.txt blokeerib teie saidi konkreetsete URL-ide Google’i veebisirvijaid. See tööriist kontrollib, kas teie mobiiliversioon on Googlebotile juurdepääsetav.

3. metaandmed

Metaandmed pakuvad otsimootoritele näpunäiteid lehe sisu kohta. Seetõttu peaks see esinema saidi mõlemas versioonis. Lihtsad ettevaatusabinõud, nagu sarnased pealkirjad ja metakirjeldused teie WordPressi mõlemal versioonil kõigil lehtedel, võivad minna kaugele.

4. Sisemised lingid

Eraldi mobiili-URL-iga (m-punkti saidid) linkimiseks pole vaja muudatusi teha. Kui kasutate eraldi mobiilseid URL-e, säilitage olemasolev link rel = canonical ja linkige seejärel rel = alternatiivsed elemendid kahe versiooni vahel.

5. Keeled

Kui teie WordPress on mitmekeelne, kontrollige hreflangi linke eraldi mobiilsetel URL-idel. Mobiil- ja lauaarvuti URL-id peate eraldi linkima.

6. Hostimine

Kui teie WordPressi veebisaidi mobiiliversioon asub eraldi hostis, veenduge, et hostiserverid saaksid hakkama indekseerimise kiiruse võimaliku suurenemisega.

7. Kontrollimine

Sellest ei piisa kinnitage oma töölaua veebisait üksi Google’i otsingukonsoolil, et kõigepealt WordPressi jaoks mobiiltelefoni indekseerida. Peate saatma oma WordPressi mobiiliversiooni kinnitamiseks ka Google’i otsingukonsooli.

8. Keskenduge SEO-le

Pidage meeles, et Google jätkab teie arvutiversiooni indekseerimist, isegi kontrollides seda mobiilikasutaja vaatevinklist. Jätkake siis tipptasemel sisu ja SEO tavadega.

9. Mobiilne sõbralikkus

Äärmiselt oluline on muuta oma WordPress mobiilisõbralikuks, et oleksite valmis WordPressi jaoks kõigepealt mobiilseadmete jaoks indekseerima. Google peab veebisaidi mobiilisõbralikuks, kui mobiilikasutaja saab kogu teie lehe sisu kõik osad laadida, teksti lugeda ilma suumimist või näputööd nõudmata ja hõlpsalt ükskõik millist nuppu koputada..

Veenduge, et teie mobiiliversioon läbib mobiilne sõbralikkuse test. Siinkohal on oluline arvestada, et Google võtab nüüd rohkem sisu pakkimiseks vastu vahekaartide ja akordionide taha peidetud sisu. Kui kasutate hüpikaknaid mobiiltelefonides, peate teadma, et hüpikud võivad mõjutada SEO-d.

Lõppsõnad WordPressi kõigepealt mobiilseadmete indekseerimise kohta

Kahtlemata tähistab WordPressi (ja kõigi selles küsimuses kõigi veebisaitide) esmakordse mobiilside indekseerimise vastuvõtmine suurt muutust veebisaitide omanike ja SEO-spetsialistide jaoks. Kuid kohe pole vaja muretseda, eriti mitte selle näpunäidete loendiga, mille abil valmistuda WordPressi jaoks kõigepealt mobiilseadmetele indekseerimiseks.

Eeldatakse, et üleminek esimesele mobiiliregistrile toimub järk-järgult, võimaldades veebisaitidel aega uue lähenemisviisiga kohanemiseks. Google hindab igat saiti iseseisvalt, et kontrollida, kas see on vahetuseks valmis, teisaldades seda siis, kui see on valmis. Ehkki protsessi lõpuleviimiseks pole paika pandud ajakava, on kõigi veebisaitide jaoks üleskutse algatada protsesse, et nad seaksid mobiili-esimese indeksi kõrgele kohale.

Kas teil on küsimusi WordPressi kõigepealt mobiilseadmete indekseerimise kohta? Kuidas saate oma veebisaidi valmis saada? Või muid näpunäiteid, mida teie arvates peaksime lisama? Kõlavad allolevates kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map