Mis on aeg esimese baitini ja kuidas seda oma WordPressi veebisaidil parendada

Võib-olla olete seda fraasi kuulnud Aeg esimese baitini kuid millegipärast tundub, et kontseptsioon pääseb mõnedest inimestest. Olgu sellepärast, et see tundub uskumatult tehnilise suunitlusega või seetõttu, et see tundub abstraktse kontseptsioonina, mitte igapäevaseks kasutamiseks nii oluline. Miski ei võiks tõest kaugemal olla.


Aeg esimese baitini ei ole tegelikult kontseptsioon ega idee, millest peaksid aru saama ainult need tehnikad, millest inimesed aru peaksid saama. Kõik peaksid saama aru selle tähendusest ja seda praktikas rakendama.

Selles artiklis selgitan teile mõne sõnaga: mis on aeg esimese baidini, kuidas see teie saiti mõjutab ja miks peaksite sellel teemal märkimisväärset tähelepanu pöörama kui soovite oma lugejatele oma saidi sirvimisel parimat võimalikku kogemust pakkuda.

Mis on aeg esimese baitini?

Esimese baitini kuluv aeg (TTFB) on mõõtmine, mida kasutatakse veebiserveri või muu võrguressursi reageerimise näitajana.

TTFB mõõdab kestust alates HTTP-päringu teinud kasutajalt või kliendilt kuni kliendi brauseris vastu võetud lehe esimese baitini. See aeg koosneb pistikupesa ühenduse ajast, HTTP-päringu saatmiseks kuluvast ajast ja lehe esimese baidi saamiseks kuluvast ajast. Ehkki mõnikord on seda valesti mõistetud kui DNS-i järgset arvutust, hõlmab TTFB algne arvutus võrgus alati võrgu latentsust ressursi laadimiseks kuluva aja mõõtmisel.

See on “techie” seletus, mis on võetud otse Vikipeedia. Tõlgime selle nüüd lihtsamaks, mis teenib kõiki.

Esimese baitini kuluv aeg on aeg, mis kulub veebisaidi laadimiseks hetkeni, kui seda nuppu vajutate. Kui räägiksite sellest mängude osas, oleks aeg esimese baitini sarnane mängu latentsusega või viivitusega. Latentne aeg näitab otseselt teie saidi tajutavat reageerimisvõimet.

Millised tegurid mõjutavad aega esimese baitini?

Esimese baitini jõudmise aega võivad kajastada mitmed tegurid, kuid kuna see on WordPressi artikkel, vähendame kõik selle, mida WordPressi paigas mõjutab..

 • DNS-i reageerimise aeg
 • Serveri konfiguratsioon ja jõudlus (PHP ja veebiserver)
 • WordPressi pistikprogrammid / teema
 • HTML-i vahemälu on lubatud / keelatud

Kõik need tegurid lisab täiendava latentsuse kuni ajani, mis kulub teie saidi renderdamise alustamiseks. See tähendab, et see kõik liidab. See pole nii mõned neist teguritest võib mõjutada latentsusaega, kõik neist teguritest aitavad kaasa latentsuse suurenemisele! Nii et võite arvata, et ideaalse stsenaariumi jaoks peaks kõik kiireks minema, et saada väga hea aeg esimese baidini ja kui millegi selle ahela töötlemiseks kulub rohkem aega, kannatab teie viimane aeg esimese baitini.

See on oluline, sest Aeg esimese baitini mõjutab kõike, mida teie või teie lugejad oma saidil teevad. Iga kord, kui lugeja klõpsab mõnel lingil, pildil, ajaveebi postitusel või lehel, võetakse arvesse aega esimese baitini. Näete, et halb aeg esimese baitini tähendab, et lugeja olukord on sarnane kehva serveriga ühendatud mängijaga. Iga klõpsuga on seotud märkimisväärne viivitus ja see mõjutab kogemust.

Märkus. Sellest hetkest alates hakkan lühendit TTFB tähistama aega esimese baitini, et asju natuke kiirendada.

1. DNS-i reageerimise aeg

DNS-i lahutusvõime on võrrandi esimene tegur. Parima võimaliku eraldusvõime saavutamiseks kasutage alati häid DNS-servereid ja nende sõlmede jaotust kogu sõna ulatuses. Hea viis TTFB vähendamiseks selles etapis on hea globaalse teenuse nagu CloudFlare nagu seda tüüpi teenus rakendab Globaalne DNS-vahemälu. See meetod on eriti hea TTFB vähendamiseks edasiste eraldusvõimete vahemällu salvestamise teel.

2. Serveri konfiguratsioon

TTFB latentsuse teine ​​samm on tegelik server. Siin on teie hostimine paigas. Kasutatava veebiserveri konfiguratsiooni tüüp ja vahemälutehnikad oluliselt vähendada TTFB. Näiteks kui teie server rakendab vana PHP 5.4 tõlki, saate väga kõrge TTFB, samal ajal kui tänapäevase PHP 7.1 konfiguratsiooni kasutamine vähendab seda aega kahe või enama võrra.

Seda seetõttu, et PHP-tõlgil on protsessis oluline roll. Iga kord, kui küsite veebisaidi lehte või ajaveebi postitust, mis see on vahetamata, server peab töödelda kõnesolevaid PHP-faile neid HTML-vormingus brauserisse teisendada. Mida keerukamad on PHP-failid, seda rohkem aega kulub nende eeltöötlusele ja brauserisse tagasi saatmisele.

Näete, et serveri jõudlus võtab kogu protsessis samuti olulise osa. Mida kiiremini protsessor ja mida rohkem ressursse teie host teile eraldab, seda kiiremini ta neid faile töötleb ja seega on teie TTFB väiksem.

Samuti, kui teie hostimine rakendab PHP vahemällu salvestamist, vähendatakse seda teisel taotlusel veelgi, kuna see pakub selle faili puhverdatud versiooni, selle asemel et PHP-faili uuesti töödelda..

Nüüd näete, et on olemas kahte tüüpi hostimisäri, üldised (vahemäluta) teenused ja WordPressi eksklusiivsed hostimisteenused, mis tavaliselt rakendavad vahemälumehhanism PHP jaoks, TTFB vähendamine protsessis.

3. WordPressi pistikprogrammid ja teema

Kolmas samm TTFB võrrandis on teie tegelik sait. See on kõige olulisem tegur ja ma näitan teile, miks.

Tavaliselt annab WordPress teie hostimisele mitu PHP-faili töödelda ja mida keerukamad need on, seda rohkem aega töötlemine võtab. WordPressi teenindab pistikprogrammid ja need pistikprogrammid lisab lisakoodi lõpliku PHP töötlemise juurde, nii et seda silmas pidades näete seda selgelt mida rohkem pistikprogramme olete installinud, seda rohkem aega võtab teie hostimine nende töötlemiseks ja seega teie TTFB suureneb.

Mida vähem, seda parem

Rusikareeglina on tavaliselt parem vähem pistikprogramme. Muidugi, üks halvasti kodeeritud pistikprogramm võib olla palju hullem kui kümme asjatundlikult kodeeritud pistikprogrammi või on võimalik installida kaks konflikti sattunud pluginat. Kuid üldiselt on pistikprogrammide arvu vähendamine hõlpsam värskenduste haldamine ja hoiab saidi kiirust kiiremini. Siin on näide mõistliku hulga installi jaoks vajalikest pistikprogrammidest.

Aeg esimese baitini: vähem pistikprogramme

See järgmine näide võib olla problemaatiline (jällegi – see sõltub osaliselt sellest, mida olete installinud).

Aeg esimese baitini: rohkem pistikprogramme

Ja muidugi, mis 30 pistikprogrammi barjäärist möödas on, ei ole teie latentsusaja jaoks tõenäoliselt kasulik. Võite olla kindel, et enam kui 40 pistikprogrammiga veebisaidil on väga kõrge TTFB, isegi kui seda majutatakse suurejoonelises hostimisteenuses ja ma näitan teile, miks.

4. HTML-i vahemälu

Viimane tegur on kõige olulisem ja see on seotud vahemälumehhanism otsustate oma WordPressi installimise rakendada. Ehkki WordPressis on mitut tüüpi vahemälumehhanisme, on kõige tõhusam neist kõigist HTML-i vahemälu.

Hea plugina omamine meeldib KeyCDN-i vahemälu võimaldaja avaldab teie TTFB-le tohutut mõju, veelgi enam kui hostimine ise. See teisendab kõik need failid HTML-i, nii et kui vahemälu on aktiivne, ei pea lugejad teie hostimisel PHP eeltöötlejat läbima ja see saab olema ainult veebiserver ise vastutab teie sisu esitamise eest. Saate seda protsessi veelgi kiirendada, kui otsustate kasutada majutust, mis sisaldab nginx apache asemel peamise veebiserverina, nagu ma selles artiklis selgitan.

Aeg esimese baitini juhtumiuuringute jaoks: miks see on oluline?

Nüüd lubage mul näidata teile, millest me räägime. Järgnevad juhtumianalüüsid on reaalajas näited veebiserverite konfiguratsioonidest erinevates serverites koos käepärase võrdluskokkuvõttega lõpus.

Aeglane veebisait aeglases serveris

Aeglase saidi omamine võib olla TTFB-le valu ja kui te ei hooli heast hostimisteenusest, peate olema valmis vastu võtma võimalikult halva tulemuse.

Aeg esimese baitini: aeglane sait, aeglane serveri jõudlus

Analüüsime seda saiti üksikasjalikult. Sel eesmärgil kavatsen kasutada Pingdomi tööriistu, kuna see on suurepärane tööriist TTFB kuvamiseks. Trikk on avada detail esimesel saidile tehtud taotlusel.

Aeg esimese baitini: aeglane sait, aeglane serverireaktsioon

Nagu näete, on saidi TTFB mitte vähem kui 4,2 sekundit! See tähendab, et möödub 4 sekundit, kuni saate märku, et veebisait on tegelikult saadaval.

Korrutage see aeg kõigi klikkidega, mida teete saidil, ja näete, kui palju valu lugejale võib tekitada. Muidugi tuleb TTFB lisada kogu ajale, mida sait renderdab. Tulemus saab olema tulemuslikkuse jaoks katastroofiline kuna sait võtab sama palju kui 7 sekundit renderdamiseks vahel korralikult.

Mitme teguri kombinatsioon viib selleni. Halvasti optimeeritud veebisait ilma vahemälumehhanismita, väga aeglane hostimisteenus ja täiesti vananenud PHP-tõlk, mis töötab endiselt PHP 5.4. Isegi kui sait kasutab välise vahemällu salvestamise mehhanismina pilvpimestamist, ei saaks olukorra parandamiseks midagi ette võtta, kui teie sait ja teie host ei tee koostööd.

Kiire veebisait keskmisel serveril

Vaatame, mis juhtub, kui paneme väga kiire saidi keskmisele serverile, mis kasutab Apache’i ja PHP 7.1

Aeg esimese baitini: kiire sait, keskmine serveri vastus

Saidi korral, millel on ilma vahemäluta alla 10 pistikprogrammi, on tulemus vähemalt viis korda parem kui eelmine. Näete, et TTFB on nüüd seatud 521 ms. See tähendab, et saidil kulub teie brauseris renderdamise alustamiseks 0,5 sekundit alates hetkest, kui see läheb serverist kuni hetkeni, mil see teie arvutisse jõuab.

Aeg esimese baidini: kiire sait, keskmine serverivastus 2

Mis juhtub, kui aktiveerime selle veebisaidi vahemälu? Maagia juhtub. Üldiselt Apache’is töötav keskmine server võib anda suurepäraseid tulemusi vaid 152ms TTFB-ga. Näete, kui palju a hea WordPressi vahemälu mehhanism mõjutab tulemusi.

Väga aeglane veebisait kiire serveril

Vaatame nüüd vastupidist. Mis juhtub, kui paneme väga aeglase saidi väga kiirele serverile.

Aeg esimese baitini: aeglane sait, kiire serverireaktsioon

Pleski koos nginxi ja PHP 7.1.11-ga käitatavale optimeeritud serverile kulub 1,29 sekundit, et muuta sait pluginaid täis (rohkem kui 27).

Aeg esimese baitini: aeglane sait, kiire serverireaktsioon 2

Kuid kui aktiveerime WordPressis vahemälu vahelduse nutika KeyCDN-i vahemälu võimaldaja kaudu, on tulemus hämmastav. Väga aeglasel saidil on TTFB vähendatud vaid 400 ms-ni.

Kiire veebisait kiirel serveril

Vaatame nüüd optimaalset olukorda. Kiire veebisait, mis töötab kiire serveriga.

Aeg esimese baitini: kiire sait, kiire serverireaktsioon

Sama server, mis andis aeglasel saidil 1,29 sekundit TTFB-d, reageerib kiirel saidil vähem kui 500ms.

Aeg esimese baitini: kiire sait, kiire serverireaktsioon 2

Vahemälu lubamise korral on tulemused lihtsalt hämmastavad. Kiire server koos kiire veebisaidiga, kus vahemälu on lubatud, annab vähem kui 150ms TTFB-d!

Võrdlustulemused

Vaatame tulemusi ühes suures graafikus võrdlusaluste austajatele.

Aeg esimese baitide võrdlusaluste koostamiseni

Võite näha, et hostimine mängib olulist rolli teie TTFB vähendamisel ning saidi latentsuse ja tajutava toimivuse parandamisel, kuid see, mida teete selle saidiga, mõjutab kõige rohkem toimivust.

Mähkimine üles

Hea TTFB-mõõdiku olemasolu tagab teile kiire ja reageeriva saidi, see vähendab teie üldist renderdamisaega ja toimib suurepärase mõõdikuna toimivuse määramiseks. Tavaliselt, mida kõrgem on TTFB, seda aeglasem on teie sait. Oma saidi võrdlemisel on TTFB-ga meeles pidamine ülimalt tähtis, kuna seda ajastust saab kasutada ka WordPressi installimisel esinevate kitsaskohtade kindlakstegemiseks. Saate teha lihtsa harjutuse, keelates lihtsalt kõik pistikprogrammid ja vahetades põhiteema vastu ning mõõtes siis uuesti TTFB-d. Tulemused hämmastavad teid.

Soovin selle artikli lõpule viia sellega, et see pole kaugeltki „kõigi nende kõigi valitsemiseks kasutatav mõõdik“, kuna on ka teisi tegureid, sealhulgas kaaluda andmebaasi jõudlust, saadaolevat ribalaiust ja võrgu kiirust. Kuid kuna TTFB-d mõjutavad tavaliselt ka kõik need tegurid, on see mujal esinevate kitsaskohtade hea märk.

Loodetavasti saate võimaluse proovida oma TTFB-d. Jätke oma kommentaarid allpool. Meil oleks hea meel kuulda teie enda testimise kohta või abistada võimalike küsimuste korral.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map